Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Warhammer: Inwazja

Polecane posty

Jestem wielce rad że taki temat powstał, wobec tego zobowiązuję się 2-3 razy w tygodniu opisać kartę/topowy deck. mam tylko pytanie czy używać nazw angielskich(Development, Unit, Support, Quest, Battlefield itd.) czy też po polsku(Rozwinięcie, Jednostka, Wsparcie, Misja, Pole Bitwy itd.)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na pisanie nazw kart po angielsku, tak będzie po prostu wygodniej(mimo że sam gram PL)

Dla tych, co są gorsi z angielskiego, zamieszczam słowniczek:

Action - Akcja

Attachment - Dodatek

Battlefield - Pole Bitwy

Corrupt - Spaczony

Destroy - Zniszczyć

Development - Rozwinięcie

Forced - Wymuszony

Kingdom - Królestwo

Quest - Misja

Restore - Przywrócić(odpaczyć)

Sacrifice - Poświęcic

Support - Wsparcie

Tactic - Tactyka

Unit - Jednostka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barry Przydałyby się jakieś skany/ ewentualnie zdjęcia przykładowych kart. No i opisałbyś ogólną rozgrywkę, bo może bym się tym zainteresował jakby coś tu było :P

albo to ja jestem głupi albo coś jest nie tak z tym słowem :P

Attachment- związanie, uwiązanie, przywiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty można kupić w wielu sklepach internetowych typu Bard, Rebel, Planszak

Ceny/zawartosć zestawów kart prezentują się następująco:

Core-Set(100-120zł) - wymagany do gry. Zawiera 4 talie dla Imperium, Krasnoludów, Orków, Chaosu + karty neutralne i po 5 kart dla Mrocznych i Wysokich Elfów - w sumie ponad 200 kart, oraz karty stolic dla wspomnianych ras(poza Elfami) i żetony obrażeń/zasobów/pożarów. Karty w 1, 2 lub 3 sztukach

Szturm na Ulthuan(80-90zł) - zawiera 2 talie: Mrocznych Elfów i Wysokich Elfów, plansze stolic a także kilka kart dla pozostałych ras. Karty w 1, 2 lub 3 sztukach.

Marsz Potępionych(80-90zł) - zawiera 2 nowe frakcje neutralne:Nieumarłych(Zniszczenie) i Jaszczuroludzi(Porządek), a także dodatkowe karty dla pozostałych ras. Wszystkie karty w 3 sztukach, w sumie 155 kart.

Corruption Cycle - Cykl Spaczenia. Jest to pierwszy cykl dodatków do gry Warhammer:Inwazja. W każdym dodatku pojawiają się karty dla każdej rasy i karty neutralne. W skład CC wchodzi 6 dodatków - każdy zawiera 40 kart - 10 w 3 sztukach i 10 pojedynczych. Cena 1 dodatku to 25-30zł. Dodatki ułożone chronologicznie:

The Skavenblight Threat - Skavenska Zaraza

Path of the Zealot - Scieżka Zeloty

Tooth and Claw - Kieł i Szpon

The Deathmaster's Dance - Taniec Mistrza Śmierci

The Warpstone Chronicles - Kroniki Spaczenia

Arcane Fire - Mistyczny Ogień

Enemy Cycle - Cykl Wrogów. 2 cykl dodatków do WH:I. Zawiera 6 dodatków, każdy 60 kart(20 różnych w 3 kopiach). Podobnie jak w przypadku Cyklu Spaczenia, w każdym dodatku pojawiają się karty dla wszystkich ras a także karty neutralne. Dodatkowo, każdy dodatek zawiera miniopowiadanie ze świata Warhammera. Cena jednego dodatku z EC to 40-45zł.

Dodatki ułożone chronologicznie:

The Burning of Derricksburg - Zguba Derriksburga - Skupia się na Imperium i Chaosie

The Fall of Karak Grimaz - Upadek Karak Grimaz - Skupia się na Krasnoludach i Orkach

The Silent Forge - Kuźnia Ciszy - Skupia się na Mrocznych i Wysokich Elfach

Redemption of a Mage - Odkupienie Czarodzieja

The Fourth Waystone - Czwarty Kamień Ścieżki

The Bleeding Sun - Krwawiące Słońce

Warto też dodac, że w każdym dodatku(battlepacku) znajdują się inne karty.

Liste kart dostępnych w danym dodatku a także ich liczbę można sprawdzić TUTAJ

Natomiast do tworzenia talii, a także kupna/sprzedaży kart, polecam stronę Deckbox (mój nick: Barry13)

Dodaję też resztę kart

Przykładowe karty Destruction

Orcs:

2800065.jpg2800070.jpg

2800072.jpg2800080.jpg

Chaos:

2800083.jpg2800096.jpg

2800097.jpg2800102.jpg

Dark Elfs:

2801013.jpg2802035.jpg

2802032.jpg2801014.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, planowałem sobie kupić polski zestaw do Inwazji ale jednak zdecydowałem się kupić Munchkina by grać na imprezach.

W sumie troszeczkę żałuję, karty wyglądają naprawdę świetnie, ale może uda mi się namówić kumpla do kupna ponieważ zbiera Planszówki/Karcianki ;-)

Pytanie: Do zestawu są dołączone 4 talie, więc czy można grać 2 vs 2? Ponieważ czytałem że zasady na to nie pozwalają i grać można tylko "jeden na jednego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nieumarli najlepiej czują się w towarzystwie Mrocznych, ale u orków też da się zrobić ciekawe comba np. One Orc's Scrap + Rise Dead = Grimgor Ironhide/High mountain Troll/inna duża jednostka w 2 turze.

Wrzucam też 4 filmiki instruktażowe(po angielsku z polskimi napisami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest z trójmiasta lub ma ochotę przyjechać, to zapraszam na turniej WH:I w Gdańsku 27/02/2011. Można się wiele nauczyć a przy okazji wygrać jakieś nagrody :wink: Więcej informacji na forum wydawcy (są tam też informacje o turniejach w innych miastach). Oficjalna strona Inwazji na której należy się wcześniej zapisać do turnieju znajduje się tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne zmagania w Gdańsku:

Data: 20/03/2011 NIEDZIELA

Start: 11.00, zapisy godz 10.15 - 10.45

Miejsce: Klub Osiedlowy Maciuś, Gdańsk Opolska 2.

Jest to siedziba Gdańskiego Klubu Fantastyki.

Format: Zasady Turniejowe Galakty

Wpisowe: 10zł

Sponsorzy: REBEL oraz GALAKTA.

Nagrody: będą podane przed 2 rundą. Pula nagród to podwójne wpisowe, gadżety z Galakty

http://www.facebook.com/event.php?eid=145851385478606

jak dojechać: http://www.gkf.org.pl/?str=7〈=9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z bielska, inwazję kupiłem nie dawno niby instrukcję ogarnąłem ale nie mam z kim zagrać tak więc chciałbym się spotkać z jakimś doświadczonym graczem. A wszystkich z bielska zapraszam do gnoma. ja też się tam niebawem wybieram. Można tam kupić gry pograć (nauczyć się grać także) w planszówki (nie tylko warhammer) a tak że nauuczyć się malować figurki

pierwszą własnoręcznie pomalowaną figurkę dostajemy w prezencie xD ) zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak dodam od siebie, że uwielbiam wszelkiego typu gry planszowe i karciane. Kiedyś zbierałem Lord of The Ring's Karcianke Kolekcjonerską i miałem dosyć pokaźny zbiór niestety nie miałem z kim grać więc musiałem niestety z bólem sprzedać. Także tak samo było by z Warhammerem, pograłbym lecz nie mam z kim, a szkoda mi wydawać pieniędzy jak nie będę miał z kim grać. Bo samemu to trochę tak głupio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wiem, że instrukcja w grze jest po polsku, ale czy jest wydanie, w którym wszystko jest napisane w ojczystym języku(np. opisy i informacje na kartach), bo zastanawiam się nad kupnem, a w angielskim nie jestem dość zaawansowany, aby grać, a więc? :)

Jeszcze coś, grę mam zamiar kupić w empiku, jeśli takie wydanie jest, to czy można je kupić w tej sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...