Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typery forumowe, pytania i dyskusja

Polecane posty

Hola, nie tak prędko. Pomysł ciekawy lecz chyba rozsądniej proponuje Vlado. W końcu w większości czołowych lig europejskich jest 18-20 drużyn, co daje 10 meczy na kolejkę do wytypowania i opisania. Dołóżmy do tego okres świąteczno-noworoczny gdy mecze są co parę dni i mamy mieszankę, która albo wprowadzi chaos, albo zniechęcenie by pilnować i tworzyć posty z typami, które nie są wyciągnięte z fusów po porannej herbacie. Z drugiej strony nie powinno być oczywistego statsu w postaci samych wyników. Jednak trzeba obie opcje pogodzić zanim się pomysł rozwinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pewne już dwa nowe typery-Premier League i La Liga. W takim razie mogę już zacząć oficjalną rekrutację uczestników do tych lig. Zgłoszenia proszę nadsyłać do mnie na PW. W treści należy wpisać ligę bądź ligi (jeśli chcecie typować w kilku, do czego zachęcam), które was interesują (dostępne na dzień dzisiejsze opcje to: Ekstraklasa, Premier League, La liga).

Jeśli ktoś chciałby pomóc w prowadzeniu typera (wrzucanie wyników, podliczanie punktów) również proszę o PW. Jeśli nikt się nie zgłosi, to ja będę prowadził zabawę.

Lista uczestników zostanie uzupełniona w powstałych tematach po otrzymaniu PW.

Typer Premier League

Typer La liga

Typer Ekstraklasy 2011/2012

Typer Bundesligi 2011/2012 -za mało chętnych, typer zawieszony.

ed: Doszedł kolejny ^^.

Powyższe tematy póki co zamknięte, by nikt przez pomyłkę się nie dopisywał. Otworzę tydzień przed startem rozgrywek.

Ten temat zostanie do dyskusji typerów zagranicznych (do Ekstraklasy już jest->Typer Ekstraklasy pytania i dyskusje )oraz do zgłaszania wszelkich pytań, wniosków itp.

Ps. Jeśli zgłosi się więcej chętnych np. 10 lub więcej do ligi niemieckiej, to wtedy otworze kolejny typer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pytanie: jeśli zgłoszę się do typowania, to automatycznie nie będę mógł pomagać w prowadzeniu typera, tak?

IMO będziesz mógł typować, tylko jeśli zostaniesz przyłapany na oszukiwaniu w liczeniu swoich punktów, to popadniesz w dużą niełaskę i niesławę.

2. pytanie: jaka jest nagroda za wygranie typera?

Unikatowa grupa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, nie ma takiej zasady, udział w zabawie nie przekreśla możliwości na prowadzenie go. Sam prowadziłem T. Ekstraklasy, później przejął moje obowiązki Diacon i obaj braliśmy udział w zabawie. Myśli o jakichkolwiek oszustwach nie dopuszczam, bo to przecież forumowa zabawa i taki mini test z wiedzy i umiejętności przewidywania, a nie puchar o złote gacie.

2. Za zwycięstwo w danej edycji jest przyznawana grupa, w której zwycięzca będzie zbierał honory aż do finału kolejnej edycji (no chyba, że obroni "mistrzostwo" ;) ). Za prowadzenie pucharu też jest grupa, jeśli ktoś robi to sprawnie i solidnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptycznie podchodzę do tego pomysłu ze stworzeniem typera zawierającego czołówkowe zespoły lig. W praktyce wyjdzie, że większość uczestników będzie typować właśnie na nich, bo taka faktycznie największa będzie szansa trafienia, co zabije zabawę. W lidze angielskiej czy polskiej o wiele łatwiej o niespodzianek przy meczu lidera z outsiderem niż we włoskiej i hiszpańskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zostańmy przy starym pomyśle - osobny temat do każdej ligi (o ile zgłosi się 10 osób). Każdy niech gra w tych ligach, w których chce. Faktycznie bez sensu wybierać ciągle mecze liderów. Ile razy w sezonie przegra Barca lub Real? Ja postaram się pociągnąć Premiership i La Ligę, to wystarczy. Niech każdy sobie wybierze ulubioną ligę i ją typuje, przecież to nie jest turniej "kto najwięcej" :P Do rozpoczęcia sezonu na pewno zgłosi się jakieś 30 osób do Anglii i 20 do Hiszpanii, a to już umożliwia super zabawę na cały rok. Niemiecka, włoska i francuska też mają szanse na otwarcie, więc każdy coś dla siebie znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co możecie mnie zapisać, aczkolwiek za parę miesięcy mogę "odpaść"... przynajmniej w dni powszednie. Nie chcę dawać typów typu: London FC 2: MAN RED 1, bo cyganka powiedziała (PS. Wie ktość może, skąd wziałem nazwy? ;) ) Do Premiera oczywiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wybierać drużyny? Pojedyncze spotkania. Weźmy taką Serie A na przykład. Wiadomo, że ciekawszy i chętniej typowany będzie mecz Napoli - Udinese niż np Inter - Cesena. Zostawić te typery co są a dla pozostałych lig otworzyć jeden, zbiorczy temat. Ja nawet mogę to prowadzić, wybierać spotkania, liczyć punkty itp. Każdy, kto popiera ten pomysł, niech to tu napisze. Jak będzie 10 osób, to może moderacja wyrazi zgodę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są typery, to warto także zaprosić do udziału w Fantasy Premier League. Od trzech lat powstaje liga forumowiczów FA. Więcej szczegółów i ewentualne pytania w tym temacie:

http://forum.cdaction.pl/Fantasy-Premier-League-t26090.html

Adres gry:

http://fantasy.premierleague.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w typowaniu są dwie opcje: liga angielska ze względu na wysoki poziom i piękne widowiska lub niemiecka ze względu na prosty dostęp do meczy i również zażarte spotkania.

Moje zgłoszenie zostało przyjęte. Super, że jest zorganizowany typer, bo to naprawdę świetna rozrywka i można się nieźle wprawić w tematyce futbolu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...