Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Płyty główne

Polecane posty

Wg Intela H97 nie wspiera możliwości kręcenia mnożnikiem, wszelkie obejścia tych ograniczeń to już "sztuczki" producentów płyt. Pewniej wziąć Z97. Ale trzeba przyznać, że ani jeden ani drugi GB za specjalnie atrakcyjne nie są w swojej cenie.

Ponadto m.in. na chipsecie H97 pamięci nie zadziałają szybciej niż na 1600MHz.

Sugeruję założyć nowy temat w dziale zakupowym: http://forum.cdaction.pl/index.php?showforum=246

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma za to DualBIOS, lepszy układ dźwiękowy, lepszą sieciówkę, złącze M.2, więcej złącz audio. W H110/B150 różnice między sekcjami zasilania na procesorach są dość akademickie (obsłużą spokojnie wszystkie procesory na LGA 1151, a podkręcać się na tych chipsetach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za płytą do Gladius S20, i3-6300 i HyperX Savage 2400 MHz CL12.

B150 Mortar - 360 zł

B150M-D3H - 360 zł

B150 Bazooka - 350 zł

B150 PRO-DH - 340 zł

B150 PRO-VDH - 310 zł

B150 PRO-VH - 290 zł

Generalnie każda płyta spełnia moje wymagania.

Warto dopłacać do Moździerza? Ma najlepszą kartę dźwiękową i lan ze wszystkich. Dodatkowe złącza zawsze mogą się przydać, choć uprawiać SLI nie planuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopuję ale co tam
Słuchajcie, jak wygląda sprawa z wielkimi klocami typu tisis, DR3p, noctura w płytach z270 z wielkimi zabudowami I/O i chłodzenia sekcji zasilania? nie ma problemów? wiem ze w niekótych 170 ludzie nie mogli instalować tisisa normanie tylko obróconego o 90* i jakimś rozwiazaniem dla wymiarów były 170X ale w tej gen są nadal drogie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast dylemat z platformą AM4. O ile uznałem, że kupując kompa teraz na AM4 będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem to nie wiem co dalej.

Planowany procesor to Ryzen 5 1600, który będzie kręcony.

B350 czy X370? Niby na B350 można podkręcać ale sekcje zasilania mnie niepokoją. Natomiast w X370 jest już lepiej przy czym nie planuję multi-GPU oraz renderowania, stream'ingu itp.

Co robić, co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet budżetem. Nie jest jakiś bardzo istotny. Mnie bardziej ogranicza monitor, którego nie opłaca mi się sprzedawać (Eizo FS2434). Dlatego też skupiam się na wydajności HD. Dodatkowo do 1600X trzeba dopłacić i nie ma chłodzenia. Chociaż mógłbym użyć aktualnie posiadanego SPC Grandis XE1243, które mógłbym użyć po uzyskaniu zestawu montażowego na AM4. A w późniejszym czasie zmiana na Fractal Design Celsius S36. Pytanie tylko czy OC X'a będzie lepszy niż gołego 1600. Taki ot mam pomysł. Ale czy dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz liczyć się że przy 1600x i chłodzeniu powietrzem raczej ciężko będzie Ci przebić 4,0 ghz ale powinno Ci dać wydajność prawie na poziomie Ryzen 7 1700, nie masz co liczyć że to samo osiągniesz na Ryzen 5 1600 - ma dość niskie bazowe częstotliwościowi. Co do pytania czy lepiej będzie się kręcić X'y to sądzę że nie X w ryzen oznacza tylko tyle że po za trybem turbo procesor może podkręcić się o dodatkowe 200 mhz jeśli ma odpowiednio niską temperaturę. 

Wciąż najlepszy stosunek wydajności do ceny uzyskał byś kupując 1500x i podkręcając go

Co do płyty głównej poszedł bym B350 chyba że planujesz używanie dwóch kart graficznych to wtedy x370

Na to czy proces ma chłodzenie nie patrz bo jeśli masz zamiar podkręcać to i tak musisz użyć czegoś lepszego niż stockowy cooler AMD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KuraiShiniGami napisał:

Co do płyty głównej poszedł bym B350 chyba że planujesz używanie dwóch kart graficznych to wtedy x370

No właśnie nie planuję multi-GPU ale w kilku modelach sekcje zasilania są porządne. Tym najbardziej się kierowałem. Patrząc natomiast na B350 to w zasadzie widzę dwa modele nad którymi mógłbym się zastanowić:

Asus ROG STRIX B350-F GAMING

Asus Prime B350-PLUS

Przy czym ROG Strix bardziej przemawia do mnie bo ma większą sekcję zasilania i osłone panelu I/O :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KuraiShiniGami napisał:

Po pierwsze musisz liczyć się że przy 1600x i chłodzeniu powietrzem raczej ciężko będzie Ci przebić 4,0 ghz ale powinno Ci dać wydajność prawie na poziomie Ryzen 7 1700, nie masz co liczyć że to samo osiągniesz na Ryzen 5 1600 - ma dość niskie bazowe częstotliwościowi.

Częstotliwości bazowe nie mają tu nic do rzeczy - raczej kwestia selekcji procesorów przez AMD ma tu większe znaczenie. Przy czym kręcenie 1600X, żeby uzyskać wydajność 1700-ki - mija się trochę z celem, bo 1700-kę też się da podkręcić.

Generalnie przeglądając fora i z opinii znajomych wynika, że 1600-ka podkręca się swobodnie do 3,6GHz na Wraith Spire i do 3,8-3,9GHz na Mugenie 5/Macho. 1600X zasadniczo podkręca się do 3,9-4GHz, ale te 4GHz zwykle wymagały NH-D15. Żeby było zabawniej zyski z AIO są symboliczne, a custom loopy do Ryzenów to raczej trochę bezsensowna zabawa.

9 godzin temu, KuraiShiniGami napisał:

Wciąż najlepszy stosunek wydajności do ceny uzyskał byś kupując 1500x i podkręcając go

Zważywszy, że 1500X wcale większych możliwości podkręcania od 1600-ki nie ma, to taka średnia inwestycja, zwłaszcza, że Coffee Lake w i5 ma mieć sześć rdzeni.

---

Generalnie nawet Asrock AB350M Pro4/ AB350 Pro4 nadaje się do rozsądnego podkręcenia 1600-ek. Do SLI/CF to zarówno Ryzeny, jak i Skylake/Kaby Lake się specjalnie nie nadaje - już przy GTX 1070 zaczyna brakować przepustowości na linii PCI-E przy x8/x8.

@nebeu

B350-Plus ponoć jest dość problematyczną płytą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Irenez napisał:

 

@nebeu

B350-Plus ponoć jest dość problematyczną płytą.

I dlatego chyba wybór padnie na ASUS ROG Strix. Nie wiem na ile to prawda ale ASUS ma chyba najbardziej dopracowane UEFI?

Do tej płyty planuję 1080/TI aby starczyło na lata. Skupiam się tylko na wydajności FHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowe płyty Asusa (Crosshair) / Asrocka (Taichi) mają najlepiej dopracowane UEFI i najszybciej aktualizowane, aczkolwiek w przypadku Asusa niekoniecznie przekłada się to na brak problemów z niższymi modelami, aczkolwiek ww. Strix ma dość dobre opinie. Na pewno odpuściłbym sobie płyty od MSI - zdecydowanie nie poradzili sobie z AM4.

Co do wydajności na FHD - to podejrzewam, że ekonomoczniejsze byłoby wzięcie GTX 1070 z założeniem wymiany na odpowiednika (półka cenowa) Volty jak tylko się pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie płytę ASRocka do kopania z sześcioma PCIe? http://www.asrock.com/mb/intel/h81 pro btc/ (teraz zauważyłem podpis pod tytułem)

Zobaczcie co zrobili na nową falę kopania: http://www.asrock.com/MB/Intel/H110 Pro BTC+/index.asp 13 PCIe, 3 dodatkowe porty zasilania!

Obejrzyjcie też easter egg na ich stronie z poradnikiem instalacji Windows 7 na nowych chipsetach: http://www.asrock.com/microsite/Win7Install/index.html - wybierzcie opcję instalacji z płyty i myszką&klawiaturą na PS/2.

To mi też przypomniało humor ASRocka przy robieniu filmików opisowych do swoich funkcji:
https://www.youtube.com/watch?v=wwT3SGfXEGU

https://www.youtube.com/watch?v=5p6rLRoo0eY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Bc1P94aE7_Q

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem złożyć zestaw pod am4 . Coś jak to :

https://www.morele.net/configurator/redirect/170899

Ryzena kręcić za dużo nie będę . Ale i tak obawiam się tej płyty .Czy słusznie?

Ciałem zachować tez jako taki wygląd ale to ma małe znaczenie . Myślicie że ta płyta może byc czy raczej :

asus prime ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy niechęć do AB350M Pro4 jest w Tobie aż tak silna, że za wszelką cenę szukasz jakiejś alternatywy?

Inna sprawa, że raczej rozsądniejsze byłoby wzięcie pojedynczej kości 8GB (bo i tak w niedalekiej przyszłości będziesz musiał pomyśleć o dołożeniu kolejnej), na karcie graficznej można by było sporo przyoszczędzić, a w zamian wziąć jakiś SSD z prawdziwego zdarzenia (a nie budżetowe 120GB i to od Kingstona).
No ale jak mamy szerzej dyskutować o tym zestawie, to lepiej załóż temat w tym dziale, wypełniając ankietę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...