Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Jeżeli grasz kampanię single player to masz do wyboru 3 Rzymskie rodziny.Niestety w tym trybie gry nie da się kontrolować innych nacji,ale z to w skirmisch wybierasz sobie dowolne państwo(ale nie narzekam , na ten mały wybór,gdyż przyjemność z gry wszystko rekompensuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpaliłem sobie tylko demko z CDA, ale już widzę, że trzeba będzie sie na zakupy wybrać[może wreszcie w coś zagram dłużej niż 1 dzień^^]. Ładna grafika, chodzi płynnie i już samo wprowadzenie do misji z dema mnie zaciekawiło. Poza tym samo to, że tylko tą 1 bitwę przechodziłem z 10 razy i mi sie nie znudziło - a to się żadko u mnie zdaża :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nacji

GRYWALNE

Rzym:Dom Juliuszów

Rzym:Dom Scypionów

Rzym:Dom Brutusów

Koalicja greckich miast

Egipt (u mnie The Ptolemeic Empire)

Kartagina

Imperium Seleucydów

Partia

Brytowie

Germanie

Galowie

NIEGRYWALNE

Rzym:Senat

Macedonia

Armenia

Numidia

Scytia

Hiszpania (u mnie Iberia)

Pontia

Tracja

Dacja

Na początku w Imperialnej Kampanii dostępne są tylko 3 domy rzymskie. Jeśli naprzykład podbijesz Galów to możesz grać w kampanię Galami. Jeśli podbijesz Kartaginę możesz grać w kampanię Kartaginą itd. Ale ja nigdy nie przepadałem za Rzymem więc ściągnąłem moda, który od początku udostępnia wszystkie, nawet te niegrywalne nacje - http://www.totalwar.org.pl/?ArtId=204

p.s.

Na moim sprzęcie (P4 2,6 ghz/512 ddr/Gf3T 64mb) R:TW chodzi na full detalach, ale bez AA płynnie.

p.s.2

Oceniam grę na 9+.

+GRAFIKA! +MUZYKA! +MAPA STRATEGICZNA! +STAROŻYTNOŚC! +WYDAJNOŚĆ! +KLIMAT!

-DYPLOMACJA! -GŁUPIE JEDNOSTKI! -ODBLOKOWYWANIE NACJI!

grafa 10, muza 10, grywalnośc 9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Rome może się podobać:

-Wielkie armie stające naprzeciw siebie w boju, tupot maszerujących armii

wszystko tworzy wielki klimat uczestniczenia w prawdziwej bitwie.

-Bardzo ładna grafa

-Można grać wszechpotężnym Rzymem i jego wrogami

Ja zbieram kasę z niecierpliwością. No dobra, mój kumpel zbiera:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to anty-aliansing

Co do nacji- jak ktoś chce od razu grać kazdą nacja to albo niech ściągnie z netu moda, albo zrobi sobie samemu. Wystarczy wejsć do katalogu gry a potem wejśc kolejno w :

data->world->Campaigns->imperial campaign i otworzyć plik descr_strat. W nim mozna zmienić "status" nacji. W tym pliku mozna też zmianic pocżatkową i końcową datę kampanii. Gra przyjmuje datę końcową wczesniejszą od poczatkowej, wieć mozna zrobić sobie nilimitowany czas. Gra zaczyna sie w 270 roku p.n.e, wiec wystarczy jako datę końcową ustawić -275.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to anty-aliansing a co to dokładnie jest?
AA to wygładzanie skośnych krawędzi. Powoduje, że nie widać "ząbków" w przypadku gry linią skośną łączą się dwa różne kolory, bo karta między nimi generuje kolory przejściowe. Włączenie tej opcji zwykle jest powodem gwałtownego spadku wyświetlanych klatek (og. płynności obrazu). Teraz rozumiesz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zarzucić cytatem z pisma XXXXXX

Szkoda, że kampania pozwala tylko na prowadzenie stronnictw rzymskich, a nie ościennych krajów. Dlaczego w Medieval można było sterować niemal każdym dostępnym państwem, a w Rome istnieje tak spore ograniczenie?

Boże... To, że Oni nie potrafią podbić innych państw to nie znaczy, że nie można nimi grać...

Wiedzieliście, że piechota z włóczniami jest dobra na konie :shock: :shock: :shock: nie możliwe! Do tego cóż za profesjonalizm "Piechota z włóczniami" może nie wiedzieli jak przetłumaczyć arcytrudny wyraz "phalanx"?

p.s.

strona 29, lewy górny róg | widać tam obrazek słonia z jakiejś innej gry :) nie wiem z jakiej, ale obstawiam "Empires : Dawn of the Modern World"...

jednym słowem totalna amatorszczyzna

p.s.2

ROME JEST FAJNY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest topic do rozmów o AA, popytaj w sprzęcie - to taka funkcja karty graficznej.

Paladyn - na twoim miejscu nie afiszowałbym się specjalnie ze zdobywaniem gier od kumpli...

A orientuje się może ktoś z Was, czy te mody bedą działały także z polską wersją gry? Mam nadzieję, że gra wyjdzie 29 pażdziernika już bez żadnych opóźnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO mody będą na 100% działały w polskiej wersji językowej ponieważ

Modowanie w Rome:Total War odbywa się głównie za pomocą notatników z folderu Data, a tych (mam nadzieję) LEM nie zmieni... Najwyżej część napisów będzie po polsku, a część (ta zmodowana część) po angielsku, chyba, że sami sobie poprawicie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO mody będą na 100% działały w polskiej wersji językowej ponieważ

Modowanie w Rome:Total War odbywa się głównie za pomocą notatników z folderu Data, a tych (mam nadzieję) LEM nie zmieni... Najwyżej część napisów będzie po polsku, a część (ta zmodowana część) po angielsku, chyba, że sami sobie poprawicie

Mam nadzieje że wyjdzie całkowicie po polsku i w dobrej wersji. Miejąc za sobą FAR CRY PL ma dosyć kiepski tłumaczeń :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie trafiłeś tak dobrze, jak Ci się wydaje :). O problemy techniczne z grami pytaj w dziale Pomocna Dłoń -> Gry. Tam na pewno ktoś pomoże Ci z rozwiązaniem tego problemu. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie zainstalowałem demko Rome : Total War bo zapowiadało się genialnie. Tak samo z grafiką i strategią gry itp.itd. Jako , że nie jestem fanem strategii i nie gram w nie dniami i nocami, ale raz co jakiś czas mogę pograć. PO pierwszym uruchomieniu od razu rzuca się w oczy pełne 3D oddziałów , gra rzuca a kolana wszystkie inne produkcje na rynku... Tylko najnowszy Władca Pierścieni może ją dogonić. Sterowanie jest wygodne , świetnie operuje się kamerą. Do dzisiaj będę pamiętał widok z góry na kilkaset oddziałów , a potem szybka zmiana na walkę między 5 żołnierzmi. Cudo nie gra... nic dodac nic ująć. Fani strategii będą mieli w co grać przez kilka miesięcy... zazdroszczę wam panowie :D. NO chyba , ze zmuszę się do kupna tej gry ... dla hołdu ^^.

PC Gamer powtrzymał się od wystawienia jej 100 % tylko przez HL 2 :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S@dohi -błąd zrobili. H-L2 to gra z innego gatunku i nie powinna mieć wpływ na ocene Rome :wink:. Ale od czego jest Gamesland i ja - recka Rome juz u korekty i ocena jedyna słuszna :twisted:.

Ach, jest juzpatch 1.1 do rome. Naprawia tryb multiplayer, zmniejsza siłę słoni bojowych oraz poprawia jakieś mniejsze bugi. Niestety, nie wiem dokałdnie jakie, bo w dokumentacji patcha o tym ani slowa. Jednak na pewno poprawia bug z cudami świata powodujacy, że bonus za posiadanie cudów był aktywny tylko do pierwszego zapisu i odczytania stanu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzą sobie, tylko będą przekładać aż premiera będzie miała miejsce pod koniec listopada. I dopiero wtedy zgarną takie kokosy, o których się nie śniło twórcom Shoguna i Medievala. :) Ja tam mam czas, nie czekam na Rome z niecierpliwością, bo tylko można sobie w ten sposób zaszkodzić... W sumie wolę, żeby zrobili wszystko porządnie, a nie wydawali na chybcika, byle było.

zmniejsza siłę słoni bojowych
O tak, to jest potrzebne... Byłem lekko zszokowany jak w demie słonie bojowe rozpędziły po kolei trzy centurie triarii...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz rozpędziły... Kiedy ja kazałem im zaatakować pierwszy z brzegu oddział, to nie zdąrzyły wychamować i dlatego zatrzymał się dopiero na trzecim w celu zawrócenia idobicia tego pierwszego :) Wspaniałe, po prostu wspaniałe. Ale niestety niesprzyja to zrównoważeniu sił stron konfliktów w grze, dlatego też misję z demak mozna przejść bez problemu. Słonie to jednak broń obosieczna, stratować mogą zarówno swoich jak i wroga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety niesprzyja to zrównoważeniu sił stron konfliktów w grze, dlatego też misję z demak mozna przejść bez problemu.

Zgadzam się, w sobotę był u mnie kumpel, co w najprostrzych bitwach w Medivalu dostawał ciężki łomot, a misję z demka na średnim poziomie trudności udało mu się przejść za pierwszym razem, bez pomocy jazdy, która schowana była za drzewami :). Trochę to śmiesznie wydlądało, jak kilka oddziałów rzymskich parło na Hanibala, a gdy spotkały się ze słoniamni zrobiły zwrot o 180 stopni i uciekały sobie w najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie to tylko w demie było. W samej grze Kartagina jest słaba, a słonie da sie tylko w jednym lub dwóch miastach rekrutowac.

A sama gra oczywiscie wymiata konkurencje do czysta. Lepszej strategii do tej pory nie zrobiono. Przez tą grę nie zjadłem kilkaktrotnie obiadu, bo szkoda mi było tracic czas na jedzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie największą wadą tej gry są ZBYT PROSTE kampanie. Po prostu lecisz po przeciwnikach jak chcesz. Jedyne problemy (jeśli chodzi o trudnośc) pojawiają się przy zdobywaniu miast - ale nawet jak wiesz, że ci nie wyjdzie to i tak warto włączyc, żeby popatrzec na te wspaniałe machiny.

Bitwy morskie także mogłyby byc lepiej rozwiązane a misje od senatu trochę mniej idiotyczne i bardziej różnorodne ale tak poza tym wszystko jest ok :). Jeśli chodzi o jednostki to w walce z barbarzyńcami najlepiej sprawdzają sie psy bojowe/wojenne. Frajda niemal taka sama jak przy słoniach - jak już pokonasz przeciwnika i zaczyna ucieka to spuszczasz pieski i można już liczyc trupy. Swoją drogą to musi byc dosyc khmm... nieprzyjemne uczucie byc gonionym przez 150 dobermanów czy innego cholerstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek - a zauważyłeś, że większość forumowiczów nie miała jeszcze okazji zagrać w Rome? Tej gry jeszcze nie ma w polskiej wersji językowej, wiesz o tym, prawda? Tak więc stwierdzenie najbardziej wkurzają bitwy morskie nic nikomu nie mówi - Twój post jest bezwartościowy, rozwiń to.

A mi się wydawało (tak przynajmniej wynika z trajlera), że psy bojowe to mają właśnie barbarzyńcy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko barbarzyńcy. Rzymianie też używają piesków w boju.

Łatwe kampanie? To zagrajcie Grekami, wtedy pogadamy. Ot, w drugiej turze atakuje Kartagena, w trzeciej Scypionii, w 6-7 Macedonia i pewnie niedługo potem jeszcze Brutusi by sie dolaczyli. Syracuse mozna od razy spisywać na straty, podobnie Thremon. Tylko Rhodos i Pergamum (chociaż nie zdziwiłbym sie, gdyby Seleucydzi uznali, ze Pergamum bardzo im sie przyda) maja troszke spokoju.

Co do bitew morskich to mi nie przeszkadzają, ale mozna bylo je rozwiazać lepiej. Ogólnie jest tak, ze bitwę na morzu można rozegrać tylko automatycznie, dodatkowo zatopienie wrogiego statku to naprawdę wyczyn. Chyba ze masz znaczna przewagę liczebną, wtedy jest łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...