Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czop

Rozwiązany: Brak kompa w grupie roboczej

Polecane posty

Witam!

Mam taki malutki problem. Otóż konfigurowałem sieć za pomocą kreatora konfiguracji sieci z systemem Windows XP. Po wykonaniu wszelkich poleceń na jednym komputerze i drugim, wchodzę do Moich połączeń sieciowych klikam wyświetl komputery grupy roboczej (zaznaczam ze nazwa grupy jest ta sama) i... jeden komp widać a drugiego nie:| I nie mam pojęcia dlaczego. Czy wie ktoś co można z tym zrobić? Z góry dzięki za pomoc:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odpisuję tak późno (wyjazd) i dziękuję za zainteresowanie:) Ale nie wiem jak zmienić nazwę grupy roboczej bez kreatora.

Chciałbym jeszcze dodać, że tego komputera nie widać również w moich miejscach sieciowych i grupie roboczej nawet na tym komputerze, jakby w sieci był, ale mimo udostępnienia plików, go nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPM na Mój Komputer i Właściwości. Później przechodzisz do zakładki Nazwa komputera. Na samym dole klikasz Zmień i wyskoczy okno umożliwiające zmianę nazwy grupy roboczej. Na dwóch komputerach ustawiasz taką samą nazwę typu GRUPA_ROBOCZA, WORKGROUP, MSHOME lub też swoją nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam, że tak porzuciłem ten wątek, ale byłem nieobecny, a po powrocie mam problem aktualny z dyskiem.:) Z siecią poradziłem sobie formatem;) politan bardzo dziękuję za pomoc, która natchnęła mnie do kombinowania i wcześniej dojścia z komputerem do pewnego kompromisu. Ale jako, że kompromis nie był mi na rękę, zakończyłem go formatem.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...