Bull3t

Forumowicze
 • Zawartość

  730
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bull3t

 1. Witaj, wypełnij najpierw poniższą ankietę: Budżet na komputer: Części do kupienia: Czy wliczyć system w cenę: Zastosowanie komputera: Preferowany sklep: Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Czy sprzęt będzie podkręcany: Termin zakupu komputera: Dodatkowe uwagi:
 2. Na allegro znajdziesz 8GB DDR3 za ~170 zł; zmienisz platformę, to odsprzedaż z niewielką stratą. Nie neguję wymiany platformy, bo faktycznie ma to sens, jednak zrobienie tego teraz nie byłoby "najszczęśliwsze".
 3. Widzę, że płyta ma jednak 4 sloty. Zależy, ile faktycznie on ma tej mocy, jego stan też ma znaczenie. Jakoś specjalnie prądożerny ten GTX 1080 nie jest - klik.
 4. Niby tak, ale skoro platforma będzie zmieniana, to nie ma sensu robić takich "roszad". Niech kolega @DeFankim napisze coś jeszcze o aktualnej konfiguracji, a dokładniej przydałyby się informacje o następujących elementach zestawu: zasilacz, płyta główna, cooler CPU, obudowa, RAM.
 5. Ja na Twoim miejscu wziąłbym GTXa 1080 do aktualnego zestawu (np. MSI Gaming), nawet aktualnie jest cashback na produkty MSI. GTX 1080 Ti jest wyraźnie wydajniejszy, ale też dużo droższy. Poza tym, sytuację nieco "ratuje" fakt, że rozdzielczości Twojego monitora jednak sporo brakuje do "4K". W ten sposób mógłbyś spokojnie poczekać na nowe procesory.
 6. Cóż to za praca? Jak wygląda obecny sprzęt?
 7. Co do wyceny, to będzie ona wyglądać jakoś tak: 600-650 zł (proc) + ~190 zł (RAM) + 200 zł (płyta).
 8. Te 100 zł to był taki "bezpiecznik". W każdym razie, ja bym poczekał na rozwój wypadków.
 9. Więcej grosza (np. 100 zł) za miesiąc nie "wydusisz"?
 10. Na co chcesz wymienić ten sprzęt?
 11. Kolego, kiedy zamierzasz dokonać tego zakupu? W poprzednim temacie pisałeś, że chcesz kupić kartę do końca maja - w takim wypadku radziłbym poczekać na RX560.
 12. Podaj następujące informacje: model zasilacza, model monitora (lub jedynie info o złączach i rozdzielczości), parametry RAMu.
 13. Miałem na myśli coś innego - np. MSI Gaming itp. Możesz podesłać linki?
 14. Nie mówi/pisze się "ino", ino "tylko", tfuu... tylko tylko.
 15. Wydajnościowo wychodzi tak samo, są różnice w wyposażeniu płyt - MSI ma choćby 2 sloty na dyski M.2 (z kolei Gigabyte ma np. SATA Express). Karta graficzna może mieć z kolei lepsze chłodzenie w porównaniu do tego Zotaca (np. MSI Quick Silver OC lub Gaming X).
 16. A jakie to dokładnie modele?
 17. Można wziąć płytę (np. Z270 Gaming M3) i/lub kartę graficzną od MSI ze względu na cashback.
 18. Pamiętaj o RAMie, ta kość powinna być ok, ale najlepiej sprawdzić kompatybilność pamięci na stronie producenta płyty głównej. Lepszym wyborem w przypadku Ryzenów mogą być pamięci 3200/CL16, o ile cena nie będzie przesadzona.
 19. 5 lat gwarancji i pokaźny limit TBW robią wrażenie.
 20. Iridium Pro 240GB
 21. Takie ruchy nie mają większego sensu, bo np. zmiana Twojego procka na G4560 wiele Ci nie da (abstrahując od tego, że nie starczy budżetu na płytę z chipsetemZ170/Z270). Trzeba więcej gotówki dozbierać i zmienić za jakiś czas sprzęt kompleksowo. Na razie mogę polecić Ci dysk twardy - Toshiba P300. To nie ma sensu, bo np. Ryzena później nie wstawisz.
 22. Crucial MX300 525 GB, a gdybyś chciał coś z dłuższą gwarancją (5 lat) - trzeba dać więcej, np. Corsair Neutron XT 480GB (kości MLC), Samsung 850 EVO (TLC).
 23. Tu jest mały zgrzyt, bo za 2-3 miesiące może kupisz w cenie obecnych 6 rdzeni od Intela 8 rdzeni, a obecna generacja procków będzie przestarzała. Gdybyś przedstawił kosztorys, ale później kupił inne podzespoły (w podobnej cenie), to będzie problem?
 24. Za 2 miesiące to już chyba procki na X299 będą - klik. Jeśli faktycznie chcesz się bawić w SLI (co jest dyskusyjną opcją), to się przyda te 40+ linii PCI-E. Co to za praca?
 25. Jakie dokładnie podzespoły posiadasz (model obudowy i zasilacza)? Przede wszystkim najpierw wypełnij poniższą ankietę: Budżet na komputer: Części do kupienia: Czy wliczyć system w cenę: Zastosowanie komputera: Preferowany sklep: Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Czy sprzęt będzie podkręcany: Termin zakupu komputera: Dodatkowe uwagi: