Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymchuck

Rozwiązany: Połączono: Brak dostępu do internetu

Polecane posty

Ludzie, pomóżcie bo oszaleję.

Od wczorajszych godzin popołudniowych z moim internetem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Mianowicie przy zwykłym przeglądaniu sieci na pasku zasięgu karty wifi pojawił się wykrzyknik na żółtym tle, który pokazuje mi, że jestem połączony z siecią bezprzewodową, ale nie mam już dostępu do internetu. Od tej chwili całkowita padaka (z jednogodzinną przerwą mniej więcej w środku nocy kiedy net działał przez jakieś 20 minut), mimo że na innych komputerach w teh sieci internet nadal działa, czego dowodem jest ten post.

Co próbowałem robić:

- restartować kompa, router, modem

- wpisywać na sztywno różne dns - w tym mojego providera i inne - (wówczas diagnostyka sieci systemu windows 7 twierdzi, że nie można nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem <podstawowy serwer DNS>)

- przy automatyczny wybieraniu DNS diagnostyka sieci twierdzi, że serwer dns nie odpowiada ("Komputer próbuje używać serwera DNS, który jest nieprawidłowy lub nie istnieje")

- włączać i wyłączać urządzenie (w centrum sieci i udostępniania)

- wpisywać w linii komend jako administrator "netsh winsock reset catalog" oraz "netsh int ip reset reset.log hit" - metoda z googli ponoć przynosząca skutki w podobny sytuacjach (nie dla mnie)

- wklepywać w linii komend ipconfig /release i ipconfig /renew

- wklepywać w linii komend ipconfig /flushdns

- tańczyć wokół kompa z kadzidłami

Specyfika sieci - modem Cisco 2100 Cable Modem, router D-Link AirPlus Xtreme G Wireless Router, karta sieciowa Realtek RTL8188SE Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter, dostawca internetu - Multimedia.

Komputer stacjonarny z oryginalnym systemem Windows 7 Professional, antywirus Avira.

(Jeśli potrzeba resztę sprzętu to oczywiście napisze, choć teraz wydaje mi się to nieco zbędne, ale mogę się rzecz jasna mylić)

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ping wp.pl po dłuższej chwili daje odpowiedź

"Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów próbę."

Natomiast ping 217.77.100.110

"Badanie 217.77.100.110 z 32 bajtami danych:

Upłynął limit czasu żądania (x4)"

No i potem statystyka badania ping - 100% straty.

What now?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz: Centrum sieci i udostępniania -> Zaawansowane ustawienia karty sieciowej | wybierz to z lewego panelu -> PPM na swoje połączenie -> Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) -> Właściwości. Tam wybierasz opcję Użyj następującego adresu IP: i uzupełniasz. Adres IP bierzesz z routera. Spytaj się właściciela jaki zakresy są ustalone w DHCP lub wklej na forum wynik polecenia ipconfig /all, który musisz wpisać w wierszu poleceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...