Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirian

Słuchawki do Shooterów do 130 zł

Polecane posty

Przyszedł czas, gdy w końcu zdecydowałem się na zakup słuchawek do kompa, głównie ze względu na lokatorów, których denerwują mocniejsze bassy np. przy wybuchu bomby w grach ;P No więc mój budżet wynosi 130 zł. Co polecicie w tej cenie? Koniecznie z mikrofonem, wolał bym się nie bawić w doczepianie mikrofonów, ale w ostateczności mogę to zrobić.

Dodam, że w tym segmencie słuchawek jestem totalnie zielony, dlatego jedyne co mi przychodzi do głowy to Fatal1ty. Grałem u kumpla w CS: Source i przyznam, że dawały radę. A głównie do tej gry i do Bad Company 2 będę ich używał. No i oczywiście mają się też nadawać do słuchania muzyki na kompie i czasami (ale nie często) na Ipodzie Touch.

To 130 zł to cena zaporowa, ze względu na to, że ostatnio zaopatrzyłem się w Apple in Ear, więc wolał bym nie wydawać dużych (jak na moją kieszeń) sum na kolejne słuchawki.

Co polecicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnych słuchawek, które mają w nazwie słowo gaming... Działają tak, jak muzyczne o połowę tańsze, a dopłacasz jedynie za fajny wygląd i sam napis. Za taką samą cenę masz coś o wiele lepszego od Sennheisera (wyżej Ci polecili), czy innych dobrych firm słuchawek muzycznych (AKG, Pioneer, Koss, czy Panasonic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, czy masz wyjście od słuchawek i mikrofonu z przodu obudowy? Jeżeli tak to możesz rozważyć słuchawki o krótkim kablu (1,2 m).

Bardzo dobry zestaw (chyba najlepszy w tej cenie) właśnie z tego rodzaju słuchawkami to: KOSS KSC75 (75 zł) + Zalman ZM-MIC1 (około 30 zł).

Sennheisery to dość ryzykowny wybór ponieważ HD202 mają za dużo basu. Ponadto oba modele (HD201 i HD202) nie pasują na każdą głowę (KOSS natomiast są bardzo wygodne i mobilne). Kolejną wadą Sennków jest jakość dźwięku. O ile droższe modele tej firmy są bardzo dobre, tańsze ustępują jakości innym słuchawkom z tego samego przedziału cenowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC-75 mam, ale porównywałem je do Fatal1ty i powiem, że Creativy w Counter Strike spisywały się trochę lepiej od KSC. Po za tym KSC używam do Ipoda, wiec wolę mieć jakieś osobne słuchawki do kompa.

Co do kabla to niestety z przodu obudowy coś mi się schrzaniło i gniazda dźwiękowe nie działają, dlatego chciał bym coś z długim kablem. Te HD201 wyglądają ciekawie pod względem ceny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam bezpośredniego doświadczenia z serią HD, ale mogę opisać pokrótce SHP2700.

Plusy:

+ Wygoda

+ Dobra scena

+ Długi i solidny kabel

+ Przyjemny materiał nausznika

+ Dość wysoka moc na wyjściu (grają naprawdę głośno)

+ Kabel doprowadzony tylko do jednej strony słuchawek (przewód łączący głośniki biegnie w pałąku)

+ Cena*

Minusy:

- Plastiki trzeszczą

- Elementy ruchome mogą ulec uszkodzeniom

- Po dłuższym użytkowaniu trochę grzeją w uszy

- Niektórzy użytkownicy skarżą się na to, że słychać odkształcenia (ja jednak tego nie odczuwam)

+/- dokładny bass (jednak nie ma go za dużo)

* W czasie, gdy je kupowałem kosztowały mnie 84,99 zł z kosztem przesyłki, teraz są droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnych słuchawek, które mają w nazwie słowo gaming... Działają tak, jak muzyczne o połowę tańsze, a dopłacasz jedynie za fajny wygląd i sam napis. Za taką samą cenę masz coś o wiele lepszego od Sennheisera (wyżej Ci polecili), czy innych dobrych firm słuchawek muzycznych (AKG, Pioneer, Koss, czy Panasonic).

Oj, juz tak bardzo bym sie nie zagalopowal, zeby twierdzic, ze wszystkie sluchawki 'gamingowe' to syf. Przykladem dobrych gamingowych sluchawek mozebyc model Qpada. Ale... w tej cenie jest to raczej wyjatek potwierdzajacy reguler. Z drugiej strony Ozone sprzedaje chyba przebrandowane Qpady/Beyery...

Wracajac do tematu - HD201 powinny sprawdzic sie wysmienicie. Phillipsy rowniez nie powinny byc zle. Za pomoca tego forum jednak nie dowiemy sie, ktore sprawdza sie lepiej poniewaz chyba nikt z nas nie przetestowal obydwu par.

Mikrofon to oczywiscie zalman, ktorego juz polecono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...