Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

13 minut temu, Holy.Death napisał:

I co to ma wspólnego z "męskim gronem odbiorców" i "zabarwieniem"?

Poczytaj z jakim problemem ten pan się zmagał. Wiedźmin to nie Cyberpunk czy Mass Effect jasno nakreślony scenariusz skierowany jest do określonej grupy odbiorców. Niektóre z dialogów posiadają zabarwienie.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cali napisał:

Poczytaj z jakim problemem ten pan się zmagał.

Chodzi o raka? Nadal nie widzę związku. Brzmi to jak szukanie korelacji tam, gdzie jej nie ma. Ludzie w trudnej sytuacji życiowej znajdują schronienie w grach i nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. A że był to akurat Wiedźmin? Można to wyjaśnić zwykłym zbiegiem okoliczności; co by nie mówić Wiedźmin to po prostu dobrze zrobiona gra i tak się złożyło, że w tamtym okresie akurat w nią grał.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Holy.Death napisał:

Chodzi o raka?

Przytoczenie [Rak to nie jedna choroba w znaczeniu masowym jest tylko jedna z nazwy - nie mam na myśli powiązań co do miejsc występowania]. Odnośnie wiedźmina to męska gra a ten pan szukał męskich wartości dla podniesienia na duchu - miał raka jąder. Na przykład inna gra w którą mógł zagrać Doom to gra dynamiczna a Domguy to koleś bezkompromisowy pełny testosteronu ale wątpię żeby był odbierany pozytywnie, sprzedaż gry to potwierdziła a po prostu nie wypada np. w szpitalu zrażać innych tym ohydztwem bez aprobaty.

Podaj tytuł gry która byłaby odpowiednia i zawierała:

- gra dla mężczyzn

- zawierające relacje damsko-męskie

- całkiem dojrzałe podejście prowadzenia do dialogów [flirt]

Wiadomo że mógł grać w cokolwiek ale czy inna gra mogła na niego działać pozytywniej. W zależności od inspiracji męska wartość jest budową wielu wartości.

Nie będę się rozwodził  bo wnikasz a nie rozumiesz. Czytasz wiadomość że nowotwór i myślisz o wszystkich w sensie ogólnym.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cali napisał:

Nie będę się rozwodził  bo wnikasz a nie rozumiesz. Czytasz wiadomość że nowotwór i myślisz o wszystkich w sensie ogólnym.

Ty z kolei czytasz "rak jąder" i myślisz "to dlatego grał w Wiedźmina, a nie w Dooma". Dwa słowa: Brzytwa Ockhama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Ty z kolei czytasz "rak jąder" i myślisz "to dlatego grał w Wiedźmina, a nie w Dooma". Dwa słowa: Brzytwa Ockhama.

Brzytwa Ockhama - cytat z jego wypowiedzi

"Nie wolno przyjąć niczego bez uzasadnienia, że ono jest, musi ono być oczywiste albo znane na mocy doświadczenia, albo zapewnione przez autorytet Pisma Świętego"
Przytaczając Ty z kolei za argumentację powszechnie ogólną przyjmujesz twierdzenie jednoznaczne bez uzasadnienia. Na moje pytanie nie uzyskałem odpowiedzi od Ciebie tylko zaprzeczenie. Jak szukasz korelacji to nie na dwóch współzależnościach a na wielu czynnikach składowych.

- przyczyna

- skutek

- czas

- gra

- miejsce

- mentalność

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje znacznie prostsze sformułowanie: "Nie mnóż bytów ponad miarę". Przy czym "w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie założeń i pojęć".

Twoja hipoteza: Rak -> Rak jądra ->Problem z męskością -> Męska gra -> Wiedźmin -> Polska -> Ambasada Polski

Moja hipoteza: Rak -> Problem -> Wiedźmin -> Polska -> Ambasada Polski

Moja hipoteza jest prostsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Holy.Death napisał:

stnieje znacznie prostsze sformułowanie: "Nie mnóż bytów ponad miarę". Przy czym "w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie założeń i pojęć".

Twoja hipoteza: Rak -> Rak jądra ->Problem z męskością -> Męska gra -> Wiedźmin -> Polska -> Ambasada Polski

Moja hipoteza: Rak -> Problem -> Wiedźmin -> Polska -> Ambasada Polski

Moja hipoteza jest prostsza.

Twoje założenia są prostsze ale moją wypowiedź źle odczytujesz spłycasz jej sens lub układasz pod swoją argumentację.

 

24 minuty temu, Holy.Death napisał:

Moja hipoteza jest prostsza.

Ciekawe założenie a zarzucasz do mojej wypowiedzi  zasadę "Brzytwa Ockhama" a sam ją stosujesz cytat poniżej:

"zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty"

Masz rozwinięcie mojej wypowiedzi jak potrzebujesz prostego układania całości z czynników

skutek ----> przyczyna -----> czas -----> mentalność  -----> znaczenie kulturowe --> istnienie w medium ----> gra ------> szpital -----> odbiór osób postronnych ---->aprobata ----->faza końcowa ------> rezultat -----> zadowolenie---------> wdzięczność

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cali napisał:

Ciekawe założenie a zarzucasz do mojej wypowiedzi  zasadę "Brzytwa Ockhama" a sam ją stosujesz cytat poniżej:

"zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty"

Po pierwsze - Pisz po polsku, a nie po polskawemu. "Zarzucasz do mojej wypowiedzi zasadę" nie ma sensu.

Po drugie - Zarzucam niedostosowanie się do zasady Brzytwy Ockhama. Cytat "zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty" odnosi się właśnie do Brzytwy Ockhama, więc nie widzę tutaj sprzeczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Holy.Death napisał:

Po pierwsze - Pisz po polsku, a nie po polskawemu.

Powyżej zarzut bez uzasadnienia to nieetyczne. Brak argumentacji wykorzystany dla podparcia własnej hipotezy.

4 godziny temu, Holy.Death napisał:

polskawemu

Zastanów się nad własną pisownią zanim zaczniesz innym wytykać błędy.

6 godzin temu, Holy.Death napisał:

Ty z kolei czytasz "rak jąder" i myślisz "to dlatego grał w Wiedźmina, a nie w Dooma". Dwa słowa: Brzytwa Ockhama.

i

4 godziny temu, Holy.Death napisał:

Zarzucam niedostosowanie się do zasady Brzytwy Ockhama. Cytat "zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty" odnosi się właśnie do Brzytwy Ockhama, więc nie widzę tutaj sprzeczności.

Nie muszę się stosować do tej zasady. Narzucasz własny tok myślenia innym a sposób nastawienia jest egocentryczny.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temat już wystaje poza normy tematu głównego czas kończyć wymianę zdań która staje się bezsensowna.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poczytaj:

https://www.cdaction.pl/artykul-57842/na-luzie-classic-odcinek-5.html

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cali napisał:

Nie muszę się stosować do tej zasady. Narzucasz własny tok myślenia innym a to jesteś egocentryczny.

To nie jest "mój tok myślenia". To ogólnie znana zasada (ba, naukowa wręcz). Twoja teoria opiera się założeniu, że konkretny typ raka sprawił, że ktoś zaczął grać w konkretną grę. Zamień raka na dowolny inny typ (chociażby płuc) lub grę na dowolny inny tytuł, a cała hipoteza wali się jak domek z kart. Założenie, że osoba mająca problemy (niekoniecznie raka) gra w grę, i to jej pomaga, jest znacznie bardziej prawdopodobne. Ale wierz w co chcesz.

9 minut temu, cali napisał:

a ty piszesz poprawnie ? Zastanów się nad własną pisownią zanim zaczniesz innym wytykać błędy.

Chyba nie jest tak źle z moją pisownią, skoro zdarzyło mi się kilka razy dostać na tym forum Smugglerka za poprawność językową. Ale jeżeli zauważyłeś gdzieś w moich postach jakiś błąd to proszę, pokaż mi go, a ja go poprawię. Różnica między nami polega na tym, że ja staram się pisać poprawnie. Jeżeli widzę błąd u siebie to sam go poprawiam. Czasami jednak coś może mi umknąć i wtedy przydaje się dodatkowa para oczu. Na podobnej zasadzie upominam innych, bo tylko tak można dążyć do bycia lepszym. I nie zamierzam przestać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Założenie, że osoba mająca problemy (niekoniecznie raka) gra w grę, i to jej pomaga, jest znacznie bardziej prawdopodobne. Ale wierz w co chcesz.

Każde zdarzenie jest na tyle indywidualne do wszystkich możliwych założeń że nie można potwierdzić ani zaprzeczyć. Konkretnie to ta osoba zna odpowiedź.. Określam własny pogląd a ty starasz się go zaprzeczyć i sprowadzić do twierdzenia "............. - wstaw tytuł" na "........-wstaw problem" . Dlaczego ? Nie może wystąpić taka sytuacja ? Starasz się mówić że może być dowolna gra. Dobrze może być każda ale nie można zaprzeczyć że taka sytuacja jak napisałem nie wystąpi/wystąpiła.

Co do Dooma to możesz zagrać wszędzie nie ma zakazu ale np. w szpitalu ogólnie nie wypada w domu co innego - indywidualne podejście.

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

To nie jest "mój tok myślenia". To ogólnie znana zasada (ba, naukowa wręcz).

Ogólna ale nie jedyna.

----------------------------------------------------------

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Różnica między nami polega na tym, że ja staram się pisać poprawnie

Nie znasz mnie więc zakładasz. Ocenić człowieka nie można na podstawie całego życia i  przytaczając zdarzenie lub wyłapując fragmenty z jego życia  - filozofia.

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Na podobnej zasadzie upominam innych, bo tylko tak można dążyć do bycia lepszym. I nie zamierzam przestać.

Porównania że być lepszym znaczy robić coś wedle zasad jest wyrażeniem okrutnym dotyczy piętnowania osób w celu osiągnięcia wyidealizowanego stanu świadomości. Czy brzydkie musi być piękne ? a może pośrednie jest ładne ? więc co jest ładne ? Wiesz już że masz cel ale ten cel jest twój własny nie zmuszaj  innych. Zresztą nie napisałem większość odpowiedzi na forum bez ich edycji.

5 godzin temu, Holy.Death napisał:

Pisz po polsku, a nie po polskawemu

Udowodnij że piszę błędnie skoro piszesz że jest źle. Nie mam na myśli błędów ortograficzny, składni, stylistyki a bardziej treści. Dla mnie treść jest wyznacznikiem jakości można przekładać na wiele tłumaczeń a zostaje jej zawartość identyczna. W dzisiejszych czasach to szczególnie ważne przy braku barier językowych.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cali napisał:

Każde zdarzenie jest na tyle indywidualne do wszystkich możliwych założeń że nie można potwierdzić ani zaprzeczyć. Konkretnie to ta osoba zna odpowiedź.. Określam własny pogląd a ty starasz się go zaprzeczyć i sprowadzić do twierdzenia "............. - wstaw tytuł" na "........-wstaw problem" . Dlaczego ? Nie może wystąpić taka sytuacja ? Starasz się mówić że może być dowolna gra. Dobrze może być każda ale nie można zaprzeczyć że taka sytuacja jak napisałem nie wystąpi/wystąpiła.

Hipotetycznie wszystko może się zdarzyć. Nawet to, że w człowieka uderzy meteoryt. Jednak mało kto uzna to za (najbardziej) prawdopodobny scenariusz.

2 godziny temu, cali napisał:

Co do Dooma to możesz zagrać wszędzie nie ma zakazu ale np. w szpitalu ogólnie nie wypada w domu co innego - indywidualne podejście.

1) Zakładasz, że musiał być przez ten czas szpitalu, ale to nie jest reguła. Równie dobrze mógł dojeżdżać.

2) Zakładasz, że inni podzielają zdanie, iż w szpitalu z jakiegoś powodu "nie wypada" grać w Dooma.

2 godziny temu, cali napisał:

Nie znasz mnie więc zakładasz. Ocenić człowieka nie można na podstawie całego życia i  przytaczając zdarzenie lub wyłapując fragmenty z jego życia  - filozofia.

Nie muszę zakładać. Wystarczy, że spojrzę na to co piszesz.

2 godziny temu, cali napisał:

Porównania że być lepszym znaczy robić coś wedle zasad jest wyrażeniem okrutnym dotyczy piętnowania osób w celu osiągnięcia wyidealizowanego stanu świadomości.

Zalecam mniej filozofowania, a więcej zdrowego rozsądku.

2 godziny temu, cali napisał:

Wiesz już że masz cel ale ten cel jest twój własny nie zmuszaj  innych. Zresztą nie napisałem większość odpowiedzi na forum bez ich edycji.

W szkole na lekcjach języka polskiego ten argument też przechodzi(ł)? Poprawna pisownia to część tzw. Netykiety i - ponoć - jest oznaką szacunku dla innych, którzy są zmuszeni czytać taką "tfurczość".

2 godziny temu, cali napisał:

Udowodnij że piszę błędnie skoro piszesz że jest źle. Nie mam na myśli błędów ortograficzny, składni, stylistyki a bardziej treści. Dla mnie treść jest wyznacznikiem jakości można przekładać na wiele tłumaczeń a zostaje jej zawartość identyczna. W dzisiejszych czasach to szczególnie ważne przy braku barier językowych.

"Udowodnij, że piszę błędnie skoro piszesz że jest źle, ale nie mam na myśli pisania błędnie"...

Sorry, Winnetou, ale prywatna opinia na temat niepoprawnej pisowni nie ma większego znaczenia. Istnieją obiektywne i powszechnie uznane zasady tego, co uznaje się na poprawne pisanie w języku polskim. I tak, mam tutaj na myśli błędy typu; spacja między znakiem zapytania i resztą tekstu, zaczynanie zdań małą literą, itp. itd. Pomijam już fakt, że czasem muszę się domyślać, co autor miał na myśli, bo zdanie jest tak okaleczone, że pozbawione jest sensu. Jak chcesz, to mogę przytoczyć konkretne przykłady, ale tego jest mnóstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

1) Zakładasz, że musiał być przez ten czas szpitalu, ale to nie jest reguła. Równie dobrze mógł dojeżdżać.

Przeszedł kilka operacji.

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

2) Zakładasz, że inni podzielają zdanie, iż w szpitalu z jakiegoś powodu "nie wypada" grać w Dooma.

Napisałem że to indywidualne podejście.

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Zalecam mniej filozofowania, a więcej zdrowego rozsądku.

Zalecasz a powołujesz się na "naukowy bełkot".

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Jak chcesz, to mogę przytoczyć konkretne przykłady, ale tego jest mnóstwo.

Podawaj przykłady ale z wyjaśnieniem  i zamianą zdania na poprawne według Ciebie, dla porównania. Ogólnie to widać masz problem ze wszystkim tylko nie z treścią, a może z brakiem zrozumienia. Pewnie chcesz spłycać dla lepszego odbioru, znaczy większego zrozumienia czyli przystępności w odbiorze.

1 godzinę temu, Scouser napisał:

kaleczysz język i to jest fakt... Nie da się tego czytać.

Nie piszę książek i nie studiowałem kierunków humanistycznych. Więc jak lepiej robisz to pewnie masz z tym do czynienia obecnie.

1 godzinę temu, Holy.Death napisał:

Hipotetycznie wszystko może się zdarzyć. Nawet to, że w człowieka uderzy meteoryt. Jednak mało kto uzna to za (najbardziej) prawdopodobny scenariusz.

Taki przypadek został zarejestrowany. Widać więcej wymyślasz zamiast uzupełnić wiadomości.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cali napisał:
8 godzin temu, Holy.Death napisał:

Hipotetycznie wszystko może się zdarzyć. Nawet to, że w człowieka uderzy meteoryt. Jednak mało kto uzna to za (najbardziej) prawdopodobny scenariusz.

Taki przypadek został zarejestrowany. Widać więcej wymyślasz zamiast uzupełnić wiadomości.

...

Daruję sobie kontynuację tej konwersacji, skoro nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Holy.Death napisał:

Daruję sobie kontynuację tej konwersacji, skoro nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem.

Czytam dobrze, poniżej przykład że twoja hipoteza jest niezrozumiała przy częstotliwości występowania zjawiska:

"Codziennie w atmosferze ziemskiej pojawia się kilka tysięcy meteorów wielkości kuli ognia. Zdecydowana większość z nich występuje jednak nad oceanami i niezamieszkanymi regionami, a wiele z nich jest maskowanych przez światło dzienne."

----------------------

Wypowiadasz się z własnego punktu widzenia i wypisujesz co uważasz za właściwe. Nie wiem czy studiowałeś ale nie pisze się własnych teorii czy hipotez w pracy magisterskiej.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego należało się spodziewać po premierze pierwszego sezonu serialu. To samo dzieje się z książką, której pierwsze tomy obecnie świetnie sprzedają się na zachodzie. Serial czy się komuś podoba czy nie, narobił dużo szumu i spowodował taki wzrost zainteresowania serią. Ciekawe czy będzie tak przy premierze każdego kolejnego sezonu serialu :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 12:53, JETO napisał:

Znacie jakieś fajne mody do  Wiedźmina 3  które zmieniają rozgrywkę. Na przykład poprawiają walkę czy coś takiego.

The Witcher 3 Redux - Lekka modyfikacja, ale nie zmieniająca fundamentalnych elementów rozgrywki.

link do moda:

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4127?tab=description

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2019 o 19:10, Holy.Death napisał:

Hipotetycznie wszystko może się zdarzyć. Nawet to, że w człowieka uderzy meteoryt. Jednak mało kto uzna to za (najbardziej) prawdopodobny scenariusz.

1) Zakładasz, że musiał być przez ten czas szpitalu, ale to nie jest reguła. Równie dobrze mógł dojeżdżać.

2) Zakładasz, że inni podzielają zdanie, iż w szpitalu z jakiegoś powodu "nie wypada" grać w Dooma.

Nie muszę zakładać. Wystarczy, że spojrzę na to co piszesz.

Zalecam mniej filozofowania, a więcej zdrowego rozsądku.

W szkole na lekcjach języka polskiego ten argument też przechodzi(ł)? Poprawna pisownia to część tzw. Netykiety i - ponoć - jest oznaką szacunku dla innych, którzy są zmuszeni czytać taką "tfurczość".

"Udowodnij, że piszę błędnie skoro piszesz że jest źle, ale nie mam na myśli pisania błędnie"...

Sorry, Winnetou, ale prywatna opinia na temat niepoprawnej pisowni nie ma większego znaczenia. Istnieją obiektywne i powszechnie uznane zasady tego, co uznaje się na poprawne pisanie w języku polskim. I tak, mam tutaj na myśli błędy typu; spacja między znakiem zapytania i resztą tekstu, zaczynanie zdań małą literą, itp. itd. Pomijam już fakt, że czasem muszę się domyślać, co autor miał na myśli, bo zdanie jest tak okaleczone, że pozbawione jest sensu. Jak chcesz, to mogę przytoczyć konkretne przykłady, ale tego jest mnóstwo.

Jak ja nie lubię wytykania innym błędów ortograficznych itp. o ile da się wszystko zrozumieć to po co to wytykać. Skoro wszyscy zrozumieli co jest napisane to w czym problem?

  • Confused 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...