Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miron1500100900

Top Gear

Polecane posty

Po ostatniej serii mam wrażenie jakoby gościom z Top Gear zaczynały kończyć się pomysły. Najbardziej rzuciło mi się to w oczy przy odcinku z Shelby GT500 (ileż można tych wyścigów w kropka kropkę tej samej konwencji), wyprawą do Afryki (nuuuuda i stanowczo za "nowe" jak na Top Gearowe klimaty auta) i wycieczce muscle carami do Stanów (zero polotu). Niemniej - oglądając te 7 odcinków bawiłem się świetnie, zjadłbym dużo więcej i niezmiernie żałuję że 19. seria skończyła się tak szybko.

@Mihashek

19. seria z mniej więcej 1,5 tygodniowym opóźnieniem leciała swego czasu na polskim BBC Knowledge (co prawda w pełni spolszczona, ale tłumaczenie było wyjątkowo kiepskie), teraz zaczęli nadawać ją od nowa wraz z serią 14.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle tłumaczenie kiepskie, co lektor nietrafiony. Mnie to w sumie rybka, bo od dłuższego czasu oglądam po angielsku, ale obecna "papuga" nie dość, że ma fatalny głos, to jeszcze "wyłącza" komentarze prowadzących. Obejrzyjcie sobie dowolny odcinek nowej serii i porównajcie ze starym - podczas komentowania danego samochodu/wydarzenia usłyszycie tylko lektora, głos Clarksona/Maya/Hammonda nie będzie słyszalny.

Powinni byli zostać przy tym człowieku, który "lektorzył" sezony 15-18.

Albo wrócić do Knapika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Geara oglądałem dość dawno temu na TVN Turbo i program był dla mnie niczym wielkim. Dzisiaj humor Tych Trzech Panów podoba mnie się o wiele bardziej. Jest abstrakcyjny, ale nie przesadzony. Żarty trzymają się ich cały czas, naprawdę pozytywni ludzie ;) Zakręcony program tworzony dla pasjonatów motoryzacji i dobrego humoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear to genialny program smile_prosty.gif

Oglądałem go od początku na TVN Turbo. I od razu stał się moim ulubionym. Ostatnio jakoś się opuściłem, głównie z powodu braku kanałów BBC na CP, ale teraz gdy mam ponowie te kanały w swojej ofercie muszę nadrobić zaległości.

Mało nie wytrzymałem ze śmiechu gdy Jeremy i Richard próbowali nakręcić scenę pościgu. Montaż Hammonda epicki smile_prosty.gif

Co mnie wkurza, to że jesteśmy traktowani jak widzowie drugiej kategorii. Odcinki są poucinane (nie ma newsów lub całych testów). Co do lektora tłumacza, to jakoś Knapik mi nie leży jeśli chodzi o TG. Ten najnowszy wydaje się być fajny. Pamiętam też, że w starych odcinkach było kilku dobrych. Mam te odcinki to przejrzę i napiszę, którzy lektorzy byli wg mnie najlepsi.

Naprawdę dziwię się, że żadna z firm (DeAgostini, AmecCOM, Achette itd) nie zdecydowały się wydać w serii (takiej jak te najróżniejsze seriale i kolekcje, które były i już chyba o wszystkim) serialu Top Gear. Przecież odcinków było już chyba ponad 200, można wydawać je po dwa odcinki co 2 tygodnie. W pełnej wersji z dobrym tłumaczeniem/lektorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinków może i jest mniej, ale w najnowszym sezonie są o pół godziny dłuższe.

Jak to dłuższe? Przecież Top Gear od zawsze trwał godzinę zegarową, ewentualnie niektóre odcinki parę minut dłużej i w ostatnim sezonie nic się pod tym względem nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A...bo zapewne mówisz o polskiej telewizji. To faktycznie może trwać dłużej, bo na BBC Knowledge i TVN Turbo bardzo skracali odcinki, wycinając z nich praktycznie 1/3 materiału (skoro na BBC brytyjskim trwały one jakieś 62-63 minuty bez reklam, a w Polsce około 50 minut z reklamami). Jeśli jest dłużej, to cieszę się, że w końcu poszli po rozum do głowy w polskich stacjach :) Bo przez to przestałem oglądać TG w naszej telewizji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszył 20 sezon i nie powiem, bardzo dobry odcinek. Najlepszy był oczywiście Tywin Lanister w new reasonbly price car. smile_prosty.gif Test nowych 3 hot hachów przypomniał mi ten starszy wspaniały test m.in w Luce gdzie Hammond przegrał bo Fiat 500 niby nie jest hatchbackiem tongue_prosty.gif. Wyścig był nieco słabszy niż zazwyczaj. O ile Clarkson ciągle rozbraja, to May ciągle zalewany falami był nieco monotonny. Ale pogadanka o autostradzie M4 była spoko.

Ogólnie jest to dalej mój ulubiony, najlepszy program rozrywkowy na świecie i śmieszniejszy niż CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam obowiązkowo każdy odcinek jak wyjdzie i przy każdym kolejnym zastanawiam się co tym razem wymyślili. Clarkson to genialna postać, ma wyjątkowe spojrzenie na świat i właśnie to daje temu programowi taką widownię. Polecam też serię jego książek, ubaw po pachy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek (20x4) zmiażdżył system. Utopienie vana albo scena na drabince w śluzie - mistrzostwo. No i w tym sezonie zapraszają lepszych gości. Tywin, Sherlock, Wolverine... Dla mnie pierwszy gatunek. Tylko ten brytyjski reżyser w 20x2 był w ogóle mi nie znany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, obstawiamy, co zrobi Top Gear z okazji nowej wersji Króla Lwa okazji narodzin kolejnego kandydata do tronu Wlk. Brytanii? Czy to będzie jedynie jakaś aluzja w przedstawieniu Stiga ("Niektórzy mówią, że nie interesowało go Royal Baby"). A może dadzą sobie spokój? Albo jakiś specjalny materiał? Albo jedynie coś wspomną i tyle? Jak myślicie, co będzie do nich pasować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek (20x4) zmiażdżył system. Utopienie vana albo scena na drabince w śluzie - mistrzostwo.

No, to było mocne. :D

Dobra, obstawiamy, co zrobi Top Gear z okazji nowej wersji Króla Lwa okazji narodzin kolejnego kandydata do tronu Wlk. Brytanii? Czy to będzie jedynie jakaś aluzja w przedstawieniu Stiga ("Niektórzy mówią, że nie interesowało go Royal Baby"). A może dadzą sobie spokój? Albo jakiś specjalny materiał? Albo jedynie coś wspomną i tyle? Jak myślicie, co będzie do nich pasować?

Zobaczymy w ten czwartek na Knowledgu (ci, co nie widzieli w internecie). :) Myślę, że zrobili sobie jaja tylko przy zapowiedzi Stiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Hovervan był lekką przesadą. Niby śmieszne, ale za bardzo reżyserowane (nie wierzę, że restaurację i inne rzeczy zniszczyli "przypadkiem"). Aż lekko się czułem zażenowany. Zdecydowanie bardziej wolę to co zrobili w kolejnych dwóch odcinkach - ten z przeczepami kempingowymi fajny materiał, śmieszny i w starym stylu. A końcówka ostatniego odcinka serii...coś pięknego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subdomena w dzisiejszych czasach faktycznie nie wygląda najlepiej. Chociaż sądzę, że większym problemem jest fakt, że w sumie po co ktoś miałby się na takie forum rejestrować? Są serwisy/fora o Top Gear, a tutaj oferujesz puste kategorie. Życzę powodzenia w rozwoju forum, ale obawiam się o sukces tego przedsięwzięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wielu osobom umknęło, ale właśnie w BBC Knowledge emitowana jest najnowsza seria Top Gear. Po pierwszym odcinku wiadomo, że dostaliśmy i tym razem znany szablon i o dziwo wciąż się sprawdza, a trio prowadzące robi co może, by wciąż było ciekawie. Tylko ile jeszcze będzie serii i kiedy to się wszystkim znudzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...