Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

2 godziny temu, Bronnson napisał:

Nie przeczę że miał potencjał, ale na dobrą sprawę borykał się z wieloma problemami, w większości dość typowymi dla mmorpg. niby Warhammer, niby mmo z ciekawymi pomysłami...ale jednak czuć naleciałości z np. WoWa.

Jak zrzynać to od najlepszych :P A poważnie to największa bolączką był brak contentu po starcie. WoW z okleinką WH? Yes please!

2 godziny temu, Bronnson napisał:

Gdyby już na etapie produkcji odsiewali co większe bobki, bardzo pozytywnie wpłynęło by to na sposób postrzegania tytułów.

Obawiam się, że nie mają tutaj nic kompletnie do powiedzenia. Żadne studio by nie wzieło umowy gdzie pisze, że GW może sobie anulować ich projekt bo wg niego nie spełnia jakichś tam powalonych standardów. Wystarczy, ze wydawca może rzucić "celujemy w min 65% na metacriticu" aby zarżnąć grę. 

2 godziny temu, Bronnson napisał:

Zawsze to lepiej niż kilka długich lat zupełnej posuchy.

W sumie na androida jest sporo gier z WH40K i sporo ma tam dobre oceny. 

2 godziny temu, Bronnson napisał:

Na początku też tak miałem. Prawie rzuciłem myszką o ścianę, ale po jakimś czasie idzie się nauczyć co i jak.

Zagraj w extra credtis challenge - grasz jak zawsze ale NIGDY nie wolno Ci otworzyć mapy :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomo, że kolejny Total War to Warhammer 2 i wyjdzie jeszcze w tym roku. Ulthuan, Lustria, Naggaroth, Southlands.

 

http://wojnacja.blogspot.com/2017/04/warhammer-ii-w-drodze.html -blog figurkowy, więc nie mogło zabraknąc mocno skondensowanych inforamcji na podstawie tego, co w piatek ujawniono :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobraaa...w niecierpliwym oczekiwaniu na szczury w TW:Wh2 postanowiłem wrócić przynajmniej na chwilę do Call of Warhammer. Ostatni raz z modem styczność miałem, gdy wyszła wersja dodająca Skavenow i Tomb Kings. Do dziś myślałem że jest to najaktualniejsza odsłona, a tu nagle okazało się, że CoW z Rage of the Dark Gods "awansował" na Beginning of the End Times. W skrócie Bretonnia, Wood Elves i Lizardmeni. Do tego tak na oko pierdylion nowych, bardzo przyjemnie animowanych i całkiem ładnych jednostek, MAGIA, krucjaty Chaosu zwoływane przez Archaona, gigantyczna mapa i pewnie cała masa innych rzeczy, których jeszcze nie widziałem (łącznie z masą bugów jak podejrzewam). Było by idealnie, gdyby jeszcze SI zachowywala się jak trzeba. Na chwilę obecną...błądzi niczym gobliński fanatyk w szale bojowym.Ale poza tym jestem oczarowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem w Warhammera, ale jednak daleko mu do złożoności Atylli. Pod względem budowania gospodarki w państwie i jego rozwoju gra nie jest aż tak ciekawa. Ogromne bitwy z wielką ilością fantastycznych jednostek ogląda się znakomicie, ale jednak trochę to dla mnie za bardzo casualowe. Mam nadzieję, że już wkrótce ogłoszą ten nowy content historyczny (prawdopodobnie do Atylli) no i w planach ma być jakiś nowy historyczny tytuł, który ma prezentować okres jakiego wcześniej w TW nie było. W Warhammera 2 pewnie pogram, ale podejrzewam, że dość szybko mi się przeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rome 2 od Medievala 2 się nieco różni... po pierwsze, drzewko rodowe (jeśli można je takowym nazwać) z jednej strony znacznie mniej rozbudowane, z drugiej strony znacznie mniej przejrzyste. Jak im to się udało, nie wiem. Paleta barw znacznie mniej nasycona, dużo burości i szarości. Większość jednostek teraz ma jakąś specjalną umiejętność, albo i kilka. Polityka wewnętrzna własnej frakcji przejrzysta jak woda w mulistej rzece. Są bitwy morskie, ale tutaj sprowadzają się albo do taranowania wszystkiego wszystkim, albo ostrzału ze statków artyleryjskich. Chyba z połowa grywalnych frakcji to DLC, ale akurat w przypadku edycji zbiorczej to mniejsza sprawa. Prowincje nieco się rozrosły, tak do dwóch-trzech miast na prowincję - jak zbierzesz wszystkie trzy, możesz wydać edykt, który lekko poprawia pewne cechy prowincji. Do tego dochodzi drzewko badań (choć nowe jednostki w wyniku badań to przeważnie zobaczysz tylko u Rzymian). Handel też się nieco zmienił, zamiast wysyłać kupców, stawiasz stosowne budynki do wydobycia surowca.

Taki to mój luźny zbiór opinii na temat porównania Medieval 2 do Rome 2. Gra może i w porządku (zwłaszcza teraz, po licznych łatkach), ale w moim odczuciu brakuje jej tego uroku Medievala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio powróciłem do serii Total War po kilku latach przerwy (ostatni, w jakiego grałem, to Shogun 2). Oczywiście przy okazji Warhammera, którego kupiłem w Humble Monthly. Muszę przyznać, że brakowało mi tej serii i gra się całkiem przyjemnie. Szkoda tylko, że podzielili tę grę na DLC i każdy słono kosztuje. No ale już w podstawce jest sporo ras, które wystarczą mi na jakiś czas. W pierwszej kolejności orkowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raaistlin napisał:

Szkoda tylko, że podzielili tę grę na DLC i każdy słono kosztuje.

Masz również trochę darmowych DLC, w tym dające warianty frakcji. W tym cała bretonia jest za darmo. 

DLC nie kosztują drogo poza beastmenami i elfami ale one dają dodatkową frakcję i kampanię. A biorąc pod uwagę jak różne są tutaj frakcje to uważam, ze się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak taniej wychodzi, niż granie w pierwowzór figurkowy.

Ciekawe, swoją drogą, jakie DLC przyszykują do drugiego Młotka. Skoro na razie mamy jaszczurki, elfy w dwóch odmianach i szczury, a mają być te całe tereny południowe dodane... zapewne Khemri się załapie na takie DLC właśnie. A, no i ciekawe, czy do dwójki będzie osobne DLC dodające krew w bitwach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast Khemri stawiam raczej na Amazonki, niejako przy okazji Lizardmenów. Niby w oryginale nie są osobną armią, ale mimo wszystko w Lustrii się liczą. Z drugiej strony...jest już mod do jedynki dodający Tomb Kings do trybu własnej bitwy. Są całkiem fajnie wykonani, więc kto wie, może CA też się na nich zdecyduje. Liczę na to, bo warhammerowi "Egipcjanie" to strasznie klimatyczna frakcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w Warhammer Total War stwierdzam, że dla mnie jest to najsłabsza gra z serii. Szkoda czasu. Co mi się nie podoba: drzewko rozwoju postaci, badania, mała przejrzystość pola walki, balans, sterowanie odziałami, czary, DLC. W zasadzie wszystko składa się na to, że gra mi się słabo. Za najlepszą w serii uważam Empire, szkoda tylko że po iluś turach się zawiesza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, kwestia gustu. Dla mnie to najlepsza zabawa z serią od czasów drugiego Medievala. Rozwojowi postaci nic do zarzucenia nie mam, badania trzymają nastrój świata, z polem walki też problemów mnie miałem (i to przy upiększonych chorągwiach, które nieco tracą na przejrzystości)... a że DLC są, to cóż. Gdyby Empire 2 zrobili dzisiaj, też by pół frakcji było do dokupienia później. Taka już praktyka studia/wydawcy, nie pochwalam, ale jestem skłonny zapłacić, bo przynajmniej jakościowo poziom trzymają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC do Empire kosztowały więcej niż sama gra (w momencie premiery zarówno gry jak i następnie dodatków) przy czym były to i dodatki kosmetyczne i nowe jednostki i duperele. Empire, mimo że grało mi się w nie nieźle były bodajże najnudniejszym Total Warem, z uwagi na ograniczoną liczbę taktyk na polu walki. Nie rozumiem zastrzeżeń co do wizualizacji i sterowania, które w grze praktycznie się nie zmienia od lat. 

Samo zróżnicowanie jednostek w TW:W I i II mi się osobiście podoba, dobrze że zasadniczo armie są zgodne z lore świata, że właśnie dla dobra źle pojętego balansu nie ma tworzenia na siłę niepasujących do frakcji jednostek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jak wypada seria osadzona w uniwersum Warhammera? Zastanawiam się, czy jest sens kupować Warhammera 1, czy od razu przejść do 2, choć te rasy w 2. takie jakieś bidne. Przeszedłem Rome'a 2 i Szoguna 2 parę lat temu, ta seria wciąga jak cholera. :P Nie zapomnę epickich obron miast garstką Spartan przeciwko przeważającym siłom wroga. Falanga między budynkami i pozamiatane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gry Warhammerowe dały mi z serii najwięcej frajdy od czasów drugiego Medievala, więc ogólnie polecam. Co do kwestii 1 czy 2 - w dwójce masz oprócz kampanii fabularnej też kampanię Mortal Empires, która pozwala grać właściwie wszystkimi grywalnymi nacjami z obu odsłon na znacznie większej mapie - jest tylko drobne ale. Stan aktualizacji starszych frakcji jest nieco zapóźniony w stosunku do stanu z jedynki, nie ma nadal grywalnej Norsci, nie ma legendarnych oddziałów dla armii z dodatków. Pracują nad nadrobieniem strat, ale wedle planów skończą koło maja. Do tego tryb Mortal Empires nie ma filmików wprowadzających, które bardzo mi w jedynce przypadły.

Ale tak ogólnie to można najpierw zgarnąć jedynkę w jej kompletnej formie, a tymczasem niech jeszcze nad dwójką popracują. W końcu nadal są w planach jeszcze inne dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie mojego wcześniejszego pytania o Aureliana jakby ktoś szukał info- zdecydowałem się i nie żałuję. Mało znany okres, ciekawie przedstawiony z wieloma frakcjami i bardzo interesującą sytuacją na mapie. Po 15 godzinach rozgrywki jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Warhammera II. Chciałem sobie zagrać w taką kampanię typową dla serii TW (podbij całą mapę). Niestety nie mogłem ponieważ wyskoczył mi komunikat, że muszę mieć pierwszą część tej gry. Po co? Ale dobra, szukam jej na Steam. Jest - za jakieś 219 złotych. To są jakieś żarty. Nie kupiłem, zrezygnowałem, uważam WII za najgorszy z moich zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem szykuje się kolejny dodatek do Rome'a II - Rise of The Republic. Ciekawa sprawa, że po niemal 5 latach od wydania twórcy wrócili do tego tytułu. W końcu kilka miesięcy temu był dodatek z Aurelianem, teraz przenosimy się do 399 r. p.n.e. gdzie Rzym jest jeszcze małym państewkiem, które zaraz zostanie złupione przez Galów. Dodatkowo wejdzie update w końcu wprowadzający drzewko rodzinne i intrygi w stylu Crusader Kings. A premiera już 9 sierpnia. Zapowiada się ciekawie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...