Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raindrops

Rozwiązany: Komputer włącza się po 10 minutach

Polecane posty

Witam wszystkich!

Mój komputer potrzebuje około 10 min na włączenie się co jest troszkę irytujące... problem pojawił się wczoraj (wcześniej wszystko chodziło bez najmniejszego problemu). Po wciśnięciu przycisku power na monitorze dalej jest czarny ekran a komp chodzi. Dopiero po jakimś czasie windows zaczyna się uruchamiać. Stawiam na problem z zasilaczem ale zanim kupie nowy chciałem się kogoś poradzić czy to na pewno to. Zauważyłem ze po restarcie komp nie potrzebuje już tyle czasu żeby windows zaczął się ładować. Problem występuje tylko przy 1 uruchomieniu kiedy komputer jest wyłączony dłuższy czas. Tak jakby musiał się "nagrzać".

zasilacz : ez cool super silent ATX-550 JSP 550wat

reszta : Gigabyte M720-US3

AMD Phenom II x4 965

Radeon 4850 512MB

Czy to zasilacz ? A może coś innego ? Z góry dziękuje za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy objaw - gralem dzisiaj w stsrcrafcika i komputer sam sie zresetowal o0 . . . i juz sie nie wlaczyl.

#Fortuno to nie to bo bez ruszania kabelkow komp sie uruchamia tylko ze po jakims czasie.

Czy ktos jeszcze moze potwierdzic ze to na pewno zasilacz? Chcialbym miec pewnosc zanim kupie nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jest on do wymiany. Możesz dla pewności pożyczyć od kogoś jakiś markowy i sprawdzić czy komp zaskoczy. Tylko nie kupuj jakiegoś barachła. Fortron GHN 400W tutaj będzie pasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master robi dobre zasiłki, ale mają one słabą linię +12V. Z tego co widzę, to nie ma tam ani Fortronów, ani Seasoniców. Proponuję Ci sklep ram.net.pl.

PS. Mieszkasz za granicą? Wnioskuję to z zagranicznego sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#luq tak mieszkam w londynie i uwazam ten sklep za najlepszy (nie liczac internetowych) wiec bede prawdopodobnie tam kupowal wiec prosilbym rade ktory z tych zasilaczy z linku ktory podalem wyzej bedzie najlepszy. cena nie gra az tak duzej roli. Wiem ze w polsce jesli chodzi o sprzet jest taniej ale co zrobie. . . nie bede 2 tyg czekal na przesylke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo upierasz sie na yoyotech (ja tam wole scan.co.uk - maja zdecydowanie wiekszy wybor i dostawa na nastepny dzien jesli zamowisz przed godzina 14ta - sprawdzane, sam zamawialem) to masz tutaj:

OCZ 500W ATX12V V2.2 Modular Active PFC Powersupply.

Silverstone 500W Strider 80Plus Powersupply

Wiecej 500W sensownych zasilek nie maja, a pakowanie wiecej W w twoja konfiguracje nie ma sensu. Scan ma wiekszy wybor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Adam dzieki za ta stronke bardzo fajna. Napeno kiedys skorzystam . . . ale nie teraz. Niestety jestem troche uzalezniony od kompa - filmy, gg, starcrafcik . . . Chyba jeszcze jakis turniej sie w weekend szykuje a przesylke bede mial dopiero w przyszlym tyg a komp nie dziala. Nawet jak przyjdzie jutro to i tak musze odczekac 48 godzin zeby z poczty odebrac a poczta w weekend zamknieta wiec wybiore sie dzisiaj do yoyo i tam kupie.

Mam rozumiec ze raczej cool mastera mi odradzacie? Nie chce kupowac zasilacz ktory mi tylko wystarczy. Chodzi mi o cos dobrego czego nie bede musial wymieniac przy nastepnym upgradzie kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kurier ci do drzwi / okna zapuka, nie trzeba isc na poczte. A jak nikogo nie ma to u sasiada zostawi (ew zabierze ze soba i na karteczce bedzie numer telefonu pod ktory trzeba zadzwonic, by moc odebrac) - u mnie tak zawsze bylo: jak nikogo na chacie nie bylo to musialem do sasiada isc po paczke:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...