Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RafalxD

Komputer wolno chodzi, skrzypi dysk

Polecane posty

Od dłuższego czasu mam problem z komputerem, wolno chodzi przycina się, skrzypi dysk. Robiłem formaty, nic nie pomogły no więc włączyłem test dysku programem Victoria, doszło do 10% i wydaje mi się, że sytuacja jest beznadziejna i niewiem czy opłaca sie dalej to skanowac, zamieszcze zdjęcie ze skanowania http://img823.imageshack.us/img823/6720/dysk.png

Za bardzo się na tym nie znam ale moim zdaniem trochę za dużo tych czerwonych. A więc proszę o pomoc w tym aby się dowiedziec czy trzeba wymienic dysk, czy mozna cos naprawic albo czy dokonczyc ten test i robic "coś" dalej??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładniej tą gwarancję, bo z tego co widzę na stronie Seagate, to gwarancja tego dysku kończy się dnia 6.10.2012.

Z dysku zgraj wszystkie istotne dane, bo dysk ten w każdej chwili może całkowicie paść.

Następnie ściągnij ze strony Seagate program SeaTools i sprawdź nim dysk. Jeśli program zwróci błąd, to zapisz jego kod. Na stronie Seagate znajdziesz opis procedury gwarancyjnej, stosuj się do niej i powinni Ci ten dysk bez problemów wymienić.

Jaki masz zasilacz? Bo w S.M.A.R.T. poza błędami związanymi z uszkodzeniem dysku widać jeszcze bardzo wysoką wartość w polu BC, co przeważnie oznacza problemy z zasilaniem dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu jest napisane tracer 4Life 450 hell silent AC - 230v 4A 50 hz. Model:4life/450 hf. Robie testy tym programem sea tools zostal jeszcze long generic wlasnie sie robi i advanced test ktory niewiem jak odpalic pozostale testy ktore robilem do tej pory wyswietlaly pass, ale przy kazdym z nich w niektorych momentach skrzypi dysk. Co do gwarancji to jeszcze sprawdze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany. Podaj konfigurację komputera (procesor, karta graficzna i pozostałe karty rozszerzeń). Sprawdź jeszcze dysk z innym dobrym zasilaczem. Gdzieś tu na forum jest czarna lista zasilaczy i tych unikaj

Akyga, Altis, Aspire, Aton, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, Hec, Impet, i-box, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Xilence, XION, 2N

Może dysk szaleje przez zasilacz. Tak czy inaczej wymień go czym prędzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz istotnie do odstrzału i całkiem prawdopodobne, że on jest winny. Niestety jednak problemy nie ustąpią po jego wymianie. Jeśli dysk przejdzie test, to wtedy być może jest dla tego dysku nadzieja, choć ja i tak słałbym go na gwarancję, ale to już jest Twoja decyzja. Jeśli koniecznie chcesz się bawić, to napisz, to podam Ci jakich programów i w jaki sposób należy użyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak długo nie odpisywałem ale komputer całkiem przestał działac. Udało mi się wymienic dysk na gwarancji i bylo niby wszystko ok od konca wrzesnia do niedawna, jednak znowu pojawiło sie skrzypienie i teraz myślę, że to nie jest wina dysku ponieważ został wymieniony. Zasilacz mam zamiar wymienic ale jeszcze niewiem kiedy i na jaki i czy to rozwiąże problem ze skrzypieniem dysku i zwalniającym komputerem. No i co by mogło byc jeszcze ewentualną przyczyną tego skrzypienia. A i jeszcze zauważyłem ostatnio, że skrzypienie pojawia się podczas grania lub robienia czegoś "większego" w komputerze, no i że przez ponad pół miesiąca komputer działał dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest porządne 350W i jeśli dobrze liczę, to z zapasem starczy dla Twojego kompa. Te 350W jest w rzeczywistości mocniejsze niż Twoje dotychczasowe 450W, a skoro z tamtym zasilaczem nie było większych problemów jeśli chodzi o moc, to tu tym bardziej nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...