Skocz do zawartości
org

Dyski twarde, SSD, nośniki przenośne

Polecane posty

A tam - po prostu ludzie narzekają. Chyba te 100zł więcej za np. Samsung'a HD103SJ to nie aż tak duzo, przy konfiguracjach za 3000/4000? Owszem, w tańszych zestawach to stanowi problem.

Tak na pocieszenie, IMO takie ceny zostaną już. Bo kto za rok o tym będzie pamiętał? Na pewno nie główni odbiorcy, których jest więcej niż świadomych użytkowników... pozostaje mieć nadzieje, że dyski będą coraz lepsze i godne tej ceny ;)

EDIT:

Ale przecież nikt nie każe kupować HDD. Możesz sobie kupić SSD i zapłacić 3000zł za 1TB. A po paru latach uzywania go wypalą się komórki, bo SSD nie są do użytku "samodzielnego", choć niektórzy o tym zapominają...

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po paru latach uzywania go wypalą się komórki, bo SSD

Biorąc pod uwagę średni czas pracy dysków i kilka innych współczynników to ciężko będzie o taką sytuację o której piszesz ...

SSD nie są do użytku "samodzielnego

Też ciekawe ...

No ale to tylko moje fanaberie

Wg CEO Seagate nie ma co liczyć na obniżki cen dysków w 2012 roku.

Marketing wkracza do gry, zwęszyli opcję dobrego zarobku, nie tak dawno jeszcze podawali połowę 2012.

WD pierwszą fabrykę odpaliło jeszcze w zeszłym roku przed 26 listopada

Segate jako tako nie został zalany tylko jego pod wykonawca silników do HDD

itd.

Jest jeszcze sporo podobnych kontrowersji- poczytajcie ale nie na polskich portalach bo u nas nie o wszystkim napisali ...

No ale starty się same nie nadrobią :)

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi93

Piszę tutaj o hibernacji, częstym instalowaniu i odinstalowywaniu gier i programów (bo jak inaczej na takiej małej pojemności).

Trzymam się zdania, że SSD są dobre na jedyny dysk, jeśli ktoś rzeczywiście się zmieści na nim, lub planuje niedługo dokupić HDD.

EDIT:

No tak, 200zł... no ale zapewne tak już zostanie....

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko... warto kupować OCZ Agility 3? Interesuje mnie dysk SSD tak w okolicach 350 zł i ten przykuł moją uwagę. Są jeszcze jakieś ciekawe alternatywy w tym budzecie? Raczej interesowałbym się pojemnością 60gb, ale 32 też by wystarczyło na system i oprogramowanie... chyba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wadliwe kontrolery, ale jak już to jego oprogramowanie pozostawiało wiele do życzenie... teraz podobno jest już połatane i nie trzeba się bać. Niemniej jednak brałby Crucial'a albo IBM'a z serii 510 lub 520

Piszę tutaj o hibernacji, częstym instalowaniu i odinstalowywaniu gier i programów (bo jak inaczej na takiej małej pojemności).

Trzymam się zdania, że SSD są dobre na jedyny dysk, jeśli ktoś rzeczywiście się zmieści na nim, lub planuje niedługo dokupić HDD.

Sprawa jest bardzo prosta. Nie da się traktować SSD jako alternatywy dla HDD. To nośnik który znacząco poprawia komfort użytkowania komputera i jeśli kogoś stać to nie ma się co zastanawiać. Co do pojemności to ja na przykład do niedawna mieściłem się (i w zasadzie nadal się mieszczę) na 320GB. Braki odczuwałem (bo teraz mam dodatkową 500) tylko w czasie obrabiania filmów z kamery. Zmieszczenie się na 240GB SSD jest więc jak najbardziej możliwe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam, co konkretnie daje dodatkowy dysk SSD (pod system, bo chyba innej opcji nie ma sensu)? Szybsze transfery plików? U mnie to i tak rzadko coś dużego się przenosi / kopiuje, głównie na PC gram, korzystam z internetu i od czasu do czasu Photoshopa. Więc chyba w moim przypadku to niepotrzebna inwestycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz mniej "ryzykownego" kontrolera, jak się przedstawia wydajność tego Cruciala względem Agility 3? Tematem SSD zainteresowałem się stosunkowo niedawno i niewiele wiem o nich.

Ah, i moja płyta główna obsługuje tylko SATAII, wiem że będzie kompatybilne wszystko, tylko czy nie sprawi to że wydajność takiego dysku będzie się "marnować"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/161865/WD-s-Pur...Regulators.html

Unia Europejska zgodziła się na przejęcie Hitachi przez WD. Czyli - znika nam kolejny gracz z rynku dysków twardych. O tyle dobrze, że wcześniej WD musiał podzielić się technologią z Toshibą... może coś ujrzymy od nich z kategorii 3,5"? Byłoby ciekawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem kolejnego Samsunga 128GB 830 series i zrobiłem RAID 0 na SATA2 (na 3 niestety u mnie się nie da). oto wyniki :

68907506.jpg

58558983.jpg

A tutaj porównanie do jednego Samsunga na SATA 3 :

30598041.jpg

48047112.jpg

---------

Jeden Samsung SSD 830 Seies SATA 3 :

82818533.jpg

25571174.jpg

43216243.jpg

Dwa Samsungi SSD 830 Series na SATA 2 :

70249102.jpg

26478318.jpg

74509525.jpg

Wyniki są jakie widzicie. SATA 2 nie ogranicza tak bardzo tych dysków, co nie zmienia faktu, że na RAID 0 w SATA 3 byłoby jeszcze lepiej. :cool:

Ps. Tutaj jest moja mini recenzja jednego dysku Samsung SSD 830 Series 128GB :

Samsung SSD 830 Series 128GB

Edytowano przez TitoBandito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'yojo2'

Duży wzrost wydajności jest w "Pinnacle Studio HD 15" - szybkość ładowania nieobrobionego materiału (całe gigabajty materiału z VHSów) delikatnie wzrosła, natomiast zapisywanie materiału końcowego i ładowanie filtów do materiału i podgląd projektu jest zdecydowanie szybsze. W grach i w pracach z Wordem i netem nie ma różnicy. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TitoBandito

A w notatniku sprawdzałeś? Może jakieś testy :P?

Co do RAID'u SSD... dla mnie, zbyt problemowe. Po prostu, prawo Murphy'ego nadzwyczajnie mnie lubi, więc wolę aż tak sobie życia nie utrudniać ;)

Chociaż, diabelstwo przydatne (ale i tak, preferowałbym mimo wszystko jakiś szybszy i droższy, pojedynczy dysk, ew. nową myszkę i klawiaturę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd-tune-pro-4-01-hard-disk-utility-0.png

I kto mnie teraz pobije, co? :P

---

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,10...y__To_plac.html

Jedna z portuglaskich partii wpadła na pomysł opodatkowania nośników danych. Jeśli uważacie że pomysł już sam w sobie jest idiotyczny, to lepiej nie czytajcie jakie zaproponowano stawki... ?0,025 za 1GB dla nośników >1TB, i ?0,020 za 1GB dla mniejszych. Dyski 1TB by podrożały o ?20,5, a 2TB o ?51,2. Bez komentarza. I jeszcze te gadki, że podatek "nie dotknie zwykłych użytkowników, a jedynie profesjonalistów" - tośmy się pośmiali. No ale każdy powód jest dobry by wprowadzić podatki :)

No i jeśli ktoś ma Cruciala M4 to niech sobie firmware uaktualni bo wyszło ostatnio ;)http://www.crucial.com/support/firmware.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Photoshop, czy GIMP :P?

A co do podatku - pomysł strasznie idiotyczny, jasne, 100żł/20E, to dla zwykłego użytkownika nic.

Ups, zwykłego polityka.

A poza tym, profesjonalista to nie człowiek?

A większe koszty profesjonalistów = większe ceny, a wiemy, jak to się kończy...

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...