Skocz do zawartości
org

Pamięci RAM

Polecane posty

Producenci mogą mieć różne kości, wpływając na np. żywotność czy możliwości OC. Jeśli pytasz o różnice w wydajności, to tych brak.

Mniejsze napięcie = mniej wydzielanego ciepła, niższy pobór prądu. Przyjeło się też uważać (prawidłowo lub nie), że niższe napięcie nominalne = wyższe mozliwości OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Corsair Vengeance 2x 4GB będą kompatybilne z ASrock P67 Pro3 ? Na stronie producenta nie jest wymieniony ten model ale wiele osób twierdzi , że ta pamięć współpracuje z tą płytą.. a nie wiem czy mam sie zdecydować na vengeance czy też Kingston HyperX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam takie pytanie :

Posiadam pamięci ram 2x1 GB Kingston DDR2 (kvr800d2n5k2) CL 5 .

I chciałbym dokupic kolejne 2gb proszę o pomoc czy to ma byc rowniez 2x1gb czy moze byc 1x2 i czy jesli kupie CL6 to nie będzie się ''gryzło'' z tym CL5 i czy wszytsko będzie chodziło jak należy ?

Rodzaj mojej płyty głównej to : Asus P5P41D Motherboard

windows 7 64bit.

Z góry dziękuje za pomoc .

Edytowano przez Zeleek1992
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba taka, że mało jaki komp obsługuje DDR2, a co dopiero DDR. DDR2 mają chyba na ogół większą częstotliwość pracy. Złącza nie są wzajemnie kompatybilne. DDR2 ma niższy pobór prądu.

Znalazłem też trochę technicznego bełkotu:

Różnice w stosunku do DDR

1. moduły zasilane są napięciem 1,8V zamiast 2,5V,

2. układy terminujące zostały przeniesione z płyty głównej do wnętrza pamięci (ODT - On Die Termination). Zapobiega to powstaniu błędów wskutek transmisji odbitych sygnałów,

3. DDR2 przesyła 4 bity w ciągu jednego taktu zegara (DDR tylko 2),

4. podwojona prędkość układu wejścia/wyjścia (I/O). Pozwala to na obniżenie prędkości całego modułu bez zmniejszania jego przepustowości,

5. liczba styków została zwiększona ze 184 do 240,

6. wycięcia w płytce pamięci umieszczone są w różnych miejscach, w celu zapobiegnięcia podłączenia niewłaściwych kości.

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, dorzucę do tematu swoje trzy grosze. Jako że mam w posiadaniu pamięć 1x4 gb od cruciala o taktowaniu 1333 mhz i opóźnieniu cl9, to gdybym zamierzał wrzucić na swoją płytę kolejną kość, to czy musiałaby ona być koniecznie tej samej marki do pracy dual channel, czy może mógłbym zaopatrzyć się w pamięć 1x4 gb o takiej samej częstotliwości oraz opoźnieniu lecz np od good ram'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...