Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NikonPL

tablet do 300zl pomoc w kupnie.

Polecane posty

Witam

ostatno zastanawiałem sie nad kupnem tabletu do około 300zł mniej wiecej . Jestem całkowicie zielony jesli chodzio tablety chciałbym jakis dla amatorów chodzi mi o to żeby byl stosunkowo tani i porządnie wyonany Nie chciałbym zapisywać rysunkow na tablecie ale żeby odrazu wyswietlały mi sie na komputerze i mógłbym w czesie rzeczwywistym rysować na kompterze w róznych programach np GIMP ważne też żebynie byl na jakieś bateryjki tylko na kabel więc prosze Was o radę gdyż ne znam sie nie parametrach i na firmach

tablet.rtf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Pentagram ThinType. Jest większy od Wacoma, precyzja jest odpowiednia, wygląda lepiej (choć to subiektywne), ma dużo programowalnym przycisków i kosztuje 180zł :) Bardzo dobry dla początkującego - bateryjka w piórku. Jako najfajniejszą funkcje uważam możliwość położenia kartki pod folie i precyzyjne odrysowanie szkicu z niej. Jakby jakieś pytania, to pisz tutaj albo na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jak kto woli. Mi bardziej obiecująca wydawała się dostępna przestrzeń - bo A6 jest znacznie mniejszy od A5 (właściwie to trochę większy A5). I choć wskaźnik LPI jest większy u Wacoma, to ogólna "rozdzielczość" tabletu jest o wiele większa u Pentagrama, właśnie z powodu rozmiarów powierzchni roboczej. To już zależy od kupującego - czy lekkie piórko i możliwość dotykania (co podobno nie sprawdza się za dobrze...) czy duża przestrzeń robocza i dużo skrótów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tablet Bamboo Pen&Touch i jestem z niego bardzo zadowolona. Według mnie jest to idealny sprzęt dla początkującego i mogę go z czystym sercem polecić. Produkty wacoma są niemalże bezawaryjne, czego nie mogę powiedzieć o pentagramie - piórka często nie są precyzyjne a tablet szybko się psuje. Poza tym na początku nie liczy się wielkość, bo tak na prawdę na małym wacomie zdziałasz więcej niż na większym pentagramie. Wielkość naprawdę nie ma znaczenia, zwłaszcza kiedy dopiero zaczynasz pracować z tabletem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram MIAŁ awaryjne i złe tablety. Bodajże Quad Pen i wcześniejsze były po prostu do kitu. Ten tablet to "przepakowany" tablet Aipteka, ze znacznie lepszymi sterownikami. I przede wszystkim - nie liczy się tablet (chyba, że jest tak zły jak wspomniany Quad), a umiejętności. :)

EDIT - Kwestia zasadnicza - jaki masz monitor? Chodzi o to czy masz panorame, czy normalny. Jeżeli jest to normalny, to radziłbym odpuścić sobie Pentagrama, bo są z nim problemy i trzeba kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam monitor normalny 19 cali i widze że macie dobre argumenty ale nie wiem na co się zdecydować ja np lubie gdy nie trzeba wkładać baterii do ,,pisaka'' ale podobno lepsza czułość z batteriami no nie mam pojęcia i kwota może troche wykraczać i potrzebuje tableta do laptopa samsung vaio jak i do komputera wiec nie wiem jaki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zagwozdka... :)

Trzeba będzie więc kombinować na kompie z monitorem 4:3, żeby któryś z tabletów z nim współpracował. To jednak temat na później.

Czy czułość lepsza? Nie wiem. Bateria starczy na bardzo długo, więc o wymianie się nie pamięta - piórko jest przez to cięższe, ale akurat ja wolę cięższe rzeczy (niweluje drganie rąk). Wybór należy do Ciebie. :)

EDIT - Podsumowując - Pentagram może być miłym zaskoczeniem za niewielką cenę, a Wacom to sprawdzona i pewna jakość za trochę wyższą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale czy będą jakieś problemy z laptopem i z normalną 19 ? no bo szykuje się na rysowanie na laptopie i czy ostatecznie który będzie lepiej działać pentagram czy wacom na takim laptopie co na zdjęciu i czy będą dobre wejscia na laptopie a wogóle to jakie muszą byc wejscia?

sony-vaio-ns-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Dzieki wszystkim za pomoc tylko teraz decyzja hym no nie wiem chyba przyda sie taki niezawodny mocny tablet żeby mi służył kilka lat no ale co lepiej Pentagram czy Wacom Bambo podpowiedzcie ? no jakos mi się pentagram podoba podobno ma duzo funkcji ale znowu Bambo mocny i droższy hymmm ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już jak powiedziałem - wybór należy do Ciebie. :) Chyba wszystkie zalety i wady obu konstrukcji zostały podane, więc jedyne co pozostało, to przeczytać raz jeszcze temat i wybrać ten, którego cechy najbardziej Ci odpowiadają.

EDIT - Jeszcze jedno - Pentagrama nie można używać przy monitorach CRT (kineskopowych) - tak przynajmniej pisze w instrukcji. Mi nie udało się tego zweryfikować, bo tablet działał normalnie, pomimo tego, że przyłożyłem go do ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie porównuj zabawek jakimi są DSy, iPhony itp. do tabletów graficznych. :) To jest o klase wyższy sprzęt, można na tym pisać jak normalnym długopisem, rysować jak normalnym ołówkiem itd. Poza tym nadaje się również... do normalnej pracy z systemem i przeglądarkami. Zwłaszcza gdy masz laptopa i nie masz myszki pod ręką.

EDIT - Zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz, którą chyba pominąłem. Mianowicie na kąt nachylenia piórka podczas pisania/rysowania. Do 45 stopni kreski od linijki są jeszcze proste, gdy kąt jest mniejszy to zaczyna się szlaczkowanie wskaźnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...