Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Przecztałem książkę Sapkowskiego przez to że któryś z redaktorów powiedział że jest to jedna z najlepszych książek... Przeczytałem pierwsze 2 rozdziały"Ostatniego życzenia" i... mnie wessało przez bite dwa tygodnie!!! Przeżywałem razem z Geraltem i Ciri ich strapienia i radości zaśmiewałem się do rozpuku przy dużej ilości śmiesznych komentarzy bohaterów i przy zakońceniu prawie się popłakełem...

Dlatego martwię się o grę... podobno sam Sapkowski czuwa przy fabule gry ale zastanawia mnie czy twórcy gry oddadzą dobrze klimat książki na której gra jest przecież opierana... mam nadzieję że im się to uda bo same książki zajmują u mnie pierwsze miejsce w maim prywatnym rankingu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka będzie pewno gdzies na poziomie Painkillera, tzn. świetna aczkolwiek nie mająca startu do konkurencji, w przypadku Witchera do np. Gothica III czy też Obliviona. A propos tego ostatniego, to czemu nikt o nim nie założył jeszcze tematu? Fakt, jest dział o wszystkich grach z cyklu The Elder Scrolls, lecz naprawdę przydłby się oddzielny od Obliviona, przynajmniej moim zdaniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie do Gothica III jest nie na miejscu wiadomo Gothic to kultowa gra nie majaca startu a Wiedzmin bedzie Debiutem polskich programistow

Tutaj się z tobą zgadzam, ale w moim wcześniejszym poście to trochę mnie nie zrozumiałeś miałem na myśli nie fabułę tylko klimat gry, grafikę

oraz masę kosmetycznych rzeczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

wedlug mnie nie powinno porównywaś się Wiedźmina do Gothika czy Obliviona tak samo jak zazwyczaj nie porównuje się Baldurs Gate, czy Neverwinter Nights do Morrowinda, czy poprzednich Gothików. owszem mówiło się swego czasu o "wielkiej trójcy" rpg, ale jedyne co te gry łączyło to był i jest gatunek do którego należą. A Wiedżmin nie będzie miał klimatu Gothika - i dobrze - bo będzie miał klimat sagi o wiedźminie ASa ( mam taką nadzieję...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na pewno pierwsza gra nie będzie doskonała ale jeśli im wyjdzie chociaż w połowie tak jak Gothic to juz będzie dobrze.... A jeśli dobrze pójdzie zrobią sqela i naniosą masę poprawek... A wydaje mi się że będą się starać bo to byłby pierwszy raz (Painkiller miał swoje marne 30 sec ale w innych krajach przeszedł bez większego echa) gdy polska gra ma szansę być hitem nie tylko w rodzimym kraju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie zgadzam się z opinią że Wiedzmin jako gra będzie słaby.Jako fan ASa wierze że to będzie hit.Jest to także okazja aby nasi programiści zaistnieli na rynku gier.Powinniśmy my wierzyć że w końcu polska gra będzie światowym hitem.Ja w to wierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Painkiller miał swoje marne 30 sec ale w innych krajach przeszedł bez większego echa)

Mial wysokie oceny w zachodnich serwisach (srednia 82%) i jak czytalem na IGN albo Gamespocie recenzje jakiejs innej gry, to recenzent wspomnial, ze nie umywa sie ona pod zadnym wzgledem do Painkillera. Sam fakt, ze ktos na Zachodzie porownal jakas gierke wlasnie do Painkillera (i to bynajmniej nie zaraz po premierze polskiej gry) jest dosc znaczacy.

Cytat z recenzji na Gamespocie: "W tym roku ukazała się niebagatelna liczba doskonalych shooterow, jednak niech ten fakt nie odciagnie waszej uwagi od Painkillera. Jest zdecydowanie wart waszego czasu i jest chwalebna piewsza proba bez watpienia utalentowanego nowego developera." Gra miala na Zachodzie naprawde bardzo dobra prase.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę dobry „erpeg”.To chyba pierwsza tak obiecująca gra polskich programistów.Ciekawa fabuła,niezła grafika (podrasowany AURORA engine)sprawiają że czekam na nią z niecierpliwością.Głównym atutem Witchera ma być także system rozgrywki.Walki mają być dynamiczne,pełne akcji.Gracz będzie cały czas czynnie uczestniczył w potyczkach.Miejmy nadzieję że panowie z Cd-Projekt Red staną na wysokości zadania i będzie to tytuł na wysokim poziomie.Byłoby fajnie gdyby ta gra dołączyła do światowej czołówki.Czekam cierpliwie i nie ukrywam że wiąże z Wiedźminem wielkie nadzieje. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu należę do tych szczęśliwców, którzy uświadczyli literatury Mistrza Andrzeja, a także zaliczyli kilkanaście razy gry z serii Gothic. Nie ma co ukrywać, porównanie Wiedźmina do serii programistów z Piranha Bytes nie ma żadnego sensu. Z zapowiedzi wynika, że obie gry będą miały tyle wspólnego co TES i Diablo. Czyli całe (prawie)... nic.

Czego możemy spodziewać siępo Wiedźminie? Mam nadzieję, że wciągającej fabuły i mnóstwa nawiązań do książki. Wiem, że zrezygnowano z przedstawienia fabuły sagi o Geralcie. Dla mnie trochę to niedobrze. Programiści powinni związać swoje nadzieje włąśnie z sagą. Wiadomo, że mogą się potknąć na sposobie rozgrywki lub na grafice. Wtedy pozostaje im ratowanie się fabułą. Osobiście liczyłem na model rozgrywki żywcem ściągnięty z drugiego Gothica lub z niedocenianego Fable. System zaproponowany przez CDProjekt może się nie sprawdzić... Nie mam jednak żadnych wątpliwości: gdybym nie był zagorzałym fanem Gothica, Wiedżmin byłby najbardziej oczekiwaną przeze mnie grą. A tak- tylko drugie miejsce, zaraz za Gothic'iem III... (Zainteresowanych serią Gothic zapraszam na forum)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Witcher" będzie na pewno najlepszym polskim RPGiem. O grafikę nie ma się co obawiać. Zobaczcie animację rybaka na oficjalnej stronie. :D To samo na trailerze z Games Convention. Grywalnością nie powinien ustępować Gothicowi ( hail to the king ). Kali być dobrej myśli !!! Kiedy premiera ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że "gothic 3" spokojnie ulegnie "witcherowi". Liczba 3 jest zbyt wysoka by spodziewać się cudów, a "witcher" bardzo zalatuje mi świerzością. Bo skoro trafienia będą zależały nie od kości, lecz od tego jak gramy to i możemy wiciagnąć wniosek, że bohater nie awansuje na następny poziom tylko dlatego, że cyferki tak mówią, ale głównie dlatego, że my mu w tym pomagamy. To jest swego rodzaju rewolucja w cRPG. To jest przedostatni krok przed momentem zrównania cRPG w singleplayerze z grami RPG storytellingowymi. Następnym powinna być jakaś rewolucja w systemie prowadzenia fabuly. Całkiem nieźle rozwiązano to w "fable", lecz to jeszcze nie to na co czekamy. W witcherze nadzieja, że moja instalka Baldurs Gate 1 i 2 oraz Tormnt nie będzie niezastąpiona. A póki co wracam do tępienia dzieci Bhaala i do wojen krwi. O grafę też nie ma co sie martwić i fabułę też raczej nie, bo wg mnie lepiej żeby była ona nowa, nikomu dotąd nie znana niż żeby każdy wiedział co za chwilę sie stanie, bo tak było w książce. Licze na wiele niespodzianek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po screenach, grafa Witchera będzie trzymała coś na kształt klimatu :) a w RPG-ach to jest najważniejsza cecha dobrej grafiki. System walki faktycznie zapowiada się obiecująco, coś jakby system znany z KOTOR-a plus to klikanie. A i engine zapowiada dobry produkt. Mam tylko nadzieję, że scenarzysta gry nie popełni jakiegoś barbarzyństwa i fabuła będzie w porządku.

Przed świętami można było zamówić na stronie Witchera pocztówkę świąteczno- wiedźmińską- za darmo! Do mnie doszła 3 stycznia. :D Ale fajna akcja i ładna pocztówka (i było coś na kształt autografu! :D )

Co do rewolucji w prowadzeniu fabuły... Ja to sobie wyobrażam tak: na początku gry zostaję złodziejem, dołączam się do jakiejś szajki. Po pewnym czasie szef obmyśla plan obrobienia miejskiego skarbca. Łapią nas strażnicy, zamykają w więzieniu, po odsiadce zaczynam nową grę. Zostaję strażnikiem, pewnego dnia łapię szjakę, która chciała obrobić skarbiec, wsadzam ich do więzienia. Gram od nowa. Zostaję "wtyką" w środowisku bandycko- łupieżczym. Odwodzę szajkę od napadu na skarbiec.

A żeby wszystko było zupełnie jasne: chciałbym RPG, w którym fabuła sobie toczy się spokojnie, a ja mogę spojrzeć na nią z różnych perspektyw. Od biedyMorrowind i podobne gry dają tego typu możliwości, ale w Gothic zawsze kończy się w zasadzie tak samo. Podobnie KOTOR, zawsze występują tu konkretne zdarzenia. A ja chciałbym mieć nieograniczony wręcz wpływ, móc zapobiec różnym zdarzeniom, samemu prowokować inne, móc kompletnie odizolować się od głównego toru fabuły- niech ta wojna ze Złem się tam toczy, ja tu kupcem jestem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem sobie od nowa zapowiedź "Wiedźmina" w CDA...

Doszedłem do wniosku że fabuła gry będzie nieco naciągana...

Dlaczego?? Otóż Geralt zginął pod koniec ostatniego tomu pt. "Pani Jeziora", więc wskrzeszanie Geralta byłoby budowaniem fabuły nie tylko gry ale też i książki... Ponieważ teraz zechcę sobie zanudzać was kilkoma "sztrzegółami" z książki, osoby które nieprzeczytały rzeczonej książki moa zakończyć czytać ten post. Otóż Ciri przepowiadała przyszłość i to, jak zostało to opisane w książce nieomylnie...

Więc gdyby Geralt zmartwychstałby zawaliło by to cała fabułę książki a to już by była niedopuszczalna zbrodnia... Wolałbym bardziej realne wyjście, mianowicie: zamiast Geralta wsadzić na pierwszy plan Lamberta lub Eskela ci jak wiadomo przezyli całą serię i mają się dobrze... Poza tym chciałbym żeby powstała możliwośc grania on-line... wiem że raczej na to nie ma szans, ale jednak podzielę się z wami moim pomysłem na fabułę internetowej gry... :D

Na początku wita nas intro... w nim jest pokazane jak znana nam czarodziejka Triss Merigold wspólnie z Vesemirem po bardzo długim paśmie starań i niepowodzeń udaje się odtworzyć receptury traw i eliksirów dzięki której zrobią z jakiegoś szczęśliwca wiedżmina... Dalej przechodzimy wiedźmińskie szkolenie i dalej będzie przez jakiś czas zabijał potwory aż w końcu wbije się z głośnym hukiem między elfów...

I się zacznie!!!! Dalej jeszcze fabuły nie wymyśliłem ale jak będę miał olśnienie na pewno napisze!!!!:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem sobie od nowa zapowiedź "Wiedźmina" w CDA...

Doszedłem do wniosku że fabuła gry będzie nieco naciągana...

Dlaczego?? Otóż Geralt zginął pod koniec ostatniego tomu pt. "Pani Jeziora", więc wskrzeszanie Geralta byłoby budowaniem fabuły nie tylko gry ale też i książki... Ponieważ teraz zechcę sobie zanudzać was kilkoma "sztrzegółami" z książki, osoby które nieprzeczytały rzeczonej książki moa zakończyć czytać ten post. Otóż Ciri przepowiadała przyszłość i to, jak zostało to opisane w książce nieomylnie...

Więc gdyby Geralt zmartwychstałby zawaliło by to cała fabułę książki a to już by była niedopuszczalna zbrodnia... Wolałbym bardziej realne wyjście, mianowicie: zamiast Geralta wsadzić na pierwszy plan Lamberta lub Eskela ci jak wiadomo przezyli całą serię i mają się dobrze... Poza tym chciałbym żeby powstała możliwośc grania on-line... wiem że raczej na to nie ma szans, ale jednak podzielę się z wami moim pomysłem na fabułę internetowej gry... :D

Na początku wita nas intro... w nim jest pokazane jak znana nam czarodziejka Triss Merigold wspólnie z Vesemirem po bardzo długim paśmie starań i niepowodzeń udaje się odtworzyć receptury traw i eliksirów dzięki której zrobią z jakiegoś szczęśliwca wiedżmina... Dalej przechodzimy wiedźmińskie szkolenie i dalej będzie przez jakiś czas zabijał potwory aż w końcu wbije się z głośnym hukiem między elfów...

I się zacznie!!!! Dalej jeszcze fabuły nie wymyśliłem ale jak będę miał olśnienie na pewno napisze!!!!:D

To jest wiedzmin !!!! Spawn tam wszystko wydaje sie inne niż jest pozatym miecz przeznaczenia ma dwa ostrze jednym z nich jest wiedzmin a drugim .....Sapkowski :) Wiedz nie masz co wymyslac własnej fabuły Sapek i tak nas zaskoczy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że chłopakom Z CDP uda się zrobic dobra grę... Czekam z niecierpliwością na Wiedźmina. Wie ktoś moze, na kiedy jest planowana premiera?

No właśnie, kiedy będzie premiera Wiedźmina/Witchera, bo już nie wytrzymuję. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedz nie masz co wymyslac własnej fabuły Sapek i tak nas zaskoczy ...

Sapkowski nie napisal fabuly do gry.

Ale (z tego co słyszałem) czuwa nad fabułą gry wiec nie ma dużej róznicy

Co do premiery lepiej zeby ją dopracowali i wydali kilka miesiecy potem niz wydali teraz bete a pozatym im dłuzej nie wydadzą wiedmzina tym wiecej czasu bede mia na zbieranie kieszonkowego na tą gre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...