Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krystianziom007

Zasilacz Modecom Feel 3 500w

Polecane posty

A więc tak mam ten zasilacz co w tytule i gdy włączam PC to nagle ma on wysokie obroty uspokaja się i znów tak i później się znów uspakaja i dalej normalnie trwa to ze 2 sekundy i proszę żebyście nie pisali że zasilacz do wymiany bo pytałem około 6 informatyków i żaden nie mówił że się spali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inb4

zasilacz do wymiany

A teraz na poważnie - walnięty może mieć jakiś termostat, albo układ odpowiedzialny za regulacje obrotów wentylatora. Natomiast jeśli podczas dalszego użytkowania nie sprawia problemów, może to po prostu standardowa procedura komputera. W moim blaszaku mam podobnie, że przy starcie wszystkie wentylatory chodzą na 100%, a potem wracają na normalne obroty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz do wymiany (a tych "znafcuw" pochwal za dogłębną wiedzę).

2. Zmierz napięcia.

3. Jeśli po tych 2 sekundach, chłodzenie "zasilacza" pracuje dobrze, to się nie martw - zmień zasilacz.

Też kiedyś miałem MC Feel 3 500W - po 1.5 roku stabilnej pracy niespodziewanie spalił mi kilka rzeczy, w tym klawiaturę (sic!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawców to może tutaj nie ma, ale nie ma też najmniejszego sensu uważać tanich zasilaczy za bomby. Wiatraki kręcą się, bo przez te kilka sekund nie ma wiarygodnych danych o temperaturach i zgodnie z zasadą "dmuchać na zimne" wiatraki dmuchają pełną mocą. Oczywiście, jeżeli masz zbędne 200zł to kup markowy zasilacz, ale 500W nawet ModeComa starczy do tego kompa.

@Itachi1597 - Poza tym zapoznaj się ze znaczeniem "(sic!)", bo chyba go nie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcia w tym zasilaczu, jeśli będą stabilne, to zasilacz najprawdopodobniej nic nie spali. Też bym aż tak bardzo Feelów III nie demonizował.

Jeśli chodzi o pracę wentylatorów, to systemy je kontrolujące ładują się w późnej fazie uruchamiania komputera, więc to jest normalne, że na początku wszystko działa na maksymalnych obrotach, bo jakoś musi, a praca na niższych mogłaby być niebezpieczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC Feel III 500W będzie można bezpiecznie używać, kiedy zmierzymy napięcia. Bałbym się go używać, bez sprawdzenia go.

Hammerhead, czemu aż 200zł? Fortron 460W GHN jest za 149zł.

Znam znaczenie tego słowa:

sic! - zwrot ten umieszcza się przy informacji, która może być odebrana jako nieprawdziwa, jako błąd itp. w celu podkreślenia, że to rzeczywiście się zdarzyło, miało miejsce.

IMO, dobrze go umieściłem, czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze są 12V (dopuszczalny odchył na starcie to 10% ?). VCore nie za bardzo jest jak zmierzyć, ale zwróć uwagę czy zasilacz często skacze z napięciami, czy trzyma stabilnie (wiadomo, odchyły o 0.05V trafiają się najlepszym, jeżeli jednak napięcie skacze naraz o więcej jak 0.15V to coś jest nie tak).

Jesteś pewien że informatyk, który cale studia spędził na grze w WoW'a/CS'a bądź inny on-line szit będzie wiedział gdzie wsadzić końcówki miernika ?

No i przy okazji spytaj kiedy miernik był ostatnio kalibrowany - jak się rozjechał od mierzenia napięć zarówno wysokich (skala do 2000V) jak i tych niskich i czułych, to może przekłamywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze są 12V (dopuszczalny odchył na starcie to 10% ?).

Dopuszczalny odchył na liniach +12V, +5V oraz +3,3V to 5%.

VCore nie za bardzo jest jak zmierzyć,

Na płytach głównych można znaleźć punkty pomiaru napięcia procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...