Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tyszek91

GG Banner Killer 2 v2.97 virus?/ reklamy

Polecane posty

Witam. Po pierwsze nie wiem czy trafilem w dobry dział; moj problem wyglada nastepujaco:

1) Chcialbym aby moje GG bylo "czyste" od reklam, wiec znalazlem w googlach program GG Banner Killer 2 v2.97, probralem i wrzucilem w VirusTotal Skanera , wynik to 1/41:

F-Secure 9.0.15370.0 2010.08.16 Suspicious:W32/Malware!Gemini

+ inne anywiry nic nie wykryly ;)

Probowalem poszukac po innych serwerach, ale jest ten sam plik.. wiec - co to za smiec? szkodliwy? instalowac? a jak nie to prosze o inny sposob aby pozbyc sie reklam w GG.

2) Uzywam najwnowszej wersji Mozilli Fifreox (ma tam jakies blokady na niektore reklamy itd) ale chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis skuteczny sposob na blokowanie wszelakich reklam na portalach tj. onet.pl itp. oraz wyskakujacych czasem ankiet (chyba kazdy wie o ktora ankiete chodzi xd)

z gory dziekuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. F-Secure twierdzi że to może być wirus a jak tylko on to raportuje to jak dla mnie nie jest to zainfekowane. Może spróbuj inny komuniukator np. AQQ, tam są małe reklamy a cały program jest o wiele bardziej dopracowany niż GG.

2. Zainstaluj dodatek Adblock+ i za subskrybuj listy na Polskę i świat. A jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo zainstaluj też NoScript, który blokuje cały javascript flash etc. na stronach póki ich nie dodasz do swojej białej listy.

PS: usuwanie reklam z gg łamie umowę licencyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidowanie reklam w GG jest nielegalne i jako takie nie będzie tolerowane na tym forum. Jest natomiast sporo innych komunikatorów obsługujących protokół gg, które nie wyświetlają reklam. Jeśli potrzebujesz komunikatora, który obsługuje tylko gg, to polecam kadu, a jeśli chcesz mieć coś uniwersalnego, to lepszym wyborem będzie pidgin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...