Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Blogi - dyskusje

Polecane posty

2. Pierwszy na eliminacje do konkursu na wpis miesiąca, gdzie w komentarzach blogerzy będą mogli zgłaszać swoje wpisy (proponuję aby dać ograniczenia na 1 lub 2 wpisy jakie może typować użytkownik).

Oczywiście zakładamy, że ten jeden wpis będzie miał pozwolenie na odświeżanie go, albo ewentualne "zawieszenie" na dacie np. 28 sierpnia po to, aby nie ugrząsł w gąszczu nowych - i mam nadzieję - samych dobrych wpisów :)

7. Zwycięski wpis dostaje się do newslettera, a autor zyskuje sławę, chwałę, satysfakcję i... obowiązek zorganizowania następnego konkursu.

Tutaj mała korekta: newsletter jest co tydzień, więc i tak jakiś wpis będzie do niego trafiać. Problem może być taki, że do newslettera trafi wpis, który potem zostanie nominowany w konkursie, i nieopatrznie ten konkurs wygra. Dla mnie i tak liczyć się będzie dobra zabawa, ale znając życie, i tak mogą trafić się frustraci, którym taka sytuacja nie przypadnie do gustu.

Stronniczości też nie należy się obawiać, bo przecież każdy konkurs organizowałby inny użytkownik.

Tutaj trzeba uważać, bo w końcu jest też prawdopodobieństwa trafienia się grupy wzajemnej adoracji: dlatego organizujący będzie miał obowiązek wybrania np. co najmniej 20 wpisów, wśród których dokona się ostatecznego wyboru na wpis miesiąca. Czemu minimum 20? Jakby miał wybrać tylko 10, to możliwe by było, że nie wybrałby wpisu usera X, bo go nie lubi, albo usera Y, bo dostał nagrodę w poprzednim miesiącu (a nie widzę niczego złego w tym, że ktoś miałby taką nagrodę dostać kilka razy pod rząd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładamy, że ten jeden wpis będzie miał pozwolenie na odświeżanie go, albo ewentualne "zawieszenie" na dacie np. 28 sierpnia po to, aby nie ugrząsł w gąszczu nowych - i mam nadzieję - samych dobrych wpisów :)

Wcześniej dawałem taką propozycję, aby wygrany autor mógł swój stary świetny wpis uaktualnić, aby znów został dostrzeżony. Można to potraktować jako kolejną nagrodę dla zwycięzcy.

Tutaj mała korekta: newsletter jest co tydzień, więc i tak jakiś wpis będzie do niego trafiać. Problem może być taki, że do newslettera trafi wpis, który potem zostanie nominowany w konkursie, i nieopatrznie ten konkurs wygra. Dla mnie i tak liczyć się będzie dobra zabawa, ale znając życie, i tak mogą trafić się frustraci, którym taki pomysł nie przypadnie do gustu.

Aj, co tydzień... To nie lepiej go połączyć z Piątkowym Przeglądem Blogów?

Tutaj trzeba uważać, bo w końcu jest też prawdopodobieństwa trafienia się grupy wzajemnej adoracji: dlatego organizujący będzie miał obowiązek wybrania np. co najmniej 20 wpisów, wśród których dokona się ostatecznego wyboru na wpis miesiąca.

Myślę, że jednak 20 to za dużo. Dlaczego? Ponieważ czym mniej wpisów zaproponujemy głosującym, tym większa szansa, że na wszystkie zerkną. Możemy iść na kompromis i wybierać 15 najlepszych. Problem ze stronniczością znika jeśli, tak jak dopisałem, selekcji dokona np. 3 autorów najlepszych wpisów ostatniego miesiąca. Trzem osobom chyba można zaufać? Jednocześnie takie trio będzie lepsze niż stały organ kolegialny, który rzeczywiście może popaść w marazm i wybierać coraz mniej obiektywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, co tydzień... To nie lepiej go połączyć z Piątkowym Przeglądem Blogów?

Niestety, ta opcja raczej odpada.

Z tym organizowaniem wpisów: po rozmowie z Lordem Narghoghiem dochodzę do wniosku, że lepiej byłoby, gdyby jednak powołać do zabawy osobne konto, i to na nim kierować bezpośrednio całą sytuacją. Kontrolę nad kontem uzyskiwałby zwycięzca poprzednich plebiscytów. Wynika to z prostego faktu: organizator też pisze bloga, i chciałby, żeby inne wpisy też były widoczne. W momencie przypięcia takiego wpisu dot. plebiscytu zasłaniałby on inne wpisy autora.

@Quetz - nikt nie mówi, że nasze propozycje są ostateczne. Swoje słowa pisałem jako zwykły user :) Organizatorem w tym wypadku jest chyba Qbuś, bo to on jest autorem całego tematu. Jeśli masz propozycje, poprawki dotyczące pomysłów innych - wal śmiało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry, że się wtrącę ;)

Jeżeli potrzebujecie jakiegoś wspomnienia w przeglądzie piątkowym, albo czegoś innego, to wyślijcie mi PW - nie jestem w stanie ogarniać wszystkiego, co się dzieje dookoła, a "keeping track" waszych dyskusji tutaj, czy w komentarzach na blogach byłoby bardzo czasochłonne.

Druga rzecz - gdybyśmy mieli większy przerób w blogach, nie byłoby problemu, żeby na główną wrzucać najlepszy tekst _codziennie_ - problem w tym, że rzeczywiście przydałoby się mieć taki tekst codziennie, co jest teoretycznie nierealne, a i niestety musiałoby to wszystko być w jakiś tam sposób związane z grami... chociaż to akurat można obejść ;). Pomysły na wykorzystanie takich opcji zostawiam wam - może wymyślicie coś interesującego, możliwego do zrealizowania?

Trzecia - powodzenia w organizowaniu "konkursów", chcę zobaczyć rezultaty! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal optuję za pełną decyzyjnością czytelników. O wyborze wpisu do ostatecznego głosowania decyduje liczba zgłoszeń przez czytelników. Żadnych selekcji przez organizatorów, żadnego odrzucania wpisów o niskiej wartości. Każdy czytelnik proponuje np. 3 wpisy i tyle. Żeby ograniczyć machlojki można odrzucić np. jednodniowe konta czy inne takie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak optowałbym za jakimiś minimalnymi standardami. Ot tak, aby nie tracić w ogóle czasu na pierdoły.

Wymagania:

Wpis zgłoszony do konkursu musi prezentować odpowiedni poziom, to jest nie odstawać od minimum standardów:

- Minimum 300 znaków (około 30 linijek tekstu)

- Kolor i wielkość czcionki umożliwiające swobodne odczytanie tekstu

- Poprawność ortograficzna

- Jeżeli tekst powtarza tematykę poruszaną już na innym blogu, to musi zawierać nowatorską myśl

Ale to sprawa drugorzędna. Można zrobić tak jak napisałeś - niech czytelnicy proponują i później spośród 10 czy 15 najlepszych wybierają. Nadal jednak podoba mi się pomysł aby to zwycięzca organizował u siebie na blogu. To raptem stworzenie dwóch wpisów pod koniec miesiąca (dokładne terminy się ustali). Aby nie znikły z pola widzenia, co miesiąc będzie tworzony temat na forum, w którym będą odpowiednie linki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że tu już całkiem jednolita wizja się wyłoniła, więc mam propozycję. Ustalmy coś na ten miesiąc (kompromis wydaje mi się sprawiedliwy, czyli użytkownicy wybierają, a organizator umieszcza na swoim blogu plebiscyt) i dajmy temu pomysłowi szansę. Jak coś będzie działało kiepsko lub wcale, to się zmieni w miesiącu kolejnym.

Co Wy na to? Opublikujmy ten regulamin i ruszajmy do roboty, a ew. niedociągnięcia i tak życie pokaże :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy cokolwiek robić - proponuję jeszcze poczekać, bo być może ten nowy blog, który ma służyć za arenę do całej zabawy, da się przypiąc (tak jak blogi redaktorów).

Poza tym - mam jeszcze pewien pomysł co do promowanych wpisów na stronie głównej blogów: niech Berlin co 3-4 dni pisze newsa na stronie głównej, w której będzie on opisywać aktualny i poprzedni wpis promowany ze strony głównej. Promocja blogów to świetny pomysł, ale co z tego, skoro jest ona widoczna tylko dla bloggerów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio ucichł ten temat...

Mam dobrą wiadomość: Berlin zgodził się rozreklamować naszą małą inicjatywę na stronie głównej CD-Action. Pod koniec miesiąca będą 2 newsy dotyczące naszego plebiscytu na wpis miesiąca. Z tym, że potrzebna byłaby odpowiednia grafika, która mogłaby trafić do takiego newsa. Czy ktoś jest na tyle zdolny, aby podołać się temu zadaniu? Przypominam, że potrzebna by była grafika na najbliższy plebiscyt.

- Jeżeli tekst powtarza tematykę poruszaną już na innym blogu, to musi zawierać nowatorską myśl

Do zasad za to proponowałbym dodać, aby do ostatecznego głosowania mogły być dopusczone tylko 2 wpisy od jedneog autora. Zapobiegłoby to sytuacjom, kiedy to na np. 30 wpisów 6 pochodziłoby od AAA, 4 od LouisFreakmana, 10 od Qbusia, etc.

Jeżeli będzie to recenzja tej samej gry, to co wtedy? Proponuję zrezygnować z tego podpunktu. Mogłoby dojść do sytuacji, kiedy to użytkownicy bawiliby się z przestawianiem daty do TYŁU, a nie jak zwykle - do przodu ("nie, bo ja napisałem pierwszy taką fajną recenzję!!!"

Czy są jeszcze jakieś propozycje? Moja uwaga: jeżeli po dwóch miesiącach, z ogólnie dostępnego konkursu zrobi się mały klub adoracyjny, gdzie na przemian będzie wygrywać 3 autorów, to z inicjatywą będziemy musieli się pożegnać. Mam także nadzieję, iż nie skończy się to tak, jak w "Forumowiczach pod Obstrzałem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest na tyle zdolny, aby podołać się temu zadaniu? Przypominam, że potrzebna by była grafika na najbliższy plebiscyt.

Moje umiejętności graficzne ograniczają się do painta, a i tego nie chcielibyście oglądać.

Do zasad za to proponowałbym dodać, aby do ostatecznego głosowania mogły być dopusczone tylko 2 wpisy od jedneog autora. Zapobiegłoby to sytuacjom, kiedy to na np. 30 wpisów 6 pochodziłoby od AAA, 4 od LouisFreakmana, 10 od Qbusia, etc.

Ze wszystkim się zgadzam, ograniczenie jest konieczne. Ale Opti, na litość... ...AAA..., nie AAA :rolleyes: (oryginalny tylko z sześcioma kropkami).

Jeżeli będzie to recenzja tej samej gry, to co wtedy? Proponuję zrezygnować z tego podpunktu. Mogłoby dojść do sytuacji, kiedy to użytkownicy bawiliby się z przestawianiem daty do TYŁU, a nie jak zwykle - do przodu ("nie, bo ja napisałem pierwszy taką fajną recenzję!!!"

Recenzja to akurat nieco inna para kaloszy. A czy gdyby powstały 3 podobne wpisy np. o aferze smoleńskiej, to rzeczywiście powinny one zdominować cały konkurs? Wolałbym widzieć tu jakąś różnorodność, zwłaszcza gdyby bliźniaczy tekst miał zająć miejsce, w którym mógłby znaleźć się inny wartościowy wpis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj jestem z optim - nie ma co wymyślać od metra reguł, bo a nuż nie będzie nawet konieczności ich stosować, a sama ich obecność wprowadzić może zamieszanie - niech liczy się przede wszystkim jakosć, a tematyka najpewniej sama się przefiltruje. A jak nie? No cóż, IMHO lepiej mieć dwa super teksty "o smoleńsku" niż jeden super, a drugi nieco na siłę, byle był inny tematycznie.

Oddajmy sprawy ich własnemu biegowi, a korekty najwyżej wprowadzi się potem.

Co do grafiki - również artystyczna noga, ale rzucę okiem po znajomych, a nuż... Ale no promises.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat trochę zamarł :)

Też nie jestem zbytnio graficznie uzdolniony, lecz zrobiłem takie małe coś. Szału nie ma i ktoś kto ogarnia programy graficzne w minimalnym stopniu zrobi to lepiej ode mnie, ale lepsze to niż nic :)

KLIK

Do jakiego wniosku doszliście, że ktoś to organizuje na własnym blogu, czy zostaje stworzone nowe konto stworzone właśnie po to? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wisi czy będę w polecanych czy nawet w piątkowym przeglądzie blogów bo przecież nie o to w tym chodzi . W końcu chcemy by ktoś nas słuchał a nie żeby być w polecanych... no chyba że tak bardzo chce rywalizować no ale pisanie na siłę to nie jest fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekwłodyka yyy ale tu nei chodzi o rywalizowanie tylko o to żeby większa ilość ludzi zainteresowała się blogami, a że nie wszyscy mają czas na czytanie wszystkich wpisów, albo nie mogą się do tego przekonać podawane są te najbardziej godne uwagi czyż nie?

A jak kto się zapatruje na te akcje to już jego sprawa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, myślę, że mamy już wszystko, co potrzebne do szczęścia. Teraz trzeba ustalić termin:

Myślę, że dni:

25-27 włącznie można przeznaczyć na nominacje

28-31 włącznie (31 do godziny np. 20:00) - głosowanie i wybranie wpisu miesiąca.

Jako, że Qbuś na urlopie, to mogę zająć się zorganizowaniem pierwszego plebiscytu. Wszyscy gotowi? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy za krótkie? Zaproponowałeś raptem 1 dzień więcej, więc czy byłaby to aż tak istotna zmiana?

Teraz kwestia samego głosowania i nominowania wpisów:

- W nominacjach userzy mogliby wpisywać 3 swoje propozycje. Pod koniec nominacji autor, od którego zostało nominowanych więcej niż 2 wpisy, pisze PW do prowadzącego konkurs (czyli w pierwszej edycji do mnie), które z jego wpisów mają być brane pod uwagę w końcowym głosowaniu

- W głosowaniu właściwym userzy wpisują znów 3 propozycje, z czego miejsce 1 dostaje 3 punkty, miejsce 2 - 2, a ostatnie - tylko jeden punkt.

Komentarze mogłyby być niewidoczne (zatwierdzane przez autora prowadzącego galę), przez co wynik głosowania pozostałby nieznany aż do końca całej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...