Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Dyskusje o sesji Kroniki Ciemności

Polecane posty

Dobra to był taki ogólny plan, ale możemy robic tak że po prostu pisac w postach co czujemy, wiadomo, ale żeby nie było tak że wyskoczy na nas 30 kg potworów, zobaczymy rzeź całej bazy, a mimo to nie będzie nam zupełnie nic :/ Bo to zabije klimat, który i tak na sesji forumowej ciężko utrzymac, a niektóre barwne opisy mogą pobudzic wyobraźnie :) No ale w każdym razie fajnie gdyby można było poczuc klimat :)

Co do uspokajania się to są takie środki jak:

Diazepam- psychotrop, działanie uspokajające, niweluje drganie mięśni spowodowane nerwami lub stresem, korzystali z niego często snajperzy, łatwo uzależnia, a wtedy dłuższa nieobecnośc tego leku w organiźmie powoduje nadpobudliwośc i potężne drgawki.

Różne neuroleptyki- Lek stosowany w przypadku różnych zaburzeń psychicznych, od schizofrenii do zwykłych psychoz, omamów i zwidów, oczywiście od gatunku psychozy zależy ile należy podac tabletek. Stosuje się ją pomocniczo w depresji, bezzsenności i na myśli samobójcze.

Jak będzie potrzebne to oczywiście zastosuje się jeszcze inne leki, no ale opisałem te bardzo ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi :P Żołnierze to też ludzie i mogą się uzależnic, to nie są jacyś superbohaterowie. To wprowadzi więcej realizmu do sesji, a raczej taki żołnierz nie wspomnając już o zwykłym medyku czy hakerze nie wytrzymają długo bez leków jeżeli znalazłby się w takiej sytuacji, takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie utrudniajmy sobie dodatkowo życia. Po prostu wczujmy się w postacie, myślę, że tak czy siak będzie bardzo przyjemnie się grąło/pisało. :)

Poza tym, gdyby ktoś mnie wiedział, podaje link do sesji:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry1917778

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wyjaśnić co te posty robią w Koszu:

http://forum.cdaction.pl/Z-Scorpiusowa-ses...zy-t120359.html

http://forum.cdaction.pl/Z-Scorpiusowa-ses...zy-t120361.html

http://forum.cdaction.pl/Z-Scorpiusowa-ses...zy-t120363.html

I tak jeszcze z dziesięć razy... Regulamin sesji wyraźnie mówi:

0. Edycja postów na sesji jest wyłączona. Usuwanie postów z tematów z sesjami jest niemile widziane. Jeżeli popełniłeś błąd, powinieneś skontaktować się z MG, wyłuszczyć problem i Mistrz załagodzi go (albo i nie ;P) w najbliższym swoim odpisie. Można też uzgodnić z graczami rzeczy takie jak błędna ocena płci, czy rasy postaci innego gracza - wystarczy "dogadać" się z zainteresowanymi. Usunięcie posta to ostateczność, a przed jego usunięciem musisz skontaktować się z MG i zapytać go o zgodę. Mile widziane jest także poinformowanie któregoś z modków. Notoryczne usuwanie postów może skończyć się nawet ostrzeżeniem, bo gracz powinien brać odpowiedzialność za to, co pisze i starać się, by nie popełniać byków.

norbi1156 otrzymuje upomnienie i jakiekolwiek usunięcie posta z sesji przez niego skończy się ostrzeżeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam że nie będę miał możliwości w najbliższym czasie uczestniczyc w sesji, gdyż wyjeżdżam na ferie, wracam 30 I ale jeżeli odpis będzie do tego piątku to może uda mi się odpisac. A jeżeli nie, a bardzo będziecie chcieli to MG może użyc mojej postaci, tylko bez żadnego poważnego okaleczania ani uśmiercania proszę :P Piszę tylko tutaj bo na innych sesjach na razie mnie nie ma prócz Cthulhu a każdy wie jak to z nią jest :P:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema moge sie dołączyć? jeśli tak to poniżej jest karta

Imię:Stan Lenders

Wiek:27

Wzrost:179cm

Waga:76kg

Wygląd:stan jest z pochodzenia europejczykiem, ma nordyckie rysy twarzy i blond włosy krótko obcięte. zawsze nosi kaptur naciągnięty na oczy co sprawia, że ciężko zauważyć jak wygląda

Charakter: do wzystkiego podchodzi na luzie, ze stoickim spokojem przez co może denerwować innych

Zawód/Specjalizacja:złodziej

Umiejętności:otwieranie zamków, spostrzegaczość

Ekwipunek:

wytrychy,

pilnik,

nóż typu "finka"

gruba czarna bluza z kapturem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przyda się jedną rzecz ustalić (a fakt, że postać Jachusa najprawdopodobniej użyła więcej C4 niż mówiłem to inna sprawa, którą oceniłem w samej sesji ;]) a mianowicie fakt ile zależy od MG, bo mam od paru postów wrażenie, że wkrada się u niektórych odrobina samowolki ;P a szczególnie chodzi mi o te domniemane fale radiowe w poście podbiela jakie miał odebrać. Wydawało mi się, że to leży w gestii MG czy coś usłyszymy czy nie, ale może stary jestem i się nie znam ;] BTW. Scorpius - bo chyba na to pytanie nie dostałem odpowiedzi - jak z kwestią TPK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona karta

Imię:Stan Lenders

Wiek:27

Wzrost:179cm

Waga:76kg

Wygląd:stan jest z pochodzenia europejczykiem, ma nordyckie rysy twarzy i blond włosy krótko obcięte. zawsze nosi kaptur naciągnięty na oczy co sprawia, że ciężko zauważyć jak wygląda. Nie wyróżnia się budową ciała.

Charakter: do wzystkiego podchodzi na luzie, ze stoickim spokojem przez co może denerwować innych. Nie lubi, gdy ktoś próbuje go zdenerwować i mimo swojego spokoju potrafi dać do zrozumienia, że z nim nie ma żartów (poprawczak robi swoje). Jego motto to: "Jeżeli ktoś może zrobić coś za ciebie pozwól mu na to". Jest niezdyscyplinowany i nie lubi gdy ktoś nim pomiata.

Zawód/Specjalizacja:złodziej, ślusarz

Umiejętności:

otwieranie zamków- Stan nauczył się tego w trakcie pobytu w poprawczaku i stało się to jego hobby a potem pracą.

spostrzegawczość- Stan zwraca uwagę na różne szczegóły otoczenia które innym wydają się nieistotne.

samoobrona- ta umiejętność pozwala Stanowi na wykorzystanie niemal każdego przedmiotu do walki o ile można nim sprawnie się posługiwać np.: miotła, noga od stołu itp.

krav-maga-nazwa mówi sama za siebie i tłumaczy obecność noża w ekwipunku

strzelanie shotgunem (średni)- broń przydatna gdy wytrychy zawiodą

Ekwipunek:

wytrychy,

pilnik,

scyzoryk,

nóż wojskowy typu "finka",

gruba czarna bluza z kapturem,

Strzelba typu SPAS-15,

2 pudełka amunicji do SPAS 6szt.,

krótkofalówka,

latarka,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta postaci.

Imię: Jurij Voronov

Wiek: 37 lat

Wzrost: 170 cm

Waga: 68 kg

Wygląd: Biały mężczyzna, rosyjskiego pochodzenia. Niezbyt wysoki, szczupły. Czarne długie włosy ( do ramion ) zakrywają jego poranioną twarz, posiada siwą brodę ( dł 30 cm ). Zazwyczaj ubrany w wytartą, fioletową flanelową koszulę; stary, siwy, wełniany sweter; niebieski drelichowy płaszcz; wyblakłe dźinsy i czarne oficerki na nogach.

Charakter: Chamski egoista. Do wszystkiego i wszystkich podchodzi raczej nieufnie. Pomimo tego jest opanowany i potrafi przyznać się do błędów. Nie pomaga nikomu, wyznaje własne, twarde zasady.

Zawód/Specjalizacja: Komandos / Rusznikarz

Umiejętności:

Rusznikarstwo [ naprawa broni ]

Wyczucie chwili [ W momencie zaskoczenia, potrafi wystrzelić z broni zanim o tym pomyśli. ]

Trening comando [ Walczy dobrze wręcz bronią białą i palną ]

Pływanie z dużym obciążeniem.

Ekwipunek:

Zestaw rusznikarski

Nóż bojowy x 2 [ dł 30 cm ]

Karabin FN F2000 z dwoma zapasowymi magazynkami

Latarka

Taśma klejąca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*czyta post norbiego - facepalm*

*post Jachusa - facepalm*

*post Kahena - double facepalm*

Ok, w tym momencie wcale nie obrażę się na MG jeśli sesja się zakończy, bo przez cokolwiek nieodpowiedzialne zachowanie postaci graczy spokojnie możemy zostać rozstrzelani. Proszę tylko sobie przypomnieć jaki mają ekwipunek i, że są żołnierzami z krwi i kości. Może dałoby radę zdjąć jednego albo dwóch jednak wystarczy pojedyncza osoba z włączonym trybem full auto na karabinie szturmowym, żeby nas poszatkować. Albo shotgun (który zresztą, bodajże medyk ma). Naprawdę, czasami można by przemyśleć swoje działania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to było z Ich strony "troszkę" nieprzemyślane ale no cóż, póki nikt nie zaczął strzelać nie jesteśmy przekreśleni. Na razie trzeba mieć nadzieję że Scorpius nie jest ostatnio w złym nastroju ;) A więc ludzie może później nie zawsze tak wiecie hop do przodu bo to się może skończyć (chociaż nie mi o tym decydować) spełnieniem, często zadawanym przez Black Shadowa, pytania o TPK :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad poddaniem się, bo taka byłaby moja reakcja normalnie, ale przypominam, że mój dzielny żołnierzyk ani nie należy do najspokojniejszych, ani do najbardziej doświadczonych, więc uznałem, że taka reakcja będzie lepiej do niego pasować ;). Czuję się publicznie usprawiedliwiony :D

Natomiast zadziwiła mnie reakcja moich 2 kolegów, jako że oni aż tak nowi jak moja postać nie są. Spodziewałem się tylko pojedynczego oporu z mojej strony, a nie porwania się za mną połowy drużyny :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Niemniej chciałbym uniknąć sytuacji, że ktoś zrobi największą głupotę (gdyby było to w prawdziwym życiu a nie na sesji ;]) a wyjdzie z tego bez szwanku, bo tak właściwie to szkoda zabijać postacie graczy więc mają parasol ochronny. Inaczej, chciałbym aby nie pojawiało się myślenie: "leję na to co zrobię, bo nie spotkają mnie poważniejsze konsekwencje". Jednak to zaburza pewien realizm sesji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze reakcje mnie zadziwiają...

O ile rozumiem, że JJ mógł zareagować poddaniem się, to nie mam pojęcia, dlaczego reaguje tak Caveman. Cytuje:

"Zwykle wesoły staruszek, żartujący właściwie ze wszystiego. Czasem przeżywa wahania nastroju i staje się strasznym mrukiem. Szybko przywiązuje się do kolegów i jest wobec nich lojalny w każdej sytuacji. Chętny do pomocy ludziom dookoła. Twardy, przez 15 lat służył w armii."

Rzeczywiście, poddając się przy 1 problemie na pewno wykazał swoją lojalność i pokazał, jak bardzo przywiązuje się do kolegów. Dlaczego mam wrażenie, że ten post był pisany tak, bo reakcja Evana była taka a nie inna?

JJ też jest godny zastanowienia, bo u niego poszczególne cechy wprowadzają wachania:

"Łatwo się irytuje, nie ma zbyt dużej cierpliwości, ale w krytycznych sytuacjach potrafi się skupić i wykonać bezbłędnie nawet bardzo trudną rzecz"

Wg. mnie człowiek, który łatwo się irytuje i nie jest cierpliwy raczej nie podda się, gdy kumple rozstrzeliwują się nawzajem, a wcześniej był dodatkowo zdenerwowany, bo zobaczył zwłoki wyraźnie zmasakrowanego człowieka ^ ^

Lecz z drugiej strony:

" Służył w wojsku jako medyk polowy, więc musiał nauczyć się dyscypliny i trzeźwego myślenia. Widział wiele śmierci, czasem nawet jego najbliższych przyjaciół, więc jest raczej oschły, ale w gruncie rzeczy lubi pomagać tym którzy według niego na to zasługują"

To na odmianę usprawiedliwia jego reakcje, więc nie wiem co o tym myśleć.

Natomiast uważam, że reakcja Cavemana nie była dostosowana do jego postaci, chyba że się mylę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam takie pytanie dość ogólne, no ale jednak: Czy ta sesja jeszcze ruszy?

Bo minął już miesiąc prawie a tu, ni widu ni słychu. Stąd to pytanie. Bo chodzi o to że na forum Scorpiusie wchodzisz a wszyscy dali odpis. I już prawie o sesji zapomniałem, a przypomniał mi to wpis na moim profilu, gdy coś tam zmieniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Scorpiusie

Mam dość ciągłego czekania na Twoją odpowiedź w sesji. Czekam jeszcze 3 dni, po czym rezygnuje z udziału - jeśli nie chce Ci się odpisywać, a na to wygląda, to chociaż oddaj władze nad sesja komuś innemu.

Bardzo mi przykro, że tak kończy się 1 sesja, w jakiej uczestniczę.

Pozdrawiam wszystkich graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...