Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matidop

Windows 7 Ultimate - System Windows nie może odnaleźć pliku Windows Defender...

Polecane posty

Witajcie.Nie było mnie 3 tyg. prawie przed kompem.Z racji tego że nikt do niego nie siada zgromadziły się aktualizację do Win 7 i myślę że to jest powodem następującego błędu tuż po starcie systemu:

post-57652-1282286938_thumb.png

Pomożecie?Nie da się tego zamknąć! :(

Przeniosłem temat do odpowiedniejszego działu.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ręcznie szukać tego pliku? Może używasz jakieś modyfikacji? Jeśli to zaiste tylko brakujący plik, to jeśli nie jest zbyt duży - to mogę Ci go podesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że antywirus go usunął czego zapomniałem dodać.Uznał że to odmiana wirusa i go wyrzucił.

2010-08-19 19:54:31

Skaner przy uruchamianiu plik C:\Program Files\My applications\Windows Defender Apps Control.exe / Odmiana wirusa Win32/Rootkit.Agent.NTL koń trojański / Wyleczony przez usunięcie (po następnym uruchomieniu) - poddany kwarantannie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety x86 albo x32 jak kto woli.Logi dam za jakieś 30 minut.

LOG OTL : http://wklej.org/hash/f32082a4fb2/

Nie wiem jakich ustawień było trzeba użyć więc wybrałem prawie wszędzie "Wszystko" tylko prawej strony nie ruszałem.

LOG GMER : http://wklej.org/hash/5c01abad0a4/

Wszystko było zaznaczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie domyślne, byłyby ok. W takim razie wygeneruj logi z OTL raz jeszcze, tylko tym razem wybierz gdzie się da Użyj filtrowania, zaznacz też opcje Infekcja LOP, Infekcja Purity oraz Skanuj wszystkich użytkowników, a następnie kliknij Skanuj.

Wygeneruj również nowy log z GMERa, tylko najpierw usuń oprogramowanie emulujące napędy oraz sterownik spdt.sys przy pomocy narzędzia, które znajdziesz na tej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal widzę spdt.sys w logu. Zresetuj komputer i wtedy czytaj dalej.

Szkodnik o którym mówimy jest rootkitem, który dosyć dobrze się maskuje, ale zaraz się do niego dobierzemy.

1. Kliknij Start, w polu szukania wpisz regedit, następnie wejdź do Klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Dwukrotnie kliknij na wartość Startup i przepisz na forum wartość jaką tam znajdziesz.

2. Przeczytaj dokładnie tą instrukcję, a następnie ściągnij i uruchom ComboFixa (linki w instrukcji), tylko stosuj się dokładnie do instrukcji z linku. Następnie wklej log, który zostanie wygenerowany przez ten program. Podczas pracy ComboFixa nie wolno nic robić, a w czasie jego pracy antywirus musi być wyłączony!

3. Następnie wygeneruj nowy log z GMERa, tylko tym razem zmień jego ustawienia w sposób następujący sposób następujący: w karcie Rootkit/Malware po prawej stronie zaznacz tylko Usługi (pozostałe pola mają być odznaczone), poza tym zaznacz Pokaż wszystko i kliknij Szukaj, a następnie Zapisz.

Wszystkie informacje wrzuć na forum (logi mogą być w formie linków do wklej.org).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię logów na forum na pół strony bo to jak SPAM dlatego wrzucam na wklej.org.Komp był restartowany, ale zrobię znowu to samo i zastosuję się do tego co powiedziałeś.

EDIT@UP

Kliknąłem 2 razy LPM i mam coś takiego..."C:\Program Files\My applications" jak nie to to są tylko dane binarne, ale nie po tym jak kliknąłem LPM.

EDIT@UP

Dziwna sprawa...wł. ComboFix`a wg. instrukcji zaczął skanować i nic nie robiłem.Skończył pracę zaczął zamykać wszystko i stał tak z 20 min. w końcu się wkurzyłem i zrestartowałem.Po wł. nie było ani loga, ani tego okna co wcześniej! :klaszcze::admin_twisted: i zadaje sobie pytanie ocb?!Bo dla mnie to dziwne...

Tu jest log z GMER :

http://wklej.org/id/379824/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, logi mogą być jako linki do wklej.org i podobnych.

Wartość została zmodyfikowana przez rootkita, więc trzeba to odkręcić. Zmień wartość o której mowa na

%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

I wklej te logi, o które prosiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przerywaj pracy ComboFixa!

Uruchom OTL, w pole Własne opcje skanowania/skrypt wklej to co poniżej

:processes
killallprocesses
:Files
C:\Program Files\My applications\vista.sys
:commands
[emptytemp]
[emptyflash]

i kliknij przycisk Wykonaj skrypt. Wklej log z tej operacji. Następnie wygeneruj i daj nowe logi z OTL (tym razem obydwa).

Przeskanuj też system programem Malwarebytes' Anti-Malware i zamieść log ze skanowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom OTL, w pole Własne opcje skanowania/skrypt wklej to co poniżej

:processes
killallprocesses
:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\My applications\vista.sys -- (vista)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Users\Mati\AppData\Local\Temp\catchme.sys -- (catchme)
:commands
[emptytemp]
[emptyflash]

i kliknij przycisk Wykonaj skrypt. Wklej log z tej operacji. Następnie wygeneruj i daj nowe logi z OTL (extras.txt również!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...