Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

Bo jak zmianiam ustawienia tego trzeciego regulatora, po prawej, to nie słyszę różnic w głośności pracy komputera. Obserwowałem też wentylator coolera CPU i on chodzi sobie niezależnie, bo kręcił się nawet gdy ustawiłem suwaki na STOP.

Czyli taka konfiguracja podłączenia wentylatorów jest w porządku? Co uważacie jako fachowcy? Komputer kupiony do gier więc chcę, żeby wszystko było jak najlepiej.

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz ogarnąłem sytuację, napęd się zmiescił. Jednak na stronie producenta dziwnie piszą ==> http://www.silentium...black-bt-s30/?? zewnętrzne 5,25 hmm i to mnie chyba zmyliło. Po za tym strasznie małą ta obudowa po miedzy zasilaczem a napędem jest może ze 3 cm luzu strasznie trudno podłączyć kable.

Edytowano przez shakal84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zewnętrzne" odnosiło się w tym przypadku do tego, że mają też otwór z przodu obudowy (tznm. wyjście na zewnątrz) ;)

Gdyby to był slot 5,25" wewnętrzny, to już napędu byś tam nie zamontował (ale można by było montować np. dysk w bitumenboksie czy SQD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie podobają obudowy wyższe niż dłuższe.

I nie rozumiem, po co na dole ta maskownica*, choć w obudowie z oknem, która dodatkowo jest przewidziana do montażu chłodzenia wodnego ma nieco więcej sensu, niż w M35.

*Bo potencjalnie może mocno utrudnić montaż zasilaczy z krótkimi kablami, no i przede wszystkim zostawia dyski w ślepym zaułku (klik), przez co pewnie będą nieco podgrzewać same siebie i zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodzenie typu all in one jest wydajniejsze(temperatury cpu,kultura pracy) od powietrznego są znaczące różnice na plus dla takich chłodzeń?

Czy ciecz do nich się dokupuję bo widziałem płyny w butelkach i czy płyn się zmienia albo dolewa co jakiś czas do chłodzeń?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły chłodzenie powietrzne w tej samej cenie co wodne jest wydajniejsze i cichsze. AiO mają inne zalety, np. mniejsze rozmiary.

Większość chłodzeń typu AiO nie jest przewidziana do rozbierania i wymiany płynu. Oczywiście jak ktoś się uprze to można wymienic, ale nie ma takiej potrzeby. Nie ma też konieczności uzupełniania płynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obudowę SilentiumPC Gladius X60 Pure Black, z trzema oryginalnymi wentylatorami od około dwóch lat. Wszystko jest OK, zastanawiam się tylko czy powinienem rozkręcić wentylatory i profilaktycznie przeczyśić je od środka, np. łożyska? Czy polecacie takie profilaktyczne czyszczenie, czy tego się nie robi gdy wszystko działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam ochotę na modernizację a jeszcze swoich aktualnych bebechów nie sprzedałem a korci mnie to postanowiłem zacząć od wymiany obudowy.

Zdecydowany jestem na PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition

Wydaje mi się dobrą opcję i to w tych pieniążkach. 

Z tego co widzę to raczej nie powinno być problemu żeby zmieścić jakieś wielkie chłodzenia powietrzne. A czy taki Fractal Design Celsius S36 też wejdzie? Jesli tak to czy na górę czy tylko na przód?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać pytanie czy lepiej jak ściągnę pokrywę obudowy, czy kiedy jest ona założona chłodzenie jest wydajniejsze ? Logicznie, kiedy zapewniamy odpowiednią cyrkulacje i rozmieszczenie wentylatorów, to przy zamkniętej pokrywie oczywiście jest chłodzenie wydajniejsze.

Kiedy sprawdziłem linka z tą obudową "PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition" już wiem jaką obudowę kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 10:40, nebeu napisał:

A czy taki Fractal Design Celsius S36 też wejdzie? Jesli tak to czy na górę czy tylko na przód?

Na górę i na przód, w obu wypadkach trzeba wymontować zatokę na napęd optyczny - zerknij w specyfikację.

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady odnośnie chłodzenia budy nowego PC.

 

Posiadam obudowę Modecom Oberon PRO z oknem. Mam zamontowane wentylatory w ilości 6 ale będę je zamieniał na podświetlane. Jako że w zestawie mam AMD, nVidię/MSI będę montował wentylatory RED i GREEN. Ale to mniejsza o to.

Mam dwa pytania odnośnie wentyli.

Czy współczynnik CFM (maks. przepływ powietrza) będzie mi robił różnicę w temperaturze jeżeli zamontuję model o większym tym współczynniku. Chodzi o to że chce na froncie zamontować wciągające dwa wentylatory o przepływie 64.4 (jeden na wys. GPU drugi na wys. CPU) i jeden 61.5 (będzie wiał w proporcjach 50% na kanał z dyskiem i zasilaczem 50% w stronę GPU). Łącznie dadzą moc ok. 189 CFM.

A zaś wyciągające chce dać jeden z tyłu i jeden na topie każdy po 64.4CFM. Da mi to przepływ pozytywny dając mi więcej powietrza wtłaczającego niż wytłaczającego. Czy to ma rację bytu czy montować wentyle tańsze o mniejszym CFM?

 

Zaś drugie pytanie tyczy wentyli na topie. Czy zamontować tam jeden wentyl wtłaczający, który jest nad pamięcią RAM i jeden wytłaczający będący nad CPU czy po prostu dwa wytłaczające dać i zachować proporcje 3 wtłaczające (3xFront) i 3 wytłaczające (1xTył, 2xTop).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...