Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

Tutaj macie ciekawe chłodzenie http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Titan_..._CPU-38603.html . Wygląd bajerancki i pozwala zamontować wysokie Ramy. Tylko pionowy wentylator budzi moje wątpliwości. Z jednej strony może wyprowadzać powietrze bezpośrednio z obudowy, z drugiej to wciąganie powietrza z radiatora, zamiast wydmuchiwanie go sprawia, że nie przekonuje mnie do siebie. Zobaczymy jak wypadnie w testach może one mnie przekonają. Swoją drogą wiecie może czy były już podobne rozwiązania i jak się sprawdziły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to wydajne było... ;)

Najlepszy byłby po prostu potężny tower, z możliwością montaży wentylatorów na górze i po bokach ;)

EDIT:

Tak w ogóle, to czym się różniły Noiseblockery PK2, a PL2?

EDIT2:

No i numerki po PL/PK?

Aha i jak się mają wersje 120/140mm do Enermax Magma? jest jakaś duza (prócz wyglądu) różnica?

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL to 120mm, PK to 140mm (jest jeszcze PE 92mm). 1, 2 i 3 to oznaczenie prędkości obrotowej (wyżej = szybciej). Są jeszcze wersje P (PWM). Ogółęm łożysko raczej nieco lepsze niż w Magmie, choć obydwa trzymają poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że podepnę, ale to chyba tu pasuje...

Kiedy on się wreszcie spali?

PwoGn.jpg

Pasty nie pasty - po co to komu? Mój jest chłodzony powietrzem z kaloryfera i nawet się nie resetuje ;) Zauważam jednak spadek wydajności na poziomie 50-80%, ale ogólnie działa!

A tak poważnie - mogę przetrzeć ścierką procek i resztę, czy lepiej zostawić warstwę kurzu? Podobno takie mało profesjonalne czyszczenie może zabić mi procek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Na początku tygodnia otrzymałem nowy komputer. Podczas grania chłodzenie procesora przyspiesza i chodzi dosyć głośno, jednak gdy zdejmuję bok obudowy chłodzenie zwalnia i chodzi cicho. Procesor to: AMD Phenom II X4 960T Black Edition, Socket AM3, 3,0GHz, 8MB, 95W, BOX (HD96ZTWFGRBOX) , a obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410.

Temp. podczas normalnego użytkowania:

normtemp.png

Temp. podczas grania:

wystemp.png

Da się coś z tym zrobić, aby wyciszyć komputer?

Edytowano przez macieq717
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są niskie. Możesz się pobawić np. Speedfanem i zobaczyć czy się nie da czasem regulować obrotów wentylatora na procku. W BIOSie też powinna być możliwość regulacji. Jak nie, to pozostaje kupno lepszego chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/chlodzenie/silentiump...tani_cooler_cpu

SilentiumPC wprowadza na rynek tańszą wersję Spartana. Cóż... ciężko wyrokować na podstawie zdjęć, ale skoro już zwykły Spartan nie był jakiś szalenie wydajny, to co dopiero to "cudo" z dwoma heatpipe'ami? Nie zapowiada się to rewelacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, mam smutną wiadomość:

82114552.jpg

Dotyczy to tylko niektórych podstron (na głównej mi tego nie wyświetlało).

A tutaj wujek Google radzi:

99077887.jpg

Choć, patrząc optymistycznie, możliwe że niepotrzebnie Google panikuje (a dokładniej Comodo, bo mam ich DNS'y ustawione - IS'a wywaliłem dawno temu ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, przeszukałem neta i niewiele znalazłem: ludzie(między innymi Wy) piszą że wentylator z boku obudowy to średni pomysł. Ale większość pisze o sytuacji gdy ktoś chce wstawić wentyl z boku gdy ma już wciągający z przodu i wyciągający z tyłu - wtedy zakłuca obieg. A w sytuacji gdy nie ma jak wstawić wentylatora z przodu obudowy? Wentylator wyciągający z tyłu i wentylator z boku jako jedyny wciągający powietrze do środka? Ma to sens w takiej sytuacji? Reszta obudowy jest szczelna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver Arrow pewnie zostanie zastąpiony przez Silver Arrow SB-E. Być może to oznacza też wycofanie Cogage Arrow.

-- 6 III 2012 --

http://www.techpowerup.com/161853/Sapphire...r-Pictured.html

Sapphire wprowadza na rynek cooler procesora wykorzystujący technologię Vapor Chamber. Co prawda sama idea chłodzenia procka czymś takim nie jest nowa, ale mało który cooler korzysta z czegoś takiego. Ciekawe, jak się to będzie w praktyce sprawdzać. Może wyjść fajne chłodzenie w przyzwoitej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja mam takie pytanie odnośnie obudowy.

Czy iBox Force 2101 jest złą obudową? Wiem, że nie jest to nic specjalnego, ale chodzi o bezpieczeństwo.

Niestety nie mam żadnego wentylatora w obudowie (oprócz chłodzenia karty graficznej (Gainward 250 GTS Deep Green) i procesora (boxowe Athlon II x2 245)). Pewnie przydałoby się coś zamontować, ale nie w najbliższym czasie.

Może to bardzo zaszkodzić komputerowi? Chodzi w ten sposób od ponad 2 lat (26 miesięcy około).

Obudowa:

http://www.ceneo.pl/2636452

Dzięki. Przepraszam, jeżeli nie powinienem się podpinać... Choć to temat o obudowach:D

Edit.

Może to ma znaczenie. Zasilacz: Chieftec 450W.

Edytowano przez Hyper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki. Wiem, że tam ;]

Zapytam się, może kolega będzie miał jakieś na zbyciu i akurat wymiary się będą zgadzały.

Ewentualnie w razie pytań o wentylatory (nie o ich zakup, tylko o to czy są dobre) mogę pytać tutaj czy lepiej gdzieś indziej?

@yojo2

Ok. To jak coś założę nowy temat. Trochę racji w tym jest bo się śmietnik robi. Przepraszam więc. Na szczęście nie było dużo postów.

Edytowano przez Hyper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...