Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miron1500100900

Top Gear

Polecane posty

4752topgearlogo4b77ac37.jpg

PROWADZĄCY
topgearf.jpg

STIG
thestigb.jpg


Top Gear to angielski program motoryzacyjny, prowadzą go Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Wizytówką najpopularniejszego programu motoryzacyjnego jest rzecz jasna STIG, będący zamaskowanym kierowcą. W każdym odcinku (poza kilkoma wyjątkami) występuje "Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę" próbująca swych sił na słynnym torze Top Gear. W niektórych odcinkach pojawia się słynna tablica na której klasyfikuje się samochody od najmarniejszych po te najlepsze, trzeba dodać, że swoją sekcję ma ulubiony samochód Jeremiego Clarksona - Aston Martin DB9. W programie nie zabraknie zwariowanych testów samochodów jak np. czy da się uciec Fordem Focusem przed czarną Corvettą jadąc przez centrum handlowe. Po prawie każdym teście Stig wykonuje okrążenie danym samochodzem po torze. Nierzadko można również natknąć się na różnego rodzaju wyścigi jak: rower vs łódź motorowa vs samochód vs komunikacja miejska lub samochód vs maratończyk, choć najczęstszy typ wyścigów to Clarkson jadący samochodem kontra Hammond i May poruszający się innym środkiem transportu jak pociąg, samolot lub luksusowy jacht.

Stig jest on równie tajemniczy jak Smuggler. Doczekał się on kilku kuzynów: Gruby Stig, Afrykański Stig, Stig - kierowca ciężarówki, Stig Wegetarianin, Niemiecki Stig. Krążyło wiele spekulacji na temat jego tożsamości, niektórzy sądzili że to Michael Schumacher, jeszcze inni, że Lewis Hamilton a jeszcze inni że Ben Collins. W jednym z odcinków tożsamość Stiga została ujawniona, a jest nim Michael Schumacher. A jednak nie, pod koniec odcinka Schumacher zgubił się na torze testowym na co Clarkson powiedział "nie wydaje mi się żeby Michael Schumacher był Stigiem" czym zasiał nowe ziarno niepewności. Jednak jakiś czas później Stig sam się ujawnił - jest nim Ben Collins.
Cytat z moto.onet.pl: "Ujawnienie tajemnic programu traktowane jest jako złamanie warunków umowy, dlatego, jak podają brytyjskie media, BBC postanowiło postąpić podobnie, jak w przypadku McCarthy'ego (czarnego Stiga, który zginął w upozorowanym wypadku) i zakończyło współpracę z Collinsem. Co więcej, BBC pozwało wydawnictwo HarperCollins, które ma opublikować autobiografię Bena Collinsa - "Białego Stiga".".
Nowa seria programu wystartowała w tym miesiącu.

Kilka cech Stiga:
-Ponoć jego łzy są klejące,
-Nigdy nie oglądał żadnego odcinka Top Gear,
-Zachodzą w nim skomplikowane reakcje chemiczne,
-Jego potem można czyścić metale szlachetne,
-Gdyby wszedł do ognia paliłby się tysiąc dni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepszy z programów rozrywkowych ever. Mówię tutaj o wszystkich, które oglądałem. Nawet nie chodzi mi o fakt, że to program motoryzacyjny, bo w końcu facet czasem lubi oderwać oko od płci pięknej, ale o klimat programu. Jeremy jest klasą samą w sobie. Jego cięte dowcipy i porównania potrafią zwalić z nóg. Niestety czuć ten angielski humor, który rozumieją tylko oni sami ;) Richard też jest ciekawą osobowością. Jego kłótnie z Clarksonem to już sam w sobie majstersztyk :P Na koniec zostawiłem sobie Jamesa :D On dysponuje moim ulubionym, subtelnym poczuciem humoru. Gdyby się zastanowić, to jego właśnie lubię najbardziej. Sam nie wiem czemu. A Stig? Chyba nikogo nie zszokuję, jeśli powiem, że nic o nim nie wiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale Dave non stop leci Top Gear (starsze serie). Program z jednej strony irytuje, bo takie "zabawy" kosztuja fortune, a z drugiej dostarczaja rozrywki. Najbardziej utkwily mi w pamieci Oliver, czy mozna w USA kupic auto za 1000$ oraz oczywiscie testy Bugatti Veyron (vs Cessna 182 , vs F16, vs McLaren F1, czy osiagnie maksymalna predkosc na torze testowym VW). Najnudniejszy jest "star in a reasonably priced car" - takie gledzenie o pierdołach mnie kompletnie nie interesuje i zazwyczaj przelaczam kanal, albo zajmuje sie czyms bardziej pozytecznym :)

Miejscami ten angielski humor jest smieszny, ale czesto go nie lapie (zwlaszcza opisy STIGa "Some say...").Szkoda, ze narazie nie ma nowej serii, a nawet na BBC leca powtorki. Ilez mozna?

Jak program jest emitowany w Polsce: z dubbingiem czy tez lektorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z dubbingiem to byłaby bardzo śmieszna rzecz. Zresztą nigdy nie widziałem tego typu programu z dubbingiem. Na BBC Knowledge jest lektor do którego moim zdaniem trzeba się przyzwyczaić. Ja po przyzwyczajeniu nie zamieniłbym tego lektora na żadnego innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak mój ulubiony program.

-Angielski humor: może jestem dziwny ale naprawdę mnie bawi(cóż z mojej byłej klasy tylko mnie bawiły brytyjskie seriale komediowe i Monty Python)

-Zawsze boli mnie to,że ja na takie samochody przez całe życie nie zarobię.

-Jeremy jest może najzabawniejszy ale jednak wolę Chomika i Kapitana Snuje, gdyby nie oni Jeremy nie miałby się z kogo wyśmiewać.

-Stig- nie słuchajcie co mówią, ja dawno rozgryzłem jego sekret. Tak naprawdę jest nim Smuggler;czemu? Oba pseudonimy zaczynają się na "S",nikt ich nie widział na oczy,a ich ręce leczą raka(piersi :D))

-Gwiazda w samochodzie... jest najsłabsza bo połowy tych ludzi nie znamy i nie wiemy ocb.

-Tak kiedyś myślałem,że gdyby mieli kupić w Polsce auto za 1000 ojro to kupiliby całkiem dobry samochód w którym bez problemu przejechaliby nasz usłany dziurami/slalomami na autostradach/objazdami/korkami/fotoradarami kraj.

-Lektor daje radę i do jego głosu jestem przyzwyczajony choć oryginalna wersja jest lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program rewelacja. Najlepszy magazyn motoryzacyjny w TV.

Szkoda, że teraz na cyfrowym polsacie nie można już oglądać odcinków :(

Oprócz humoru, który mi bardzo odpowiada, super jest też muzyka podkładana w czasie testów. Np. w odcinku 02x02 gdzie były porównywane Audi S4 i BMW M3.

Długo można wymieniać pamiętne momenty.

Niestety nie ma też nigdzie (ja nie znalazłem) serii 1. i 3. z lektorem. Szkoda chętnie bym sobie je przypomniał.

Fajna stronka ze spisem odcinków (tylko do 12 serii)

http://guides.finalgear.com/files/picture_guide/index.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że teraz na cyfrowym polsacie nie można już oglądać odcinków

A ja się z tego bardzo cieszę, bo dzięki pojawieniu się BBC Knowledge w n mam dostęp do tego świetnego programu. Wcześniej o nim nawet nie słyszałem, ale teraz jestem wielkim fanem. Obejrzałem chyba wszystkie odcinki emitowane od momentu przejścia kanału. Wiele nawet po kilka razy. Można się pośmiać, można się czegoś dowiedzieć. Takie programy lubię. Jedynym słabym punktem jest "gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę". Poza tym program idealny.

Teraz leci 17 seria, czekam już na kolejny odcinek. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział, że są nawet śmieszniejsze. I to znacznie.

Niestety, nowe serie coraz bardziej przypominają show niż humorystyczny program motoryzacyjny. Wszędobylska reżyserka, silenie się na żarty, itp... TG się zepsuł w ostatnim czasie.

O ile dawniej nie mogłem się doczekać nowych odcinków, to powiem szczerze że nowa seria mi już zwisa i powiewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś zawsze czekam na TG. I muszę zgodzić się z Pawello12, że najsłabsyzm punktem programu jest Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę, zamiast tego mogliby zrobić więcej testów nowych aut, lub też przedłużyć swoje reportaże. W ostatnim odcinku podobał mi się wyścig hatcback'ów na torze w Monaco. A wy kupujecie polskie wydanie magazynu TG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2: Ja zacząłem oglądać Top Gear od tych nowszych serii. I taki mi się spodobał. Dlatego też czasem, jak leci jakaś starsza seria, to mam wrażenie, że nie jest już tak ciekawa i tak śmieszna. Taka reżyserka ma plusy i minusy. Czasem widać sztuczność, ale dzięki temu nieraz jest śmieszniej i bardziej emocjonująco.

W ostatnim odcinku podobał mi się wyścig hatcback'ów na torze w Monaco.

O tak, to było niezłe. Choć w tym odcinku bardziej spodobały mi się wcześniejsze konkurencje, takie jak upychanie jak największej ilości ludzi w swoim samochodzie czy znalezienie psa. :tongue: Na koniec Hamond jakimś dziwnym trafem otrzymał 0 punktów. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Rzecz w tym, że w pierwszych seriach Top Gear był programem motoryzacyjnym po prostu idealnym. Porady zakupowe, długie testy takich aut ''normalnych'', ''newsy'' były bardziej przydatne dla szarego odbiorcy. Oprócz tego oczywiście nie brakowało supersamochodów. Teraz Top Gear to show. Dalej mi się podoba, ale w poprzedniej formie miał swoj genialny klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno seria 18, ma lecieć tylko z kilkudniowym opóźnieniem w stosunku do serii brytyjskiej na BBC Knowledge. I to mnie ucieszło :tongue: Tylko nie wiem, kiedy ta seria startuje.

SeriousBoy więc nie ma się co martwić, długo nie będziemy czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spontan - Z tego co wiem to w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia wyemitowany zostanie odcinek specjalny. Jeśli mnie pamięć nie myli to ekipa kręciła ten odcinek w Indiach. Sezon osiemnasty rozpocznie się w styczniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear jest genialnym programem. Oglądam go już od wielu lata i nadal nie mogę się od niego oderwać. Jedyne co mi sie nie podoba to to, że w Polsce każdy odcinek jest w sporej części skrócony w stosunku do oryginalnego odcinka i pozbawiony często niestety tych bardzo zabawnych scen;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest boskie. Właśnie dzięki TG kupiłem Gran Turismo 5. Może i jak reszta zgodzę się, że Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę jest najsłabszym aspektem TG, to ostatnio ten kawałek programu jest dobry, ale tylko dzięki temu, że zaczęli zapraszać ludzi znanych całemu światu (Vettel, Aktiwson). Zresztą nie tylko program jest świetny. "Gazetka" też jest ciekawa. Oglądał ktoś z was wypadek Hammonda? Co o nim sądzicie? Jak dla mnie ten wypadek był horrorem. Ciekawe jaką minę po tym wypadku mieli minę twórcy "Vampira"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem i moim zdaniem niepotrzebnie od razu powiedzieli, że będzie wypadek. Choć przynajmniej tyle, że nie nabijali się jak zwykle, tylko pogratulowali mu odwagi i obiecali, że do sprawy wypadku nie będą wracać.

Mnie rozwalił ostatnio pociąć z przyczep kempingowych i pociąg sportowy TGV 12. Jeden z fajniejszych odcinków jakie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarkson i jego niewyparzona gęba po raz kolejny: Chciał "rozstrzelać" strajkujących. "Żartował". Osobiście jestem przyzwyczajony do żartów Clarksona i nigdy tego co mówi nie biorę na poważnie. Gość ma dość specyficzne poczucie humoru, trochę podobne do mojego. A wy jak się odnosicie do sprawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Clarkson ma to już w zwyczaju, że najpierw mówi, a dopiero potem myśli :) jednak problemem jest to, że ludzie biorą jego wypowiedzi zbyt dosłownie, poważnie i burzą się o byle pierdołę.

wracając do Top Gear sa dwie dobre wieści : D

1. pokazano zapowiedź najnowszego odcinka specjalnego

!

2. <ciach> - Program wreszcie będzie w Polsce wyświetlany w całości, bez żadnego ucinania scen. Nareszcie : D

MSaint>>>nie podajemy linków do serwisów bezprawnie rozpowszechniających programy tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear, najmniej rzeczowy, najmniej przydatny i najlepszy program o motoryzacji jaki w żciu oglądałem. To jaki ten program ma budżet i jak potrafią go wykorzystać, powala. Prowadzący też są genialni, nie wiem czy nie śmiałem się przy TG więcej razy niż przy większości seriali komediowych. Największą wadą jest to, że Clarkson i May się starzeją(bo Hammond ma wciąż 39 lat), co odbija się na ilości odcinków w kolejnych seriach, których z sezonu na sezon jest coraz mniej(a weny autorom nie brakuje, patrząc na to co wyprawiają w swoich podróżach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne! Najlepszy program o motoryzacji...I można nie tylko poznać szczegóły znanych samochodów, a również pośmiać. Padaczki śmiechu dostaje chwilami. Serdecznie polecam! Szkoda tylko, że odcinki i nowe, i stare są tylko na BBC i internecie... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...