Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

Cóż złego może on z boku wyrządzić? Miałby wtłaczać tlen do pudła...

W zatoce 5,25 pomiędzy dwoma napędami mam wentyl 80, taki sam z tyłu pod zasilaczem, w zasilaczu 120 i w dachu obudowy dodatkowa 120 Chieftec'a - wszystkie wyciągają, z HDD chłodzenie zdjąłem bo mam wrażenie że przez nie mi dwa dyski padły (oba po ok. 9 m-cy służyły - jeden Sagate drugi WD). Teraz przez 3 lata zajeżdżam już WD a poprzedni mi dwa lata służył tylko za mały się zrobił i trzymam na nim zapas niektórych płyt, gdyby okazało się że są już nieczytelne. W każdym razie obecnie na boku mam śmigło z fabrycznego chłodzenia od AMD, zamontowane do grilla nad dolnym brzegiem, który dmucha świeżością pod KG i trochę na chipset.

A tak na marginesie to mimo wszystko trochę lipnie MSI zaprojektowało chłodzenie TwinFroz II na moim radziu, mogłoby więcej powietrza gorącego wyciskać przez śledzia, a niestety wypuszcza je tak ze 2 cm przed końcem obudowy i jednak przez to minimalnie ale jednak cieplej się robi w środku...

Łożyska generalnie mają takie same - chyba że Advanced FDB jest w czymś gorsze od FDB - w każdym razie wydłużenie nazwy sugeruje coś innego... Ale ja jestem laikiem i gdybym wiedział, że wiem wszystko najlepiej to bym nie pytał na forum tylko odpowiadał :P Trochę nie do końca jest dopracowany opis AFDB na stronie AAB...

P.S. Tak czy siak taniej wyjdą mnie zakupy z odbiorem osobistym w Wa-wie tego droższego, a z czystego lenistwa nie chce mi się szukać innych sklepów w Wa-wie, chyba że przez przypadek zauważę że jest opłacalnie taniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii mam źle ustawione, w praktyce jest to wydajniejsze rozwiązanie, tym bardziej, że gdybym wentylator z przodu dał jako IN to chłodziłby on tylko napędy optyczne (rzadko używane) a ten z "dachu" od razu by to chłodne powietrze wyciągał...

Załączam schemat...

Na grill na boku obudowy planowane 3x92 mm i od frontu 80 na dyski - wszystkie jako IN, do tego 80 jako IN pod kartę graficzną...

Rzadko sprzęt obciążam na maks, wenty na obudowie sterowane pokrętłami od akasy, CPU i grafa na automacie...

Załączam schemat - bez zachowania proporcji...

post-460036-1324479887_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://twojepc.pl/news25615.html

Kosmos ;] Co prawda nie jest ona w moim kręgu zainteresowań(tak wysoka, że musiałbym zdemontować ten wysuwany blat pod biurkiem, żeby się zmieściła xD), ale cena IMO trochę przesadzona. Za tyle można mieć już Lian Li. Funkcjonalność podobna, a o ile większy prestiż. Jeśli za Storm Troopera wołają 700-800 zł, to 1000-1100 zł za Cosmos II byłoby w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dani14

Tfu, to był chyba 410 - w każdym razie mówiłem o wyglądzie, a czego się spodziewać po obudowie za 140zł? Chyba nie frontu ze szczotkowanego aluminium.

@Czechosław

Na pure pc jest test.

Ogólnie mi ten kosmos się średnio podoba. Owszem, nie jest brzydki, tyle że w niższej cenie jest IMO lepszy Obsidian 800D, z oknem które idealne nie jest (piwnica).

4 I 2012

Na techpowerup można znaleźć test nowej obudowy autorstwa NZXT. Fajna, chociaż szkoda że 80, a nie 60 euro. Bo za 300zł to byłaby dobra alternatywa dla Bitfenix Shinobi i Regnuma.

4 I 2012 PM ;)

Polecam też przeczytać recenzje Antec'a Eleven Hundred - ciekawa konstrukcja, zwłaszcza za 100 euro. Taki trochę kompromis między R3 a Haf'em :) Ogólnie obudowa niezła.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Cosmos.... nie podoba mi się. Owsem wygląd i jakość wykonania jest OK. Nie podoba mi się sposób otwierania bocznych paneli, nie podoba mi się ilość miejsca na górze budy... tak duża buda powinna mieć standardowo możliwość montażu chłodnicy przynajmniej 4x120 bez przeróbek. Na testach nie widziałem gdzie i jak umieszczone są filtry.. dla mnie sprawa bardzo ważna bo wnętrze kurzy się szybko i po chwili każda buda przestaje wyglądać tak jak na zdjęciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie chłodnice to można zainstalować w budzie o połowę mniejszej. Nie w tym rzecz. Jak na nowy produkt to jest to wada. Buda jest jedną z najdroższych i największych na rynku, a projektanci nie zauważyli że trzeba piłować sprzęt za taką kasę jak się chce do największej budy wsadzić największą chłodnice.

A skoro już przy dwóch jesteśmy to ciekawi mnie czy się da np zmontować 3x120 na przodzie? Albo czy da się bez przeróbek zamontować 2x120 na dole zamiast kieszeni na 6 HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mniej do mnie przemawia. Elder ma specyficzne wymagania, co było widać po wcześniejszym jego projekcie. Dostosował więc do nich ten projekt. Robienie obudowy wielkości szafy nie dla mnie. Mam Obsidiana D800 i z tej perspektywy oceniam też Cosmosa. D800 oczywiście idealny nie jest, ale liczyłem że nowa buda będzie podlegała ewolucji.

Choć jak dla mnie to niewiele mu brakuje. Góra przystosowana do chłodnic 3x140 i 4x120 i dół na 2-3x120 :)

Jeszcze jedno odnośnie Cosmosa... otwieranie paneli bocznych i same panele. Mocowanie na zawiasach jest bez sensu. Buda ma zazwyczaj panel założony (lub nie) a jak się chce pogrzebać to się go zdejmuje bo to jest wygodniejsze niż wachlowanie takim skrzydłem. Co by im szkodziło dodanie zmywalnych i wyciąganych porządnych filtrów w tych panelach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HardwareSecrets opublikowano kolejną edycję zestawienia past termoprzewodzacych - obecnie obejmuje ono 60 różnych past.

http://www.hardwaresecrets.com/article/The...ary-2012/1468/5

Bardzo ciekawa rzecz. Szczególnie, gdyby się ktoś zastanawiał jakby się sprawowało masło, pasta do zebów czy czekolada... bo też są na wykresach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!!! Najbardziej mnie rozbawiło że majonez jest równie dobry jak wiekszość past... Patrząc na łatwośc nakładania i zmywania to wychodzi że Arctic Silver 5 znów okazuje się jedną z lwpszych past. Rozczarowujące wyniki MX-4 i IC Diamond 7 - która się koszmarnie nakłada. Dobrze że AC5 też mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam - od dzisiaj używam majonezu. 4.50 za porcję która starczy na duuuużo użyć, a jeden stopień różnicy mnie nie zbawi ;)

Martwi mnie tylko, że czekolada wypadła tak słabo :P

@RoZy

Tyle, że od Arctic Silver 5, lepszy był majonez :P A ta łatwość nakładania majonezu ;)

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy

Tyle, że od Arctic Silver 5, lepszy był majonez :P A ta łatwość nakładania majonezu ;)

Nie był - niższa była temperatura rdzenia, ale temperatura otoczenia - też (13 vs 25 stopni Celsjusza). Różnica w temperaturze procesora i otoczenia jednak była lepsza (mniejsza) w wypadku AS5, niż majonezu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For shits'n'giggles jak to mówią Anglosasi. Najwyraźniej jest popyt na tego rodzaju rzeczy, to robią. Lepsze to niż odświeżone ostatnio Enermax Staray, z czego jedna nie ma nawet zasilacza na dole...

A tymczasem Scythe wprowadza na rynek nowy regulator Kaze Master II: http://www.purepc.pl/chlodzenie/scythe_kaz...gulator_obrotow

Powiem szczerze, że bardzo ciekawy patent z tymi wyciskanymi pokrętłami. Na pewno ułatwi to życie posiadaczom obudów z drzwiczkami (np. Fractal Define), gdzie ciężko było zmieścić coś z normalnymi pokrętłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...