Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Konwenty, imprezy i spotkania

Polecane posty

page12_blog_entry7-plakat-nowy-brzeg-30_01_2011-v2.png

Mam zaszczyt otworzyć ten temat informacją o III Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych! Odbędzie się on w dniach 12-13 lutego 2011 w ratuszu w Brzegu.

Miałam przyjemność już raz być na nim (na pierwszym; drugi niestety zbiegł się z paskudnymi egzaminami) i bawiłam się naprawdę świetnie. To jest też powód, dla którego chciałabym was zaprosić smile_prosty.gif

Czego się można spodziewać? Przede wszystkim, fanów gier planszowych z całej Polski, przybywających samotnie - jako eksperci chcący brać udział w wielu konkursach, gotowych do grania w najtrudniejsze i najdłuższe gry planszowe, które powstały. Znajdzie się tam jednak także wiele osób, które do tej pory miały styczność tylko z prostymi planszówkami i chcą zwyczajnie odpocząć - z rodziną, znajomymi, albo też z masą zupełnie nowych osób. Także nieważne, czy jesteście starymi, planszówkowymi wyjadaczami, czy też chcecie rozegrać coś krótkiego i prostego - znajdziecie i mnóstwo gier do zagrania, i wielu współgraczy, i specjalistów, którzy wytłumaczą wam zasady.

Dodatkowo, w ubiegłych latach pojawiały się też stoiska z grami, więc jeśli jakaś się wam szczególnie spodoba bo przetestowaniu - będzie możliwość zakupienia od razu jakiejś smile_prosty.gif

Tutaj znajdziecie więcej informacji - spis dostępnych gier, dojazd, informacje dotyczące zakwaterowania i wyżywienia.

Oficjalna strona 3. Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych

Dajcie znać, jeśli się pojawicie - bo ja tam na pewno będę smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu mówi w zasadzie wszystko. Chodzi o omawianie, prezentowanie, zapraszanie oraz/lub umawianie się na konwenty. Wiadomo, że konwenty mogą być bardziej książkowe lub też komiksowe, ale większość ma sporo wspólnego z RPG w różnych odmianach - dlatego też temat ten zakładam tu, a nie np. w części O Nas.

Dla formalności zasad też parę być musi. Jeśli informujecie o nowym festiwalu, to podajcie choć podstawowe dane (miejsce, czas, koszt, tematyka), a nie samo łącze do strony.

____________

A jako, że wypada dać dobry przykład, to zacznę od konwentu, na który wybieram się sam.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fantastyki

http://www.festiwal.solarisnet.pl/

Miejsce: Zamek w Nidzicy

Czas: 16-19 czerwca 2011

Koszt: 160zł (akredytacja) plus ew. 195zł (nocleg)

Gwoździem programu będzie George R.R. Martin, czyli autor znanej pewnie wielu z Was Pieśni Lodu i Ognia. Jego wizyta została potwierdzona. Do tego festiwal ma odwiedzić całkiem sporo polskich pisarzy. Do tego organizowane będą pokazy filmowe, koncert muzyki elektronicznej, wernisaż, biesiady, antykwariat. W trakcie festiwalu rozdane zostaną też nagrody SFINKS. Pełny program: http://www.festiwal.solarisnet.pl/index.ph...6&Itemid=14

Ja się wybieram - otrzymałem już potwierdzenie przelewu. Jednocześnie przekonałem się, że początkowo wystarczy opłacić tylko koszt akredytacji, a za hotel można płacić już na miejscu. Jeśli macie jakieś pytania, walcie śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie dorzucę tutaj drugi konwent na południu polski, a mianowicie:

Kraków Game Fusion 2011

Miejsce: Kraków, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego

Czas: 15-17 kwietnia 2011

Koszt: jeszcze nic nie wiadomo

Ten konwent, a w zasadzie festiwal skupiał się będzie na wielu wątkach fantastycznych w programie który się chyba jeszcze tworzy jest miejsce na takie wątki jak spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, turnieje karcianek, bitewniaków, pokazy modeli czy ogólny gamesroom, chyba nawet ma być część poświęcona grom komputerowym/konsolowym co jest pewną nowością. Tak ja Qubuś również planuję się wybrać na ten festiwal/konwent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę coś od Siebie. (W końcu pochodzę z Wrocławia):

Dni Fantastyki 2011

http://www.dnifantastyki.pl/2011/ (Stronka zeszłorocznej edycji)

http://www.dnifantastyki.pl/2010/ (Stronka zeszłorocznej edycji)

Miejsce: Wrocław, Centrum Kultury Zamek

Czas: 24-26 Czerwca 2011

Koszt/y: Na razie nie wiadomo jeszcze.

Takie były koszty w edycji 2010 (Być może w edycji 2011 będę bardzo podobne, tak przypuszczam):

Noclegi: (Od 10zł grupowo dla osób spoza Wrocławia, Inne noclegi: Koszt od 65-120zł)

Akredytacja: (http://www.dnifantastyki.pl/2010/akredytacja-i-noclegi/):

- Karnet 3-dniowy: ? 30 zł.

- Bilet jednodniowy: Piątek lub sobota ? 20 zł.

- Bilet jednodniowy: Niedziela - 15 zł.

- Karnet w przedsprzedaży: ? 25 zł.

Konwent poświęcony głównie fantastyce, Science-Fiction, Larpom, horrorom i grozie (głównie tej książkowej), grom RPG, planszowym i bitewniakowym (figurkowym), karciankom, a także książkom i komikom, poświęconym tematyce fantasy, science-fiction (np. Star Wars) i innym, lecz także nie zabraknie też coś dla fanów gier komputerowych i multimedii (stanowiska z PC, PS3, XBOX 360, Nintendo Wii) W tamtym roku odbył się turniej komputerowy w grę Halo, gdzie można było wygrać cenne nagrody (jeśli udało się zdążyć zgłosić Swój team do udziału w turnieju) - ten turniej był według mnie chyba jedyną najciekawszą rzeczą z działu multimedii. W tamtym roku, głównym punktem programu, był konwent fanów Star Wars - min. z okazji 30-lecia powstania sagi nakręconej przez Georga Lucasa. Można było zapisać się i stać członkiem Polish Garrizon "Legionu 501" >> http://www.polish-garrison.pl/ << W tamtym roku zaproszono ponad 30 gości - z Polski i z zagranicy. Głównym gościem z zagranicy, był amerykański pisarz grozy, Jack Ketchum - Jego pierwszą powieścią, była książka "Off Season", napisał także wiele innych bardzo popularnych powieści: ?She Wakes?, ?Roadkill?, "The Lost?, ?The Girl Next Door? i ?Red? czy "OffSpring". Z bardziej rozpoznawalnych gości z Polski, byli: Ewa Białołęcka - najbardziej popularna pisarka fantasy w polsce, dwukrotna laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla - za opowiadania ?Tkacz Iluzji? i ?Błękit maga?. Anna Brzeźińska - Obok Andrzeja Sapkowskiego, jest Ona wymieniana jako najbardziej popularna twórczyni fantasy, autorka opowiadania: "A kochał ją, że strach? i książek: "Zbójecki gościniec?, ?Żmijowa harfa?, ?Opowieści z Wilżyńskiej Doliny?, ?Letni deszcz. Kielich?, ?Wody głębokie jak niebo? i ?Plewy na wietrze?, jest laureatką trzech nagród Fandomu POlskiego im. janusz A.Zajdla. Eugeniusz Dębski - Na swoim koncie ma kilkanaście powieści z nurtu SF i fantasy, thriller SF, melanże powieści sensacyjnych i fantastycznych, znany jest głównie z przygód detektywa Owena Yeatesa, nawiązującego narracją i dynamizmem akcji do A. McLeana czy R. Chandlera oraz z przygód Hondelyka i Cadrona. Marcin Przybyłek - autor powieści sci-fi z serii "Gamedec". (Lista gości z edycji 2010).

Byłem w tamtym roku na konwencie i było fajnie. (W sumie to byłem też pierwszy raz na takim czymś i bardzo fajnie odebrałem całą imprezę, choć też z lekkim "przymrużeniem oka" spoglądałem na kręcących się imperialnych szturmowców tu i uwdzie xD). Nie wiem czy się wybiorę na tegoroczny, ponieważ na razie o tym nie myślę. Z ciekawości mogę pojechać do Krakowa, na Game Fusion 2011 albo być może pojadę do Nidzicy na ten XVIII Międzynarodowy Festiwal Fantastyki, ponieważ nie wiem czy może być ciekawie w tym roku, tu we Wrocławiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to powiem, że poważnie zastanawiam się nad wypadem do Nidzicy. Co prawda nie jestem jeszcze pewien czy będę mógł jechać (i jest to też nieco uzależnione od czynników zewnętrznych ;) ), ale ktoś może chciałby się spotkać na Kubusia, albo dwa, jeśli jednak uda mi się pojechać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z z pewnością. Może niekoniecznie na Kubusia, bo jak by to wyglądało? Tak sam na siebie? Ale na kiełbachę z ogniska, chętnie. Jak pisałem - ja opłatę mam już wniesioną, więc wyjazd pewny na 99%. Będę zbierał poufne dane o osobach, które panują się pojawić, żeby na miejscu zrobić odpowiedni 'spędzik'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem teraz na stronkę tegorocznych Dni Fantastyki i powiem, że... chyba każdy znajdzie coś dla Siebie, choć mnie oczywiście korci by popykać na tych starych konsolach... Do wyboru: SNES, PSX, Amiga CD32, Sega Mega Drive, Atari 2600 i dwa komputery; Amiga 500 i Commodore C64... - ofc też ma być turniej o "Złotego Joysticka" w grach takich jak River Raid, Super Mario Bros czy MK... klik, klik1....Dla fanów horrorów, krwi i całkowitego straszenia, będzie gość specjalny - Ramsey Campbell - na pewno znany Wszystkim fanom tego gatunku... Dla fanów SW przybędzie Stephen J. Sansweet (ma "sporą" kolekcję przedmiotów z uniwerrrsum (:P) SW...). Ale... jednak pojadę do Krakowa na Game Fusion - o wiele fajniejszy program dadzą niż we Wrocku - tutaj, to nuudy... (no tylko to retrogranie jest ciekawe... reszta nie)... - tak, trza odłożyć parę drobniaków na to... ;):)

http://gamefusion.pl/index.php?page=goscie

http://gamefusion.pl/index.php?page=program

http://gamefusion.pl/index.php?page=jak-dotrzec

(Dałem te trzy linki, ponieważ ten główny z postu afromanaPL - nie działa albo jest jakiś błąd... bynajmniej mi wyskoczył ten błąd, bo tak to po kliknięciu w inny link weszło ok...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok z rzędu bawię się wspólnie ze znajomymi w organizację takiej małej imprezy, więc mam nadzieję, że taki mini spam nikomu nie popsuje humoru. :)

Płockie Dni Fantastyki VII

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Piaska 5 (czwarte liceum na Międzytorzu, jak ktoś z mieszkańców Płocka czyta)

Czas: 29-30 października

Koszt: wstęp wolny

W ostatni weekend października (29-30.10) Płock po raz siódmy stanie się fantastyczną stolicą Polski. Na dwa dni Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Piaska 5 opanują miłośnicy wszelkich odmian zabawy z wyobraźnią: gier RPG, komiksów, fantasy, SF, planszówek, bitewniaków, karcianek oraz mangi i anime.

Organizator - Płocki Klub Fantastyki Elgalh'ai ? przygotował ponad 100 godzin programu. Współpracy przy tworzeniu imprezy podjeli się m.in.: Stowarzyszenie Avangarda, serwis AncientScroll.pl. Czekają na Was m.in. spotkania z autorami polskiej fantastyki.

Ponadto konkursy (m.in. tolkienowski, kalambury), prelekcje (próba kreacji idealnego świata fantasy, mangowcy kontra fantaści) i pokazy (np. Walki rycerskie i fireshow).

Płockie Dni Fantastyki to impreza skierowana zarówno dla starych konwentowych wyjadaczy jak i fantastycznych nowicjuszy z całego kraju. Płock leży niecałe dwie godziny od Warszawy i Łodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, pamiętam. :P

Pewnie, możemy, a skąd startujesz? Ja z moją ekipą pewnie wsiadamy w Krk i wysiadamy w Poznaniu. :)) W ogóle mam nadzieję pojechać na tyle wcześnie, żeby zająć sobie jakieś normalne miejsce do spania, bo w zeszłym roku spaliśmy w holu koło wejścia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Poznaniu, więc możemy się spotkać na miejscu ;] Ewentualnie wcześniej(jednak nie wiem, jak będę miał zajęcia rozłożone po sesji, więc w razie czego napiszę). Kontakt ze mną przez PW lub Skype: Shakecaine.

PS. Z zakwaterowaniem nie pomogę, bo średnio znam się na motelach etc. szczerze mówiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że trzeba to nadrobić :D

Pyrkon jest dobrą okazje, ale czemu by nie ogarnąć jakiegoś spotkania przed Pyrkonowego? ;)

Aby nie zaśmiecać tego tematu, jeśli byś miał ochotę na tymbarka czy jakiś event w towarzystwie 12 letniego trolla to się odezwij na PW ;)

A odnośnie tematu, chyba trochę więcej niż 3 osoby się planują pojawić na Pyrkonie, racja? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie udzielam się w sesjach ale chyba mogę powiedzieć, że o ile będę miał dowóz to na Pyrkon pojadę z prostej przyczyny - na PGA (a raczej targach hobby które były w tym samym czasie) udało mi się wygrać wejściówkę więc żal będzie nie skorzystać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od momentu zakończenia Polconu 2013, ale jako, że mówiłem paru osobom iż w końcu na spisanie wrażeniem się zbiorę takoż czynię... sorry, że niejako po fakcie, ale co poradzić jak człek ma napięty harmonogram :D

Tak czy inaczej, był to mój pierwszy konwent w ogóle i pomijając dzień zero (dzień zagłady/dzień Kolejkonu) bawiłem się świetnie. Zresztą... nawet w czwartek czekając na akredytację, jeżeli już wyjęło się z listy bolące jak jasny gwint nogi a przy okazji plecy po tych +6h czekania na ten upragniony moment, było całkiem zabawnie, można było poznać nowych ludzi, wymieniać się wrażeniami i ogólnie gadać o wszystkim i niczym. Acz naprawdę gdyby organizatorzy tak bardzo nie sfailowali... co by tu wymienić? Wszyscy, także ci co wcześniej mieli akredytację kupioną stali w jednej kolejce, dopiero po paru godzinach zaczęli tychże nawoływać do "drugiej" kolejki. Burdel na samym stanowisko akredytacji (gadaliśmy potem z człowiekiem, który tam siedział) gdzie wszystko było wpakowane do jednego wora i nie wiadomo było co, gdzie, jak plus padał im system/serwer (a pomijam fakt, że istnieje coś takiego jak kartka papieru i długopis). No i jeszcze na pomysł aby otworzyć drugi punkt akredytacji wpadli gdzieś koło dwudziestej albo bliżej dwudziestej pierwszej. Fajnie, co nie? :/

Niemniej dalej, gdy już poradziliśmy sobie z tym koszmarem (a organizatorzy wyciągnęli wnioski, bo w piątek kolejka z rana wydawała się być sprawniej zarządzana) można było skupić się na wszelkich dobrociach oferowanych przez konwent począwszy od prelekcji m.in grupy Lanse Macabre (mogłem pomylić się w pisowni, pardon), takiej drugiej, której już totalnie zapomniałem nazwy oraz ludzie związani z polską premierą Apocalypse World jak np. Tor. Zresztą mieliśmy potem z nim okazję zagrać jedną sesję roleplaying na żywo i wrażenia były mega pozytywne, jedna z dwóch albo trzech rzeczy, która wybitnie wryła mi się w pamięć. Drugą była sesja LARPowa w świecie Cthulu gdzie miałem okazję wcielić się w starszego księdza, który robił za mobilny punkt zdrowia psychicznego (leczyłem tych co dostawali wizję itd.), co prawda wujek Nyarl wygrał i wszyscy zginęliśmy przez macki, ale i tak było świetnie oraz klimatycznie - zabawa miała taki posmak bardziej rozbudowanej Mafii i jeżeli będziecie mieli możliwość w coś takiego się zabawić to szczerze polecam; sam pewnie, o ile kiedyś jeszcze znajdę się na konwencie, będę szukał okazji do LARPowania w czymś fajnym ^_^ O czym jeszcze można wspomnieć? Były konkursy (ten Doktorowy był mega hardkorowy) i coś takiego jak Wielka Improwizacja, ale także była okazja spotkać zapewne kolejny raz pana Przybyłka przy okazji premiery planszówki Gamedec a także posłuchać polskiej wersji Who's line is it anyway?, na której miałem gigantyczny napad śmiechu przez cały pokaz, panowie i przynajmniej jedna pani dawali radę :D

No, kto nie był to w sumie może żałować ;] W sumie nie miałem ani środków ani czasu, żeby pojawił się na Coperniconie i też żałuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Avangardzie 9, która odbyła się 7-10 sierpnia.

Byłem w piątek, w sobotę i w niedzielę. Udało mi się rozegrać cztery sesje - w Nanoworld, White Books oraz (2x) Dogs in the Vineyard - oczywiście wszystkie indiasy. W "Pieski" zagrałem "kosztem" zgłoszonych przeze mnie sesji, które jednak nie odbyły się (The Shadow of Yesterday, Wolsung 1.5). Niemniej, konwent oceniam przyzwoicie. Poza sesjami raz odwiedziłem Games Room (partyjka w Carcasonne), byłem na dwóch prelekcjach (w tym na spotkaniu z Arturem Szyndlerem, autorem Kryształów Czasu). No i oczywiście w piątek rano kupiłem polskie tłumaczenie DitV, świeżo wypakowane z pudeł.

Podobno na Avangardzie 9 było około 1300 osób, nie jest to jednak jakiś zły wynik biorąc pod uwagę jednocześnie odbywający się Niucon, jakiś konwent/imprezę dla bitewniakowców i jakiś tam jeszcze konwent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Avangardzie 9, która odbyła się 7-10 sierpnia.

Również. Co prawda na miejscu pojawiłem się dopiero w piątek wieczorem, ale pozostałe dni, na szczęście, nie okazały się marnotrawstwem czasu i pieniędzy... jednakże imo, patrząc po ilości odwiedzających, impreza trochę wiała sandałem tongue_prosty.gif O tym, że były jeszcze jakieś inne imprezy nie wiedziałem, lecz jeszcze przy okazji - to jakby kogo interesowało - trochę mniejsza ilość ludzi (zwłaszcza jak porównałem sobie zeszłoroczny (?) Polcon w Warszawie) wynikała trochę z działań samej politechniki i ich mieszania z terminami.

Tak przynajmniej słyszałem ^_^

w Nanoworld, White Books

Przy pierwszym wolałem się tylko przysłuchiwać, natomiast co do drugiego to również zagrałem jedną sesję i choć z początku nie byłem pewien czy będę to czuł to ostatecznie zabawa była całkiem w porządku wink_prosty.gif Musiałeś chyba zaglądać do Orient Ekspresu, nie?

Poza tym dwie drobne informacje ode mnie a pierwsza z nich możliwie, że przejawiająca jakiś lokalny patriotyzm - choć miasta naprawdę nie polecam - dotyczy konwentu dziejącego się w mej okolicy smile_prosty.gif

Łódzki Festiwal Fantastyki "Kapitularz 2014"

Miejsce: XXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi, ul. Czajkowskiego 14

Czas: 26-28 września

Koszt: jest coś o kupowaniu wejściówki w regulaminie, ale jestem ślepy i za nic nie mogę znaleźć cennika #_#

Żeby nie było - ani razu na nim nie byłem i mój pierwotny plan nie zakłada, że się na nim pojawię. Niemniej gdyby ktoś z forumowiczów planował jednak na niego przybyć to niech da znać, mam dosyć blisko a takie imprezy imo lepiej smakują w towarzystwie wink_prosty.gif Ogółem to sam konwent jest robiony w konwencji urban fantasy i horroru a program ma w większości skupiać się właśnie na tych dwóch gatunkach. Poza tym nie wiem co jeszcze dodać, bo jak rzekłem na imprezie jeszcze nie dane mi było zagościć ^_^

Sprawa druga to...

Polcon-2014-_bn40436.jpg

Polcon 2014

Miejsce: Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej

Czas: 4-7 września

Koszt: dosyć dokładny cennik; 70zł za całość w przedpłacie, 80zł za całość na miejscu

Impreza, którą raczej większość zna i nie trzeba jej specjalnie przedstawiać a wspominam o niej głównie z tego względu, że wstępnie przyjęli mi punkt programu, więc jest szansa spotkania mnie na żywo gdyby byli jacyś zainteresowani smile_prosty.gif

Zresztą nie będę jedyną osobą z FA jaka do Bielska-Białej zajrzy ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza, którą raczej większość zna i nie trzeba jej specjalnie przedstawiać a wspominam o niej głównie z tego względu, że wstępnie przyjęli mi punkt programu, więc jest szansa spotkania mnie na żywo gdyby byli jacyś zainteresowani smile_prosty.gif

Zresztą nie będę jedyną osobą z FA jaka do Bielska-Białej zajrzy ^_^

Jeśli dostanę wolne to pewnie się pojawię, żeby chociaż zobaczyć co i jak się dzieje w tym roku na Polconie. Przy okazji, oczywiście zapraszam do Bielska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...