Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Płyty główne

Polecane posty

Fakt, mi też, ale reszta jest sparolona.

Powinni takie (+ na RAM) wprowadzić do osobnej sprzedaży, byłby łatwy sposób na upiększenie Sabertootha P67. Bo ta kolorystyka, wygląda jak kiepski żart.

Bo nie każdy chce tracić gwarę na wymianę złącz, czy ich malowanie.

Tudzież kasę na SLI, wewnętrzną kartę dźwiękową/tuner/inne diabelstwo i dodatkowe moduły RAM (podpowiedź - wtedy te złącza będą zasłonięte).

A co do wentyli w Z77... cóż, producenci (EVGA, Asus) robią wreszcie ukłon w stronę entuzjastów podkręcania portów USB :P

Test mobasków pod Z77.

Wreszcie coś, co nie jest przeglądem danych producenta :P

Mi się spodobała najbardziej płytka od Bistara - jakiś fajny fullcover z acetalu i mamy all black :wub:

Poza tylnym panelem, ale np. ivanov pokazał, że to nie jakiś straszny problem (a można zrobić to nawet bez utraty gwarancji).

EDIT:

Ojć, z fullcover'em mógłby być problem...

Ale dwa osobne bloki problem też rozwiążą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI zapowiedziało nową płytę z serii Bigbang.

MSI_Z77_BigBang_ZPower_1.jpg

Oczywiście pod chipset Z77, z obsługą 3-way SLI.

Military Class III, no i sekcja zasilania, która się zapowiada na prawdę nieźle, bo o ile mnie wzrok nie myli, mamy do czynienia z trzy-częściowym radiatorem (jak w np. P67 Extreme6).

No i wygląd - radiatory nie przypominają broni palnej, PCB jest czarne, "sloty" też.

MSI_Z77_BigBang_ZPower_2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekło zestawienie chipsetów dla płyt pod procesory Intel Haswell. Wracamy do sytuacji z początków LGA1155, gdzie tylko jeden chipset pozwalał na OC... w tym przypadku będzie to Z87. Mam nadzieję, że nie zaszaleją z cenami :/

1ksbdl.png23yazn.png

Premiera płyt LGA1150 w drugim kwartale 2013.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie decyduje ilość faz (można to poznać po ilości cewek) i tego ,czy jest sterowana analogowo czy cyfrowo. No i jeszcze pozostaje kwestia chłodzenia na sekcji zasilania, najlepiej jak jest z heatpipe, ale to tylko w droższych płytach się zdarza.

Wybranie płyty ze słabą sekcją = kiepskie możliwości OC. W ekstremalnych przypadkach możliwe jest nawet uszkodzenie płyty przy OC, ale to naprawdę przypadki jednostkowe przy wybitnie prądożernych i mocno obciążających sekcję prockach (Phenomy II X6 czy też FX-8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie interesuje mnie OC, to nie muszę się przejmować jakością sekcji zasilania i skupić się np. na potrzebnych slotach i złączach, tak? Czy jest to tak, że mimo braku planów OC istnieje jakieś "bezpieczne minimum" co do jakości sekcji zasilania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW, to Maximusem V Gene, nie ma co się interesować, bo ta płyta, warta jest uwagi tylko w konfigach m-atx.

A, LL PC-A05N, to mała buda, czasem od tych mieszczacych maksymalnie mniejsza - a mieści zasilacze ATX i płyty ATX.

Nawet porządne LC można do niej zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASrock Z77 Extreme 4 posiada zintegrowaną karte graficzną intel HD graphics 4000. Czy to ta sama zintegrowana karta graficzna którą oferuje intel core i5 3750K? Jak zamontuję ów procek do tej płyty głównej to która zintegrowana karta graficzna bedzie działać? Czy może obie będą działać jednocześnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten asrock ma wyjście wideo dla grafiki w procku, sam jej nie ma.

Wielkie dzięki. Widzę że się znasz to zadam Ci jeszcze jedno pytanie. Wybieram płytę główną do kompa z tych dwóch:

-MSI Z77A-GD55

-ASRock Z77 EXTREME 4

Będę korzystał z APU więc płyta musi mieć możliwość przypisania 512 MB do APU (HD 4000), a MSI mogło przypisać jedynie 256 MB do HD 3000 lub 2500. Jak to jest w przypadku HD 4000? To samo się dotyczy ASRock-a - ile może przypisać MB APU? Jeżeli ktoś to wie to bardzo proszę o odpowiedź, najlepiej popartą jakimś linkiem z potwierdzeniem swoich słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. HD4000 to nie APU, tylko zwykła integra.

2. Chcesz tego kompa do grania?

Jak tak, to nie pograsz na integrze.

3. Z tego co wiem, ilość pamięci jest przypisywana z pamięci RAM, dynamicznie, w zależności od potrzeb, więc w idle było to 256mb.

Dzięki za odpowiedź. Teraz już wiem wszystko co mi było potrzebne. Jeżeli kogoś to interesuje to dodam, że max. przydzielonej pamięci z RAM do Intel HD 4000 to 512 MB, więc jeżeli padnie karta graficzna, to będzie można pograć w coś, niestety kosztem niższej rozdzielczości i detali. Jeszcze raz dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mount&Blade pójdzie na maksymalnych (chyba) :P

Ale na serio, tylko tyle?

To już integry z mobilnych Dual-Core, mogły mieć więcej (768/1024Mb bodajże w moim modelu, który obecnie leży w szafie, bo zabiła go coca-cola.

Aczkolwiek, myślałem, że laptopa Fujitsu kropelka coli nie zniszczy, moja klawa była zalana co najmniej 100ml, a żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są obecnie najtańsze płyty główne pod AM3 i 1155(tu może być nawet z H61) wyposażone w przyciski do włączania i reset?

Jaka jest różnica cenowa po między nimi, a modelami polecanymi bez tej funkcji?

Na 1155 nie znalazłem tańszej od P67 Pro3 B3.

W morele.net najtańsza płyta z AM3 i przyciskami, ASRock 970 Extreme4, kosztuje 20zł więcej od P67 Pro3 B3.

Różnica cenowa po między Phenomem II 965, a i3 2100 to 40zł, więc zestaw z intelem będzie na starcie wydajniejszy, cichszy i tylko 20zł droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa po między Phenomem II 965, a i3 2100 to 40zł, więc zestaw z intelem będzie na starcie wydajniejszy, cichszy i tylko 20zł droższy.

Ale za jakiś czas gdy gdy będą wymagały procesorów czterordzeniowych to chyba jednak ten Phenom będzie wydajniejszy, tym bardziej, że można go podkręcić. Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...