Skocz do zawartości
RoZy

Resident Evil (seria)

Polecane posty

to że jest stylizowana na horror nie znaczy że nim jest 8)

Fajna definicja horroru, szkoda, że strasznie naciągana. Jeśli twoim zdaniem o przynależności gatunkowej danej gry decydują tak subiektywne odczucia, jak strach, to nie mam pytań. W takim razie jak dla mnie horrory w zasadzie nie istnieją, bo żaden (z wyjątkiem Syren, SH i Fatal Frame) nie był w stanie mnie przestraszyć. Zatem ani AitD4, Undying, Cold Fear, ani też żaden Resident czy cokolwiek innego, nie jest horrorem, bo nie przeraża (przynajmniej mnie). A wsadzanie do jednego wora GTA:SA i RE4 to jakieś nieporozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE4 to juz jest strzelanka nie horror, prawda Grek

Tak. W zasadzie nie ma tam nic strasznego z wyjątkami. RE kopije wszystkie motywy znane z horrorów klasy B najczęściej np. wieśniak wypadający na mnie z piekarnika :D To bardziej survival niż horror, a SH jest bardziej horrorem niż survivalem. Ale nie można odmówić tej serii klimatu.

Ahh pamiętam jak byłem Leonem w wiosce i usłyszałem nawoływania wieśków brzmiące w wolnym tłumaczeniu "do ataku" :) Próbuję uciekać, Leon dyszy ze zmęczenia, wchodzę do pierwszego lepszego budynku, barykaduje dzwi i okna na parterze. Nie jestem jeszcze bezpieczny, barykada kiedyś legnie, a ja muszę bronić piętra. Wieśniacy wchodzą przez okna na piętrze, jest ich od cholery, strzelam, strzelam...sztrelam, a oni ciągle nadbiegają. Brakuje mi amunicji, słyszę odgłos piły spalinowej(barykada wreszcie legła)...wniosek: należy stąd wiać :D Wyskakuje przez okno, wszędzie pełno wieśniaków, otaczają mnie, szarpie się z kilkoma, ale to na nic, piła spalinowa pozbawia mnie głowy. RESTART

Wtedy uświadomiłęm sobie, że gra jest genialna, może nie straszna, ale trzyma w napięciu non-stop :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milusie.

Tak nie wiecie gdzie można dostać reklamę REsidenta , zakazaną w europie i angli :twisted: Słyszałem kiedyś o tym .

A fimy o residencie to już nie ten klimat co gra . Choć w 1 ten pociąg umbreli wyklądał jak z gry to ciekawe było :D Film na podstawie gry na podstawie filmu ciekaweeee :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?:

Siema!

Jak to w kazdym temacie zdania sa podzielone.

Watki padly tez na temat Silent Hill. Ale mialo byc tylko o jednym.Czyli?

Resident Evil. Opowiem wam mala historyjke z zycia wzieta.

Pare lat do tylu zagrywalem sie do upadlego w kazdá gierke jaká moglem dostac. Residenty mialem wszystkie, w sumie z nimi zaczela sie moja przygoda , jak to ktos fajnie napisal na plejstejszon. Gralem duzo, spalem malo.Klimat uciek po paru miesiácach. :cry: Decyzje podjolem sam (dobra zoncia mi tez troche do rozumu nakrzyczala) play odchodzi. Niemyslalem w tym czasie prawie o niczym innym jak tylko co bedzie w nastepnym poziome,drzwiami,rogiem. Normalnie bylem nienormalny! Ok to prawie brzmi jak klub AA ale do playoholików. :?: :?: :lol:

Nie gralem na niczym przez prawie rok.Ale nie moglem. Te zombiaki sie tak fajnie unicestwia! Znów kupilem ,gralem i znów zucilem. Czas minol , sprzecicho na pólkach coraz bardziej wypasione. Gry na giecka odnowione. Decyzja poraz trzeci.Musze miec Residenty znów u siebie w chacie. Jako ze minelo juz troche czasy od wyjcia przefiltrowanego na nowym enginie Resa Zero musialem na niego troszke poczekac. W miedzy czasie zagrywalem sie dziennie po troszku w Resa 1. Grafa jest do dzisiaj niezemska , klimat niestracil nic.Powiem wiecej nawet zyskal. Ale fakt zostanie faktem. Nic niezastapi tych pierwszych godzin pierwowzorów. To wsumie jest moje przeslanie do Was. Nie ma sensu patrzec do przodu na nowe gierki jesli masz zapomniec o tym co bylo!O tym z czego wiele gier wzielo swój poczatek. :!: :!: :!:

W zeszlym roku zakonczylem RE 4 i musze dodac ze podeszlem troche sceptycznie do tego tytulu.Ale zombiaki czy wiesniaki ,nie ma róznicy i tak sie ich fajnie wymiatalo!

:twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grałem tylko w RE2 na kompie. No dla mnie gra super. Nigdy przedtem się tak nie bałem grając w gre. Ta gra z PSX'a totalnie mnie zaskoczyła. Cimne klaustrofobiczne pomieszczenia, wszędzie trupy, nigdy nie widziałem tak wspaniałej gry. A największą satysfakcje przynosi przejście gry na najtrudnieszym poziomie. Bosko. Teraz wychodzi RE4. Już nie mogę się doczekać. :twisted: 666

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w RE 4 nie ma zombie? -_-

Gralem w jedynke, demowke dwojki, trojke i gaidena i osobiscie najbardziej chyba mi sie podoba jedynka. Fajny domek, fajny pareczek.. trzeba bedzie to znowu przejsc. Co do gembojowego gaidena, to bardzo fajny, aczkolwiek, przynajmniej jak dla mnie, zdeczka za trudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiera RE4 na PC już na dniach ciekaw jestem zmian jakie wprowadzą, o ile nie okaże się prostą konwersją.

To co możnaby zmienić:

- wprowadzić poruszanie się podczas strzelania, choć to raczej niemożliwe. Być może będzie można w RE5 :)

- wprowadzić możliwość ustawiania czułości celowania. Na PS2 Leon celował trochę za wolno

- i to co mnie najbardziej wpier****** - możliwość szybkiego przełączania broni. Teraz wygląda to tak, że, aby zmienić broń lub użyć mikstury leczniczej trzeba zawsze wchodzić do ekwipunku, nie ma innej możliwości. Można było w tym celu wykorzystać nieaktywne przyciski R2 i L2 :/

W sumie to największe "grzechy" jakie RE4 ma na sumieniu hehe :)

Jakby ktoś chciał kupić RE4 (ps2) to zapraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że dystrybutotem RE4 na PC w naszym kraju jest Cenega i cieszę się z tego powodu, bo Cenega na początku wydaje grę po ok. 80zł zaś już za kilka(naście) miesięcy pewnie dadzą ją do jakiejś taniej serii gier. Taki Cd-Projekt kiedy wydawał SH2,3,4 to cenę wyjściową (na PC) dawał powyżej 100zł, zaś żadna część SH nie powędrowała do Extra Klasyki. Mam nadzieję, że w przypadku Cenegi będzie inaczej. Kolejną martwiącą mnie rzeczą jest Polska wersja językowa. Mam nadzieję, że chodzi o wersję kinową, zaś Cenega naprawdę okres spartaczonego tłumaczenia gier ma już za sobą.

EDIT:

Natomiast po przeczytaniu zapowiedzi w CDA gra spodobała mi się bardziej, bo dowiedziałem się, że będzie epizod z kobietą w roli głównej, co mi się bardzo podoba, bo w grach z widokiem z trzeciej osoby nie za bardzo lubię grać facete.

PS:A w RPG minimum połowę drużyny muszą stanowić kobiety (chyba, że to RPG bez drużyny, ale takich nie lubię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystrybutotem RE4 na PC w naszym kraju jest Cenega i cieszę się z tego powodu, bo Cenega na początku wydaje grę po ok. 80zł zaś już za kilka(naście) miesięcy pewnie dadzą ją do jakiejś taniej serii gier

a 80 zł to duuuuuuuuuużo ? Przecież to już jest tania gra, jak barszcz. Ja wydałęm na swojego RE4 135zł :) i tak trafiłem na tanioche :D

Geez hdyby nowe gry na ps2 były tak tanie to by mi się w szafie nie mieściły hehe

będzie epizod z kobietą w roli głównej, co mi się bardzo podoba, bo w grach z widokiem z trzeciej osoby nie za bardzo lubię grać facete

no tak nie ma to jak oglądanie oteksturowanych, kobiecych tyłków :)

a Ada (ta pani) jest na pierwszym miejscu w mojej Topliście Najfajniejszych Lasek z Gier. W sumie to jej scenariusz jest krótki, ale odwiedza za to jedno fajne miejsce, do którego nie dotarł Leon - doki (extra rzeź tam jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd. To nie jest dużo, bo wydaje to Cenega, ale dla mnie za dużo. Powiedz mi po co mam kupowadć RE w dniu premiery za 80zł, skoro za pół roku ta cena spadnie o połowę. Nigdy w życiu nie kupiłem gry w dniu premiery (chyba, że była to premiera w czasopiśmie).

Co do ocenzurowanych tyłków to chodzi o to, że postaciami kobiecymi zazwyczaj mi się lepiej gra (często są zdecydowanie lżejsze). I dlatego w taki SF wolę Sakurę od Ryu (a to też dlatego, że ma długie nogi i podkosy dalej dochodzą ;p ;p). Poza tym postacie kobiece zazwyczaj są dużo subtelniejsze i bardziej rozgarnięte od tych męskich (w nawalankach). W RPG ten stan rzeczy jest rochę lepszy, bo w takim BG było też kilka fajnych postaci męskich (ale nawet Minsc nie przebił Mazzy-nizołka-wojowniczi z abcijami zostania Paladynem)

Poza tym nienawidzę dialogów typu

-Jeeeah idę tam bejbe. Rozwale ich wszystkich i uwolnię mojego psa

-Przecież to pułapka debilu

-Wiem, ale i tak tam pójdę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Residenty, to przeszedłem jedynie "dwójkę", która według mnie była nieco gorsza niż pierwowzór (bo w ten grał mój kuzyn, a ja oglądałem ;) ), nic za to nie mogę powiedzieć o 3 części, gdyż tą widziałem dosłownie przez parę minut, ale zrobiła na mnie całkiem niezłe wrażenia, dobra, mniejsza z moją historią :wink:. Mam jedno pytanie (ono jest celem tego posta). Zna ktoś wymagania sprzętowe RE4 ? Jeśli tak, to prosiłbym o podanie mi ich, bo nie ukrywam, że czekam na tę (tą ? Zawsze mam z tym problemy...) grę z wielką niecierpliwością, a chciałbym wiedzieć czy "pójdzie" na moim złomie :).

premiera RE4 na PC już na dniach

Jest już znana dokładna data ? Ja ostatnio nie mam czasu, żeby czegokolwiek wyszukiwać w sieci więc nie jestem na bieżąco...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem RE 4 na GCN zaraz po premierze i tak się zagalopowałem, że grę skończyłem chyba z 8 razy. Według mnie najlepszym momentem jest walka z sierżantem- ahh te wsaniałłe momenty kiedy trza wcisnąć odpowiedni przycisk żeby Leon zblokował cios. Tego się nie zapomina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś wymagania sprzętowe RE4 ?
Ubisoft podał oficjalne wymagania RE4 w wersji na PC, które prezentują się następująco:

System operacyjny: Windows® 2000/XP;

Procesor: 1 GHz Pentium® III lub AMD Athlon lub lepszy;

RAM: 256 MB;

Karta graficzna: 128 MB DirectX® 9.0c na porcie AGP lub PCI Express (256 MB lub więcej dla lepszej jakości grafiki);

Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c lub lepsza;

Wersja DirectX: DirectX 9.0c lub lepsza;

CD-ROM: 12x lub szybszy;

Wolne miejsce na dysku twardym: minimum 1.2 GB;

Obsługiwane urządzenia peryferyjne: Gamepad.

By http://www.mwrc.resitez.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługiwane urządzenia peryferyjne: Gamepad.

YEAH! no to najwazniejsze wymaganie spełnione przez developera :wink: , swoją drogą to gra ma jakieś smiesznie zawyrzone wymagania, zwłaszcza patrząc na to jak wyglada (a wyglada tak że o k*rwa ja pier*ole :shock: ) na 'słabiutkiej piecioletniej ps2' . w sumie to nie moje zmartwienie bo na moim sprzęcie pójdzie bez szemrania, jednak jest to właśnie najbardziej wkurzająca mnie sytuacja na rynku pctowym (oprócz braku potężnych gier akcji)

Grek napisał

no tak nie ma to jak oglądanie oteksturowanych, kobiecych tyłków Smile

J.K.Tank napisał

Co do ocenzurowanych tyłków to (...)

czas na lekcje czytania ze zrozumieniem? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyli na 25 maja :( A miałem nadzieję, że pogram sobie w niego w długi weekend i poczytam o nim w CDA. Trudno czekam, czekam, ale paznokcie się kończą :(

Hehe, to daj im odrosnąć :D . A tak na poważnie to chyba wszyscy czekają na RE 4. Nie lubię za bardzo się bać, ale na RE 4 czekam, czekam, czekam i nie mogę się doczekać. już po imieninach. i w ogóle, ale niedługo dzień dziecka i wszyscy wiedzą, że dziecko jest dopóki są i rodzice :). Niemniej wszyscy czekamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym residentem jaki miałem w swoich rękach za czasów mojego wysłużonego P200 to RE2 na PC. Bardzo mi się podobał, ukończyłem go jedną postacią (Claire).

Bardzo fajny klimat, zombiaki, opuszczone miasto itp.

Niedawno (z pewnymi bólami) zdołałem uruchomić (na XP) z przykurzonych płytek RE2 i pomimo kiepskiej grafiki - bawiłem się tak samo jak na starym kompie - kilmat pozostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...