Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[FATE] Dyskusje o sesji Law of Talos

Polecane posty

Uprzejmie informuję, że odpis będzie pod koniec tygodnia. Właśnie wróciłem z za granicy i mógłbym się zabrać za odpis, jednak nie mam mojego komputera, bo kartę graficzną oddałem do naprawy i jeszcze jej nie oddali. Wszystkie materiały mam na dysku zewnętrznym, więc problemów nie będzie... raczej.

Miło mi widzieć, że wszyscy odpowiedzieli ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich, że to tak długo mi zajęło. Po prostu zanim wyjechałem do Chorwacji oddałem kartę graficzną do serwisu, a oni ją wysłali za granicę i paczka się zagubiła w podróży i dotarła dopiero wczoraj... Stąd moja karta dotrze do mnie nie wcześniej niż za półtora tygodnia. Zaś na laptopie strasznie ciężko mi się pisze, bo nie mogę się przestawić.

Prosiłbym też o przysłanie mi ustaleń dotyczących waszych ulepszeń umiejętności, bo to akurat zostało na dysku w stacjonarnym. Z tobą Marcin porozmawiam na temat ulepszeń do czasu napisania nowego posta.

Mam nadzieję, że nie macie mi za złe :) Następna potyczka już niedługo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Houston mamy problem, bo PW z ustalonym działaniem usprawnionych mocy nie mam a przypominam sobie, że omawialiśmy to na gg, tyle że głupi program ma chyba limit rozmów jakie może przechowywać :/ Pamiętam tylko, że usprawniłem bodajże "Zęby i szpony", to miało kosztować mnie chyba 9pkt, ale już bonusu za atak nie kojarzę, eh... :|

BTW. ciekawe w co tam mnie spróbujesz teraz wpakować ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście zauważyli to są już wszystkie odpisy, jednak ja nie mogę napisać mojego. To z powodu rozpoczęcia roku szkolnego tak dla mnie ważnego(w tym roku szkolnym mam maturę). Po prostu mam cały czas od poniedziałku do piątku zajęty. Stąd wszystkie odpisy jakie będą, ukażą się w soboty lub niedziele. Jeśli macie do mnie coś ważnego to piszcie na gg(jestem niewidoczny), bo nawet jeśli zobaczycie mnie na forum to nie będzie to długa aktywność.

Proszę zatem o wyrozumiałość i za następny odpis zabiorę się w sobotę(ewentualnie piątek).

PS. Jeśli przeczytają to MG, w których sesjach uczestniczę to zaświadczenie jest w ,,Nieobecnościach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym wstępie chciałbym wszystkich graczy przeprosić za tak późny odpis. Po części nie miałem czasu(klasa maturalna, czyli nawał roboty), po części weny i trochę z lenistwa.

Dziś zaś jestem chory i udało mi się skończyć zaczęty w zeszłym tygodniu odpis. Mam nadzieję, że się na mnie nie gniewacie i zostaniecie ze mną jeszcze trochę :wub:

Postaram się teraz utrzymać regularne tempo odpisów, o ile będę w stanie.

PS. Marcin, jeśli jesteś na forum to odpisz mi, bo na gg jakoś nie mogę cię zastać i nie odpowiadasz na moje wiadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu opóźniony odpis z mojej winy, za co serdecznie was przepraszam.

Co do samego posta to powoli zbliżamy się do następnych potyczek. Oczywiście nie każdy będzie je miał w tym samym momencie, jak zapewne zauważyliście.

Przypominam, że możecie sugerować wykorzystanie przezemnie waszych aspektów, w jakiś niecny sposób, by zarobić FP. Proponuję też czasami korzystać z umiejętności dodatkowych ;] Nigdy nie wiadomo, czy coś ciekawego nie kryje się tu i tam. Stąd też macie przerywniki pomiędzy walkami. W te też wplatam wątki fabularne i częściowo opowiadam historię, która stoi za wszystkimi wydarzeniami. Oczywiście nie musicie o wszystkim się dowiadywać. Jednak potem, jak zrobi się gorąco to możecie nie mieć pojęcia, dlaczego... No ale to wasza w tym głowa.

W tym poście nie miałem dużo do rzucania stąd też jest bardziej opisowy.

PS. Odpowiadając na możliwe pytania. Postacie, które spotykacie na swojej drodze też mają aspekty. Dla przykładu taka wręcz ,,bogini" z części dla Tricerio ma bardzo ciekawe aspekty, których nie wyjawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc opóźniać odpisów jeszcze bardziej zdecydowałem, że na obecną chwilę ominę postać Marcina w odpisach. Jeśli nie pojawi się przez następne dwa tygodnie to jedno miejsce na sesji zostanie zwolnione. Chyba, że ktoś poinformuje mnie, co się z nim dzieje, bo narazie nie otrzymałem żadnej informacji odnośnie jego nieobecności.

PS. Odpis jutro wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód tak późnego odpisu? Nawał roboty. Nic więcej nie mam do powiedzenia, bo taka prawda ;]

Przy okazji do sesji został wprowadzony dodatek, który mimo, iż istnieje w Fate to jednak pewnie część z was nie ma o nim pojęcia. Zwie się Aspekt od otoczenia tzn. walący się budynek lub kurz czy też co tam chcecie może wam dodać +2 do obrony lub -2 do percepcji przeciwnika to musicie mi to konkretnie wyjaśnić. Np. walący się budynek wyrzuca w powietrze tumany kurzu( przeciwnik was nie widzi i ma -2 do ataku lub w ogóle nie może was spostrzec, czyli -2 do percepcji itd.). Rozumiecie?

Dodatkowo, jak pewnie zauważyliście Diavol dostał ulepszenie do broni. Czyli +1 do swojej umiejki tak w praktyce. Jako, że jestem miłym MG daję wam w wykreowanym przez siebie świecie wybory i część z nich może wam dostarczyć nowych nieznanych informacji lub też jakiś nagród. Oczywiście nie wszystkie będą użyteczne, więc jak Jimmie dostanie pięknego pluszowego misia to nie znaczy, że ma broń miotaną z +5 do ataku :trollface:

To by było na tylę. Mam nadzieję, że się na mnie nie obraziliście za tak późny odpis :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Odpis będzie dopiero za tydzień w niedzielę lub za 2 tygodnie w piątek. Powiem, tylko że mam matury próbne i nie będę miał czasu(obecnie nie mam) oraz chęci, by coś napisać. Sobota też zajęta, bo mam studniówkę :trollface:

Jednak zaznaczam, że sesja nadal jest żywa, choć częstość odpisów w ostatnim czasie drastycznie spadła. Do tego ubywa nam jednego gracza w postaci Marcina, który powiadomił mnie o swojej decyzji odejścia. Zatem jego postać będzie miała barwny koniec.

Zatem apel, iż jeśli ktoś chce dołączyć do sesji to proszę o przesłanie wypełnionej karty postaci(na PW), która znajduje się na początku tematu dyskusyjnego.

Dziękuję za uwagę.

PS. Na inne sesje też nie jestem w stanie odpisać(jako gracz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich ale muszę zawiesić sesję do czasu końca matur(20.05.2012r.). Zostały mi tylko 3 miesiące, a mam sporo do nauki i jeszcze muszę uczyć się na testy. Dlatego jeszcze raz przepraszam i mam nadzieję, że w maju będziecie chcieli jeszcze grać, bo naprawdę zależy mi na tej sesji(moja pierwsza)...

Z poważaniem Shaker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam, tadam, tadam!

Otwieram ponownie sesję LoT i nie zamierzam jej zamykać(oczywiście musicie mi też dać czas na wakacje, więc zniknę na 2 tyg, ale to dopiero w lipcu... a potem zjazd xD).

Odpis jutro wieczór tzn.22-24 godz, czyli w sumie dopiero w nocy.

Zatem skoro wróciła mi wena czekają was nowe zwroty akcji, nowi przeciwnicy, nowe ukryte sekrety... to by było na tyle z nowości.

PS. Jako, że Marcin się wypisał z sesji ze znanych mu powodów to brakuje mi jednej postaci do pełnej CZWÓRKI.

Ogłaszam nabór na gracza do LoTa, chyba że użytkownik, który był na rezerwowym w pierwszej rekrutacji na sesję będzie chętny.

Bez odbioru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x combo... NOT. C-C-C-COMBO BREAKER!

Naprawdę czasami powinieneś spasować z tym przekazywaniem informacji albo np. używać gg/PW do informowania o jedno-, dwu- albo więcej dniowych opóźnieniach. Korona nikomu z głowy nie spadnie :D

Wpadłem także tutaj do omówienia/poinformowania o dwóch rzeczach. Pierwsza jest dosyć prosta - jeśli nie wierzysz, że mogłem w taki sposób wykorzystać swoje FP to lepiej zacznij albo spytaj P_aula =) Wszystko w ramach zasad mechaniki.

Druga sprawa, o której zresztą wspominałem na gg, ale stwierdziłem, że reszta graczy może wiedzieć o co chodzi i włączyć się do dyskusji a chodzi mi o mechanikę "specjali". Jak dla mnie głównym problemem jest zwyczajny rozstrzał kosztów od efektów jakie dana moc daje (innymi słowy bonusów ;p) - nie bolało by mnie to aż tak bardzo gdyby istniała opcja jak z Device Masters gdzie jednak za dobre/epickie odpisy zbierało się EPki, które z kolei szło wykorzystać na fajne ataki. Tym samym gracze mają motywację do odpisów, walka ciągle jest dynamiczne i nie ma strachu, że jak wywali się swoje najlepsze combo (a nie wiem czy w ogóle to funkcjonuje u ciebie na sesji, tzn. czy coś takiego dopuszczasz ;]) a przeciwnik jeszcze stoi to nagle zostaniemy z niczym. Nie idź w stronę Exalted, nie ma sensu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sesja to zawsze eksperyment xd Zatem dajcie mi jakiś ładny opis to dostaniecie WB-ki. Spróbuję to jakoś rozsądnie przydzielić i pomyślę, jak to z tymi specjalami będzie wyglądać w przyszłości.

PS.Sorki ale zapomniałem o FP w tym odpisie. Będę on następnego uważał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowy odpis... do tego dorzucam też coś nowego.

Dla ułatwienia sobie i wam, przy każdym odpisie zostały dodane liczby FP i WB przez was posiadane(w poprzednim też były). WB-eki są rozdawane za każdą piękną, a szczególnie skuteczną akcję. Maksymalna ilość WB to 30 na obecny moment. Postać brylanta ma 28 stąd może dostać jeszcze maksymalnie 2 pkt. Po skończeniu walki pkt resetują się na 22 WB stąd też proszę o ich wykorzystywanie to walka wam szybciej pójdzie xd(przypominam też, że można użyć jednego konkretnego specjala, tylko co dwie rundy)-patrzy na brylanta.

Następna sprawa to proszę o walkę o FP :P Jeśli sprytnie podsuniecie mi aspekt do wykorzystania to dam wam FP. Za niektóre akcje też rozdaję FP. Np. w tej rundzie akcja postaci brylanta, gdzie załatwiła ona sobie i bestii konsekwencję trollface.gif

PS. Blacku dopisz sobie jeszcze 2 FP za piękny skok o tyczce, a brylant ma w sumie 5 FP. Zapomniałem dopisać, bo się śpieszyłem.

PS2. Jeśli widzicie jakieś błędy w odpisie i macie pytanie to piszcie na PW.

OGŁOSZENIE:

Szukam gracza na ,,IV" WOLNE MIEJSCE na sesji. Możliwość WPROWADZENIA OD RAZU. KARTA DO WGLĄDU i jedziemy z tym koksem. Oczekiwania? Najlepiej CHOROBLIWIE SZLACHETNA I DOBRA postać lub po prostu lubująca się w POMAGANIU INNYM postać.

BTW.(Artius musiałbyś poprawić kartę, jeśli chcesz z rezerwowych wejść do gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!

Dołączyłem do sesji i oto moja karta:

Imię: Lawenda

Wiek: Kobiety się o to nie pyta! Ale jak już trzeba to 16 wiosny mijają.

Wygląd: Szczupła, średniego wzrostu (ok.170cm) i delikatna dziewczyna. Ma różowe włosy i fiołkowe oczy. Posiada kocie uszka i kocie wąsy (klątwa złej czarownicy). Posiada rysy twarzy wręcz bogini piękności. Jej atrybuty nie są zbyt duże. Ma długie ręce i nogi. Jej ciało pokrywa czarny płaszcz. Pod nim skrywa czerwoną obcisłą koszulkę i obcisłe skórzane spodnie. Nosi wisiorek przedstawiający anioła na szyi. Jej palce zdobią magiczne pierścienie. We włosy ma wplecioną białą róże. Cały jej dobytek znajduje się w worku. Lawenda ma na ramionach magiczny tatuaż przedstawiający dwa czarne kruki.

Broń: Łowczyni potworów posiada łańcuchy wzorowane na tych z Prototype. Nazwała je ?Koniec Dna?. Są różowe i mają czarne wstawki. Dobrze prezentują się na ciałach demonów płci męskiej. Nazwała je tak, gdyż kiedy je dostała osiągnęła ?Koniec Dna?. Nikt w zasięgu 5 metrów nie ucieknie przed śmiercią. Koniec dna osiągnęła kiedy doszła do zgromadzenia. Nie są zbyt pokaźne ale na pewno śmiercionośne.

Charakter: Lawenda jest wyjątkowo nieroztropną i porywczą dziewczyną. Od czasu zniszczenia jej wioski jest pełna nienawiści do wszystkich innych niż Łowców Demonów. Nigdy nie była zakochana i nie wie jak to jest kochać. Jest za przemocą i za prawem silniejszego. Kiedy widzi, że ktoś potrzebuje pomocy, zawsze ją mu niesie. Nie ma żadnych złych nastawień do tyrani i znęcania się nad wrogiem. Sceptycznie podchodzi do rozmów i negocjacji. Woli szybko wszystko załatwiać. Nie ma róży bez kolców jak to mówią. Nie cierpi ludzi którzy proszą tylko o pomoc, a sami nic nie umieją zrobić, są nie przydatni. Pasożyty tak można ich nazwać. Bardzo lubi kwiaty oraz błyskotki. Od ?incydentu? u alchemika Mirusa pała wielką nienawiścią do demonów i jeśli jakiegoś zobaczy to od razu się na niego rzuca bez opamiętania. Mord drzemie w jej oczach. Chętnie zajmuję się dziećmi i zaprzyjaźnia z dziewczynami w jej wieku oraz starszymi.

Historia: Lawenda miała 13 lat kiedy demony zniszczyły jej wioskę, przez dwa lata błąkała się po świecie. Nie wiedząc co zrobić ze sobą, zatrzymała się u alchemika Mirusa. Mieszkała z nim miesiąc. Podczas pobytu u niego, uczyła się alchemii. Po skończeniu nauki u postanowiła u niego zamieszkać trochę. Do Mirusa przybył demon pod postacią brata Mirusa, Kalandana. Po tygodniu Kalandan zaatakował alchemika chcąc mu wydrzeć księgę z przepisem na kamień filozoficzny. Wtedy wpadła dwudziestka łowców demonów. Niestety demon wtedy zabił alchemika ale łowcy rozpoczęli z nim walkę. Ktoś rzucił łańcuchami. Bełty i strzały latały dookoła. Lawenda rzuciła miksturą wybuchową w demona który unikną probówki. Skoczył do dziewczyny i rzucił ją w szafę z miksturami. Po tym zemdlała. Łowcy znaleźli ją po walce. Zaopiekowali się nią. Kiedy tylko obudziła się z długiego snu, ?myśliwi? podziękowali jej za pomoc w schwytaniu ?zwierzyny?. Okazało się, że różne mikstury zmutowały ją na tyle, że wyrosły jej kocie wąsy i uszy zmieniły kształt na kocie. Wtedy opowiedziała im wszystko, i ich przywódca spyta się co myśli o demonach; kiedy ta odparła ?Nienawidzę ich, zabije każdego następnego na swojej drodze.? Ten powiedział, że zginęła jego córka, Saskia i czy nie chce do nich dołączyć. Ta godząc się na to przystała do ?Krwawych Kruków?. Stąd jej tatuaże na plecach. Trenowali ją intensywniej, niż kogokolwiek. Roczny trening i jej łańcuchy, które otrzymała po Saskii pozwoliły zabić jej pierwszego demona. Wtedy poprosiła przywódcę o pozwolenie na wyruszenie własnym śladem. Parę dni po tym wyruszyła w wędrówkę. Spotkała starca, który mówił iż jest wielkim wojownikiem i mówił, że już nikt go nie pokona. Wtedy usłyszała o turnieju w mieście Astria. Postanowiła tam wyruszyć. Po miesiącu wędrówki dotarła na obrzeża miasta. Postanowiła, że następnego dnia wyruszy do miasta na turniej.

Umiejętności:

Władanie Białą Magią - 5

Akrobatyka - 4

Charyzma - 4

Cienisty atak (Lawenda atakuje z zaskoczenia co pozwala osłabić przeciwnika) - 3

Percepcja - 3

Szał bojowy - 3

Uwodzenie (jako iż jest dziewczyną umie skutecznie osłabić płeć przeciwną) - 2

Walka wręcz - 2

Alchemia - 2

Siła - 2

Ocena sytuacji - 1

Zadawanie ciosów krytycznych - 1

Szansa na przepicie pancerza - 1

Blokowanie - 1

Mocna głowa - 1

Aspekty:

Strach przed pająkami:

Lawenda nienawidzi pająków. Wydawałoby się, że to one powinny się jej bardziej bać, jednak jak tylko je zobaczy zaczyna rozpaczliwie krzyczeć i chowa się za pierwszą najbliższą osłoną(może być to też osoba). Brzydzi się nimi i nie dotknie ich nawet patykiem.

Łowczyni Demonów:

Traumatyczne przeżycia uczyniły z niej nieustępliwą Łowczynię Demonów. Wpojono jej też wielką wiedzę o najróżniejszych ich rodzajach, dlatego zna się na nich, jak mało kto. Dlatego też potrafi walczyć z nimi bez żadnych skrupułów.

Słaba kondycja:

Nie jest zbyt wytrzymała, dlatego bardziej polega na swojej zwinności i stara się zakończyć walki, jak najszybciej. Zasłabnięcie w ciągu starcia mogłoby szybko przyczynić się do jej śmierci, a ona przecież chce żyć, chce móc pomagać i chce żeby świat zapamiętał, jak się dla niego poświęciła.

Kocie uszka:

Uważnie obserwuje otoczenie i nie rzadko udaje jej się usłyszeć dużo plotek swoimi kocimi uszkami, czy też podsłuchać tajemnice kryte przez innych ludzi, którzy nierozważnie zechcieli zdradzić je na głos. Jak wiadomo zdobywanie informacji może nie tylko ułatwić życie, lecz też pozwoli ci się dłużej nim cieszyć, szczególnie w czasie walki, gdy każda informacja o słabości wroga jest na miarę złota.

Słaba koncentracja:

Zwracanie uwagi na wszelkie szczegóły ma też swoją wadę. Lawenda nie potrafi się skoncentrować na jednej rzeczy i wszystko ją rozprasza, dlatego jest uważana za jedną z bardziej roztrzepanych Łowczyń Demonów w swoim zgromadzeniu.

Specjale:

1lvl Wichura białości - Władanie Białą Magią :

Opis: Lawenda kręci się i z jej łańcuchów, dzięki Białej Magii, wyrasta cyklon. Kiedy kurz opada przeciwnicy którzy obserwowali Lawendę są oślepieni, ponieważ ona emanuje białym światłem.

1lvl Masakra- Szał bojowy:

Opis: Lawenda wpada w szał i masakruje wszystkich w promieniu kilkunastu metrów.

2lvl Anielski Patron - Władanie Białą Magią:

Skutki: Patron jest osobną jednostką walczącą i ma własne umiejki:

3 - Poświęcenie

2 - Kamienna skóra

2 - Wytrącenie broni

1 - Szarża

1 - Leczenie Lawendy

1 - Siła

Nie można wskrzesić patrona ponownie( w tej samej walce), gdy już zostanie pokonany.

Możesz przyzywać patrona bez kosztu WB poza walką, jeśli chcesz, jednak jest on wtedy tylko NPC na usługi, dialogi etc.

1lvl Mgła - Cienisty atak :

Opis: Lawenda wytwarza mgłę.

1lvl Zawrócenie w głowie - Uwodzenie :

Lawenda uwodzi wzrokiem i zachowaniem przeciwników płci przeciwnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby się wytłumaczyć dlaczego odpis tak późno i przeprosić że to tak późno... A nie!

Jestem leniem i jestem studentem. Niech wam to wystarczy xD

No i do sesji(studenckiej) powinniśmy mieć jeszcze ze cztery odpisy, jak nie więcej biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...