Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Espenzo

Zacinanie się większości gier i filmów pełnoekranowych

Polecane posty

DANE TECHNICZNE

    ZASILACZ: ATX Gembird 500W
    PROCESOR: AMD Athlon II X2 240 Processor x86 Family 16 Model 6 Stepping 2, 2800 MHz
    PŁYTA GŁÓWNA: MSI 740GTM-P25 (MS-7302)
    PAMIĘĆ: 2x 2GB DDR2
    KARTA GRAFICZNA: MSI GeForce N220GT 1024MB
    SYSTEM OPERACYJNY: MS Windows XP Professional, Service Pack 3

OPIS PROBLEMU

Moim problemem jest ścinanie się niektórych gier i filmów w trybie pełnoekranowym np. z Youtube.

Wykluczam z kręgu podejrzanych HDD i k. graficzną, ponieważ bawiłem się w podmienianie, a HDD kupiłem kilka dni temu. Może to być jedynie wina procka, lub płyty głównej. Podejrzewam jednak, że jest to raczej problem z softem, ponieważ po otrzymaniu go z serwisu działał dobrze (\"rozwiązanie tego problemu\" + wymiana HDD). Po moim formacie coś się stało... sformatowałem, pograłem 3h w World of Warcraft, a na drugi dzień (bez restartu kompa) na nowo zaczął się zacinać. Problem wystąpił także przed moim formatem, po zainstalowaniu gry Far Cry 2. Nagle gra zaczęła mi się ciąć - wyłączyłem i sprawdziłem Battlefield 2 (dość stara gra). Po 10min także i on zaczął się ciąć... Przywracanie systemu pomogło - stąd myślę, że jest to wina softu. Po za tym np. TES: Oblivion przeszedłem bez problemu, gdy inne gry się cięły. Nikt nie wie, gdzie jest pies pogrzebany. Dziwne jest też to, że burn testy i benchmarki nie wykazują żadnych problemów. Temperatura także w normie, ale to chyba wynika z poprzedniego zdania.

Komp jest nowy, a uszkodzenia fizyczne są raczej nie możliwe. Nie mam żadnych shitware ani wirusów, nic mi się nie grzeje, komputer jest w środku czysty i żadne urządzenia USB nie są przyczyną tej awarii. Jest świeżo po formacie, defragmentacji, a rejestr jest czysty jak łza.

Jeśli potrzeba jakichś screenów, czy logów, to proszę pisać.

Dzięki za przeczytanie i (mam nadzieję) za rozwiązanie problemu! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby to był zasilacz. Po oddaniu z serwisu komp działał aż do samego formatu. Po za tym wydaje mi się, że objawy są nieco inne przy wadliwym zasilaczu (restarty itp.). Myślę, że może chodzić o jakąś technologie wykorzystywaną przez daną grę. Oblivion działał normalnie, gdy Battlefield 2 się ciął, World of Warcraft się zacina, gdy CoD: Modern Warfare śmiga na full detalach... Nie dziwne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest do wymiany, choć akurat ja sądzę, że to nie jego wina. Po prostu pewnego pięknego dnia może postanowić coś spalić.

Podaj dokładny model pamięci oraz dysku twardego. Zaktualizuj system, sterowniki oraz Flasha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowniki to jest tak:

Pobrałem najnowsze drivery do płyty głównej i karty graficznej ze strony MSI. Co do DirectX, to pobrałem websetup ze strony microsoftu, a więc także są najświeższe.

Pamięć:

2x Patriot PSD22G8002

HDD:

Seagate Barracuda 7200.12; 500GB

Co do zasilacza, to aż tak nieobliczalny jest? Jednak niezbyt interesuje mnie fakt, że może mi coś zepsuć... szczególnie, że całe pudło jest jeszcze na gwarancji przez ponad rok (kompa wymieniam średnio co 1 - 1,5 roku). Ale dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz to tak jak jakby lotek tylko szanse, że zasilacz się spali, spali coś innego ale sam ocaleje albo najgorsze jak spali siebie i coś więcej są ogromnie wielkie Na razie się nie martwisz ale jak coś się stanie to dopiero wtedy jest problem. Nawet nowy może podać złe napięcie i coś sknocić. Ale ten problem raczej nie jest spowodowany przez zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie, że całe pudło jest jeszcze na gwarancji przez ponad rok

No niestety, ale jest pewien haczyk. Jeśli zasilacz coś spali, to gwarancja może nie zostać uznana, ponieważ to będzie wina czynników zewnętrznych.

Jeszcze pochwal się, czy masz najnowszego Flash Playera.

Teraz tak. Poniższe testy robisz na własną odpowiedzialność, bo zasilacz może ich nie przetrwać. Inne części same z siebie się nie uszkodzą, ale przy tym zasilaczu wykonywanie tych testów jest ryzykowne.

Ściągnij OCCT. Zrób testy procesora (CPU:OCCT) oraz karty graficznej (GPU:OCCT). Z listy w poszczególnych kategoriach wybierz testy Auto 1h. Po przeprowadzeniu testów zostaną wygenerowane wykresy. Wrzuć je na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się nie martwisz ale jak coś się stanie to dopiero wtedy jest problem.

Nie martwię się i teraz, i po spaleniu nawet całej płyty-matki. Skoro i tak nie mam pożytku z tego komputera, to w takim razie jest on dla mnie już i tak jak "spalony". Chodzi o to, że jest na gwarancji i nie będę dawał zarabiać komuś, kto źle złożył mi komputer.

No niestety, ale jest pewien haczyk. Jeśli zasilacz coś spali, to gwarancja może nie zostać uznana, ponieważ to będzie wina czynników zewnętrznych.

Akurat tu takich problemów nie ma. Spalił mi się kiedyś zasilacz... poszedłem, wymieniłem - po temacie.

Tak na przyszłość... jaką markę zasilaczy polecasz?

Jeszcze pochwal się, czy masz najnowszego Flash Playera.

Już się chwalę... aktualnie posiadam AFP 10.1.82.76.

Po przeprowadzeniu testów zostaną wygenerowane wykresy. Wrzuć je na forum.

Pozwól, że wrzucę je dopiero dziś wieczorem lub (jeśli zdążę) w okolicach godz. 13:00 - 14:00, bo mam dziś ważny wyjazd rodzinny.

Testować zacznę dziś, przed snem. Mam nadzieję, że mi się chałupa nie spali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu takich problemów nie ma. Spalił mi się kiedyś zasilacz... poszedłem, wymieniłem - po temacie.

Jeśli spali się sam zasilacz, to nie ma problemu, w sumie to nawet może wyjść na dobre. Gorzej jeśli przez zasilacz spali się coś innego.

Tak na przyszłość... jaką markę zasilaczy polecasz?

Przy zasilaczach nie należy patrzeć tylko i wyłącznie na markę, zwłaszcza, że wiele firm sprzedaje pod swoim szyldem zasilacze produkowane przez inne firmy. Zasilacz należy dobrać do konfiguracji. Jest parę firm, które produkują dobre zasilacze, ale i im może się zdarzyć wpadka z jakąś linią. Lepiej spytaj się o to tuż przed zakupem podając docelową konfigurację komputera, tak jest bezpieczniej.

Pozwól, że wrzucę je dopiero dziś wieczorem lub (jeśli zdążę) w okolicach godz. 13:00 - 14:00, bo mam dziś ważny wyjazd rodzinny.

Mi to i tak nie robi różnicy. W sumie i tak zaraz spadam z forum i będę z powrotem dopiero, gdy wstanę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...