• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działu Dyskusje o Grach   22.03.2016

W dziale Dyskusje o Grach obowiązuje przede wszystkim specjalny regulamin działu - KLIK. Nadrzędny jest oczywiście regulamin forum oraz netykieta. Zapraszamy do dyskusji
    • mateusz(stefan)

Szukam gry   22.03.2016

Jeśli poszukujesz pewnej gry, której nazwy nie znasz bądź nie możesz sobie przypomnieć, ten temat jest dla Ciebie ratunkiem Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.. Zakładanie tematów w stylu "Jak nazywała się gra" skończy się ich zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy tylko w tym temacie.
    • mateusz(stefan)

Czy x gra mi pójdzie?   22.03.2016

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć czy dana gra uruchomi się bądź będzie płynnie chodzić na Twoim komputerze, to ten temat >>>Czy pójdą[LINK]<<< rozwiąże Twój problem. Zakładanie tematu "Czy x gra mi ruszy" w każdym innym miejscu skończy się jego zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy wyłącznie w tym miejscu.
Gość kabura

Total War (seria)

2333 postów w tym temacie

@skrufi

Przecież zwróciłem uwagę w kilku postach na to, że patrząc pod kątem mechaniki rozgrywki, warstwy gospodarczej gra jest mocno uproszczona. Wydaje mi się, że gra miała być skierowana do szerszego grona odbiorców i stąd takie rozwiązanie. Zresztą widziałem, że ludzie średnio sobie radzili z grą we wcześniejsze Total Wary nawet na normalnych poziomach trudności, co dla mnie było niepojęte. Sam mam kilku takich przyjaciół, którzy mówiąc wprost, słabo ogarniają.

@kisiel231

Cytat

Bardzo mi się nie spodobało, że każdy oddział ma w kieszeni 5 drabin (nawet Lordowie stawiają 5, choć idą w pojedynkę), wieże strzelnicze sa zdecydowanie zbyt potężne (mam na mysli zasięg ostrzału), a miast nie broni się jak W MII, tylko atakuje się określoną część murów. To mocno rzucające się w oczy upośledzenie. Odebrano, bardzo ważny, czynnik taktyczny oblężeń i, nieco, mniej ważny, strategiczny (wspomniane wcześniej drabiny, których już nie trzeba specjalnie budować).

Już toczyłem na ten temat długie dyskusje na forach związanych z Total Warami. Bardziej przeszkadzało mi magiczne wytwarzanie okrętów dla armii, które nie potrzebowały transportowców aby przemieszczać się po morzach. Nie oszukujmy się stworzenie takiej drabiny to dla wielotysięcznej zgrai nie powinna być większa trudność, czekać kilka tur na zrobienie paru drabin, to trochę przesada. Pozostaje tylko aspekt graficzny, że wyciągają te drabiny "z kieszeni", a nie niosą ich od początku. Patrząc pod kątem gameplayu jest znacznie lepiej. Dzięki tym drabinom AI nie stoi bezużytecznie pod murami jak czasem zdarzało się w innych TW. Podobny system miał miejsce w Szogunie 2, tam jednostki mogły wspinać się po murach, co znacząco utrudniało obronę zamku. Atakowanie jednej strony muru wydaje się znacznym uproszczeniem, ale po głębszej analizie trudno odmówić temu racji. Gdy dochodziło do oblężenia zazwyczaj atakowano konkretny wycinek muru, żeby wedrzeć się do środka. Obrońcy skupiali się, aby ten szturm odeprzeć. Pod względem historycznym jest to racjonalne, a pod względem praktycznym ułatwia obronę AI. Drabiny są i tak dość słabe, jednostki bardzo wolno się po nich wspinają i do oblężenia po prostu trzeba mieć wieże oblężnicze, które sprawdzają się 10x lepiej od drabin. Patrząc pod tym kątem, nie ma już bezsensownych walk na ulicach miast, a mamy bitwy i oblężenia z prawdziwego znaczenia. Możemy się spierać, że to ma wspomóc AI, ale nie znam jeszcze żadnej gry, która by nie miała pod tym względem kłopotów.

0

Cena dodatku o zwierzoludziach to istna masakra! Charlemagne, dodające nową kampanię i frakcje, kosztowało mniej od tego.

0

Spokojnie, poczekamy rok czy dwa, to i cena spadnie na okazję jakiejś Steamowej wyprzedaży.

0

Mam pytanko do grających w E:TW. Czy Darthmod v8.0.1 ma submod na polskie jednostki? Widziałem temat w którym były różne warianty husarii, piechoty i ułanów (chyba z TW Center), ale w swoim (czystym Dartmodzie, ww. wersja) tego nie uświadczyłem. Jeśli jest taki, to proszę o link.

0

kisiel231

nie pamiętam jaką miałem wersję darthmoda na empire total war..

ale nie było żadnych dodatkowych jednostek (nie tylko polskich, żadnych w ogóle jeśli dobrze pamiętam..)

0

Ostatnio wróciłem do Rome Total War 1 , świetna gierka to była :) Kampania też mega dobra, zagrywałem się w to miesiącami. 

0

Napisano (edytowane)

Dobra, ogarnąłem sobie te dodatkowe jednostki z UAM-EMP (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy). Ale mam inne pytanko, skierowane bardziej do społecznosci modujacej. Mianowicie, bardzo mnie drażni fakt, że kawaleria ma mniejszy zasięg ruchu na mapie kampanii w Darthmodzie! Na poczatku mi to specjalnie nie przeszkadzało, bo pierwsze godziny z Darthem spędziłem na Niderlandach, ale później przerzuciłem się na Rzeczpospolitą. I wtedy dopiero uderzyło we mnie to okrutne przeinaczenie kawalerii. 
Mogę zrozumieć, że w krajach zachodnich kawaleria mogła być słabiej wyszkolona, a przez to przemieszczać się wolniej, co z kolei pasuje do obecnego układu, jakoby miała mniejszy zasięg na mapie kampanii. Ale żeby miała mniejszy w Rzeczypospolitej?! Przecież to państwo przerzuciło się na kawalerię, właśnie po to by szybciej się przemieszczać, po dużym terenie!
Osłabienie jej zasięgu wydłuża czas dotarcia armii z jednego krańca państwa na drugi. czyli jeśli idę z Kurlandii na Śląsk, mogę nie zdążyć ze wsparciem tego słabego regionu. Ale jakbym miał samą piechotę to już jak najbardziej mogę zdążyć. Przecież to sensu nie ma.

Tak więc ponawiam pytanie: Czy ktoś wie jak zmienić zasięg ruchu na mapie kampanii? chcę go zmniejszyc piechocie, a powiększyć kawalerii.

EDIT: Tak wogóle to polecam zainteresować się modem Colonialism - też do Empire. Sam dopiero zaczynam, nawet bitwy nie zagrałem, ale ponoć epickie (a przynajmniej tak się na YT prezentuje).

Edytowane przez kisiel231
0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.