Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Breados

Explorer.exe się nie załącza :/

Polecane posty

Włączam komputer, uruchamiam partycję Visty x86 32bit Home Basic, widnieje mi panel do wpisywania hasła, poprawnie się loguję i... czarny ekran poza myszką. Co robię? Ctrl+alt+delete, uruchamiam standardowo proces "explorer", a następnie Windows stara mi wmówić że ów plik ma w sobie wirusa. Zaśmierdziało mi crapem pokroju malware, więc zrobiłem skan Malwarebytes'em(w trybie awaryjnym oczywiście wszystko hula), wykryło 4 "zakażone" pliki, poleciała kwarantanna i nic. Usunąłem zupełnie zarażone pliki, wciąż nic. Strzelam prosto z mostu: potrzebuję natychmiastowej pomocy, bo przede mną gala boksu z Adamkiem na czele, a chciałbym ją obejrzeć w normalnych warunkach :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj log z Malwarebytes', który powstał po zakończeniu skanowania, w którym wykrył te 4 szkodniki.

Jakiego masz antywirusa?

Daj również logi z OTL (od biedy mogą być wygenerowane w trybie awaryjnym, choć lepiej by było gdybyś uruchomił to w trybie normalnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom OTL w polu Własne opcje skanowania/skrypt wklej to co poniżej

:Processes
killallprocesses
:OTL
@Alternate Data Stream - 106 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:302A9871
O33 - MountPoints2\{4a8e6606-a468-11df-b4a6-00400500fe24}\Shell - "" = AutoRun
O33 - MountPoints2\{4a8e6606-a468-11df-b4a6-00400500fe24}\Shell\AutoRun\command - "" = H:\Startme.exe -- File not found
:Commands
[PURITY]
[EMPTYTEMP]
[EMPTYFLASH]
[RESETHOSTS]

i kliknij Wykonaj skrypt. Jeśli zostaniesz poproszony o zresetowanie komputera, to zrób to niezwłocznie.

Z tym szkodnikiem powinien sobie poradzić Malwarebytes'. Wykonaj pełne skanowanie tym programem i wklej na forum loga z tego skanowania.

Następnie wygeneruj nowe logi z OTL (tam gdzie można zaznacz opcję Użyj filtrowania, poza tym zaznacz również opcje Infekcja LOP, Infekcja Purity oraz Wszyscy użytkownicy) i je również zamieść na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...