Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Czytniki

Polecane posty

Najważniejsza rzecz to to, czy chcesz mieć coś jak książka, czyli tradycyjnego Kindle'a, czy coś więcej, co pozwoli Ci czytać w każdych warunkach oświetlenia. Ja choćby ze względu na wieczorne podróże pociągami lub nocne samochodem bez wahania biorę Paperwhite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i wersję Paperwhite i wersję Kindle 4 Wifi (bez ekranu dotykowego), obie są świetne, ale jednak podświetlanie to ogromna zaleta. Mogę czytać bez problemu książkę w ciemnym pokoju, gdy moja druga połówka sobie słodko śpi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówisz, zonkinho, że Paperwhita taka rewelacja? :) No powiem Ci, że z tego, co czytam w różnych miejscach, wygląda zachęcająco, ale wiadomo - zawsze to lepiej zasięgnąć języka u posiadacza takiego sprzętu. Ja w zeszłym roku przesiadłem się z "trójki" na "tacza" i "będzie pan zadowolony". :P Tylko chyba nie za bardzo opłaca się przesiadka na Paperwhite, patrząc z perspektywy posiadacza czytnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od człowieka kompletnie nie zorientowanego w temacie- liczy się w tej kategorii coś poza Kindlem? Zastanawiam się nad sprawieniem sobie takiego gadżetu i nie wiem, czy opłaca się czegoś szukać, czy wybór jest właściwie tylko jeden.

Tylko kindle :), stosunkowo najtańszy a najlepszy. Ja mam swojego (kindle 4classic wifi) od pół roku i się nie rozstajemy ani na chwilę. Jest szybki (znajomy ma jakiejś nieznanej firmy, też niby e-papier i te sprawy, ale strona ładuje się widocznie dużo dłużej niż w kindlaku). No i książek w odpowiednim formacie jest bezliku.

Nie zawsze za książki na czytnik trzeba płacić, ja nadrabiam szkolne zaległości i korzystam z strony wolnelektury.

Polecam i jeszcze raz polecam. Mam ja i dwoje moich przyjaciół, wszyscy byśmy go nie oddali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Kindla od dłuższego czasu, daruje sobie zachwyt bo skoro go mam to wiadomo, że jestem zadowolony. To aksjomat. Ci co nie są zadowoleni z Kindla po prostu go nie mają.

Ale mam problem. W sklepie mam opcje żeby wysłać sobie książkę na kindla, no więc podaje ten mail co podałem przy rejestracji i nic, ni ma. W ogóle ktoś wspominał, że ma jakąś aplikacje co wysyła nią artykuły na Kindle. Też tak chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Civril

Nie podajesz swojego prywatnego maila, tylko email przypisany do twojego Kindla. Domyślnie powinien być taki sam jak twój prywatny, z tym, że serwer z np. @gmail.com zamienia się na @free.kindle.com. Jesli chcesz, możesz sobie ten adresu ustawić na jaki chcesz [ale z końcówką @free.kindle.com albo @kindle.com] wchodząc na amazon.com > Manage your Kindle > Personal Document Settings. Tam masz wszystkie ustawienia dotyczące wysyłania własnych treści na swojego Kundelka.

Jesli chodzi o artykuły to masz parę opcji. Albo używasz rozszerzenia Send to Kindle dla Chrome'a, albo uzywasz Readability i jego własnego rozszerzenia. Pierwsza opcja to wysyłanie pojedynczych artykułów bezpośrednio na czytnik, Readability zaś daje Ci możliwość codziennego wysłania paczki artykułów o konkretnej godzinie w formie magazynu. osobiście wolę Readability bo ma szybsze w działaniu rozszerzenie i mam więcej możliwości. Nie wiem jak to jest z obrazkami w Send to Kindle, ale Readability je zapisuje, więc masz wszystko w skali szarości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kindle Classic, bez 3g i nie narzekam, choć kiedy mogę to czytam też książki papierowe - wiadomo, że nawigacja po takich jest lepsza, szybsza, szczególnie jak ma się Kindla bez klawiatury i dotyku. Samego Kindla cenie sobie bardzo - przeczytałem na nim sporo artykułów z wiki przez wi-fi i kupę książek.

Niestety przy obecnej polityce cenowej e-booków, są one ciągle drogie i nierzadko wolę dołożyć sobie 5-10zł i mieć wydanie papierowe niż e-booka. Plus jest taki, że na rynku e-boków nierzadko występują bardzo dobre promocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś lubi twórczość Jakuba Ćwieka i nie czytał jego "Chłopców"? Kuba udostępnił jedno opowiadanie z tej książki za darmo - gdzie komu wygodniej:

http://virtualo.pl/b...o_prac/i130448/

http://www.publio.pl...iek,p86643.html

http://woblink.com/e...akub-cwiek,9101

A, byłbym zapomniał - trwa właśnie kryminalny Bookrage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz Wegnera kupcie też Czarne Anny Kańtoch, bo to murowany kandydat do nagrody Zajdla. Wypadałoby znać.

Jeżeli już jesteśmy przy promocjach, to polecam BookRage, czyli "płać ile chcesz i dostań kawał porządnej literatury". Warto wysupłać parę złotych, żeby dostać Zimne Wybrzeża. Pomocna ekipa, możliwość wysłania plików w kilku formatach na dropboksa lub bezpośrednio na kindle przez maila - warto ich wesprzeć. smile_prosty.gif

P.S. Vonnegut na daily deal wink_prosty.gif.

Kańtoch>Kosik>Wegner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zamiast ciągle spamować (tak SPAMOWAĆ, bo pojawiają się one każdego dnia, w przeróżnych księgarniach i na najprzeróżniejsze książki) tu o promocjach na ebooki, lepiej wstawić w tym miejscu link do np. Świata Czytników. Jest blog traktujący o czytnikach, ebookach, internetowych księgarniach, e-papierze, Calibre, Amazonie i wszystkim związanym z cyfrową literaturą. Uważam, że prowadzony jest w sposób profesjonalny. Artykuły pisane są przystępnym językiem, nie zanudzają. Poza tym, zawiera bieżące informacje. Reasumując, polecam.

Ale przejdźmy do sedna. Autor bloga, Robert Drózd codziennie wrzuca zbiór informacji o (chyba) wszystkich promocjach, konkursach i rozdawanych za darmo książek. Można ustawić sobie subskrypcję przez maila albo czytnik RSS lub śledzić blog na Facebooku, Twitterze albo Google+ i po prostu śledzić wszystko na bieżąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!!! Nie to miałem na myśli. Użyję porównania: w temacie "Polityka, społeczeństwo, gospodarka" dyskutuję się dużo o polityce i innych najnowszych wydarzeniach. Ale nikt nie zarzuca tam czymś na kształt newsów w stylu "Jarosław Kaczyński odwiedza Radom", a zamiast tego rozmawia np. o zasadności jakichś tam ustaw czy pomysłów. Na tej samej zasadzie twierdzę, że temat ten powinien służyć do dyskutowania o czytnikach, potrzebie ich posiadania lub ebookach, ale w bardziej ogólnej formie ("dlaczego nie kosztują tyle co papierowe wersje?", wolę tę księgarnię od tej, bo...").

Dodam jeszcze, że nie miałem zamiaru nikogo urazić i chciałem, aby wyszło, że jestem jakąś wyrocznią. Pragnąłem po prostu wykazać lekką bezsensowność publikowania tego tak często.

Ale nie jestem moderatorem, nie decyduję o tych sprawach, więc już się zamykam i sprawę pozostawiam w rękach moderacji. Jeśli moje zachowanie zostało odebrane jako syndrom moderatora, można wlepić mi osta i skasować ten post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Humble eBook Bundle można nabyć za dowolną cenę:

Boneshaker - Charlie Priest (jako Kościotrzep nie tak dawno debiutował w polskich księgarniach w cenie 30zł ;))

Little Brother - Cory Doctorow

Spin - Robert Charles Wilson

Shards of Honor - Lois McMaster Bujold

Płacąc więcej niż circa $9 dostajemy:

Just a Geek - Wil Wheaton

The Last Unicorn - Peter Beagle (DELUXE EDITION!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dobrego wyboru smile_prosty.gif. Skonfiguruj czytnik i program Calibre tak, żeby wysyłać książki w najwygodniejszy sposób, czyli przez wifi (porady znajdziesz na blogu swiatczytnikow.pl). Sporo klasyki znajdziesz na wolnelektury.pl, gutenberg.org. Z bardziej współczesnych autorów możesz poszukać e-booków Cory'ego Doctorowa. Cudów nie ma-jeśli szukasz nowości w niskich cenach, to musisz wysupłać z portfela kilka złotych. Najlepiej śledzić daily deale na amazonie i zapisać się na listę mailingową ze Świata Czytników. Sam dorwałem w ten sposób za grosze sporo powieści, które wygrały Hugo, Nebulę czy Locusa.

BTW, opowiadania nominowane do tegorocznej nagrody Zajdla: klik (pdf, mobi, epub).

Przy czytaniu anglojęzycznych pozycji polecam konwertować Calibrem .mobi do .azw3, bo ten format wspiera używanie wbudowanego słownika.

cz0

1. Słownik współpracuje u mnie z plikami w formacie mobi (przed chwilą sprawdziłem na wersji classic, ale na paperwhite jest tak samo, afair).

2. azw da się wysłać na czytnik przez email

No, udowodniłem Ci na ircu, że da się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Gutenberg i polski filtr tegoż,

tutaj masz całe 28 stron z darmowymi ebookami,

a tutaj masz limitowane oferty darmowych ebooków z reklamami w środku, jeśli ci to nie przeszkadza.

EDIT:

Skonfiguruj czytnik i program Calibre tak, żeby wysyłać książki w najwygodniejszy sposób, czyli przez wifi

Przy czytaniu anglojęzycznych pozycji polecam konwertować Calibrem .mobi do .azw3, bo ten format wspiera używanie wbudowanego słownika. Niestety nie można tego formatu przesyłać drogą mailową i pobierać na Kindla przez Wifi, więc pozostaje przewodowa opcja.

Cofam. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już praktycznie tylko formatu azw3, ponieważ mogę dodawać w Calibre (dzięki bodajże pluginie Hyphenate This!) dzielenie słów między linijkami i wstawianie myślników (mam nadzieję, że wiadomo, o co chodzi). Raz przeczytałem książkę przygotowaną w taki sposób i już nie jestem w stanie wrócić do tych tylko wyjustowanych lub wyrównanych do lewej. Mój zmysł estetyczny wtedy najzwyczajniej w świecie cierpi.

Dla zainteresowanych: http://swiatczytnikow.pl/jak-podzielic-wyrazy-w-e-bookach-kf8-lub-epub/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najprostszy mały czytnik kindle. Zdecydowanie nie żałuję. Mieści się do kieszeni spodni i praktycznie się z nim nie rozstaję. Kolejka w sklepie, jazda pociągiem, autobusem. Pomijam fakt że zwrócił mi się dosyć szybko ( zapłaciłem bodajże 400/450zł). Do tego przyznam że książki tanie nie są a z czytnikiem można sobie poradzić:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...