Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

theBlackRabit

iPod touch 32GB 3gen vs Konsola

Polecane posty

Witam!

Mam problem i liczę, że ktoś mi pomoże. Mam do dyspozycji ok 1500 zł. I tak jak w temacie moje pytanie brzmi co sobie kupić Ipoda touch 32GB czy konsole (PS3 lub XBOX360)? Problem wydaje się banalny ale dochodzi jeszcze do tego jeden szczegół. Jestem teraz w klasie maturalnej i czeka mnie w tym roku matura, i tu pojawiają się pytania. Czy konsola jest dobrym posunięciem? Czy nie będzie mnie za bardzo rozpraszała? Kocham gry i nie wyobrażam sobie bez nich życia ale czy taka konsola w trzeciej klasie liceum nie jest ciosem w plecy. Boje się, że tak mnie wciągnie granie na niej, że zmarnuje dużo czasu który mógłby być wykorzystany na przygotowanie do matury :dry: A ipod raczej takich problemów by nie robił. Sam nie wiem... Dlatego proszę was o pomoc. Liczę na wasze opinie i wskazówki bo jestem w totalnej kropce. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D.

Moim zdaniem, lepsze jest kupno konsoli. Dlaczego? Już tłumaczę...

1. Ipod Touch, to urządzenie, które nie do końca wiadomo, dlaczego zostało stworzone. Bo, nieco droższy jest iPhone, ale za to znacznie bardziej opłacalny. Dlatego, jeśli miałbym coś brać, to właśnie iPhone'a. Nie dość że telefon, to dadatkowo całkiem niezła konsolka. Można na niej pograć - Ale zapewniam, nie hardocorowo.

2. A konsola, to niemal PC. Mam obie (xbox 360 i Playstation 3) i polecam! Możesz tam grać we wszystko, kupujesz gry normalnie, w wersji pudełkowej i dajesz ile wlezie :D. Konsole są bardzo opłacalne. Jedynym minusem Xboxa, jest płatna gra w sieci.

Także, bierz konsolę, albo ewentualnie iPhone'a. Ale na pewno nie iPoda touch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku idiotyczny temat. Nie bój się, że Cię konsola wciągnie za bardzo i przez to nie zdasz matury. Każdy normalnie myślący człowiek ma swój rozum i potrafi odstawić konsolę na bok, jeśli ma ważniejsze rzeczy na głowie. W razie czego poproś mamę, żeby Ci limitowała czas grania :cool:

Co do Twojego pytania - bierz konsolę. Czy PS3, czy X, to już mało ważne. Nie warto kupować Ipod'a/Iphone'a, jeśli priorytetem ma być tylko granie. Zwyczajne wyrzucanie kasy w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku idiotyczna odpowiedź. Chciałem uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego dylematu a nie wysłuchiwać głupich komentarzy.

"Każdy normalnie myślący człowiek ma swój rozum i potrafi odstawić konsolę na bok, jeśli ma ważniejsze rzeczy na głowie."

Tak ale jak to bywa z nowo nabytą zabawką, każdy człowiek chciałby się nią na maksa nacieszyć. A jeszcze jak do wyboru jest pograć sobie jeszcze 2 godzinki lub spędzić je upojne próbując rozwiązać po raz enty zadanie z matmy, to wiadomo, który wybór będzie faworytem ;/

"W razie czego poproś mamę, żeby Ci limitowała czas grania"

Seriously?! Taka strategia miałaby sens gdybym miał 12 - 13 lat. Na dzień dzisiejszy jestem "troszku" za duży żeby mamusia musiała mi nadzorować czas spędzony przed grami video.

Może temat jest trochę idiotyczny ale na pewno nie tylko ja z pośród całej polski mam taki problem i pewnie wiele osób ma podobne dylematy i chciałoby uzyskać jakąś sensowną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPhona 3G 8GB i muszę Ci powiedzieć że nie ma sensu kupować wersji 32GB - dlaczego? Na swoim mam około 70 utworów i kilkanaście gier, do tego jeszcze bajery jak Google Earth czy Skype - mam wolne jeszcze prawie 3GB - nie ma sensu dopłacać kilku stów do wersji 32 gdyż zakładam że nie będziesz tyle potrzebował (jeśli się mylę - wybacz). No chyba że jesteś wielkim melomanem, masz 50 gier, archiwizujesz wszystkie SMSy, historię przeglądania, masz 1200 kontaktów... ale chyba nie masz, więc zakładam że się nie opłaca.

Poza tym lepiej gra się, bądź co bądź, na konsoli. iPhone. iPod ekran mały ma, ciężko się gapić cały czas w niego - więc iPhone/Pod na pewno przypilnuje żebyś za dużo nie grał....

Ogólnie powiem tak - jeśli masz już PC to ja bym go ulepszył i na nim grał, natomiast dokupił bym sobie iPhona jako przenośną zabawkę. Jeśli nie masz PC, lub masz tak leciwego kompa że żadne ulepszenie nic tu nie da - to kupiłbym konsolę. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 GB? Toć to tyle co nic. Wrzucę kilka płyt, kilkanaście gier i już zawalony. Ja mam Taczke 3G 32 GB i zostało mi jakieś 8 GB pamięci.

Co do grania na sprzęcie Apple to Iphone 2G i 3G odpadają. Tak samo Ipod Touch 1G i 2G oraz 3G w wersji 8 GB (ta wersja ma słabsze bebechy). Przewaga Iphone 3GS/4G i iPoda Touch 3G 32 i 64 GB nad poprzednimi modelami jest widoczna gołym okiem, szczególnie w grach i podczas przeglądania neta.

Z kolei teksty typu "iPod Touch, to urządzenie, które nie do końca wiadomo, dlaczego zostało stworzone" są dla mnie śmieszne. Jak ktoś chce mieć bardzo dobry odtwarzacz muzyczny, do tego chyba najlepsze małe urządzenie do wygodnego przeglądania neta, czy chociażby konsolę do grania na zewnątrz to właśnie dla niego jest iPod Touch.

Wracając do samego tematu - wybór jest ciężki. Przede wszystkim pomyśl które urządzenie bardziej ci się przyda. Ja dostałem Touch'a w prezencie, ale jak miał bym wybierać to... bym się zastanowił. Ipod świetnie sprawdza się jako grajek czy konsola. Ale gry na niego to w większości przypadków gry na kilkanaście minut, idealne do autobusu czy na przerwę w szkole. W domu nie ma sensu w nie grać, szczególnie jeżeli ma się kompa, który pozwala odpalić chociaż te kilkuletnie tytuły ;)

Największą wadą iPoda jest wg. mnie bateria. O ile w przypadku muzyki (jakieś 36h) czy przeglądania neta (7-8h) wystarcza w zupełności, to te najbardziej wymagające gry wykańczają ją w około 2 godziny. Chociaż mnie to nie przeszkadza - jak mówiłem, gry sprawdzają sie głównie jako zabawa na kilkanaście minut. Oczywiście mowa tu o przyjemności w graniu, bo przejście sporej ilości tytułów to co najmniej kilka godzin zabawy. Szczególnie, że twórcy często wypuszczają aktualizacje, dodając nowe poziomy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym taka kwote to kupiłbym ARCHOS Tablet Internet 8GB,w sumie Ja za swojego dałem ok. 1,5 tyś PLN, (+ Stacja dokująca DVR Station- 7 generacja ) jak dla mnie nie ma nic lepszego, widziałem też już za 804,-zł za 5 GB bez stacji dokującej. Dlaczego jest wart swojej ceny ?. Tablet Archos 5 pozwola na pełne korzystanie z multimediów i Internetu. Dysponuje najnowsza wersją procesora ARM Cortex i nowym systemem operacyjnym Android marki Google. Archos 5 zawiera liczne zaawansowane i nowoczesne funkcje. Umożliwi przeglądanie stron internetowych, zarządzanie pocztą elektroniczną, dostęp do komunikatorów internetowych, korzystanie z gier, dostęp do internetowego radia poprzez sieć WiFi 802.11 b/g/n lub 3G poprzez interfejs Bluetooth 2.0 EDR. Archos 5 Tablet to doskonały wybór. Tablet Archos 5 obsługuje liczne formaty i kodeki audio, video i foto. Pozwoli na pełne korzystanie z multimediów w jakość HD. Zawiera 5" ekran o rozdzielczości 800 x 480, interfejs dotykowy i menu Superwidget. Pozwoli na łatwy dostęp do plików zapisanych na jego pamięci flash 8 GB. (w moim wypadku to 8GB). Archos 5 jest wyposażony w liczne aplikacje i widget, które można pobrac na stronie AppsLib. Może również spełniać rolę książki, elektronicznego kalendarza, nawigacji GPS w trybie 3D (w opcji). Reasumujec,multimedialny tablet Internet Archos 5 to kompaktowa platforma multimedialna umożliwiającą pełne korzystanie z cyfrowej jakości high definition i pozamiatał gówniane plastiowe Apple Pod. Król jest tylko jeden,ARCHOS !.

Oczywiście możez też kupić ARCHOS Tablet Internet 43 - 16 GB za nie co ponad 800,-zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaj maturę i dostań się na studia... potem kup konsolę, jeśli masz obawy że nie będziesz w stanie się jej oprzeć.

Kupno Ipod touch ma sens jedynie jeśli byłby przydatny na studiach.. a to może się szybko zmienić na niektórych uczelniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...