Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Peryferia: myszy, klawiatury, pady, joysticki

Polecane posty

Hmm z tym Razerem robi sie coraz ciekawiej. Trzeba przyznac, ze forme trzymaja, ale spadkowa. Wypuszczaja coraz gorszy i jednoczesnie drozszy sprzet. Jeszcze udalo im sie jakims cudem wmowic graczom, ze DPI = precyzja i wszyscy szukaja myszek z ponad 5kDPI jakby to bylo Bog-jeden-wie-co. A prawda jest taka, ze im mniej DPI tym lepiej, o ile nadazamy ruszac myszka i sie nie meczymy. Nie pamietam gdzie (a szkoda, bo fajny tekst) widzialem artykul nt tego co jeden z designerow myszek uwaza o ciagle zwiekszajacym sie DPI. Sytuacja podobna do rasnacej liczby megapixeli w aparatach. Na poczatku wszyscy producenci wmowili klientom, ze DPI = jakosc, a teraz powoli wyczepruja im sie pomysly, jak napchac jeszcze wiecej DPI nie powodujac problemow z dzialaniem sensora. Razer, jak widac, nie ma rozwiazania na ten problem i wydaje myszki pokroju Imperatora. Dobrze chociaz, ze sensor Avago 9500 wydaje sie byc tani i wiekszosc producentow wlasnie jego wykorzystuje. Akurat ta firma poradzila sobie ze zmieszczeniem absurdalnie wysokiego DPI jednoczesnie robiac sensor, ktory nadaje sie do gier. Ceny Kudos i M8000x pokazuja, ze naprawde jest to niezle rozwiazanie, a i na rynku jest od jakiegos czasu i nic nie wskazuje na to, zeby ktos przebil ten design.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze rzeczywiscie jest to rozwiazanie dla osob inwestujacych w eyefinity. Sprawa byc moze po czesci sie wyjasni przy okazji ewentualnej promocji myszki. Jesli SS wciaz bedzie probowac wmowic, ze DPI = jakosc to znaczy, ze popelnia te same bledy, ktore juz niedlugo moga bardzo zaszkodzic wszystkim firmom zajmujacym se myszkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla wiekszosci graczy wieksze DPI kojarzy sie z wieksza precyzja dzialania myszy, czyli dochodza do wniosku, ze bedzie im szlo duzo lepiej w multi COD czy BF niz na gryzoniach z mniejszym DPI. Jest to cokolwiek bledne myslenie bo od pewnego poziomu ilosc DPI przestaje miec jakiekolwiek znaczenie, a nawet zaczyna przeszkadzac. Chociaz moj Razer Naga ma 5600DPI, to praktycznie nigdy nie korzystam z tego najwyzszego ustawienia. Pod wzgledem celnosci duzo lepiej mi idzie w multi kiedy obnize czulosc gryzonia o jakies 30%. Zreszta jak juz wspominalem wczesniej prawdziwa roznice w graniu zauwazylem nie dzieki wiekszej czulosci myszy, ale dzieki znajdujacym sie pod kciukiem 12 przyciskom, ktore zastapily moje standardowe oblozenie klawiatury w FPSach.

Musze przyznac, ze z coraz wiekszym zainteresowaniem przygladam sie myszom (a wlasciwie szczurom) od Saiteka. I nie chodzi mi tu o ich czulosc czy reszte specyfikacji technicznej, a konfigurowalny ksztalt i wielkosc gryzonia. Jako szczesliwy posiadacz duzych dloni zastanawiam sie, czy ergonomia tych szczurow bylaby na tyle duza, by przekonac mnie do wydania calkiem sporej sumy na wlasny egzemplarz. Niestety jak do tej pory nie mialem jeszcze okazji "wlasnorecznie" przetestowac ktorejs z tych konstrukcji Saiteka i przekonac sie, czy przynajmniej dla mnie sa one warte swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu - bez mozliwosci polozenia lapy na Saiteku nie ryzykowalbym. Widzialem juz opinie, ze przy dosc 'szerokich' lub 'dlugich' rozstawieniach we znaki daja sie przerwy miedzy plastikami. Do duzych lapek swietnie nadaje sie MX518 lub SS Ikari Laser. Ta pierwsza jest bardzo duza i wymaga chwytu cala dlonia od wiekszosci graczy. A druga jest tak wybrofilmowana, ze pasuje praktycznie kazdy chwyt - cala dlonia, palcami i co tam jeszcze dusza zapragnie. Z Ikari jest jednak problem z laserem, chociaz od Nagi powinien sprawowac sie lepiej i awaryjnoscia. Ludzie narzekaja na przestajace dzialac przyciski i kabel tracacy sygnal. Oczywiscie, zadna z tych myszek nie posiada tylu przyciskow co Naga, wiec wnioskuje, ze i tak pozostalbys przy swoim gryzoniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie co możecie powiedzieć o:

Myszce: Razer Deathadder

Klawiaturze: Razer Lycosa Mirror

Słuchawkach: Razer Orca

Gdy będę składał nowy sprzęt mam ochotę zaopatrzyć się w takie peryferia.

Dodam że sam lecę na myszce 800 dpi więc więcej niż 3k nie potrzebuje,a w laptopie karta do usb za 2 zł i słuchawki z tesco :),wiec cudów nie potrzebuje ;D

Edit:Wiem że co do słuchawek to nie ten dział,ale nie chcę zakładać nowego tematu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka o ile jest to stara wersja(1800DPI) to ok, jeśli nowa to do zmiany na: SpeedLink Kudos,mionix naos 5000,Qpad 5k ,Logitech G500, G9x, Cyber Snipa Slincer czy steelseries Xai jeśli chcesz mysz symetryczną - wszystkie mają sensor kładący na łopatki to co jest obecnie w razerach.

Można się zastanowić nad Sidewinder X8, ale musisz sprawdzić czy będzie pasował do twojej ręki.

Klawiatura niby ok, ale swego czasu pojawiło się dużo doniesień o jej awaryjności osobiście bym zmienił na Sidewinder X4 lub X6.

Słuchawki tragedia - za tą cenę będziesz mieć znacznie lepiej sprawujące się w grach Koss Ur40 lub jeśli potrzebujesz zamkniętej konstrukcji Creative Aurvana Live + mikrofon Zalman Zm-mic1 lub MT390 ew. można dopłacić do słuchawek AKG GHS1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer Imperator 4G 2012 vs EpicGear Meduza

Witam drogich forumowiczów, co sądzicie o wymienionych w temacie myszkach?

Czy warto czekać na tą drugą? http://epicgear.com/?meduza

Jakie dwa sensory posiada Razer imperator 4G 2012 (czyli odświeżonej wersji)?, ponieważ jak na złość nigdzie nie mogę znieść na ten temat informacji .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto czekać przynajmniej do czasu kiedy dowiemy się jaki model sensor w nim siedzi.

Nie brał bym tego razera ogólnie nie brał bym razerów: to co teraz robi to jakiś żart tragiczne sensory(fakt mają te kilka tysięcy DPI, ale są marnej jakości)

brał bym SpeedLink Kudos, Logitech G500, G9x, Cyber Snipa Slincer, Mionix naos 5000, QPad 5k czy steelseries Xai jeśli chcesz mysz symetryczną - wszystkie mają sensor kładący na łopatki to co jest obecnie w razerach.

Można się zastanowić nad Sidewinder X8, ale musisz sprawdzić czy będzie pasował do twojej ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka o ile jest to stara wersja(1800DPI) to ok, jeśli nowa to do zmiany na: SpeedLink Kudos,mionix naos 5000,Qpad 5k ,Logitech G500, G9x, Cyber Snipa Slincer czy steelseries Xai jeśli chcesz mysz symetryczną - wszystkie mają sensor kładący na łopatki to co jest obecnie w razerach.

Można się zastanowić nad Sidewinder X8, ale musisz sprawdzić czy będzie pasował do twojej ręki.

Klawiatura niby ok, ale swego czasu pojawiło się dużo doniesień o jej awaryjności osobiście bym zmienił na Sidewinder X4 lub X6.

Słuchawki tragedia - za tą cenę będziesz mieć znacznie lepiej sprawujące się w grach Koss Ur40 lub jeśli potrzebujesz zamkniętej konstrukcji Creative Aurvana Live + mikrofon Zalman Zm-mic1 lub MT390 ew. można dopłacić do słuchawek AKG GHS1.

Steelseries Xai-myszka kształtem przypominającą moją,jest mi to na rękę ;),macie może jakieś inne propozycję co to Deathaddera i podanej wyżej myszki,głownie chodzi mi o kształt :)

Sidewinder X4-Z chęcią pozostał bym przy Razerku,dlatego chcę posłuchać rad innych użytkowników,siędzę 4 lata na laptopowej klawiaturce i ciężko mi się korzysta z tego typu,aczkolwiek ta nie różni się strasznie klawiszami.Wolał bym zamiast takiego czerwonego jakiś hmmmm.....Niebieski lub zielony,nie podoba mi się pod tym względem naj-bardziej ;D

Creative Aurvana Live + mikrofon Zalman Zm-mic1-Na sto 100% wybiorę tą opcję,są ładne i jak mówisz "lepsze" :)

W każdym razie Wielkie Dzięki,proszę o kolejne propozycję co do klawiatury i myszki. ;)

Pozdrawiam.

PS:Co jest nie tak z tym Deathadder'em nowym ?(Jak dodałem,nie potrzebuje jakiegoś super sensora bo sam lecę na myszce z Tesco :))

PS2:prosiłbym o propozycję z bardziej jasnymi i łagodnymi kolorami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy DA ma kiepski jak na swoją cenę sensor, wszystkie wymienione przez zemnie mają Avago 9500 czyli najlepszy laser w myszkach innego bym nie brał.

Jeśli nie przeszkadza ci mysz używana to poluj na Razer Salmosa, Krait i Damondback 3G - stare modele razera były naprawdę udane i te modele można brać, ale nie ma już ich w sklepach.

PS: Co do słuchawek to oglądałeś AKG GHS1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Tak i nie podobają mi się ogólnie ;)

Co da DA-chciałem się dowiedzieć w czym będzie przeszkadzał "kiepski sensor" :),jak widać strasznie ta mysz mi się podoba i

chcę wytyczyć jak najwięcej minusów :)

A co do myszek podanych przez ciebie...W ostateczności wziął bym steelseries Xai zamiast DA. ;D

*Zapomniałem o regulaminie <Facepalm>...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przemyśleć moją decyzję(nie będę wam wszystkiego na głowę rzucał).

Zastanawiam się między DA a steelseries Xai,pojadę do jakiegoś sklepu i zobaczę jak te myszki pasują mi w dłoni :)

W każdym razie dziękuje za odpowiedzi.

Pozdawiam.

PS:Zna ktoś jakiś sklep z myszami,klawiaturami i słuchawkami blisko granicy,najlepiej żeby w skład tego sklepu wchodziło większość peryferi podanych przez mnie i przez użytkownika 'BladyPiter' :).

PS2:Przypadkiem na jednym forum przeczytałem ze DA ma mała szansę na akcelerację wsteczną,czy to prawda,czy może chodzi o starą wersje DA ?

PS3(Dzizas):Możliwe jest że moja obecna myszka(jak mówiłem z Tesco,za parę zł)cierpi na akcelerację wsteczną i się do tego przyzwyczaiłem ?.Wiem trochę głupie pytanie,ale czuję że ta myszka jest wolna bo to przecież 800dpi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...Czyli albo skuszę się na steelseries Xai albo na starego DA.

Orientujesz się może czy często w nowy DA występuje ten problem ?

Edit:Dowiedziałem się tyle że sensory-laserowe mają skłonności do "złego" działania,wszystkie czy tylko te wybrane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że stare DA to tylko używki(nowych już nie sprzedają) i często występuje dwu-klik czy trój-klik(u niektórych nawet cztero-klik)

Złe działanie laserów to właśnie min. akceleracja wsteczna - nowe sensory razera mają z tym naprawdę niezłe problemy a taki Avago 9500 montowany w Xai ma, ale duuużo mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...