Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Blogi - dyskusje

Polecane posty

Jak zaproponowałem, tak i robię. Pomysłów wiele, dyskusja czeka. Na początek warto zabrać się za spisanie wszystkich pomysłów, które 'gdzieś tam' padły i poddanie ich pod dyskusję. Ja sam od siebie dodam pomysł osobnego bloga... Ma być to blog z regularnymi polecanymi wpisami czy może z konkursem comiesięcznym? A może trochę tego i tego?

Rozszerzamy dodatkowo formułę tematu o przeprowadzanie w nim ogólnych dyskusji dotyczących naszych blogów. Wszelkie wątpliwości, zażalenia i sugestie możecie zgłaszać tutaj. -Abyss

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pomysłu to można dawać linki do lepszych wpisów na niektórych portalach. Na filmwebie można by dać link do dobrej recenzji jakiegoś filmu itp. Pomysł słaby ale może zawsze trochę ożywić blogosferę ;) W końcu to tak jakby taka mała darmowa reklama blogów na FA :)

Nareszcie temat!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej należy założyć osobny blog. Niby istnieje instytucja wpisu polecanego, ale to nie wyklucza, że możemy rozpocząć własną inicjatywę. Można by wybierać wpis miesiąca w ankiecie, spośród promowanych w tym okresie wpisów. Link do tekstu zwycięzcy mógłby być wrzucony gdzieś na forum i np. na Facebooka, jak proponował Castiel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ew. konkursu - ja widzę to tak:

- pierwszy tydzień nowego miesiąca: propozycje

- drugi tydzień nowego miesiąca - głosowanie

Z głosowaniem ankietowym mogą być pewne problemy, bo łatwo ten system nadużywać. Można rozważyć głosowanie tylko w komentarzach bez przyjmowania głosów od 'nowo-narodzonych' kont. Nagroda? Na początek można rozważyć dodanie do każdego bloga prowadzonego przez zainteresowane osoby specjalnego 'bloku'. Musiałby on zostać umieszczony na samej górze bloga - miło by było, gdybyśmy mieli jakąś graficzkę typu 'blog/wpis miesiąca' i pod spodem link. Utworzyłoby się szablon i każdy mógłby sobie przekleić taki sam tekst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, z tym, że na ankietach nie do końca można polegać. Zastanawiam się teraz czy rzeczywiście założyć osobny blog czy może jednak głosowania przeprowadzać na forum. Wszak, chodziło o to aby się otworzyć na większe gremium, a robiąc wybory na blogach znów zamykamy się we własnym towarzystwie. Ja to widzę tak - chętni wysyłają zgłoszenia do osoby przeprowadzającej selekcję i, powiedzmy, 10 najlepszych jest proponowanych w odpowiednim temacie na forum. Mamy tu podwójną korzyść, gdyż forumowicze będą mieli pierw dostęp aż do 10 ciekawych wpisów. Spośród nich czytelnicy wybiorą wpis miesiąca.

Czym szybciej się uwiniemy, tym lepiej. Właśnie zaczął się nowy miesiąc, więc jak się streścimy to zdążymy zorganizować konkurs na wpis sierpnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze propozycję odrębnego tematu na FA, spełniającego podobną funkcję do Qbusiowego wspólnego bloga, ale uzupełnianego częściej. Miałby on pełnić też funkcję "reklamy" naszego działu.

Chwilowo odpowiedź moderacji o ew. przypięcie tego jest nieco sceptyczna (bo nikt przypiętych nie czyta), ale co mnie zdziwiło również sam temat nie wydaje się być potrzebny, bo istnieją zarówno polecane i wpis promowany. To prawda, istnieją, ale tylko z wyboru moderatorów, a nasza inicjatywa ma być "oddolna".

Niemniej, sprzeciwu nie było, więc w ramach regulaminu możemy chyba taki temat stworzyć/ użyć tego jako poligonu doświadczalnego. Prawdopodobnie rzeczywiście odzew może być niewielki, więc kombinujmy dalej jak się zaprezentować szerzej :-).

Mamy tu podwójną korzyść, gdyż forumowicze będą mieli pierw dostęp aż do 10 ciekawych wpisów. Spośród nich czytelnicy wybiorą wpis miesiąca.

Brzmi rozsądnie, bo jakby ktoś tu trafił, to go odeśle do naprawdę niezłych wpisów, nie będzie się musiał przez tony śmiecia przedzierać. Jestem za.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do polecania wpisów na bieżąco wystarczą nasze wpisy. Mamy wpis polecany, mamy Berlinowy przegląd, a resztą możemy zająć się sami. Tylko do tego trzeba zobowiązania i regularności. Może ew. ten temat przejmie rolę centrum polecania.

A co do konkursu - bez przesyłania i PW. Najlepiej, żeby wszystko było widoczne. Osoby temat z propozycjami. Osobny z głosowaniem. Liczenie przez weekendy i tak dalej. Kopiujemy po prostu Smugglerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla administratorów: dodać bezpośredni link do bloga na forum w tym oknie o użytkowniku po lewej stronie od posta. Obecnie trzeba wejść w profil danego usera i jeszcze znaleźć blog, co zabiera za dużo czasu i przede wszystkim nie jest widoczne dla innych userów. Najlepiej żeby link miał dużą, dobrze widoczną ikonkę.

Dla nas: popieram pomysł Castiela. Najlepiej żeby każdy, powiedzmy, raz na tydzień zrobił dobrze widoczny blok na swoim blogu z kilkoma wpisami, które mu się spodobały.

Można by też powiązać wpisy z newsami, tzn jeśli ktoś napisał tekst powiązany z tematem newsa, mógłby zaproponować newsmanowi dodanie linka na dole newsa. Jedyny problem to pewne ograniczenie tematyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla administratorów: dodać bezpośredni link do bloga na forum w tym oknie o użytkowniku po lewej stronie od posta.

Przecież link tam jest już od dawna. "Mój blog". Nie przekierowuje to przecież do kółka hodowców buraka pastewnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że go nie zauważyłem. To świadczy chyba o tym że jest słabo widoczny, prawda? ;)

Jest tego samego rozmiaru co pozostałe informacje zawarte w tamtym miejscu. Nie widzę powodów dla których miałby być większy. Po prostu wydawałoby się to niepotrzebne i nachalne. Tam i tak jest naprawdę dużo informacji. Jak ktoś będzie chciał sprawdzić czyjegoś bloga to ma link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się wtrącę na chwileczkę i coś dodam:

Jak zapewne wiecie (tzn. te osoby, które mają zamówionego newslettera CD-Action, i go czytają), jest coś takiego jak promowany temat. Pod newsami znajdziecie link do tematu, i 2-3 zdania zachęcające do odwiedzenia akurat tej części forum. Tak samo będzie teraz z promocją blogowych wpisów. Co tydzień zostanie wybrany albo pojedynczy wpis, albo cały blog, a następnie zareklamowany w newsletterze. Dlatego teraz wszyscy będą mieć jeszcze wiekszą motywację do działania :)

Zawsze coś, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co napisał u mnie na blogu Opti:

Właśnie dziś wróciłem ze zjazdu, i przynoszę Wam dobre wieści: będzie jeszcze jedna promocja blogowych wpisów. Po rozmowie z Ghostem w redakcji zdecydowano, iż raz na tydzień będzie wybierany jeden blog (albo jeden wpis), który trafi do newslettera CD-Action. Subskrypcję na newslettera posiada około 80% zarejestrowanych użytkowników, więc nawet jeśli te 5% z 80% z ponad 200 tys. userów kliknęłoby na tego bloga, to i tak jest już duży sukces.

Myślę, że to świetna wiadomość. Tak jak rzekł Opti, jeśli choć kilkuset spośród tych 200 tysięcy wejdzie na bloga to i tak będzie świetnie.

A wracając do poprzedniej sprawy - jeżeli chcemy zorganizować konkurs na wpis sierpnia, to może warto otworzyć jakiś temat, aby (jak wspomniał Qbuś) jawnie oddawać nominacje. A może jakoś połączyć prezent od administracji z naszą inicjatywą? Wybierajmy co tydzień wpis, który znajdzie się w newsletterze?

Up. Spóźniłem się =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że promocją tematów zajmuje się opti, tak i opti będzie wybierać jakiś wpis/jakiegoś bloga, i będzie on umieszczany w newsletterze. Zawsze to jakaś losowość, zawsze to niepewność, kto i czyj blog zostanie zareklamowany.

Co do wpisów miesiąca: mój pomysł jest taki, żeby pod koniec danego miesiąca wybierać najlepszy spośród wszystkich wypromowanych wpisów 30 dni wstecz (mówię tu o promocji na stronie blogów). Wpisy są promowane co 2-3 dni, co daje prosty rachunek: pod koniec miesiąca o tytuł najlepszego będzie walczyć od 13-15 wpisów (2-3 ostatnie dni miesiąca zostawiamy na głosowanie). Najlepsze 12 wpisów z całego roku stanie do walki o tytuł "Wpis roku". Do każdej z kategorii oczywiście będzie można dodać specjalną grafikę na bloga zwycięzcy/-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko: założenie, że wybieramy tylko z blogów promowanych tak naprawdę:

- zawęża wybór do gustu i preferencji dokonującego selekcji na wpis promowany (jednej osoby !)

- pozbawia szansy te doskonałe wpisy, które miały nieszczęście wypłynąć równocześnie z wpisem promowanym

- de facto promocja nie wykracza dalej niż ta dotychczasowa- podsumowanie miesięczne polegać będzie na przypomnieniu wpisów, które i tak wszyscy już dobrze znają, bo wszystkie wisiały jako promowane, podsumowanie to pomija zatem sporo wartościowych wpisów i podwójnie promuje wybrane (które być może wcale nie spotkałyby się z dobrym odbiorem użytkowników).

Ogólnie proponowałbym powołać jakąś komisję wstępną (najlepiej właśnie, aby było to ciało kolegialne). Każdy mógłby zaproponować swój jeden wpis, który uważa się za najlepszy w danym miesiącu. Komisja dokonałaby tylko minimalnej selekcji odrzucając ewidentnie słabe wpisy, plagiaty etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze zdaniem Trymusa. Sam wielokrotnie doświadczyłem sytuacji, w których promowane były moje "słabsze" wpisy, a IMO lepsze nie (broń Boże się jednak nie uskarżam ;) ). Nader często bywa tak, że w jednym dniu wypłyną z 3-4 bardzo dobre teksty, po czym następuje posucha i przez następny tydzień niemal nie ma co czytać. Z tego i innych względów uważam, że instytucja wpisu promowanego powinna działać osobno i niezależnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Może jak ktoś, bardzo lubi dany blog. To utworzy się opcję subskrybowania blogu ? Jakby dochodziły informacje o nowym wpisie ? No może choćby poprzez prywatną wiadomość albo coś ? :)

A co do promocji wpisów. Trochę śmierdzi mi tu rywalizacją no ale jak kto woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie przeciwko wybieraniem tylko z polecanych. Jestem też przeciwko wszelkim 'ciałom'. Według mnie wpisy powinny być proponowane przez czytelników, gdyż pisane są dla czytelników. Autorzy też, oczywiście, mogą proponować, ale nie będą mieli żadnego 'złotego głosu' ani niczego podobnego. Proponują czytelnicy, wybierają czytelnicy.

Kolegium blogowe tylko organizuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do promocji wpisów. Trochę śmierdzi mi tu rywalizacją no ale jak kto woli.

A na czym by ta rywalizacja miała polegać? Na poprawie jakości i długości wpisów - tak to widzę. Bo co tu jest do wygrania? Śmieszna graficzka, którą zwycięzca będzie mógł wrzucić na swojego bloga? Myślę, że z kombinacjami i oszustami nie powinno być większych problemów.

Z tym wybieraniem wśród promowanych wpisów chciałem zachować jako taką jednolitość, żeby nie było sytuacji, że zwycięski wpis jest wpisem miesiąca, a nie było go wśród wpisów promowanych, wpisów promowanych do newslettera, i wpisów wybieranych przez Berlina. Ale trudno - widzę Wasze negatywne głosy, i wiem, że pomysł nie przejdzie.

W takim razie: pod koniec tego miesiąca jeden z użytkowników (wg mnie może to być i moderator, i zwykły użytkownik) robi wpis-plebiscyt z głosowaniem na najlepszy wpis. We wpisie zarysowuje ogólnie liczbę wpisów na które można głosować, ich treść oraz autorów. W komentarzach natomiast odbywać się będzie głosowanie: oczywiście userzy będą mogli zgłaszać inne propozycje, niewymienione przez autora danego wpisu. Pierwszym plebiscytem mogę się zająć sam, natomiast nastepne będą organizowane przez zwycięzców poprzednich.

Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł tylko niech nie tworzy tego jedna osoba. Powołajmy komisję wybieraczy wpisów, by nie było czegoś takiego jak wybieranie wpisów tylko jednotematycznego. Ja jednak dalej jestem za tym, by stworzyć osobny blog i rozdać wszystkim chętnym po redaktorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że doszliśmy z Optim do consensusu. Podpisuję się więc pod następującą wersją.

1. Któryś użytkownik (początkowo np. Qbuś bądź Opti) na swoim blogu tworzy dwa wpisy.

2. Pierwszy na eliminacje do konkursu na wpis miesiąca, gdzie w komentarzach blogerzy będą mogli zgłaszać swoje wpisy (proponuję aby dać ograniczenia na 1 lub 2 wpisy jakie może typować użytkownik).

3. Następnie organizator dokonuje wstępnej selekcji, wyrzucając teksty, które nie przedstawiają większej wartości.

4. Organizator tworzy pod koniec miesiąca drugi wpis z konkretną listą nominowanych.

5. Link do tego głosowania jest wklejony w temacie na forum, tak aby forumowicze łatwo mogli nań trafić.

6. Jawnie, w komentarzach oddawane są głosy na najlepszych wpis.

7. Zwycięski wpis dostaje się do newslettera, a autor zyskuje sławę, chwałę, satysfakcję i... obowiązek zorganizowania następnego konkursu.

Wszystko dość proste i możliwe do zrobienia bez gromady niewolników.

Bardzo dobry pomysł tylko niech nie tworzy tego jedna osoba. Powołajmy komisję wybieraczy wpisów, by nie było czegoś takiego jak wybieranie wpisów tylko jednotematycznego. Ja jednak dalej jestem za tym, by stworzyć osobny blog i rozdać wszystkim chętnym po redaktorze.

Jeśli ta jedna osoba będzie miała wybrać około 10 wpisów, to na pewno znajdzie się miejsce dla różnych kategorii. Ostatecznego werdyktu i tak dokona lud. Stronniczości też nie należy się obawiać, bo przecież każdy konkurs organizowałby inny użytkownik.

Edit: Ewentualnie, selekcji może dokonywać 3 najlepszych autorów z ostatniego miesiąca. W ten sposób rozwiązujemy wszelkie problemy. Jeśli będzie trzeba, chętnie spiszę dokładny regulamin. (W sumie zacząłbym robić coś konstruktywnego - czym szybciej tym lepiej.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...