Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Rozwiązany: Niedziałające sterowniki od karty dźwiękowej

Polecane posty

Witajcie. Mój problem leży w sterownikach. Posiadam kartę dźwiękową Creative SoundBlaster X-Fi Surround 5.1 USB i po instalacji dołączonych do niej sterowników nie mogę w ich panelu kontrolnym nic przestawić. Zabawa equalizerem nic nie daje. Po prostu nie reagują. Najbardziej zależy mi na podkręceniu basów. Przesuwam suwak na max i klikam na Subwoofer Gain +15dB i nic się nie dzieje. Wcześniej również miałem ten problem, podczas reinstalacji sterów o dziwo zadziałało. Teraz po kilkukrotnych reinstalacjach nie ma zmian. System to Win 7 HP 64-bit. Najnowsze sterowniki nic nie dają. Tak czy siak w nich nie można zmienić mocy basów, więc zależy mi aby ożyły te z płytki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dosc podobny problem, tyle że na Stereo, tylko Equalizer dzialal normalnie. Dość dziwne... zreszta Creative wogóle sterowniki ma do kitu, a Win7 64-bit nadal nie jest w pełni obsługiwany przez ich karty.

Mozesz sprobowac zrobic tak:

1. Upewnić się że masz zainstalowany poprawnie THX Console (jest znaczek w panelu, i mozna go wlaczyc normalnie)

2. creativeconf.png

3. Odznaczyć Subwoofer. I zmienić wszystko na małe głośniki (w THX Console jest taka opcja, przy ustawianiu basów - wystarczy tylko poklikać na obrazkach głośników)

Jak to nie pomoże to jedynie co mi do łba przychodzi to że subwoofer jest źle podłączony - ale skoro mowiles ze wczesniej bylo dobrze, wiec ta opcje raczej odrzucimy.

ED: tak wogole to ze sterami od Creative trzeba sie naprawde pomeczyc czasami... ech. Tak wogole instalowałeś najnowszy Creative Console Launcher? Spróbuj odinstalowac i zainstalowac najnowszy przez AutoUpdate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michale, ale i to nie zadziałało. Ściągałem najnowsze stery ze stronki Creative i nic. Próbowałem już zmieniać źródła dźwięku i zadek blady. W tym pierwszym okienku mam dużo więcej urządzeń, ale na każdym działa tak samo. Co do Console Launcher, to w najnowszych sterach przynajmniej u mnie go nie ma :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zarzuć troche screenami co tam masz, to cos poprobujemy powymyslac, skoro narazie nikt inny sie nie kwapi z pomocą :) uruchamiałeś Creative AutoUpdate? Jest to o tyle dobre ze wykrywa czego Ci brakuje i zaraz mozna to posciagac. Bo same stery nie wystarcza do karty dzwiekowej, trzeba tez miec odpowiedni i aktualny soft zeby wykorzystac jej potencjal...

Np jak teraz wszedlem na strone Creative i tej karty co masz, to w supporcie jak wybierzesz wszystkie pliki do tej karty to zobacz co żem znalazł:

Creative Console Launcher 2.61.43

Wielkość pliku : 61,7 MB

Data wydania : 14 sty 10

Nazwa pliku : CSL_PCAPP_LB_2_61_43.exe

This download contains the Creative Console Launcher application for Creative Sound Blaster? X-Fi? Surround 5.1. For more information, read the rest of this web release note.

Requirements:

Microsoft? Windows? 7 32-bit or 64-bit, Windows Vista? 32-bit or 64-bit, Windows XP Professional x64 Edition or Windows XP Service Pack 2 (SP2)

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Notes:

This application is only for the audio device listed above.

DO NOT install this application for other Sound Blaster audio devices.

To install this pack

Download the file into your local hard disk.

Close all other Windows applications.

Double-click the downloaded file.

Follow the instructions on the screen.

A wiec - Spróbuj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zainstalowałem najnowsze stery i launchera i podziałało. Dziwne, że wcześniej tak robiłem i nic się nie działo. Chyba jest na to odpowiedź: Creative <3. Tak więc temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...