Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Spartakus: Krew i Piach (2010-2013)

Polecane posty

"Rome has wanted" smile_prosty.gif

"Ja jestem Spartacus" zremixowali i walnęli na początek. To było jedyne wyjście skoro i Cezar i Krassus wiedzieli jak on wygląda. Mimo wyraźnego podpięcia się pod "This is Sparta!" z 300 nawet ładnie to wyszło.

I byłoby super gdyby rzeczywiście Agrona i Nasira dano do spinoffa. Mogliby dołączyć do Galów i walczyć z Cezarem tongue_prosty.gif. A chwilę potem jeszcze rozniecić ponowne walki jako doradcy Wercyngetoryxa.

Finał można podsumować jednym, prostym słowem - EPICKI!

Tak właśnie powinny wyglądać wszelkie seriale ze scenami batalistycznymi. A jeśli w podobny sposób pokażą oblężenie Alezji czy bitwę pod Farsalos w spinoffie to jestem spokojny o jakość tej produkcji. HBO! Ej uczcie się jak robić porządne bitwy! Niestety, walka na Czarnym Nurcie z drugiego sezonu Gry o Tron jest tylko bladym odbiciem tego co pokazano w finale Spartacusa. HBO powinno się zdecydowanie poprawić, bo na razie może najwyżej buty czyścić stacji Starz. Która przecież jest o wiele mniejsza i biedniejsza od HBO.

Jeszcze dobra wróżba, że już teraz pokazano jak Cezar troszczy się o prostych żołnierzy, podczas gdy Krassus ma ich za nic i rozkazuje strzelać z katapult. Dobrze, że go w końcu Partowie utłuczą w spinoffie smile_prosty.gif. Fajnie, że jak w 2 sezonie (podczas oblężenia Wezuwiusza) wracają katapulty i balisty. I znowu kłania się "Asterix i Obleix: Misja Kleopatra" - z takim zapleczem to i ja potrafię tongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gif. Dobrze, że Ganicus szybkim atakiem zniwelował chociaż tą różnicę. Podobało mi się jego starcie z Cezarem -to był rewanż za to jak go ranił podczas ucieczki z Sinuessy. Zrobienie ze Spartacusa "jeża" ala pan Podbipięta trochę naciągane. Ale ktoś tego Krassusa musiał uratować".

Ogólnie - piękne i cudowne zakończenie dobrego serialu. Slow motion i operowa muzyka rządzi. A groteskowa przemoc i przesadna ilość seksu (wiem nie ma czegoś takiego smile_prosty.gif ) wcale nie przesłoniła świetnie zarysowanych postaci, wspaniałej gry aktorskiej i cudownej sieci intryg. No ale starczy. Czekamy rok i siadamy kibicować drugiej stronie - Rzymianom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niebo znów nad nim zapłakało? i chyba nie tylko niebo..."

Serial Spartacus dumnie dołącza do mojej 5, najlepszych seriali jakie oglądałem w życiu. Ostatni odcinek był bardzo widowiskowy i strasznie emocjonujący, po zamykał wszystkie wątki i wspaniale zakończył historię Traka. Szkoda, że nie można zmienić historii, AVE!!! SPARTACUS!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek był bardzo dobry, a sam koniec dość smutny. Będzie mi brakowało tego serialu, a najbardziej walk na arenie, które były wykonane świetnie. Szkoda tylko, że twórcy nie wpadli na taki pomysł, żeby wykonać dwa różne zakończenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

2 różne zakończenia? W sensie, że w jednym Spartakus umiera, a w drugim przeżywa powstanie? No bez przesady - to w końcu serial oparty na faktach.

A co do finału - zgadzam się - ostatni odcinek był świetny.

No i jedna sprawa mnie interesuje: czy

Cezar

rzeczywiście brał tak czynny udział w tłumieniu powstania Spartakusa czy to zwykła fantazja scenarzystów? Czytałem różne źródła i nie natknąłem się na jakąś wzmiankę na ten temat. Chyba, że to celowy zabieg - wprowadzenie tej postaci już w Spartacusie, a kontynuowanie jej losów w sequelu, bo chyba to właśnie

Cezar

będzie jej głównym bohaterem. (jak się mylę, to mnie poprawcie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się skończyło ;/ Jeden z moich ulubionych seriali, po zemście (tą część uważam za słabszą) nie spodziewałem się niczego rewelacyjnego a tu takie miłe zaskoczenie, Wojna potępionych dorównuje poziomem części pierwszej ;] Było naprawdę epicko, wszystko czego potrzeba do zatrzymania widza było krew seks, intrygi i niezliczona ilość epickich scen akcji.

Po cichu liczę na kolejną część ze Spartakusem, w końcu między zemstą a wojną potępionych jest spora luka czasowa, jakiś rok...

Piter167

Cezar

to bardzo ciekawa postać, jeśli twórcy zdecydują się pokazać jego dalsze losy to jestem jak najbardziej za :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła się następna (chronologicznie poprzedzająca wydarzenia z Krwi i Piachu) seria Spartakusa, więc słowo o pierwszym sezonie. Spartakus: Krew i Piach jest już jednym z moich ulubionych seriali. Serial który nie ciągnie się w nieskończoność, tylko robi bardzo dobry grunt pod następne sezony, a sam kończąc się w sposób bardzo "satysfakcjonujący" (kto oglądał ten wie o co chodzi). Dalej mamy bardzo fajne sceny walk, nie nużące oraz nie ciągnące się wątki (np.: o żonie Spartakusa) oraz pokazanie życia gladiatorów oraz bogatszych rzymian. Tak więc na razie nie pozostaję mi nic innego jak tylko oglądać Bogów Areny i czekać aż wyemitują Zemstę i Wojnę Potępionych. No chyba że sam na to gdzieś trafię biggrin_prosty.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up lisu125

To na jakim Ty kanale oglądasz Spartakusa? Przecież sezon pt. Bogowie Areny został wyemitowany przez HBO chyba ze 2 lata temu... I po nim powstały jeszcze 2 kolejne - Zemsta i Wojna Potępionych. Tak więc większość fanów ma już za sobą ten serial :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Chyba na Tv Puls, z tego co słyszałem zaczęli puszczać. Zresztą, ja Spartakusa skończyłem oglądać po Krew i Piach, następnie Bogowie Areny, a następny sezon mi w ogóle nie podszedł, i co było dalej (w serialu, bo historie Spartakusa znam), opowiadali mi kumple, nie patrząc na to czy chce słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Tak z lektorem, wpierw o 21:55 z cenzurą, a potem o 23:05 bez cenzury. A tak BTW. teraz zerknąłem na program i co zobaczyłem? TV Puls wyemituje Spartakus: Zemsta, zresztą sami zobaczie http://tvpuls.pl/program. Dla mnie przynajmniej jest to świetna widaomość, bo i tak zamierzam obejrzeć wszystkie sezony. Ciekawi mnie czy będą puszczać Wojnę Potępionych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Z cenzurą jest mniej krwi, wulgaryzmów i erotyki. Jeszcze co do erotyki, to jest jej na tyle mniej na ile było to możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Nie chodzi o to że te sceny są wycięte, np. wulgaryzmy są zastąpione innymi słowami lub lżejszymi przekleństwami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał można podsumować jednym, prostym słowem - EPICKI!

Tak właśnie powinny wyglądać wszelkie seriale ze scenami batalistycznymi. A jeśli w podobny sposób pokażą oblężenie Alezji czy bitwę pod Farsalos w spinoffie to jestem spokojny o jakość tej produkcji. HBO! Ej uczcie się jak robić porządne bitwy! Niestety, walka na Czarnym Nurcie z drugiego sezonu Gry o Tron jest tylko bladym odbiciem tego co pokazano w finale Spartacusa. HBO powinno się zdecydowanie poprawić, bo na razie może najwyżej buty czyścić stacji Starz. Która przecież jest o wiele mniejsza i biedniejsza od HBO.

Khem... To ma być epicka scena batalistyczna? Można o tym serialu dużo powiedzieć - zarówno pochlebnie jak i zjechać go po całości - ale przytaczanie Spartakusa jako "ideału" scen batalistycznych jest chyba pojechaniem po bandzie. Rzymianie nie trzymający szyku, centurie rozbiegające się gorzej niż barbarzyńscy wojowie... Niewolnicy raźnie wskakujący pośród rzymską piechotę, biegający im po tarczach i machający dwoma mieczami w akompaniamencie potu spływającego z ich nieodzianych torsów... Kawaleria nadjeżdżająca nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak na odsłonięte plecy rzymskiej armii. Zaprawdę genialne i epickie sceny batalistyczne.

edit: Nie wspominając nawet o fakcie, że w pierwszej linii rzymskiej armii atakują hastaci uzbrojeni we włócznie (sic!) oraz odziani w lorica segmentata (double sic!),

Tutaj nie było setek statystów, nie było wielkiej skali, ale to właśnie w tym serialu i tej scenie twórcy pokazali jak robi się wierne historii, realistyczne i genialnie pokazane sceny walki przy których te komputerowo renderowane chłamy w postaci Spartakusa mogą co najwyżej ogon podkulić i schować się na półce młodzieżowych onanistów -

.

UP

2 różne zakończenia? W sensie, że w jednym Spartakus umiera, a w drugim przeżywa powstanie? No bez przesady - to w końcu serial oparty na faktach.

Z tego co pamiętam fakty są takie, że ciała samego Spartakusa nigdy rzymianie nie odnaleźli, więc równie dobrze mógł on przeżyć, opuścić Apeniny, osiedlić się na jakiejś wsi* i zrobić sobie stado małych spartaniątek.

*nie wiem czy w Tracji, czy nie, bo nawet historycy nie są w stanie ustalić skąd rzeczywiście pochodził Spartakus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście - w Spartakusie liczyła się głównie "akcja i goła baba" a nie wierność historyczna. Ale popatrz na konkurencyjne seriale - choćby Rzym i Grę o Tron od HBO. Tam było to jeszcze gorzej zrobione, albo po prostu pomijane. Nie przypominam sobie ostatnio innych seriali z bitwami. A w Vikings te 2 sceny bitewne też mi się podobały. Mimo szczupłej ilości statystów potrafili to ładnie zrealizować. I te odcinki były już po finale Spartacusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...