Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bodder

Titeuf

Polecane posty

Titeuf to humorystyczna seria komiksowa autorstwa szwajcarskiego rysownika Philippe'a Chappuis, tworzącego pod pseudonimem Zep, stworzona w 1992 roku. Ukazuje się we francuskojęzycznym oryginale nakładem wydawnictwa Glénat; w Polsce serię publikuje Egmont Polska. Bohaterem komiksu jest Titeuf, chłopiec w wieku około 10 lat, zafascynowany światem dorosłych, zwłaszcza seksem. Jego niewybrednym przygodom i spostrzeżeniom towarzyszą koledzy, z których każdy reprezentuje inny typ podwórkowego łobuza. Titeuf często popada w kłopoty, zwłaszcza w konfrontacji ze starszymi kolegami i dziewczynkami. Na podstawie komiksu powstał również 26-odcinkowy serial animowany.

Albumy:

1. Bóg, sex i szelki (1992)

2. Zawiłości miłości (1993)

3. Sposób na dziewczyny (1994)

4. To niesprawiedliwe! (1995)

5. Z tylnej perspektywy (1996)

6. Cześć, okrutny świecie! (1997)

7. Cud narodzin (1998)

8. Dajcie mi spokój! (2000)

9. Prawo boiska (2002)

10. Nadia wychodzi za mąż (2004)

11. Moi najlepsi kumple (2006)

12. Sens życia (2008)

Poza serią:

1. Przewodnik dla seksolatków (2001)

Osobiście jestem bardzo przywiązany do tego komiksu, mam tylko trzy albumy, ale bardzo lubię do nich wracać. Titeuf jest bardzo sympatyczną postacią, a teksty jego kolegów mnie rozbrajają. :tongue: Szczerze mówiąc zasługuje on u mnie na honorowe miejsce. Polecam zarówno tym młodszym, jak i starszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało jeszcze obserwowanie Allegro. Jeśli, oczywiście, interesują Cię używki. Ewentualnie możesz mieć nadzieję, że za x lat zrobią dodruk, albo jakieś wydanie zbiorcze. Jednakże Titeuf nie cieszy się u nas jakąś oszałamiającą estymą, więc różnie może z tym być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...