Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Q009

Niestabilna karta graficzna

Polecane posty

Cześć.

Moja GF 9800 GT jednak się nie spaliła.

Ale nadal zachowuje się naprawdę dziwacznie!

Jak wiatrak śmiga z prędkością tam 30%-40%, gram se w grę jakąś tam, temperatura rośnie do 60C już wywala...

Jednak jak podniosę prędkość do 100% to jest OK, ale jednak nie chcę tego robić każdego razu, gdy chce mi się grać...

Karta jest świeżo po gruntownym czyszczeniu, a napięcia są jak najbardziej ok (elektryk mierzył):

Równiutko 5V na linii +5V i 12V na linii +12V1

Sterowniki są najnowsze...

Specyfikacja sprzętu:

GPU: GeForce 9800 GT 1Gb OEM

CPU: AMD Phenom X4 9550 2.20Ghz

MB: ECS Nettle3 MCP61PM-HM z chipsetem GeForce 6150SE nForce 430 (Szczegóły: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...product=3716671)

RAM: 4Gb DDR2

PSU: Delta Electronics DPS-460DB 460W

Więcej informacji: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...product=3803214

PS. Dodam, że muszę jeszcze obniżyć taktowanie rdzenia GPU z 600mhz do 300mhz :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grafa twoja osiągnie te 60 st. to jest jak najbardziej temp. dobra nawet trochę mała jeśli to jest temp. w 3d. Bo ta grafa wytrzyma ok. 120st. maks. ale lepiej tego nie osiągać, bo nie wiesz jak się akurat zachowa. Gdybyś miał powyżej 90 st. to coś może być nie tak. Obciąż grafę Furmarkiem i podaj wyniki. Potestuj jakieś kilka minut min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wcale nie musi osiągać wysokich temperatur żeby się "wywalała" , miałem gtx i przy temp około 60c sypał artefaktami, jak zwiększyłem obroty wiatraka było już ok. Będziesz musiał się przyzwyczaić do grania na dużych obrotach wiatraka. I na 100% nie naprawisz tego problemu zadnym sterownikiem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu się przegrzewa .( obniżasz tylko rdzeń czy pamięci też?) Jeżeli nie jest na gwarancji (a zapewne nie jest) możesz spróbować nałożyć pastę jeszcze raz i zobaczyć co się stanie niczego nie ryzykujesz (lecz niech się experci wypowiedzą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...