Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamiladam

Nowa klawiatura

Polecane posty

Zamierzam kupić nową klawiaturę przeznaczoną do gier. Budżet to 200 zł. Myślałem nad: Microsoft Siedewinder X6 oraz Razer Lycosa. Jednak o wiele lepiej dla mnie prezentuje się klawiatura Microsoftu, podoba mi się w niej regulacja podświetlenia, odłaczany blok klawiatury, oraz 3 tryby pracy. Co sądzicie o tych klawiaturach, która jest lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury Razera IMO są aż za bardzo "dla szpanu" i ma zdecydowanie mniej funkcji niż konkurencja. Dodatkowe klawisze ograniczają się do sterowania odtwarzaczem a brakuje takich, którymi można włączać często używane programy albo przypisywać im makra. IMO pod tym względem wygrywa Logitech. Popatrz sobie na G11, G15 i G110.

Natomiast jeśli miałbym wybierać pomiędzy Lycosą a Sidewinderem X6 to wybór padłby na twór M$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ekraniku poczytaj sobie na stronie Logitecha lub w jakiejś recenzji.

Tylko ten microsoft też wydaje się taki do gier, mniej do szpanu.

Zdecydowanie. Lycosa ma gumowe klawisze (dla mnie -) i ponoć częste są problemy z panelem dotykowym sterującym odtwarzaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mam tera wybór pomiędzy G15 i X6, i jest to naprawdę ciężki wybór, Logitech przyciąga ekranikiem, zaś microsoft pokrętłem do zmiany intensywności podświetlania, oraz odłączaną klawiaturą numeryczną + oczywiście niższą ceną ( zakup nieco szybszy). I co ja mam tera wybrać by być zadowolonym (zakup na lata)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Też miałem takie dylematy. Jestem posiadaczem Sidewindera X6 i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Nie wiem jak prezentuję się ten Logitech, bo nie miałem sposobności go używać, ale jak weźmiesz X6 to będziesz zadowolony. Pierwsze co zrobiłem to odczepiłem klawiature numeryczną i dałem ją w kąt szafy, przez co Sidewinder stał się bardziej poręczny. A regulowane podświetlenie też jest niezłe. Ustawiasz sobie moc, zależnie od światła. Przyciski wszystkie jakie by mogły być - są. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SideWindera X6 - b. fajna klawa. Klawa numeryczna mi nie chodzi, ale tak to jest jak się rzuca nią o ściane ;) Chyba też ją wywale do szafy :laugh: Ogólnie polecam, podświetlenie przydaje się w nocy, jest fajne, nie za jasne, nie za ciemne, duzo makr (ale i tak nie wiem jak się je "robi" :happy: ) dużo dodatkowych klawiszy, no i jest wygodna. Jedyny minus to trochę za głośna i za długa spacja (Ja się po kilku dniach przyzwyczaiłem). Jesli masz dużo kasy to bierz G15 (+300zł !) jeśli mniej - X6 (ja kupiłem za 170, ale trochę teraz podrożały. Za 190 może wyrwiesz.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie duża spacja to właśnie plus, bo jak się przyzwyczaisz, to szybciej piszesz i grasz (każdym palcem ją sięgniesz). Ja tam brałbym Sidewindera, bo tańszy, a także bardzo dobry, a za zaoszczędzoną kasę jakąś grę na wypróbowanie (albo np. podkładkę pod mysz dobrą :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieks, chyba jednak zdecyduje się na X6. Jak coś G15 tera już można kupić za 220 na allegro od ss, a więc cena porównywalna, ale wszedłem na główną stronę logitecha (eng) i zobaczyłem że na liście obsługiwanych gier przez ekranik, nie ma dla mnie żadnych ciekawych, a więc wole X6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...