Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa wersja cdaction.pl - raporty o błędach, oceny, opinie

Polecane posty

Pamiętam jak bardzo narzekałem podczas ostatniej zmiany wyglądu strony, teraz troszeczkę mniej ale postanowiłem, że przedstawię tutaj i swoje propozycje co do poprawek.

1. Przede wszystkim kontrast kolorów.

Tło newsów bardzo kontrastuje z ogólnym tłem strony co sprawia, że ich tło strasznie "daje" po oczach więc sugerowałbym nieco bardziej łagodną dla oka tonację. Za to plus, że w końcu mam czarne litery na jasnym tle :ok:

2. Sprawa numer dwa czyli hmmm... Estetyka?

a) Układ panelu użytkownika i okienka wyszukiwania.

cdactionsugestia1.th.jpg

Wygodniej byłoby przenieść i ułożyć te wszystkie opcje po prawej stronie. Jakoś tak nie pasuje mi to okienko wyszukiwania zaraz przy logo strony.

b) Nie wiem jak to konkretnie określić ale hmm... Wystawanie tła nagłówka i nakładanie jego na inną część strony. Lepiej gdyby zostało na swoim miejscu i nie wystawało tam gdzie go nie chcą :P

cdactionsugestia2.th.jpg

To na razie tyle ;)

PS. Dodajcie tą cholerną możliwość edycji komentarzy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi sie podba :/

Może z czasem przyzwyczaje sie do nowego wygladu strony, ale mam nadzieje że zmienicie:

- ten biały kolor - strasznie razi w oczy

- blogi - niech wróca na stare miejsce - tak było dużo lepiej.

To na razie tyle.

Na + liczy sie to ze teraz o wiele łatwiej wyszukuje sie newsy - zwłaszcza te starsze. No i podoba mi sie alfabetyczny spis gier :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę mój komentarz na głównej:

Najpierw myślałem, że stronka mi się źle załadowała ;p Ale ten wygląd jest lepszy :) Pewnie mi nikt nie uwierzy ale tej nocy myślałem sobie o tym, że przydałoby się zmienić wygląd... A tu proszę... :D

I to jest prawda... Prawdą jest również to, że polecane blogi powinny być z prawej strony, a te normalne na dole. Dodatkowo te normalne powinny mieć większą ilość miejsca, bo jak przeglądnąłem stronę to po prostu mi się zgubiły... Choćby awatary autorów...

Osobną sprawą są komentarze. Po prostu wg mnie ich stara wersja kolorystyczna nie pasuje do nowej szaty graficznej całego portalu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co mi się rzuciło w oczy - dlaczego nie ma więcej propozycji z forum? Fajnie by wyglądały zarówno posty/tematy z przed kilku chwil, jak i te, które są popularne (czyli wzorem ze starego layoutu). Proponuję także wstawienie sondy na temat nowej stronki cdaction.pl ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak i inni przyczepię się do potraktowania blogów. Ci z promowanych są jeszcze jakoś widoczni, ale ci zwykli prawie wcale. No i ogólne umiejscowienie tragiczne. I w sumie jak tak patrzę to całość sprawia wrażenie pewnego nieładu. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na główną cdaction.pl i co widzę... No źle widzę.

Z mojej strony muszę powiedzieć, iż to co było wcześniej było o wiele lepsze. Teraz strona wygląda, że tak się wyrażę( za przeproszeniem) badziewnie. Chodzi mi o sam wygląd, bo jeśli chodzi o stronę funkcjonalności to nie jest źle, jednak to co kiedyś wyróżniało stronę cdaction teraz znikło.

Kto projektował tą stronę? Czy nie dałoby się połączyć starego stylu z nowymi pomysłami?

Tak teraz patrząc na cdaction.pl to strona stała się zwyczajna... straciła ten czar. Jeśli to możliwe, to ja opcjonuję za zmianą stylu strony na stary.

Kto odpowiada za taką kolorystykę i nowe rozmieszczenie, bo ewidentnie za mało nad tym pracował, że tak powiem... bez urazy ale tak to wygląda w moim odczuciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na odświeżonej stronie witam dziś już któryś raz, muszę wyrazić coś, co dotarło do mnie dopiero teraz. Strasznie trudno dotrzeć szybko do czegoś, na czym chcemy się skupić. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy rzeczywiście inni mają tak samo, ale niestety jest to bardzo uciążliwe :confused: Np. nie mogę już szybko sprawdzić co piszczy na blogach, bo tabelka z tym została zepchnięta gdzieś, gdzie niemal jej nie widać... To samo z ostatnio napisanymi postami. Gdzie to się wszystko podziało? :blink: Na początku myślałem, że ogółem wszystko wyszło na +, ale jednak muszę się sprostować. Jest gorzej niż było, i to nie ze względu na przyzwyczajenia, a widoczny dla ogółu "bajzel" :unsure: Chyba za bardzo się Wam, redakcjo, spieszyło ze zmianą i nie ustrzegliście się ogromnych czasem wpadek. I żebym nie zapomniał - nigdy mi tak cdaction.pl nie zamulało! Masakra, co żeście zgotowali...

Oczywiście tą mocną krytyką staram się pomóc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze strona straciła na czytelnosci - i nie mam tu na mysli tylko tego znienawidzonego przez mnie białego tła - trudno siue we wszystkim rozeznac. Stara wersja strony była pod tym względem dużo lepsza.

Mam takie jedno pytanko - czy zmiana wizerunku strony miała coś wspólnego z tym co zrobił swoja strona Play? CDA nie chciało być gorsze? :P

Według mnie zmiany nie były potrzebne , no ale cóż nie mam zbyt wiele do powiedzenia w tej kwestii.

Tylko czemu nowa wersja tak wolno się ładuje? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze jednak ta biel jest... trochę za mocna... Czasami jak nudziłem się na komputerze robiąc rożne pierdoły wchodziłem na wasza stronę bo była... najciemniejsza. Najprzyjemniej się na niej wszystko czytało... Teraz ta biel strasznie bije w oczy i ciężko skupić się na całym tekście. Myślę ze powinniście albo zrobić cala stronę białą albo kompletnie z tej bieli zrezygnować bo tak jak mowie biały kwadracik z tekstem na czarnym tle... wali po oczach bardziej niż moja teściowa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem sobie i strona ogólnie podoba mi się, ale nadal nie jestem pewien czy nie ma za dużego kontrastu jasności między kolumną z newsami a całą resztą... co prawda mnie w oczy nie wali jakoś strasznie i tekst jest IMO czytelny, ale chyba lekkie przyciemnienie by się przydało ;) Poza tym dobra robota ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem sceptyczny. Zresztą do wszystkich zmian w CDA nie tylko w necie byłem sceptyczny. Wiem jednak, że nic nie zmienicie i muszę się z tym pogodzić. To samo było z konsolami w piśmie. Byłem zły, plułem na forum a kupować CDA nie przestałem i wkońcu się do tego przyzwyczaiłem. Myślę że tak będzie i tym razem :tongue::tongue::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo jest. Brakuje mi buttona ktory odysła bezpośrednio do blogów na głownej, oraz licznika wiadomości !! Blogi tandetnie zrobione. To cos z 3 cytatami z forum wyrzucić bo nie potrzebne, zamiast nich mają być blogi. Polecane gry tez wywalic nikt sie tym nie bedzie sugerował. Kalendarz za nisko. Wyglada to tandetnie i nie jest intuicyjne. FAIL.

No dobra newsy bardzo ładnie wyglądaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się nowa strona, tamto wcielenie było jakieś... miększe, wzbudzające więcej zaufania... No generalnie miało lepsze kształty. Niepotrzebne są artykuły, bo każdy je widzi po lewej, po co jeszcze dawać po prawej? :blink: Kalendarz trochę za nisko, tło żadne, czarna plama, brak licznika wiadomości, ogólnie trochę dziwna jest ta kolorystyka. Najbardziej się czepiam za ostrych kształtów, bo one jakby... odpychają. Poza tym wszystko zmieniliście, a komentarze do newsów zostały takie jak były, nie współgrają z resztą. Ehh... powiedzcie mi, po kiego grzyba chcecie zmieniać coś co jest naprawdę dobre, z czego korzystają setki tysięcy użytkowników? Tak, znam wymówkę, że zmiany są potrztebne. A wcale nie prawda. Mogliście jakoś "uświątecznić" poprzednią stronkę, np. widziałem gdzieś taki myk, że jak przejadę myszką w dane miejsce, to ciągnie się śnieg i gwiazdki. Wygląda to super, ale Wy, zamiast udoskonalać coś naprawdę dobrego, coś, co działało na Waszą korzyść przez wiele lat, Wy wolicie to zresetować i wrzucić do kosza na rzecz niezbyt dopracowanej i, moim zdaniem, nieprzemyślanej stronki. Tak jak napisał Dariusqx - FAIL dużymi literami pisany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, że białe tło wali po oczach. Po 5 minutach patrzenia w monitor musiałem odejść od niego i zająć sie czym innym (ślepia zaczęły boleć). Za jasne tło, odradzam czytanie po ciemku (co mi się często zdarzało). Fajnie gdyby wróciła stara kolorystyka, tj. ciemne tło + białe napisy.

Lay i logo też były ładniejsze (jakoś tak wizualnie bardziej dopracowane, teraz to tylko zwyczajny blok w jpg) - ogólnie to drugie było fajnie wtopione w laya, teraz pokazuje mi się otoczka z przerywanych lini.

Kolejna sprawa to panele po prawej. Kalendarz na samym dole to fail. Poza tym lepszy był stary układ (przyzwyczajenia) i bardziej czytelniejszy. Teraz by coś znaleźć trzeba stronę scrolować...

Reszta jest wg mnie jak najbarziej ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie gdybyście zdecydowali się na grubszą czcionkę aby można było spokojnie czytać na białym tle, bo dla mnie (oraz zapewne dla wielu innych osób mających wady wzroku i nie tylko) czytanie teraz czegokolwiek na stronie graniczy z cudem. Pomyślcie jeszcze nad tym kolorem, ja wiem ja wiem, teraz biały jest trendy na różnych fansite'ach, ale trochę litości :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker & Czytelnik21

Macie rację. W moim odczuciu strona nie jest tak tragiczna ale już nie ma w sobie tego czegoś CD-Actionowego. Widziałem takiego demota gdzie było pokazane logo Pepsi i Coca Coli. Logo Pepsi z biegiem lat się zmieniało, a logo Coca Coli aż do dzisiaj pozostało takie samo, a podpis to coś w tym stylu: "To co dobre nie musi się zmieniać". Teraz jesteście jak Pepsi choć wolałem Coca Colę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej, ale:

-brzegi loga CD-Action są rozpikselowane

-Opcja "szukaj" wg. mnie nie jest w najlepszym miejscu. lepiej je dać gdzie indziej, aby lepiej pasowało

-lepiej by było, aby przy najechaniu na menu nawigacyjne nie zmieniał się kolor tekstu, lecz przycisk (tło przycisku). można by było też zrobić, aby przy najechaniu ma myszkę, przycisk przyciemniał się płynnie (przykład: LINK (menu nawigacyjne na szarym tle)) wykorzystując jQuery.

-Panele "Polecane blogi" i "Galerie zdjęć" lepiej by wyglądały gdyby były rozszerzone do szerokości strony. Można by je jednak połączyć, aby były w jednej linii.

-Stopka z tymi "Polecamy" itp. lepiej by wyglądała, gdyby miała zaokrąglenia.

Jeszcze coś mi tu nie pasuje (nie, nie chodzi o przyzwyczajenie), ale dokładnie nie wiem co.

Pozdrawiam! :)

@EDIT, mam nadzieję, że za niedługo nadejdzie czas forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , trochę pobuszowałem w stronce i mam jakieś szersze pojęcie o zmianach - a więc tak

1. nie wiem kto wpadł na "genialny pomysł" dawania czerń-biel-czerń jak się patrzy, tło - tło newsów - tekst ale ewidentnie ma albo słabo podkręcony kontrast na komputerze albo to podstępny trik CDA i firm okulistycznych aby więcej graczy korzystało z usług takich sklepów jak vision express .

2. blogi ok , może i dół strony ale za to na całej szerokości ;] kto chce to je tam znajdzie a kto je olewa to nie będą mu zagracały strony

3. łącza wyglądają cienko na białym tle... (zmienić to badziewie .. jezu... mi oczy wypływają po 20 minutach czytania tekstu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...