Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ajzach

Słuchawki Sennheiser HD202 -Denerwujące Trzeszczenie

Polecane posty

Witam otóż mam problem z słuchawkami (Sennheiser HD202), to mój jedyny dodatek grający do komputera :).

Otóż od ostatniego włączenia mojego PC zaczeły niemiłosiernie trzeszczeć :rozpacz: (szczególnie w grach i muzyce z dysku twardego mniej na youtube). Same słuchawki sprawdziłem podłączając je do mojej wieży, i grają idealnie! Używam Menadżera Realtek HD Audio (karta dźwiękowa to Realtek HD audio Input) a słuchawki testowałem (na kompie) w grach Mass Effect i Counter Strike Source(w tym pierwszym jest najgorzej). Proszę o pomoc i z góry dziękuje...

Ajzach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro słuchawki na innym źródle dźwięku działają idealnie, to odpowiedź może być tylko jedna - problem z kartą dźwiękową. Na początek radzę sprawdzić, czy w sterownikach (tj. panelu Menedżera Realtek HD Audio) czegoś nie poprzestawiałeś (włączony jakiś efekt dźwiękowy lub jakieś nieciekawe ustawienie equalizera). Jak to nie przyniesie efektu - przeinstaluj sterowniki. Jak i to nie pomoże, to je zaktualizuj. Jak to nic nie da, to sprawdź działanie karty pod innym systemem operacyjnym (może być jakiś LiveCD z Linuksem), jeśli i pod nim problem wystąpi, to przyczyna będzie miała podłoże sprzętowe - zakup nowej karty będzie nieunikniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak przeinstalowałem sterowniki (najnowsza wersja czyli R2.51) no i jakość muzyki w Media Player jest o niebo lepsza ale youtube i mass effect jest bez zmian... Myślałem zeby moze postawic od nowa system? I proszę powiedz jak sprawdzić to działanie karty pod innym systemem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj pełną konfigurację sprzętową komputera. Skoro to karta zintegrowana, to podaj dokładny model płyty głównej. Podaj też dokładny model zasilacza.

Dźwięk możesz sprawdzić na jakimś GNU/Linuksie odpalanym z płyty. Osobiście polecam openSUSE 11.3, ściągnij sobie obraz z Live KDE, albo z Live GNOME (raczej polecam tą pierwszą wersję), uruchom z niej system i zobacz jak to wszystko wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oto konfiguracja:

GF 9500 GT(1024MB)

Intel Pentium Dual 1.8Ghz

Zasilacz Codegan 400W

Płyty Everest nie zna z imienia ale zna jej mikroukład czyli Intel Lakeport-G i945G.

Karta dźwiękowa to Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1],

menadżer to oczywiście Realtek HD audio R2.51.

Do tego Windows XP z Service Packiem 3.

Hmmm 4,7 GB to dużo, czy postawienie Windowsa na nowo może dać jakis efekt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, co masz zamiast zasilacza, nie można nazywać zasilaczem. Gorszej tandety niż Codegeny chyba nie ma, to jedyne "zasilacze", które pojawiają się na każdej "czarnej liście zasilaczy". Radziłbym sprawdzić, czy jak podmienisz to "coś" na porządny zasilacz (na początek pożycz od kogoś, ale i tak wymienić jak najszybciej musisz, a tego Codegena sprezentuj najgorszemu wrogowi ;)) to problem zniknie (jeśli nie zniknie, to możliwe, że zasilacz upalił kartę :().

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź na lepszym zasilaczu i wtedy zobaczymy. Niestety, ale coś takiego jak filtracja napięć w Codegenach nie istnieje i z tego powodu mogą pojawiać się trzeszczenia. Natężenie trzeszczeń może w takim przypadku zależeć od tego jak mocno jest obciążony zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...