Skocz do zawartości
org

Pamięci RAM

Polecane posty

Cóż... zero odpowiedzi w tym temacie, to chyba warto zarzucić newsem - nawet jeśli nie jest on pierwszej świeżości ;)

W sierpniu pisałem już o nowych pamięciach DDR3, prosto od AMD. Jak się niedawno okazało ich rodzina się jeszcze powiększyła.

137c.jpg

Przy okazji - te pamięci będzie można również nabyć w wersji z radiatorem:

137a.jpg137b.png

I co jeszcze ciekawsze... już są na Allegro! I cena całkiem znośna.

http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr3-2gb-amd-...1972734968.html

Jeśli chodzi o stylistykę to się prezentują naprawdę zacnie ze swoim czarnym PCB. Zapewne będą mieć wzięcie wśród estetów.

//edit: choć jak się teraz mocniej przyglądam to PCB wydaje się być jednak zielonkawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PClabie przetestowali pamięci od AMD. http://pclab.pl/news48428.html

Krótko mówiąc - przybyła kolejna solidna oferta na rynku, i to w sumie całkiem atrakcyjna cenowo :)

-- 26 II 2012 ---

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/pamieci_ram...py_pamieci_ddr4

Samsung i Hynix zaprezentowali prototypowe moduły DDR4. Prawdopodobnie sklepowe pamięci DDR4 będą sprzedawane z taktowaniami od 2133MHz, i będą pracować na napięciu od 1,2V. Masowa dostępność DDR4 planowana jest na 2014 rok. Ciekawe, czy nowe pamięci coś wniosą do wydajności, bo DDR3 pod tym względem rewolucji nie zrobiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja generalnie korzystam z laptop~ów, aczkolwiek zawsze pierwsze co robi~ę to wymiana pamięci ram obecnie mam dd3 o taktowaniu 1333mHz co ciekawe znalazłem pamięci o taktowaniu 1800MHz ale niestety mój lapotop nie obsługuje tych szybszych, niby laptopy nie są przeznaczone do takiego "tuningowania" aczkolwiek było by miło gdyby użytkownik miał wybór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam następujący sprzęt: MOB - Asus P7P55D-E, CPU - Intel Core i5 760, RAM - G.Skill DDR3 4GB 1333MHz Ripjaws Series CL9. Z tego co wiem, w tej sytuacji maksymalne obsługiwane taktowanie pamięci RAM wynosi 1333MHz.

Ostatnio uznałem, że przydałoby się dokupienie kolejnej kości, jednakże wychodzi na to, że kupienie 2 dodatkowych kości bardziej się opłaca. W sklepie, w którym mam zamiar dokonać zakupu nie warto już kupować pojedynczych.

Jeśli kupiłbym 2 kości 1600Mhz (G.Skill DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Ripjaws Series CL9), czy będą one obsługiwane? Chodzi mi o to, czy ich taktowanie zostanie obniżone do wartość 1333MHz, ale wciąż będą działać. Albo, jeśli zakupiłbym jedną kość (G.Skill DDR3 8GB 1333MHz RipjawsX CL9) o większej pojemności, czy możliwe będzie włączenie jej w trybie DUAL z poprzednią kością (miałbym wtedy 4+8GB RAMu)? I czy ta płyta w ogóle obsługuje takie kości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez OC ten procesor obsługuje maks. 1333MHz. Po OC obsługuje też wyższe takty, bez problemów. Jeśli kupisz nowe kości z szybszymi taktami to i tak będą musiały pracować na niższych - no chyba, że stare kości też by działały na 1600MHz. W Dualu nie da się łączyć kości o różnych pojemnościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się pamięci różnych producentów? Załóżmy że kupuję 4 GB RAMu od Kingstona z CAS Latency 9 i działające na 1,5V, oraz 4 GB RAMu od G.Skilla, z takimi samymi parametrami.

oraz

Na co ma wpływ napięcie? Różnica między ramkami 1,5V a 1,65V?

Edytowano przez Orionfotl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...