Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tony_Starks

Rap z USA

Freshmani XXL- dobrzy?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no dobrzy czy nie

    • Dobrzy
      14
    • Słabi
      5
    • Popkiller Nudne Wilki leprze
      2


Polecane posty

Dziś na allegro zamówiłem dwa albumy bardzo dobrze znane fanom rapsów.

trzeci studyjny album Nasa "I Am..." i "Both Sides of the Brain" Del the Funky Homosapien bodajże to jego 4 płyta.

Tony i pytanko odnośnie tej płyty pana DtFH. Co sądzisz o jego solowym projekcie, który zamówiłem? Oczywiście znam tego rapera choćby z Gorillaz i wiem dobrze na co go stać, ale Gorillaz to jedno, a solo to drugie. Nie miałem też okazji przesłuchać jego solowych projektów z stąd moje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony i pytanko odnośnie tej płyty pana DtFH. Co sądzisz o jego solowym projekcie, który zamówiłem? Oczywiście znam tego rapera choćby z Gorillaz i wiem dobrze na co go stać, ale Gorillaz to jedno, a solo to drugie. Nie miałem też okazji przesłuchać jego solowych projektów z stąd moje pytanie.

Wetnę się, co tam - w końcu to mój ulubiony raper.

Ogólnie Del nie wydał nigdy nic słabego (no może 11th Hour nie było najwyższych lotów ale nie można nazwać jej słaba) - tyle jeśli chodzi o rys historyczny.

'Both Side Of Brain' to płyta z 2000 (więc chyba bardziej skupiał się wtedy na dopieszczeniu Deltrona z Danem) i zajmuje w moim topileśtam przedostanie miejsce jeśli chodzi o LP od tego pana. Ale on był wtedy na fali a takiej dobrej płyty jak Future Development czy No Need For Alarm już nie nagra co sprawia, że to i tak klasyk podziemnego truskulu z zachodnich stanów. 'If You Must' (to mam na dzwonku na komórce hihi), 'Style Police', 'Proto Culture' czy tam 'BM's' to cudowne utwory, w zasadzie nie ma żadnego słabego traku na płycie.

Del wtedy był jednym z lepszych tekściarzy, jego flow urywa głowę a technika jeszcze ją kopie o ścianę. Rapowo nie masz się czego obawiać - o ile lubisz trochę zakręcone teksty.

Muzycznie może być już trudniej bo to już nie są zerżnięte w całości loopy ze starych funkowych nagrań (jego debiut się kłania) - jest bardziej nowocześnie, futurystycznie nawet, mocno eklektycznie i ogólnie trudno przyswajalne są bity jeśli nie miało się wcześniej kontaktu z tymi krejzolstwami z podziemia (no ale oczywiście nie jest 'Fantanstic Damage' czy 'Cold Vain' ale na to jeszcze przyjdzie czas).

Dałbym temu krążkowi 4/5 bez problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas nie słuchałem drugiego cd Chama, ale z tego co pamiętam to na jedynce był chyba solidniejszy lirycznie.

Jutro zobaczymy, czy miałem rację.

No i oczywiście czekamy na "Venom", póki co tylko dwa tracki wyciekły

o nawet 3 też

http://www.youtube.com/watch?v=WRaRsM8EMtA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii "co to ja dziś kupiłem i kogo to niby obchodzi":

chamillionaire.jpg

Wszystko normalne amerykańskie wydania, także 150zł prawie pękło (kupowane w empiku), ale warto było, bo każda z tych płyt jest wg mnie wybitna.

No za Cha100000aire'a propsy. Tez zamiwrzałem tą płytke kupic. Ultimate Victory rownież zacna jeden kawalek pamietam do teraz "morda, morda :tongue: ..". Osobiscie wole ta jago pierwsza płyte i nie przez pryzmat tego bangera

:wink:

No i nie zapomninajmy o dobrej parodi podanego wyżej hitu :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej wspomniałem zamówiłem 2 płyty Nasa i Dela i dziś przyszły moje najnowsze nabytki

Nasa już przesłuchałem, Dela obecnie przesłuchuje. Tak czy siak albumy warte pieniędzy...

@Dab album Dela jest spoko ..podoba się mi warstwa muzyczna albumu teksty są tez świetne. Ogółem album jak najbardziej godny polecenia forumowiczom, którzy lubią tego typu brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na oku mam kilka świetnych albumów takich jak;

"ATLiens" - Outkast, "Sound Of Revenge" - Chamillionaire, "Reasonable Doubt" - Jay-Z, "Genesis" - Busta Rhymes, "The Eminem Show" - Eminema, "Thug Life" - 2Paca, "IV" - Cypress Hill. Takie mam plany jeśli chodzi o zakup płyt z rapsami.

edit;

słyszeliście o takiej plotce "W wywiadzie udzielonym magazynowi XXL Dr.Dre przyznał, że ?Detox? będzie jego ostatnim albumem:" Czy "Detox? będzie ostatnią płytą Dr.Dre?

?Jedyną rzeczą, która powoduję, że chcę się wycofać jest mój wiek. Potrafię współpracować z młodymi artystami, co będziecie mogli usłyszeć na ?Detoxie?, ale własnie ta różnica wieku sprawia, że mamy często inne spojrzenie na pewne sprawy, co powoduje małe niesnaski? ?Ja na mikrofonie? To [beeep] po ?Detoxie? się skończy. Oczywiście będę produkował i szukał młodych talentów, ale już nigdy więcej nie zrobię tego w taki sposób jaki robię to teraz?. -powiedział Doktorek..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie w dniu premiery Detoksu będzie po sześćdziesiątce, więc nie ma co mu się dziwić. A tak na serio, to ktoś jeszcze czeka na ten album? Ja przestałem w zeszłym roku, jak Detox (2009) zmienił się w Detox (2010). Robić kilkanaście tracków 7 lat to chyba lekka przesada.

A na koniec coś pozytywnego:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Previously available when you purchased the 1982 album, Statik and Term have decided to release the freEP as a general release. Tracklist and link down bottom

http://hulkshare.com/xzk3ghswzsyq

Fajnie, że zdecydowali się na taki krok.

Choć sam album mnie nie porwał, to EP-kę chętnie sprawdzę, zwłaszcza, że za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze magazynu "Rolling Stone" Nas przedstawił listę dziesięciu swoich ulubionych tekstów.

- Gdy kilka lat temu mówiłem, że "hip hop umarł", miałem na myśli brak dobrych gier słownych i historii w tekstach. Jest czas na imprezowe nagrania i czas na gangsterskie nagranie. W tej liście skupiam się na ludziach, którzy zawsze pchają tę grę do przodu - tłumaczy Nas.

Oto lista (komentarze Nasa):

1. "My Downfall" - Notorious B.I.G., 1997

"Tekst opowiada o tym, jak Notorious - pomimo sukcesu - cały czas balansuje na granicy życia i śmierci. Sposób, w jaki przekazuje ci te słowa, sprawia, że wszystko wydaje się takie prawdziwe."

2. "If My Homie Calls" - 2pac, 1991

"Tekst o ziomkach do ziomków. 2Pac będzie zawsze Twoim kumplem - bez względu na popularność."

3. "Road To The Riches" - Kool G. Rap & DJ Polo, 1989

"Kool G Rap już wtedy korzystał z technik rapowania, które my dziś praktykujemy."

4. "A Bird In The Hand" - Ice Cube, 1991

5. "Paid In Full" - Eric B. & Rakim, 1987

6. "I'm Single" - Lil Wayne, 2010

"Jestem po rozwodzie, więc doskonale go rozumiem."

7. "Tears of Joy" - Rick Ross, 2010

"Ross tutaj błyszczy."

8 "The Moment I Feared" - Slick Rick, 1988

Słuchając tej historii, czujesz się, jakbyś był w kinie. Wcześniej nikt tak nie rapował.

9. "Empire State of Mind" - Jay-Z, 2009

"Ta piosenka jest wielka. Ma Broadway'owski klimat. To współczesny hymn Nowego Jorku."

10. "Queen Bitch" - Lil' Kim, 1996

może pójdziemy za przykładem Nasa i wymienimy nasze ulubione teksty z krótkim komentarzem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Bo Nas już sie skończył ... : )

A teraz przejdźmy do ważnych spraw... ten album T.I. to coś naprawdę dobrego ... już okładka jest fajna ale niespodziewałem sie ... Castle Walls z Christiną jest na 10... No Mercy z Dreamem(którego nie lubie) też jest monster na 10 ! Intro dobre... I cant Help It... How Life Changed... itp. itd. zdecydowanie się zdziwiłem : )

Warto przesłuchać... produkcja też jest ciekawa : )

Busta Rhymes trochę wrócił do formy ... najpierw kawałek ze Swizz Beatem i DMX'em (Y'all Dont Really Know) a teraz świetne występ u Kay Slaya w 60 Seconds Assasssins... no może coś z tego znowu będzie : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki wielki raper jak Nas może wśród swoich ulubionych tekstów dawać tego pajaca Lil Wayna???!!! Dziwne...

mnie to nie dziwi, masz pewnie skrzywiony obraz Nasa, bo nagrał dobre płyty, to słucha tylko "prawdziwego rapu".

Dobór tekstów mocno kontrowersyjny, ale ma prawo dać tam nawet MC Hammera, daj Nasowi trochę wytchnienia, żona go skubie z alimentów, wytwórnia nie chce wydać "lost tapes 2".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo, bo 7 grudnia będzie premiera najnowszego krążka charyzmatycznego rapera z Newark, Redmana. Album zatytułowany Redman Presents... Reggie o to track lista

1. Reggie (Intro)

2. That?s Where I B feat. DJ Kool

3. Def Jammable <--> klip http://www.youtube.com/watch?v=ehEndQ4gv8g

4. Full Nelson feat. Ready Roc, Runt Dawg & Saukrates

5. Lift It Up

6. All I Do feat. Faith Evans

7. Lemme Get 2 feat. Saukrates

8. Mic, Lights, Camera, Action

9. Cheerz feat. Ready Roc & Melanie Rutherford

10. Rockin? Wit Da Best feat. Kool Moe Dee

11. Lite 1 Witcha Boi feat. Method Man & Bun B

12. Whn The Lites Go Off feat. Poo Bear

13. Tiger Style Crane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...