Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

A więc w grze mamy chwile wielkiej potrzeby, Geralt (może i Yen) zostaje wezwany i podobnie jak w "Maladie" nic nie pamięta (wiem, że to bez sensu, że nie pamięta, jak się walczy, ale jakoś musieli wprowadzić ten element RPG, w grze zawsze są jakieś uproszczenia).
Uproszczenia jak uproszczenia. Możne to wytłumaczyć w ten sposób że jest to inny świat, poza czasem więc Geralt mógł tam przebywać dowolnie długo i przez ten czas zapomnieć jak się walczy, prawda? Przeciesz każdy z nas jak długo nierobi czegoś, czego kiedyś tam się nauczył, to zapomni jak się to robi, nie? Jak się mylę to mnie poprawcie. A co do gry... Jak wszystkie questy będą miały kilka różnych rozwiązań będzie dobrze (vide przykład CormaCa). System walki, pamiętacie może Revananta? Tam używało się klawiszy do wyprowadzania kombosów (wcześniej trzeba było odwiedzić nauczyciela który nauczy nas ciosów). Jak uważacie: mógłby taki system walki być dobry?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty bys pozyskiwal pracownikow do tworzenia genialnej gry?

Chciałem powiedzieć, że branie pierwszych lepszych ludzi (bez doświadczenia przy wielkich produkcjach, takich jak Witcher) nie jest najlepszym pomysłem. Ja bym zaczą szukać ludzi, którzy już są w branży (np. fajnie by było, gdyby grafe albo filmiki robił Bagiński :>). Chociaż z drugiej strony człowiek z branży mógł przeczytać ogłoszenie :P.

EDIT: I żeby nie było, wiem, że ludzi przyjmuje się do pracy po sprawdzeniu kwalfikacjii i czy umie robić, to co do niego należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty bys pozyskiwal pracownikow do tworzenia genialnej gry?

Chciałem powiedzieć, że branie pierwszych lepszych ludzi (bez doświadczenia przy wielkich produkcjach, takich jak Witcher) nie jest najlepszym pomysłem. Ja bym zaczą szukać ludzi, którzy już są w branży (np. fajnie by było, gdyby grafe albo filmiki robił Bagiński :>). Chociaż z drugiej strony człowiek z branży mógł przeczytać ogłoszenie :P.

Przecież nawet jak nie ma koleś doświadczenia, to może znać swój fach na tyle, aby stworzyć coś naprawdędobrego! Fakt, w czasie robienia gry nabywa właśnie doświadczenia i uczy sięna błędach, ale gdyby tak twórcy przyjmowali ludzi z branży, to ci "nowi" nigdy nie nabyli by doświadczenia i nigdy nie pracowaliby przy grach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty bys pozyskiwal pracownikow do tworzenia genialnej gry?

Chciałem powiedzieć, że branie pierwszych lepszych ludzi (bez doświadczenia przy wielkich produkcjach, takich jak Witcher) nie jest najlepszym pomysłem.

Facet, polskie wielkie produkcje daje sie policzyc na palcach jednej reki... Skad maja sie tu wziac geniusze doswiadczeni w wieloletnich pracach nad wielkimi hitami? No chyba ze masz na mysli zagranice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatruje sie scenie Wiedzmina od bardzo dluga. I powiem wam, ze gra nie bedzie tam jakims hitem. Grafike ma srednia. Woda jest ladna. Powiecmy, ze standart. Gra jedzie na silniku BioWare Aurora Engin. Jak sie nie myle na tym silniku powstala gra Neverwinter.... Zastanawiam sie czy go dobrze skonfigurowali. Wiem, ze dodali raggdolla to mi sie podoba. Ale czy silnik to wytrzyma. Czy nie bedzie masy bugow z fizyka. Jesli to wszystko dobrze skleca, to bedziemy miec bardzo dobrego polskiego RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet jak nie ma koleś doświadczenia, to może znać swój fach na tyle, aby stworzyć coś naprawdędobrego!

Jasna sprawa, nawet są znane takie przypadki, np. Goldeneye 007 na N64, gdzie sporo ludzi z ekipy nigdy wcześniej nie pracowało nad grą, a zrobili rzecz kultową i oryginalną.

Moze co najwyzej pogdybac i wyrazac watpliwosci

Zawsze coś :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatruje sie scenie Wiedzmina od bardzo dluga. I powiem wam, ze gra nie bedzie tam jakims hitem. Grafike ma srednia. Woda jest ladna. Powiecmy, ze standart. Gra jedzie na silniku BioWare Aurora Engin. Jak sie nie myle na tym silniku powstala gra Neverwinter.... Zastanawiam sie czy go dobrze skonfigurowali. Wiem, ze dodali raggdolla to mi sie podoba. Ale czy silnik to wytrzyma. Czy nie bedzie masy bugow z fizyka. Jesli to wszystko dobrze skleca, to bedziemy miec bardzo dobrego polskiego RPG.

Taka lekko "laicka" wypowiedź, widać, że o robieniu gier bladego pojęcia nie masz szczerze mówiąc :). Aurorę "zatrudnili" jako renderera, gdyż nie chciało im się pisać własnego. Jest ona praktycznie w całości przerobiona, poczynając od zmienionego systemu kamer, wyzbyciu się segmentowości plansz oraz zmiany zasad rpg. Grafika średnia - w porównaniu z czym? Z HL2? Doom3? Może tak. Ale w porównaniu z innymi RPG - reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Zresztą to co widzą oczy w takiej grze nie jest najwazniejsze, chociaż w tym przypadku mamy prawo się zachwycać świetnymi i niezwykle płynnymi animacjami szkieletowymi, czy też wykupieniem engine fizycznego karma do ragdolli (ciekawi mnie w sumie jak to zrobili, gdyż karma od jakiegoś czasu jest integralną częścią Unreal Technology :D). A genialne stwierdzenie "ciekawe czy silnik to wytrzyma" spowodowało u mnie gwałtowy skurcz mieśni twarzy w formę banana :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy uważają, że Polacy nie mogą stworzyć dobrej gry? W grze RPG nie liczy się przecież grafika, czy fizyka - owszem, takie smaczki urozmaicają grę, ale najważniejsze w gatunku są klimat i fabuła. A co do fabuły, to nie mam żadnych uprzedzeń. Została oficjalnie zatwierdzona przez Sapkowskiego, a on chyba nie pozwoliłby drugi raz zrobić chałę z legendy. A klimat... Po trailerach zapowiada się bardzo dobrze. I nie ma co wybrzydzać, panowie - to, że Polska to Polska, nie znaczy, że należy przekreślać wszelkie rodzime produkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem, ze sam wlasnych watpliwosci miec nie mozesz - musisz je od kogos "pozyczyc"? :P

Można to też tak nazwać :P Ale kiedy np. w zapowiedziach, relacjach z pokazów targów w WIELU tekstach (na różnych serwisach, w kilku pismach) przewija się to samo (np. "gra wygląda ładnie, ale jest bardzo liniowa" czy "braki graficzne nadrabia ciekawymi dialogami") to jakąś własną opinię można na tym zbudować. A osoba pisząca tekst mogła sobie przynajmniej chwilę w grę pograć i po prostu zobaczyć "na żywo" :roll: Przeciętny gracz nie ma takiej możliwości do czasu, aż będzie jakieś demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, polskie wielkie produkcje daje sie policzyc na palcach jednej reki... Skad maja sie tu wziac geniusze doswiadczeni w wieloletnich pracach nad wielkimi hitami? No chyba ze masz na mysli zagranice.

Projekt międzynarodowy... To by było dobre :lol: . Fabuła od Sapkowskiego, filmiki od Bagińskiego, kod od id, grafa Valve, grywalność od Blizzarda... cena i wymagania sprzetowe NASA :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to też tak nazwać :P Ale kiedy np. w zapowiedziach, relacjach z pokazów targów w WIELU tekstach (na różnych serwisach, w kilku pismach) przewija się to samo (np. "gra wygląda ładnie, ale jest bardzo liniowa" czy "braki graficzne nadrabia ciekawymi dialogami") to jakąś własną opinię można na tym zbudować. A osoba pisząca tekst mogła sobie przynajmniej chwilę w grę pograć i po prostu zobaczyć "na żywo" :roll: Przeciętny gracz nie ma takiej możliwości do czasu, aż będzie jakieś demo.

Ale przeciez ja caly czas pisze o sytuacji, w ktorej ktos pisze zapowiedz JEDYNIE na podstawie materialow dostarczonych przed producenta (info prasowe, screeny, filmiki), a nie na podstawie grywalnej wersji. Zreszta jesli chodzi o Wiedzmina, to nawet na podstawie grywalnych fragmentow pokazanych w Lipsku nie da sie jeszcze za wiele powiedziec o grywalnosci, fabule, dialogach czy liniowosci. Ciezko, zeby w czasie prezentacji (w dodatku dla prasy) producent pokazal cos kijowego, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatruje sie scenie Wiedzmina od bardzo dluga. I powiem wam, ze gra nie bedzie tam jakims hitem. Grafike ma srednia. Woda jest ladna. Powiecmy, ze standart. Gra jedzie na silniku BioWare Aurora Engin. Jak sie nie myle na tym silniku powstala gra Neverwinter.... Zastanawiam sie czy go dobrze skonfigurowali. Wiem, ze dodali raggdolla to mi sie podoba. Ale czy silnik to wytrzyma. Czy nie bedzie masy bugow z fizyka. Jesli to wszystko dobrze skleca, to bedziemy miec bardzo dobrego polskiego RPG.

Taka lekko "laicka" wypowiedź, widać, że o robieniu gier bladego pojęcia nie masz szczerze mówiąc :). Aurorę "zatrudnili" jako renderera, gdyż nie chciało im się pisać własnego. Jest ona praktycznie w całości przerobiona, poczynając od zmienionego systemu kamer, wyzbyciu się segmentowości plansz oraz zmiany zasad rpg. Grafika średnia - w porównaniu z czym? Z HL2? Doom3? Może tak. Ale w porównaniu z innymi RPG - reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Zresztą to co widzą oczy w takiej grze nie jest najwazniejsze, chociaż w tym przypadku mamy prawo się zachwycać świetnymi i niezwykle płynnymi animacjami szkieletowymi, czy też wykupieniem engine fizycznego karma do ragdolli (ciekawi mnie w sumie jak to zrobili, gdyż karma od jakiegoś czasu jest integralną częścią Unreal Technology :D). A genialne stwierdzenie "ciekawe czy silnik to wytrzyma" spowodowało u mnie gwałtowy skurcz mieśni twarzy w formę banana :).

Widze, ze nie kumasz o co mi chodzi :? Piszac czy silnik to wytrzyma chodzilo mi rzecz jasna o to czy zamontowany ragdoll w silniku gry bedzie sprawowal sie poprawnie, czy bedzie mial pelno bogow i bedzie gryzl sie z eng. A na grach misieq znam sie bardzo dobrze :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam że powinniście odwiedzić >>TEN<< adres. Tam macie opis możliwości poprawionej Aurory. A ja tam ufam w możliwości Polskich programistów. Mam tylko nadzieję że dystrybutor nie połakomi się zbytnio na kasę i gra zostanie solidnie i gruntownie przetestowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie kumasz o co mi chodzi :? Piszac czy silnik to wytrzyma chodzilo mi rzecz jasna o to czy zamontowany ragdoll w silniku gry bedzie sprawowal sie poprawnie, czy bedzie mial pelno bogow i bedzie gryzl sie z eng.

Ale dlaczego uwazasz, ze ludzie z CDProjektu to kretyni, ktorzy upieraja sie przy wciskaniu w engine czegos, co nie bedzie z nim dzialac poprawnie? Taka polska mentalnosc, ze wszystko co polskie musi od razu byc kiepskie? Wlasciwie to wspolczuje polskim developerom - chocby nie wiem jakie hity zaczeli robic, to czesc graczy bedzie z gory kazdy kolejny projekt skazywac na niepowodzenie, bo przeciez polska gra nie moze byc dobra i Polacy na pewno nie potrafia, nie znaja sie i w ogole chodzmy sie wszyscy powiesic.

P.S. Wlasnie znalazlem siebie i reszte naszej redakcyjnej gromadki na jednej z fotek z GC zamieszczonych na stronie Witchera :) LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie kumasz o co mi chodzi :? Piszac czy silnik to wytrzyma chodzilo mi rzecz jasna o to czy zamontowany ragdoll w silniku gry bedzie sprawowal sie poprawnie, czy bedzie mial pelno bogow i bedzie gryzl sie z eng.

Ale dlaczego uwazasz, ze ludzie z CDProjektu to kretyni, ktorzy upieraja sie przy wciskaniu w engine czegos, co nie bedzie z nim dzialac poprawnie? Taka polska mentalnosc, ze wszystko co polskie musi od razu byc kiepskie? Wlasciwie to wspolczuje polskim developerom - chocby nie wiem jakie hity zaczeli robic, to czesc graczy bedzie z gory kazdy kolejny projekt skazywac na niepowodzenie, bo przeciez polska gra nie moze byc dobra i Polacy na pewno nie potrafia, nie znaja sie i w ogole chodzmy sie wszyscy powiesic.

P.S. Wlasnie znalazlem siebie i reszte naszej redakcyjnej gromadki na jednej z fotek z GC zamieszczonych na stronie Witchera :) LOL

Ja tego nie powiedzialem, ze ludzie z CDARed to kretyni, ale mozliwe ze moga tego nie dopracowac. Pozatym gra wydaje mi sie udana. Jesli zrobia interesujaca fabule i dobrze dobrane questy. A co do walki, wydaje mi sie, ze zrobia cos innowacyjnego widzieliscie jak koles walczy ? Naprawde dobra robota...,ale mozliwe ze to zrezyserowane cut-scenki. Ale badzmy dobrej nadzieji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do walki, wydaje mi sie, ze zrobia cos innowacyjnego widzieliscie jak koles walczy ? Naprawde dobra robota...,ale mozliwe ze to zrezyserowane cut-scenki

Nie, to nie sa wyrezyserowane cut-scenki.

Widzialem walke na zamku i w knajpie... myslalem, ze to prawdziwa walka, spytalem z ciekawosci na forum Wiedzmina czy w grze bedzie taka mozliwosc walki na zamku. Jednak okazalo sie, ze to cut-scenka jak i walka w karczmie. A wszystkiego dowiedzialem sie od programisty 3D. Czekam na trailer z prawdziwego gameplaya wtedy dowiemy sie co jest prawda, a co przekretem. Ale naprawde wierze w CDPr, ze zrobia dobra gre, ale nie w 100 %

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem walke na zamku i w knajpie... myslalem, ze to prawdziwa walka, spytalem z ciekawosci na forum Wiedzmina czy w grze bedzie taka mozliwosc walki na zamku. Jednak okazalo sie, ze to cut-scenka jak i walka w karczmie.

Widzialem walki na zywo - wygladaja efektownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topik o przyszłej spektakularnej klapie tego przereklamowanego polskiego erpega ;]
Zamilcz;]
Szkoda, że pseudotwórcy tak nietuzinkową twórczośc rodzimego autora sprowadzili filmem i pożal się Boże serialem do poziomu rynsztoku a grą spuszczą ją do kanału. Dlaczego tym tematem nie zainteresował się ktoś kto wie jak na dobrym temacie zarobic dużą kasę vide showmeni zza oceanu rangi conajmniej P. Jacksona. Ehhh... W tym kraju dobrze się tylko robi lektury szkolne.
Jakoś nie zauważyłem, żeby jakieś dobre lektury ostatnio zrobili... A czemuż to twierdzisz, że gra ma być gorsza niż serial, którego już nic nie przebije?;]
A loga takich firm jak CdProjekt czy Nvidia świadczą o tym, że ktoś na tej produkcji zamierza zarobić, a chłamy forsy nie przynoszą.
Już nawet pomijając to. Reakcje ludzi na Witchera podczas E3 mówią same za siebie.
Mnie natomiast wieść o użyciu Aurory (tak się chyba nazwa inżyn NWN) niezbyt ucieszyła - bo IMHO grafika NWN już w momencie wydania gry nie była najwyższych lotów, ale na filmikach dosyć ciekawe się to prezentuje.
Grafika to nie wszystko. A Aurorę przerobiono tak, że rodzeni programiści jej nie poznają teraz. I wygląda toto bardzo IMO dobrze.
niby gra się prosto 2-L klilk, 1-P klik i wychodzi efektowne kombo, tylko jak to wyjdzie w praktyce?
Może mam nieświerze informacje, ale z tego co wiem, to walka ma wyglądać dość niestandardowo. Mianowicie wybierasz sobie styl walki i wiedźmin macha sobie w tym stylu kosą, a Ty klikasz na wroga w momencie, w którym dotyka go ostrze. Im dokładniej to zrobisz, tym większe obrażenia. Niby dziwne, ale może wyjść ciekawie.
Nie wiem ile czasu już tworzą tę grę, ale jakieś 1,5 roku temu w CDA ukazało się ogłoszenie, że szukają masę ludzi do robienia gry. Nie sądzę, że jest to najlepszy sposób pozyskiwania pracowników. Zwłaszcza jeśli gra ma być genialna.
Studio dopiero powstało. To ich pierwsza produkcja. Nic dziwnego, że szukają młodych i zdolnych. I myslisz, że łatwiej ich znaleźć poprzez ogłoszenia w branżowej prasie/necie, czy w pośredniaku?;]
Na walke kladziony jest bardzo duzy nacisk.
Co nie zmienia faktu, że fabuła po macoszemu potraktowana nie zostanie.
No jasne, będzie wielki Jestem ciekaw jak przedstawią wątek w który został wpleciony Geralt. Świat który obok niego przebiega, wciągając go przez przypadek w sam środek. Angażując przy tym nastolatkę. A oni wszyscy mają ze sobą powiązania mniej czy więcej osobiste.
Robiąc Geralta głównym bohaterem weszli na sliski grunt, to fakt. Ale mi wyglądają na takich, co to wiedzą co robią. Pewne zależności przedstawić się da, rozterki moralne również, o ile bedą dostatecznie rozbudowane opcje dialogowe. A łuczniczka i wampir będa mieli problem z pojawieniem się w grze, bo oni chyba jednak nie żyją. A Geralt w książce umiera, że tak powiem "nie do końca". Owszem, Regiz mógłby się ponownie zregenerować. Ale na to potrzebuje 50 lat;]
P.S. Wlasnie znalazlem siebie i reszte naszej redakcyjnej gromadki na jednej z fotek z GC zamieszczonych na stronie Witchera LOL
Faktycznie, można Cie tam znaleźć.
A co do walki, wydaje mi sie, ze zrobia cos innowacyjnego widzieliscie jak koles walczy ?
Motion Capture.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam nieświerze informacje, ale z tego co wiem, to walka ma wyglądać dość niestandardowo. Mianowicie wybierasz sobie styl walki i wiedźmin macha sobie w tym stylu kosą, a Ty klikasz na wroga w momencie, w którym dotyka go ostrze. Im dokładniej to zrobisz, tym większe obrażenia. Niby dziwne, ale może wyjść ciekawie.

Klikam na wroga kiedy dotykam go mieczem? A jak wydam rozkaz ataku? Też kliknięciem na nim? Jeśli tak - jak można zwyczajnie pogadać z NPC-ami? Wybacz, ale nie rozumiem. Nie w pełni. Czyżby system podobny do tego z "Summonera"? Dla mnie to była tragedia - zwykły atak też niby był, ale trzeba było klikać w "odpowiednim" momencie żeby wykonać jakieś kombo czy coś. W rezultacie wystarczyło klikać byle zabić, bez kombinowania. (Czy to pewne? Jeżeli tak to jestem za Colidorem, ta gra nie przeżyje - wszak w grze chodzi głównie o walkę...)

Może się mylę? Oświećcie mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale gra jeżeli nie pierwsze - obok klimatu - to drugie skrzypce w "Wiedźminie". W każdym RPG jest walka: za zabite stworzenia przyznawane jest exp. Oczywiście również na questy - więc te też są ważne. Ale poza piciem piwa w karczmie, gawędami, zadaniami istotnym aspektem gry jest walka. Jeżeli będzie to coś podobnego do tej z "Summmonera" to wróżę jej koniec. Cała sztuka w tym żeby wymyślili intuicyjny system walki. Nadal sądzę, że zastosowany system z "dotykiem stali" (:D) sprowadzi się jedynie do tego, iź będziecie klikac ile wlezie bo: "w końcu trafię". Ale czas pokaże kto ma rację - naturalnie zyczę tej produkcji jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrażnił mnie pomysł, że najważniejsza nawalanka, ale co prawda to prawda. W RPGu rąbiemy się często i od tego w dużej mierze zależy przyjemność gry. Np. wybitne Arcanum straciło w moich oczach (oprócz bugów) właśnie przez walkę - albo turową, albo okropnie chaotyczną. Ale najważniejsza jest fabuła i klimat, nie ustąpię :wink: .

W owego Summonera nie grałem, ale czuję, że można tą sytuację porównać do zagadnienia walki w Mortal Kombat. Mój styl (a w wieku podstawówkowym byłem) polegał na waleniu we wszystkie klawisze jak popadnie. I zdarzało mi się wygrywać z kumplem, który miał opracowane skomplikowane kombosy. Tyle, że psułem zabawę. Więc widzisz, można klikać jak popadnie, ale można nie psuć sobie zabawy i iść za myślą twórców.

Z problemem rozmowy z NPCami też ciutkę przesadzasz. A bo to nie widziałeś nigdy klawisza zmiany opcji atak/rozmowa :) ?

Aha, jeszcze mój problemik. Ściągnąłem trailer Witchera, a ten nie chce się odczytać. A najnowsze kodeki mam, ktoś wie, co toto potrzebuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...