Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Civilization (seria)

Polecane posty

Ehhh, posty w tym topicu przypomniały mi pół roku wyrwane z życia przez Civ I na Amidze. Aż mi się łezka w oku zakręciła, jak ktoś tu wspomniał o trwającym 15 minut intrze (którego nie dało się ominąć, jeśli chciało się zacząć nową grę ;0), i o absurdach w potyczkach: "Modern technologies vs Flintstone techs :twisted: ". Jak to czytałem, przypomniałem sobie, że była to pierwsza gra, przez która miałem ochotę wyrzucić amisię przez okno - miałem przygotowaną kolonizację nowego kontynentu - masę osadników, masę jednostek. Nie miałem za to głowy aby zapisać grę podczas trwającego kilkadziesiąt tur przygotowania... Wysiadły korki, a moje ambicje zostały pogrzebane :) . Piękne czasy... W Colonization nie grałem, w Civ2 również, jednak pewnego dnia otrzymałem w prezencie "Alpha Centauri". Gdy uruchomiłem i pograłem parę godzin, jedyna myśl jaka mi się nasuwała, to: cudo. Custom jednostki, bardzo (biorąc pod uwagę poprzedników) zróżnicowani przywódcy, oraz pewna głębia w fabule - gra wspaniała, i chyba po skończeniu pisania tego posta poszukam płytki ;). W Civ3 równiez nie miałem przyjemności grać, wiele jednak czasu spędziłem grając w Civ:CTP (notabene dołączonej kiedyś do CD-A ;)). Mówiąc krótka - gra mnie urzekła, m.in ze względu na wyjście poza ramy "teraźniejszości". Miasta na orbicie to było naprawdę coś fajnego, tak samo jak eksploatacja dna oceanów. Ktoś wyżej narzekał, na "biurko jeżdżące po mapie" - mi to nie przeszkadzało, just symboliczne przedstawienie jednostki ;). Na koniec ostatnia odsłona: Civ4. Gra pochłonęła mnie, i oczarowała (możliwe,że to dlatego, iż nie grałem w 3 część). Piękna grafika, wiele możliwości, i nareszcie w miarę inteligentne AI (już nie dają się robić bezczelnie w konia :twisted: ). Mógłbym się naprawde szeroko rozpisać o tej grze, ale brakuje mi do tego jeszcze 2 kaw ;). Podusumować 4 odsłonę moge tak: ta gra pośrednio przyczyniła się do zawalenia przeze mnie tegorocznej sesji zimowej ;0.

Na koniec odgrzeję pewną wypowiedź z tego topicu, która nie daje mi spokoju ;)

civilization I - doskonała gra na amige na 4 dyskietkach (...)

Hmmm, z tego co pamiętam, to zajmowała jedną dyskietkę :? Colonization za to zajmowała 4 albo 3 ;)

A dla ludzi którzy chcieli by pograć w połączenie Civ I i II w trybie Multiplayer (jak bardzo by to dziwnie nie brzmiało :twisted: ): http://pl.wikipedia.org/wiki/FreeCiv

Miałem małą przygodę z tą grą, i przyznam, że gra się całkiem ciekawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec ostatnia odsłona: Civ4. Gra pochłonęła mnie, i oczarowała (możliwe,że to dlatego, iż nie grałem w 3 część). Piękna grafika, wiele możliwości, i nareszcie w miarę inteligentne AI (już nie dają się robić bezczelnie w konia :twisted: ). Mógłbym się naprawde szeroko rozpisać o tej grze, ale brakuje mi do tego jeszcze 2 kaw ;).

Rzeczywiście Civ 4 jest świetną grą, ale co do tego AI to bym nie był taki entuzjastyczny. Przed wprowadzeniem patchów był fajny błąd w AI, konkretnie w dyplomcji, który pozwalał podczas podpisywania paktu pokojwego na wyciągnięcie od przeciwnika dosłownie wszystkiego i pozostawieniu go z jednym miastem. To już chyba nawet nie jest bezczelne robienie w konia :) tylko... tylko... hehe no aż sam nie wiem jak nazwać taki przekręt i takie puszczenie kogoś w samych skarpetkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować fanów serii Cywilizacja, w szczegółności czwartej odsłony tej wspaniałej gry, że wyszedł nowy patch w wersji 1.61, który poprawia sporo błędów, wprowadza niektóre sugestie graczy oraz dodaje sporo map, sceneriuszy i opcji.

Patch można pobrać ze strony:2kgames

Zaś pełną listę zmian można znaleźć pod adresem:

http://www.2kgames.com/civ4/patch-detail.htm

Szczególnie cieszą mnie mamy kontynentów i nowe scenariusze do hotseats, będzie w co grać z bratem :D

Zastanawia mnie jedno, dlaczego jest tak mało komentarzy o Cywilizacji, czyżby ludzie nie grali w tę grę, czy jej nie doceniali? Przecież to jedna z najlepszych gier komputerowych, którą mogą nam zazdrościć konsolowcy. Ja zaś typowałem na tym forum Cywilizację IV do miana nejlepszej gry wszech czasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrazic, ale sadze, ze dla niektorych ta gra moze byc po prostu za trudna. A wracajac do tematu: jakimi Civami gracie?? Ja ostro pocinam Napoleonem Bonaparte- Francuzami.

Szkoda, ze Civ4 dostalo w CDA "tylko" 9+. Wedlug mnie zasluguje na 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, dlaczego jest tak mało komentarzy o Cywilizacji, czyżby ludzie nie grali w tę grę, czy jej nie doceniali? Przecież to jedna z najlepszych gier komputerowych, którą mogą nam zazdrościć konsolowcy.

Jak dla mnie konsole kupuje się dla zupełnie innych gier :wink: A co do tego, że mało komentarzy - o Civ przeciętny gracz aż tak wiele nie ma do napisania. Można i owszem dyskutować wiele o strategiach, wyższości ustrojów, jednostek i tym podobnych. Można dyskutować, które wynalazki jako pierwsze brać i dlaczego, ale to już są szczegóły, do których trochę godzin z grą trzeba mieć zaliczonych.

Ja sam osobiście najwięcej grałem w CivII, na drugim miejscu Alpha Centauri, a potem CivI. Jakoś tak czasowo mi wypadało, że w te najwięcej. Najnowsze części wprowadzają poprawki mniej lub bardziej kosmetyczne, ale idei gry już nie zmieniają ( i w sumie dobrze ). Im dalej w las tym prędzej Civ mi się nudzi. A Alpha Centauri było dla mnie bardzo miłą odmianą - od początku serii najwięcej wniosła świeżości i chętnie zagrałbym w jakieś jej rozwinięcie, bo ma do tego większe predyspozycje niż oryginalny cykl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacja II była dla mnie pierwsza i jednocześnie wybitna. Dzisiątki godzin spędzonych na podbijaniu świata i wyścigu kosmicznym. Pojedynki na jednym kompie z bratem. To były piękne dni... :) W Cywilizację III grałem mało. Nie pamiętam już sam z jakiego powodu. Chyba to wynikało z dość licznych błędów, z wtórności etc. Jednak po tylu latach, kiedy znowy natrafiłem na tytuł Cywilizacja (IV) grzechem byłoby nie zagrać. Gra pochłonęła mnie na kilka miesięcy, które powinienem przeznaczyć na uczenie się do matury. Ale, jak wiemy z pewneij reklamy, życie - to sztuka wyboru. ;] Cywilizacja IV jest dość trudną grą. Żadna kampania nie jest identyczna. Przeciwnicy są elastyczni. CHoć podstawą na wyższych poziomach jest założenie na pioczątku w jaki sposób chcemy wygrać. Nie da się walczyć na wyższych poziomach we wszystkich dziedzinach. Z tego co czytałem w CDA na jesień szukuje się dodatek, który na pewno zagości na moim dysku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacja... gra w którą można pocinać i dziesięć lat (civ II).To o prostu genialna, cudowna, trudna( :oops: ) i POŻERAJĄCA czas. Jeszcze do stycznia grałem w II. W III nie grałem (ocena z CD-A). Ale IV - kolejny przebłysk geniuszu pana Sida M. Chyba czeka mnie kolejne 10 lat:D. Co do workerów - jestem przeciw. Po latach w chyba Industrial age miałem ich około 50 :cry: . System public works nie był najlepszy ponieważ można było wydać je w prawie dowolnym miejscu (workera trzeba przetransportować)

Wniosek - public works złe, ale i workerzy niedobrzy.

Moja propozycja to system bazujący na public works, z tym że trzeba je transportować.

I wariant - szkoli się workera, ale on pracuje przez wyznaczony czas (im więcej się wyznaczy, tym dłużej sie szkoli)

II wariant - każde miasto ma swoje własne public works

To by było na tyle

PS. to mój pierwszy post

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrywałem się w civ 2 oraz 3 przez kupę czasu. Czwórka :?: Jestdobrą kontynuacją wcześniejszych części. Podoba mi się usprawnienie dyplomacji, Wygląd miast które rozreastająsię wraz z poziomem. Gra zasługiwała na 9 wię ją dostała. Ma kilka usterek ale są one już głębboko wyszukiwane. Brakuje trochę przejściowych jednostek np. z katapulty nagle masz działo z okresu napoleona.Brakuje tu chociażby bombardów średniowiecznych. Takie przeskoków jest jeszcze kilka ale mo.że w dodatku coś zmienią. Civ 3 miała dwa świetne dodatki które dodawały 100 nowych wynalazków, jednostek, budynków i mam nadzieję ,że i w czwórce taki zrobią. Jak na podstawkę i tak jest naprawdę dobrze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwórka :?: Jestdobrą kontynuacją wcześniejszych części.

Czwórka jest bardzo dobra. Zastosowali podobną strategię jak w przypadku 5 odsłony Herosów i na dobrze obu tym seriom to wyszło. Teraz czekam na dodatek do Civ4, podobno już we wrześniu, więc już można odliczać dni do premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacja 4... Dostałem niedawno, więc i spróbować musiałem. No cóż, wystarczy powiedzieć, że przez kilka pierwszych dni gry szczery uśmiech z twarzy mi nie znikał. :) Rozwój ludzkości potraktowany z przymrużeniem oka (znaczy wygląd dowódców i styl, w jakim gra jest prezentowana, sprawia takie wrażenie). Wcześniej jakoś wielkim fanem tej serii nie byłem (miałem kiedyś mały epizod z pierwszym Call to Power), lecz ta część to zmieniła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, dlaczego jest tak mało komentarzy o Cywilizacji, czyżby ludzie nie grali w tę grę, czy jej nie doceniali? Przecież to jedna z najlepszych gier komputerowych, którą mogą nam zazdrościć konsolowcy. Ja zaś typowałem na tym forum Cywilizację IV do miana nejlepszej gry wszech czasów.

Grają, tylko wciągnęło ich tak, że nie mogą się oderwać i czegokolwiek napisać :wink: . Tak naprawdę o Civ jest trudno coś napisać bo jak ktoś nie grał, to powiedzenie mu, że buduje się miasta, zbrojenie, zajmowanie dyplomacją to albo wystraszy go ilości rzeczy do kontrolowania albo powie, że to taki Supreme Ruler, czy Europa Universalis. Jak dla mnie ta seria i jej ostatnia odsłona to fenomen, encyklopedyczny przykład gry, wywołującej syndrom "jeszcze jednej tury" :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawiłem sobie Civilization IV i.... jest to wg. mnie najbardziej grywalna strategia ever. Zawsze chciałem zmienić historię świata, teraz jest to możliwe.

(np. I wojna światowa w latach sześćdziesiątych - cały świat vs indie, zrobiłem koalicję za zaawansowaną technologię, w której posiadaniu byłem)

a pamiętacie Call to Power? Wrednie podszywa się pod Civ... i nie dorasta do pięt (ech, to AI) ale dzięki niemu poznałem serię sida i choćby dlatego mam respekt dla tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie mechaniki gry (jeżeli jest banalne nie śmiać się prosz!): mamy nasze miasto, jedno z wielu, w którym ludziska zaczynają głodować. Jako że wszystkie zasoby naturalne dookoła miasta są już wykorzystywane i jest ono połączone drogami, to jedynym sposobem zdobycia żarcia jest import. Zakładamy, że zawieram umowę w wyniku której dostarczją mi np. krowę i mam +1 jednostek jedzenia. Teraz właśnie mam pytanie: Czy ta jedna importowana jednostka jedzenia trafia to najbardziej potrzebujących (głodujących), czy jest po równo rozdzielana pomiędzy wszystkie moje miasta, czy może gdzieś w grze jest ekran, na którym można rozdzielać surowce z handlu, tylko jeszcze (1 rok gry ;) ) go nie znalazłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, drugi dodatek do cywilizacji 4 z 10 nowymi civsami jest już zapowiedziany. Nie wierzycie? Wejdźcie na tothegame. Jak dla mnie trochę za dużo tych dodatków...ale nie kupiłem warlords to mnie to różnicy nie robi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uparcie czekam na dodatek, w ktorym nowa nacja bede Polacy. To by dopiero bylo fajne :). Gdzies chyba nawet widzialem petycje do autorow, zeby to wlasnie nasz narod zostal dolaczony w ktoryms z dodatkow. Wiem, ze istnieja fanowskie mody dodajace Mieszka & spolke, ale lepiej by bylo, jakby caly swiat poznal nasza ciekawa historie.

Swoja droga, ciekawe, jakich by dali wladcow - moze ktoregos z Kaczorow? :) To by dopiero byly jaja :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...