Skocz do zawartości
org

Dyski twarde, SSD, nośniki przenośne

Polecane posty

Też właśnie zamierzałem kupić nowy dysk, ale teraz się zastanawiam, czy jest jakikolwiek sens. Kumpel przysłał mi to info -> Dyski i wychodzi na to, że będzie gdzieś 25%mniej dysków na rynku, jakiś koleś pisze tam, że już zaraz ich zabraknie. Z drugiej strony znając naszych sprzedawców będą specjalnie podnosić ceny, nawet jeśli nie ma takiej potrzeby. Ja chyba na razie poprzestanę na tym co mam, chociaż chciało się kupić coś większego. Lepiej chyba poczekać aż skończą spekulować cenami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się Was doradzić, jak czy dane przechowywanie na dysku twardym zewnętrznym są tak samo bezpieczne jak na DVD? Biorąc pod uwagę że będę dysk ten odłączał za pomocą bezpiecznego usuwanie sprzętu oraz defragmentował (Defraggler).

I jeśli moglibyście mi polecić jakieś dobre dysku 500GB lub 1000GB. Chciałbym kupić za ok 200zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, na jakiś dysk 60GB 200zł spokojnie wystarczy :D

Ja nawet przy zakupie nowego kompa nie kupię dysku w takich cenach - wolę się przemęczyć z armią przejściówek i RAID'em 2 lub 3 badziewi po 60GB każdy. A później kupić SSD.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki dysk SSD OCZ Agility 3 60 gb kosztuje 430 zł, a i tak istnieje szansa że te dyski ulegną awarii, nie koniecznie na wskutek mechaniczny. Obecnie ekonomiczniej i bezpieczniej jest kupić HDD, bo po awarii jest szansa na odzyskanie danych, a przy okazji nie stracimy grubych pieniędzy. Trzeba póki co czekać aż SSD stanieją, bo w końcu nie ma to jak przeniesienie 1gb plików w ciągu 4 sekund :happy:

Edytowano przez thefiend2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak wszyscy będą czekać, to rynek nie będzie się rozwijał. Bez popytu nie ma podaży. Ja tam wiem, że w moim kompie SSD zagości, niekoniecznie od OCZ =] IMHO ludzie mają do nich złe podejście. Każdy by chciał, żeby te dyski zastąpiły HDD. A to tak szybko nie nastąpi. Za 500 GB SSD można złożyć przyzwoitego kompa. Za 1TB można kupić motocykl. To(póki co) nie są dyski do gromadzenia danych, tylko pod system i najważniejsze aplikacje. Jak kogoś stać, to nie widzę nic złego w kupieniu 64 GB, a nawet jest to wskazane. Taka osoba będzie miała swój udział w rozwoju tej technologii. Mały bo mały, ale zawsze coś :P Btw. obecnie SSD nie są już tak awaryjne jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś o takim triku dzięki któremu będziemy mieli szybkiego kompa. Jak wiadomo Windows 7 zajmuje 20gb pamięci. Więc kupujemy dysk SSD 32gb i na nim instalujemy wyłącznie system. Do tego kupujemy jakiś obszerny dysk HDD i na nim trzymamy pierdoły typu gry, filmy, muzyka. Dzięki temu możemy otwierać 10 folderów i w każdym po 100 zdjęć które załadują nam się w 2 sekundy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś o takim triku dzięki któremu będziemy mieli szybkiego kompa. Jak wiadomo Windows 7 zajmuje 20gb pamięci. Więc kupujemy dysk SSD 32gb i na nim instalujemy wyłącznie system. Do tego kupujemy jakiś obszerny dysk HDD i na nim trzymamy pierdoły typu gry, filmy, muzyka.

:rozpacz:

To się nazywa logika :E

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski 1TB, to jest to jeden z szybszych. Przed podwyżkami razem z HD502HJ były to najczęściej polecane dyski tutaj ;)

Ewentualnie, jeśli lubisz być królikiem doświadczalnym to jest jeszcze Seagate ST1000DM003, który ponoć jest bardzo szybki. Ciężko powiedzieć jak z awaryjnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.crucial.com/support/firmware.aspx

Crucial właśnie wydał poprawkę do swoich dysków SSD. Mógł się w nich ujawniać błąd po przepracowaniu 5184 godzin, przez który dysk raz na godzinę przestawał działać. nowy firmware powinien rozwiązać ten problem.

Cóż, nikt nie jest doskonały - grunt, że problem załatano dość szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już - cruciale są np. w kurtmedia. Więc chyba producent ich nie wycofał.

Tyle że taki crucial jest droższy od ST1000DM003. Z jednej strony 64GB to dla mnie za mało, a 1TB aż za dużo... tyle że nie chciałbym mieć w kompie wodorostów ;)

No i ta gwarancja - 24 miesięcy (choć to tyle co na Cruciala), a nie wiadomo jak z awaryjnością... chociaż z drugiej strony bycie królikiem doświadczalnym jest fajne (poza możliwością utraty danych ;) i ciągłymi backup'ami) :D

Co sądzicie? Kiedyś Seagate wykręcił już taki numer... a tak właściwie to HD103SJ i HD502HJ nie były przez niego produkowane? Czy jeszcze przez Samsunga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...