Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Właśnie, że jest duuża różnica.

Gdyby Sapek pisał fabułę, to moglibyśmy się spodziewać, że będzie pisana jego stylem itp.

Jeśli tylko czuwa nad fabułą to znaczy, żę tylko zatwierdza to co napisali scenarzyści z CDP i ewentualnie wnosi poprawki, a i to niekoniecznie.

Innymi słowy: różnica jest jak pomiędzy grami do, których scenariusz naprawdę pisał Clancy, a tymi pod, którymi się tylko podpisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fabule bedzie mozna tak naprawde cos powiedziec dopiero po skonczeniu gry bo co z tego ze sapek sam jej nie pisal? To nie znaczy ze bedzie pozbawiona typowego wiedzminskiego humoru czy ze bedzie odmienna stylowo... z tego co slyszalem i czytalem po sieci autorom zalezy bardzo na tym aby utrzymac gre w klimacie jak najbardziej zblizonym do ksiażkowego. Mam nadzieje ze sie uda. Tak czysiak kasa juz jest uszykowana jak tylko Wicher sie pojawi zaiwaniam do empiku po swoja kopie:) Lepiej dla autorow zeby gra byla lepsza niz film... znacznie lepsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczu.Pikczu] Lepiej dla autorow zeby gra byla lepsza niz film... znacznie lepsza

Jaki film? to był jakis film czy co? Bo chyba nie chodzi ci o to cos z gumowymi potworami i zeberkiem w roli głównej?

Jeśli tylko czuwa nad fabułą to znaczy' date=' żę tylko zatwierdza to co napisali scenarzyści z CDP i ewentualnie wnosi poprawki, a i to niekoniecznie. [/quote']

Fakt ale jeżeli on to zatwierdzi to bedzie oznaczało ze musie sie to podoba i ze to akceptuje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no wlasnie o ten "film" chodzilo... gumowym potworom dziwic sie i trudno skoro budzet to zawrotne 2 banki zielonych (z czego zebro z zamachowski do spolki wzieli pewnie z banke :) )

co do samej gry posciagalem sobie filmiki i jak na razie fajnie sie zapowiada humor jest (chocby w akcji marketingowej np broszurka for some deadly dangereus for others just a job czy jakos tak normalnie miodzio :) dobre rozwiazania przy niektorych questach (3 sposoby na jeden problem) tylko oby mimo tego nie wyszlo ze jest to wszystko liniowe bo boje sie ze bedzie tak ze owszem np straznikow przy bramie da sie "zrobic" na kilka sposobow ale potem i tak droga gracza wraca spowrotem na te same tory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to najważniejsze są przemyślane postacie i dobry świat. Nic nie psuje klimatu RPG jak miasto skłądające się z 30 chatek jakiegoś głównego budynku, sklepów i świątyni mające 10 prawdziwych NPC, oraz 70 identycznych i mających takie sama, krótkie i nic nie wnoszące kwestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n obwaiwam sie ze tutaj wlasnie npc bedzie raczej niewielu (np zoltan... tylko co on robi w kopalni soli lol) ale za to miasta i miasteczka maja wygladac okazale :)

co mi sie podoba juz teraz to cykla dnia i nocy zrobiony duzo lepiej niz w newerwinter... co prawda to do fabuly ma sie nijak ale przynajmniej bedzie na co popatrzec

boje sie tylko jak bedzie z wyborem postaci gracza... wiem ze geralt bedize na bank i ze prawdopodobnie nie bedzie jedynym slusznym wiedzminem do wyboru... tzn bedize mozna grac jako Geralt albo jako ktos inny tlyko czy ten inny to inne bedzie mail tylko imie czy tez jakies nie wiem zdolnosci itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczu.Pikczu]n obwaiwam sie ze tutaj wlasnie npc bedzie raczej niewielu (np zoltan... tylko co on robi w kopalni soli lol) ale za to miasta i miasteczka maja wygladac okazale :)

co mi sie podoba juz teraz to cykla dnia i nocy zrobiony duzo lepiej niz w newerwinter... co prawda to do fabuly ma sie nijak ale przynajmniej bedzie na co popatrzec

Wydaje mi sie, ze fabula bedzie naprawde dobra i bardzo wciagajaca niz w NW.

boje sie tylko jak bedzie z wyborem postaci gracza... wiem ze geralt bedize na bank i ze prawdopodobnie nie bedzie jedynym slusznym wiedzminem do wyboru... tzn bedize mozna grac jako Geralt albo jako ktos inny tlyko czy ten inny to inne bedzie mail tylko imie czy tez jakies nie wiem zdolnosci itp?

Bedzie tylko jeden wiedzmin... skad masz takie info ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jakis czas temu na jakims forum rzucilo mi sie w oczy ze autorzy planuja oddac do dyspozycji gracza wlasnie postac geralta ale zeby gra byla bardziej urozmaicona miala byc podobno dodana mozliwosc "zrobienia" sobie swojego wiedzimina od podstaw nie wiem jak to sie ma teraz bo stracilem ten watek z oczu ale wydaje sie ze takie posuniecie byloby co najmniej logiczne. Z tego co pamietam zaraz na poczatku procesu powstawania gry geralta w ogole mialo nie byc ale potem chyba na skutek presji graczy autorzy zmienili zdanie. No wiec jesli geralta mialo nie byc to mozliwe ze powstal jakis koncept odnosnie tworzenia postaci wiec co szkodzi zeby go dodac do gry nawet kiedy juz wiadomo ze geralt bedzie dostepny... ja ze swojej strony mam duuuza nadzieje gra zaoferuje cos wiecej niz wybor miedzy jednym wiedziminem a jednym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za różnica, czy będziemy kierować Geraltem, czy stworzonym przez siebie Wiedźminem? I tak zapewne, jak w większości RPG będziemy zaczynać od zera, 1 levelu, a więc czeka nas mozolne nabijanie xpków. Chyba że zależy Ci tylko (albo aż) na wyglądzie bohatera. Wtedy jak najbardziej na miejscu byłby jakiś edytor. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Geraltem mnie się podoba. A jeśli chodzi o umiejętności bohatera na początku gry: "Przecież on był w sadze najlepszym Wiedźminem!" powiedzą niektórzy. Owszem, BYŁ. Bo jak pamiętacie na końcu Pani Jeziora Geralt został bardzo ciężko ranny. Twórcy wymyślili więc, że będzie cierpiał na amnezję. Geralt będzie więc musieć uczyć się wiedźmińskiej roboty od samiuśkiego początku. Całkiem dobre rozwiązanie.

A co do tworzenia własnej postaci: Fallen Zen z wiedźmińskiego forum pracujący przy grze zapytany o multiplayera zdradził, że nie jest on całkowicie wykluczony ale jeszcze nie zajmowali się tą kwestią (możliwe więc, że multiplayer będzie - ale w formie moda. Coś jak z GTA.). Może więc motyw z tworzeniem własnego Wiedźmina nie jest tak całkowicie wykluczony? W każdym razie podstawowa wersja sklepowa na 99% będzie single playerowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako postac grywalna na pewno nie :P

a co do postaci no ja bym na przyklad chcial zeby mozna bylo tworzyc albo chociaz modyfikowac istniejace postaci... kupowac gre zeby przejsc ja tylko raz jest dla mnie bezsensem pierwszej wody a nic tak nie zniecheca do przechodzenia gry po raz 2gi jak bycie skazanym od poczatku na ta sama postac :/

Nie chodzi tu tylko o imie (imie w ogole nei jest wazne) ale np moglo by byc cos takiego wprowadzone jak w kotorach niby kazdy bohater jest Jedi ale nieco innym tutaj to samo moglby byc wiedzmin zabijaka albo wiedzmin ktory wykorzystywal by w walce przede wszystkim znaki, chodzi o to zeby gra nie byla do bolu liniowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie podobnego generatora postaci jak w Morku. Oczywiście dostępna byłaby tytlko rasa ludzka, jednak możnaby ją modyfikować pod kątem płci (kobieta- wiedźmin to jest coś...) czy znaku zodiaku (każdy znak miałby swoje plusy i minusy- np. większe obrażenia zadane czarami <znakami> , ale mniejsza skuteczność eliksirów na nasz organizm) Jeżeli miałaby to być jedna postać to koniecznie Geralt lub inny wiedźmin z sagi (Coen albo Eskel). Nie wyobrażam sobie, abym mógł przemierzać Kovir wiedźminem o imieniu Marian czy innym. W grze powinny znaleźć siępostacie znane z książki, a wtedy to wiadomo, że dla fana sagi spotkanie Mariana z Zaltanem nie będzie już tym samym co spotkanie Geralta z tym przyjemnym krasnoludem... Co innego, gdy nie będzie postaci znanych z ksiązek, ale wtedy reklamowanie gry dziełem Sapkowskiego jest nie na miejscu. Świat wzięty z książki bez postaci charakterystycznych serii = całkiem inny świat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kątem płci (kobieta- wiedźmin to jest coś...)

...nieistniejącego. Weź przestań, jak dostanę od gry plutkę w twarz w postaci kobiet-wiedźminów to ją spalę i popiół rozsypię na cztery strony świata.

czy znaku zodiaku (każdy znak miałby swoje plusy i minusy- np. większe obrażenia zadane czarami <znakami> , ale mniejsza skuteczność eliksirów na nasz organizm)

Same znaki zodiaku byłyby IMO bezsensu, kompletnie wyrwane z kontekstu. Ale coś innego o podobnym znaczeniu - czemu nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za różnica, czy będziemy kierować Geraltem, czy stworzonym przez siebie Wiedźminem? I tak zapewne, jak w większości RPG będziemy zaczynać od zera, 1 levelu, a więc czeka nas mozolne nabijanie xpków.

Jest całkiem spora różnica... Mianowicie będąc Geraltem (cierpiącym na amnezję) będziemy musieli najpierw odzyskać pamięć i większość umiejętności a później zamykać wątki otworzone w książkach P. Sapkowskiego... Tworząc zupełnie nowego wiedźmina będziemy mieć zupełnie nową fabułe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem dziwna, ale mi się zaróno serial, jak i książka podobała! No, właściwie to serial dlatego też, że kocham - po prostu kocham!- ASa, ale też trzeba pamietać, kto napisał do tego muzykę. Myśle, że jest po prostu genialna. I tyle.

A że jest w przyrodzie coś takiego jak prawo serii, prawdopodobnie zachwycę sie i gierką. O ile będzie chodzić na tym moim $%@!^@&^#@@% blaszaku, który - jak się okazuje - jest już tak stary, że ani w Bloodrayne'a 2 się na nim pograć nie da! :evil:

No, ale jeśli uda mi się odpalić tego Wiedźmina, to zobaczycie, że tu wrócę i zaleję was peanami na jego temat. To jest po prostu fobia - dobre, bo wiedźmin :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo, co to miało być o tych nieistniejących wiedźminkach? A Cirilla to takie prawie-że-co? Jakby jej w porę Triss Merigold z Kaer Morhen nie wyciągnęła, małą królewna zrabiałaby na chlebek patroszeniem wiwernów, wiec ostroznie proszę! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arghh

Przeczytajcie lepiej pierwszy tom wiedzmina jeszcze raz jesli chodzi o fabułe w pewnym momencie Jeden z starszych wiedzminów w Kear Morean stwierdza że Nigdy nie szkolili dziewczyn na wiedzminów..wiec ich byc nie moze..poniewaz jedynym wyjątkiem była Ciri

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arghh

Przeczytajcie lepiej pierwszy tom wiedzmina jeszcze raz jesli chodzi o fabułe w pewnym momencie Jeden z starszych wiedzminów w Kear Morean stwierdza że Nigdy nie szkolili dziewczyn na wiedzminów..wiec ich byc nie moze..poniewaz jedynym wyjątkiem była Ciri

Wyobraź sobie, że parę razy przerabiałem całą sagę o Wiedźminie. Nie zmienia to faktu, że Cirilla zrobiła małą rewolucję wśród wiedżminów, których niestety nie zostało za wielu. Mimo tego jest możliwe, że desperackim aktem pozostałej grupy wiedźminów było przyjmowanie na szkolenia wszystkich możliwych dzieci, nawet dziewczynki. Ja nadal chciałbym poprowadzić kobietę- wiedźmina. Przypominałoby mi to moją ulubioną bohaterkę sagi- Ciri. Mam nadzieję, że wybór płci będzie możliwy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arghh

Przeczytajcie lepiej pierwszy tom wiedzmina jeszcze raz jesli chodzi o fabułe w pewnym momencie Jeden z starszych wiedzminów w Kear Morean stwierdza że Nigdy nie szkolili dziewczyn na wiedzminów..wiec ich byc nie moze..poniewaz jedynym wyjątkiem była Ciri

Wyobraź sobie, że parę razy przerabiałem całą sagę o Wiedźminie. Nie zmienia to faktu, że Cirilla zrobiła małą rewolucję wśród wiedżminów, których niestety nie zostało za wielu. Mimo tego jest możliwe, że desperackim aktem pozostałej grupy wiedźminów było przyjmowanie na szkolenia wszystkich możliwych dzieci, nawet dziewczynki. Ja nadal chciałbym poprowadzić kobietę- wiedźmina. Przypominałoby mi to moją ulubioną bohaterkę sagi- Ciri. Mam nadzieję, że wybór płci będzie możliwy...

To dobrze radzę przeczytaj jeszcze raz.... NIGDY nie szkolili w Kaer Morhen dzieczyny!!! Potem raczej też bo żadna czarodziejka nie chciała pomóc Wiedźminom w robieniu eliksirów do mutacji genetycznej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze radzę przeczytaj jeszcze raz.... NIGDY nie szkolili w Kaer Morhen dzieczyny!!! Potem raczej też bo żadna czarodziejka nie chciała pomóc Wiedźminom w robieniu eliksirów do mutacji genetycznej...

Przecież ja to wiem. Przed Cirillą żadna dziewczyna nie szkoliła się Kaer Morhen a nawet po niej żądna nie przechodziła próby traw. Jednak dlaczego Triss nie miałąby się zgodzić na przeprowadzenie eksperymentów z inną dziewczynką. Do Ciri była przywiązana, uważała ja jako swoją młodszą siostrę. Nie chciałą więc eksperymentowaćna niej. Co innego teraz. Vesemir mógł ją namówić- przekonać, że wiedmini odchodzą z tego świata. Dla nich to ostatnia nadzieja na podtrzymanie tradycji swojego cechu. Będzie zbyt mało chłopców- wezmą dziewczynkę. (podjarani sukcesami Cirii, która może i była Wybrana, ale nie zmienia to faktu, że była dziewczyną)

A tak na boku: jeżeli twórcy będą chcieli dać wybór płci to zrobią to bez względu na zgodność z fabułą książki. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują, że nie będziemy mieli bohatera do wyboru. Niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...